végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


ksanyi52 # 2013.06.09. 13:26

" Mindig ilyen nehéz fejed volt, vagy a kor teszi?"

Csak gerberának írtam, mert nem látott bele hol tart az
az ügy. Köszönöm a segítséget,szerettem volna kikérni a véleményed a meg írt kereset levélről, de sajnos citromailes vagyok és olvastam a honlapodon hogy nem tudsz válaszolni. A határidőket be kell tartani? Meg kell várnom míg a közjegyző az (fmk) hivatalból elutasítja,és csak utána 30 napon belül adhatom be a keresetet? És még egy kérdés csak a tisztán látás végett: „mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött? ”
Kirendelnek neki egy ügygondnokot, és az elveszti a pert, ahogy kell." Az ügygondnokot az adósnak rendelik ki? Úgy gondolom, de azért szeretek megbizonyosodni róla. És attól még ők bujkálhatnak a hatóság elől az idők végezetéig? Tisztelettel ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.09. 08:49

Mindig ilyen nehéz fejed volt, vagy a kor teszi?

ksanyi52 # 2013.06.09. 08:06

Gerbera!
Igen fizetési meghagyás. Amikor az eset történt a szülők és a gyerekek, (gyerek és élettársa) egy háztartásban éltek, majd a gyerekek külön albérletbe költöztek, de nem jelentkeztek ki a korábbi lakásból.
Hiába keresem meg az új címet ha nincsenek bejelentve és a nevük sehol nem szerepel. A posta "Címzett ismeretlen". Vissza küldi a levelet. Gondoltam felkeresem a munkahelyén az élettársat, (mert csak az övét tudom)kérdés nem veszik e zaklatásnak? Emiatt nem szeretnék én bajba kerülni. Minden hájjal megkentek ezek. Korábban megkerestem az egyik szülő édesanyját, és megkérdeztem: Tudja e hogy a házát jelzálog terheli?
Olyan patáliát csaptak, hogy én a szegény öreg asszonyt ilyenekkel idegesítem. Az nem idegesítő hogy a házát eladhatják a feje felől ha nem tud róla. De visszatérve a kérdésre, ott tarunk hogy a közjegyző "Hiánypótlásra" szólított fel mert a megadott címről ismeretlen helyre költözött. De onnan ki nem jelentkezett, és máshova be nem jelentkezett. És most nem tudom mi tévő legyek. Tisztelettel: ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 21:04

mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött?
Kirendelnek neki egy ügygondnokot, és az elveszti a pert, ahogy kell.

gerbera317 # 2013.06.08. 19:23

Ksanyi,

Nem bírok rájönni, milyen szakban van az ügyed. Fizetési meghagyás? Ha igen, akkor derítsd ki a néhány háztömbbel arrébbköltözött adós pontos címét (pl. úgy, hogy meglesed), és kérd az fmh végrehajtói kézbesítését arra a címre.

ksanyi52 # 2013.06.08. 19:14

Köszönöm szépen! És még azt szerettem volna megkérdezni hogy mi van akkor ha a bíróság kiküldi az idézést, és megint az van hogy ismeretlen helyre költözött? Megint kezdődik minden elölről? Vagy van valami szankció amiért nincsenek bejelentve? És milyen költségekre számítsak Pl 1000 000 Forintnál?
Tisztelettel: ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 14:25

A fiad. Ügyvédet megbízni általában célszerű.

ksanyi52 # 2013.06.08. 13:40

Köszönöm a felvilágosítást. Csak azt nem tudom,mivel nem vagyok járatos a jog útvesztőiben, hogy a pert én indítsam vagy a közjegyző, vagy forduljak ügyvédhez?
Még soha sem volt dolgom a bírósággal. ( hála Istennek). Tisztelettel ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.08. 08:18

Olvasd tovább a közjegyző levelét. Az is benne van, hogy perelhet a jogosult.

ksanyi52 # 2013.06.07. 22:58

Tisztelt fórumozók! Bekövetkezett az amitől tartottam.
Korábban már írtam hogy a fiam kifizette egy adós hitelét amelyben ő kezes volt és vissza szeretné perelni a pénzét. Mi van akkor ha az illető nem veszi át a levelet? Ma kaptam meg a levelet a közjegyzőtől "Hiánypótlásra felszólítás" néven, azzal az indokkal
hogy a " posta közlése szerint a kötelezett ismeretlen helyre költözött". A (KEKKH)és személyes megkeresésre a kötelezett is ezt a bejelentett lakás címet adta meg, de a szülők az előbb leírtakat nyilatkozták. Tudom hogy néhány háztömbbel arrább költöztek albérletbe, de oda nincsenek bejelentve. Most mit tudok csinálni? Ebben kérném a fórumozók segítségét!
Egy kétségbe esett apa. Tisztelettel ksanyi.

TRILLEVIP # 2013.06.07. 18:41

Tisztelt Szakemberek!

Elég furcsa kérdésem lenne, de ilyen is van.

Hogyan lehet siettetni, hogy a terhelt ingatlan árverésre kerüljön?
A hitelező nem fizeti meg az illetéket, gondolom a végrehajtó ezért nem lép.
Az adós meg már túladna az ingatlanon és lezárná a dolgot, hogy ne szaporodjon a kamat.

Van erre valami megoldás?

SikkesSittes # 2013.06.05. 11:30

Sziklai79!
Ez így szokott működni sajnos, aktív vh.helyettes koromban tapasztaltam.

A múlt héten érkezett válasz egy ügyfelem vh.ügyében megírt kérelmére, amelyet tavaly októberben küldtünk meg.

Célszerű a végrehajtót a fogadóóráján nyakon csípni - vagy üzemidőn:) kívül,picit balhézva és markánsan fellépni - tapasztalatból mondom, hogy mi is másképpen álltunk hozzá egy talpraesett adóshoz!

A foglalással kapcsolatban is ügyesen el lehet járni...

Hajrá és sok sikert!


Sikkes Sittes™

Sziklai79 # 2013.06.04. 08:24

Kedves Fórumozók!
Május elején kaptam egy végrehajtási levelet. Ebben szereplő összegre részletfizetést kértem a Végrehajtótól.Válaszként május végén a nevemen lévő kocsi foglalásáról szóló dokumentum jött. A kocsin haszonélvezeti jog van. A tartozásból fizettem be...ebben az esetben a foglalást elkerülhetem még?

Válaszokat köszönöm!

suzi82 # 2013.05.31. 16:09

Sziasztok! Abban kérnék tanácsot, hogy ha a hiteles autómat le szeretné foglalni egy másik tartozás miatt a végrehajtó, akkor milyen lehetőségeim vannak? Akár a fizetésemből is letilthatná égs 8hónap alatt kifizethetném így, de mégis egyből ezt küldte ki! Egyezkedhetek vele? Ha mégis elviszi az autó , akkor annak fennmaradó részé vel mi lesz? Ezt mindig időben fizettem!

rjózsi # 2013.05.04. 22:46

Sziasztok!
Ismerősöm apukájának jelentős tartozása van telefonszolgáltató felé, de nem dolgozik, fizetése nincs. A házuk felett pedig haszonélvezeti joga van. Ilyen esetben ha jönnek a végrehajtók, a házból elvihetnek valamit? Nem tulajdonos, "csak" haszonélvező, és vagyontárgyai sincsenek a házban.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ricsyyy # 2012.05.10. 12:10

Sziasztok!
Van egy végrehajtás ellenem 5éve... 4éve nincs bejelentett lakcímem de lejárt a jogosítványom és lakcím nélkül nem hosszabbítják meg, ha ideiglenesen bejelentem magam mondjuk apukámhoz de ott nekem semmim sincs neki lehet kára a végrehajtás miatt?
Előre is köszönöm a segítséget vagy ha valaki tudna ötletet adni mit tegyek. KÖSZI

lajika # 2012.04.30. 07:19

valaki segitsen kérem
ma kellett volna be vonulnom mi van ha 2 nappal késöbb vonulok be a markoba be fogadnak nem fognak el zavarni?

buboka # 2012.04.27. 07:01

Tisztelt Válaszadó!

Érdeklődni szeretnék, hogy súlyosan mozgáskorlátozott személy által használt gépkocsit (bal láb amputálva) lefoglalhatja-e a végrehajtó? A tartozás megfizetése alól nem kibújni akarok, de a behajtó céggel - akinek a megbízásából a végrehajtó eljár - tértivevényes levélen kívül nem tudom felvenni a kapcsolatot, mert telefonon nem érhető el, a megadott címen nem találhatóak. Még februárban írtam levelet törlesztőrészlet fizetés kapcsán, de a mai napig választ nem kaptam. A végrehajtótól kaptam levelet, hogy nyilatkozzak a lefoglalható vagyontárgyaimról. Mivel a közel 15 éves gépkocsin kívül más ingó és ingatlan vagyonom nincs, ezért érdeklődöm.
A választ előre is köszönöm.

ninica # 2012.04.27. 05:35

tényleg az én tulajdonomban lévő tárgyakat lefoglalhatják?

vegrehajtasugyintezo # 2012.04.26. 17:53

abból 17.750 Ft vonható

ninica # 2012.04.26. 12:40

Az ingatlan édesanyám nevén van , édesapámnak még haszonélvezeti joga sincs. a tartozás nem kimondottan nagy 320 000-ft. édesapám nyugdilya 64 000-ft.

pazs # 2012.04.26. 12:30

Törvényes. Sőt, ingatlant is foglalhat (ha van).

ninica # 2012.04.26. 12:25

tisztelt fórumozok .abban szeretnék segítséget kérni hogy édesapám nyugdíjának a felét levonja a végrehalyto cég. Viszont vagyontárgy lefoglalással is fenyegetődzik.ez menyire törvényes vagy megtehetik e.

sanyi§1 # 2012.04.25. 10:47

Most már tisztábban látok. Köszönöm a segítséget.

Jin023 # 2012.04.24. 17:37

Sanyi a haszonélvezeti jog nem foglalható az ingatlanhoz nem fog nyúlni. A fizetésed max 50 %-ig terhelhető, de az is csak külön esetekben vagy ha több tartozásod van, de 33% alapeset érint most téged. A végrehajtók "általában" 6 havi részletfizetést tudnak biztosítani, ennyi a megengedett a jogszabály szerint. A 30-as ajánlattal a jogosultat keresd meg ők adhatnak bármilyen futamidőre, de nem kötelesek hiszen épp a részleteket nem fizetted. Egy próbát megér, ha nem akkor marad a letiltás az is a részlet egy formája, csak mivel aránytalanul sok időn belül térül meg ezért a letiltás mellett az eljárás folytatódik, ha megegyezel a bankkal akkor az ügy szünetel és békén hagynak...természetesen amig fizeted a részletet;)