végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


sanyi§1 # 2012.04.24. 05:40

Tisztelt fórumozók! Segítséget szeretnék kérni. Vajon mit véget a végrehajtó, és mit tehetek én. Jelenleg nettó 125e forintot keresek melyből 70e forintos szüleim házára felvett adósságrendező hitelt fizetem. A BB felé tartozom 1.2m személyi kölcsönnel, és 300e forintos hitelkártyával. Fmh-t kaptam mindkettőről, de a végrehajtó most csak a hitelkártya összegéről küldött levelet, mely szerint foglal lakoltat, és egyebek. Rendelkezem haszonélvezeti joggal egy ingatlanon, de nem én vagyok a tulajdonos. Hozzányúlhat-e az ingatlanhoz? Fizetésemet mekkora %-ban tilthatja? Május 2ra kaptam idézést tőle 20-30at még kibírnék havonta, vajon meg lehet-e vele egyezni? Válaszukat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2012.04.21. 07:38

A törvény szerint efoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van. Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.

Végrehajtási kifogásnak akkor van helye, ha a végrehajtó olyan vagyontárgyat is lefoglalt, amelyről rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy nem az adósé. Ha a foglalás ebből a szempontból szabályos volt, akkor az adós bukta a végrehajtási kifogást és vele együtt a 15 ezr forint illetéket is.

Egyébként igénypernek van helye, de ha kifut a 15 napból, akkor annak nem lesz halasztó hatálya, tehát a pertől függetlenül ki lehet tűzni és megtartani az árverést. 300 ezer forintnyi foglalási becsértékből várható 75 ezer forint vételár, ami ennél az ügyértéknél a végrehajtási költségekre sem elég. Ingóvégrehajtásnál nincs lehetőség az eredeti állapot helyreállítására, csakis kártérítés útján, úgyhogy én inkább megvárnám az esetleges igényper kimenetelét.

Ditty71 # 2012.04.20. 10:05

Tisztelt segítő Hölgyem/Uram!

Végrehajtási ügyem van folyamatban, nekem tartoznak közel 1mill. forinttal. Voltunk kinn végrehajtani adósnál, aki albérletben lakik, nincs sem ingatlan, sem gépjármű tulajdonában. Végrehajtó kérdésére kivel lakik egy fedél alatt azt nyilatkozta a jegyzőkönyvben, hogy az éppen ott tartózkodó (kb.23 éves) lányával kettesben. Lefoglaltunk néhány dolgot, kb. 300e Ft értékben számítógépek, monitorok, LCD tv-k. 15 napon belül végrehajtási kifogást terjesztett elő bíróság felé, hogy ezek nem az ő tulajdonában vannak, hanem egyrészt a végrehajtás alatt jelen lévő lánya tulajdonában, másrészt a velük nem élő kiskorú fia tulajdonában. Kérte a vagyontárgyak lefoglalásának megszüntetését.

Kérheti igényper kezdeményezése nélkül esetleg, mivel család tulajdonában vannak a tárgyak (nagykorú és velük nem élő kiskorú gyermek) vagy bíróság érdemi vizsgálat nélkül elutasítja, mivel párhuzamosan nem indított igénypert 15 napon belül, és e kifogás előterjesztése a végrehajtás folyamatára nincs halasztó hatállyal.

Előre is köszönöm segítő válaszukat.

Makita # 2012.04.15. 18:31

Kedves Segítők!
Korábban már leveleztünk MABISZ tartozásommal kapcsolatban, amit ismételten köszönök. Sürgősen szükségem lenne újra a tanácsukra. A tartozással kapcsolatban telefonon megkeresett a Creditline Control behajtócég, azzal az ajánlattal, hogy ha 24 órán belül kifizetjük az általuk közölt összeget (ami kb.a tartozás 3/4 része), az ügy lezárul. A beszélgetést rögzítették. Többször rákérdeztem, hogy biztosan nincs-e más követelése a MABISZ-nak, a válasz az volt, hogy nincs. Hihetőnek tűnt, hogy az azonnali, egyösszeges átutalásért cserébe elengedik a kamatokat és kizárólag ezért, aznap utaltam a pénzt. Erről e-mailben igazolást küldtem a Creditlene-nak és kértem, hogy a telefonban ígértek szerint küldjék meg az ügy lezárásáról szóló levelet. Ehelyett felszólított a MABISZ a teljes tartozás, kb. 200ezer Ft megfizetésére. Hívtam a Creditline-t, azt mondták, e-mailben küldjem a panaszom. Megtettem. Hasonlómód válaszoltak: a MABISZ adminisztrációs hibát vétett, először rossz összeget közölt velük, a nekem küldött levél a teljes összegről szintén téves, de jogerős végzés birtokában követeli a különbözetet, vagy küldik a végrehajtót. Én úgy érzem, ez tudatos megtévesztés volt, ügyes trükk a fizetés kicsikarására, hisz ha már a 3/4 részt kifizettem, nyilván majd a maradékot is. (Egyébként a tartozás beláthatatlan ideig behajthatatlan lett volna, de nem évül el.) Tehetek valamit? Előre is köszömöm!

Makita # 2012.04.15. 18:31

Kedves Segítők!
Korábban már leveleztünk MABISZ tartozásommal kapcsolatban, amit ismételten köszönök. Sürgősen szükségem lenne újra a tanácsukra. A tartozással kapcsolatban telefonon megkeresett a Creditline Control behajtócég, azzal az ajánlattal, hogy ha 24 órán belül kifizetjük az általuk közölt összeget (ami kb.a tartozás 3/4 része), az ügy lezárul. A beszélgetést rögzítették. Többször rákérdeztem, hogy biztosan nincs-e más követelése a MABISZ-nak, a válasz az volt, hogy nincs. Hihetőnek tűnt, hogy az azonnali, egyösszeges átutalásért cserébe elengedik a kamatokat és kizárólag ezért, aznap utaltam a pénzt. Erről e-mailben igazolást küldtem a Creditlene-nak és kértem, hogy a telefonban ígértek szerint küldjék meg az ügy lezárásáról szóló levelet. Ehelyett felszólított a MABISZ a teljes tartozás, kb. 200ezer Ft megfizetésére. Hívtam a Creditline-t, azt mondták, e-mailben küldjem a panaszom. Megtettem. Hasonlómód válaszoltak: a MABISZ adminisztrációs hibát vétett, először rossz összeget közölt velük, a nekem küldött levél a teljes összegről szintén téves, de jogerős végzés birtokában követeli a különbözetet, vagy küldik a végrehajtót. Én úgy érzem, ez tudatos megtévesztés volt, ügyes trükk a fizetés kicsikarására, hisz ha már a 3/4 részt kifizettem, nyilván majd a maradékot is. (Egyébként a tartozás beláthatatlan ideig behajthatatlan lett volna, de nem évül el.) Tehetek valamit? Előre is köszömöm!

vegrehajtasugyintezo # 2012.04.13. 18:32

rita

úgy tűnik sok az adósságod....
a ház megy a levesbe az már látszik.
kérdés mikor?

gerbera317 # 2012.04.12. 20:44

rita

A tartozás valakivel szemben áll fenn, a hitel valakinél van, és egyik sem valaki felé. Bocsika a többiektől.

Érdemben:
Az árverési vevő tehermentesen szerez tulajdonjogot, ezért érdektelen, mennyi tartozással van megterhelve az ingatlan. Ő megveszi 2,1 millióért, ez felosztásra kerül a felosztási szabályok szerint, aztán ki-ki úgy boldogul a kapott összeggel, ahogy tud. A vevőnek pedig lesz egy tehermentes ingatlana.

Barbesz # 2012.04.12. 13:30

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a napokban járt nálam egy végrehajtó, mert a Telenornál 97 000 Ft-os kötbéres tartozásom áll fenn, holott több mint egy éve nem használom a SIM kártyámat, se számlákat, se felszólítókat nem kaptam. 2 hónappal ezelőtt egy 28 Ft-os csekket kaptam, amit be is fizettem. Mielőtt végrehajtanak, úgy tudom előtte fizetési letiltással kezdenek. De honnan tudhatja meg a végrehajtó a munkahelyemet? Hol kapnak információt rólam?

Előre is köszönöm a válaszát.

rita0426 # 2012.04.12. 10:32

Köszönöm a válaszát.De sajnos nincs fölösleges 30000-40000ft-om egy értékbecslésre.Még egy kérdés akkor ennyiért árverezhetik a házat,akkor is ha van rajta jelzálog hitel,egy másik bank felé?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.12. 09:27

Emelhetsz kifogást a becsértékkel szemben, ki is fognak rendelni szakértőt, de te fizeted a díját.

rita0426 # 2012.04.12. 09:24

Tanácsot szeretnék kérni egy végrehajtási ügyben.
Kb 2 hónapal ezelött jártam egy önnálló birosági végrehajtónál erste személyi kölcsön miatt ott megállapodtunk hogy mivel van munkahelyem ezét tiltani fogják a fizetésem 33%-át.ez meg is történt.De rá kb pár hétre jött egy papir miszerint az esrste bank rákerült a tujajdoni lapra aztán utána kijötek a helyi önömányzatól felértékelni a házat.A kérdésem az lenne,hogy nem igazán értek egyet a felértékeléssel mert szerintem nagyon alul értékelték a ingatlant.igaz az ingatlan üdülö övezetben található de belterületen,igaz nem nagy mert kb harmincöt négyzetméteres alápincézet téliesitet faház+ytong+ kert is tartozik hozzá és a csatornán kivül minden bevan vezetve,és ennek elenére,lakottan 2100000,belötözhetöen 3000000ft ra értékelte az önkörmályzat.szerintem ez nagyon kevés mert szigetcsépen egy üres telekét kérnek ugyan ennyit.Tehét mit tehetek ez ügyben?
Válaszokat elöre is köszönöm!


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

tizedes1226 # 2012.04.12. 07:49

T.Fórumozók!
Volt élettársam részére saját néven lévő hitelem bedőlt,a bank mindennemű megegyezés elől elzárkózott és ügyemet átadta behajtó cégnek.
Tartozásom összege 770ezer forint.Kezesként volt élettársam szerepel,jövedelme GYES.
A behajtó cég 3 hónapot adott haladékul.
Szüleimmel élek közös háztartásban.
Ha nem találok megoldást és foglalásig fajul az ügy akkor szüleim ingó és ingatlanát lefoglalhatja a behajtó?
Személyes tárgyaimon kívül nincs ingóságom a házban ill. házrész sincs tulajdonomban a megadott címen,gépjármű nincs a tulajdonomban.Tanácsot kaptam,hogy nyilatkozzam,miszerint a megadott ingatlanban ingó és ingatlannal nem rendelkezem minden ingó és ingatlan szüleim tulajdonában van.Ezzel elérhetek valamit foglaláskor?
Ha nem tudnak foglalni mi a következő lépés?

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.29. 07:08

"Hát minden nagy eszme,
Nemes cselekmény konyhánk gőze csak,"
Madách 14. szín
Biztos olvastad de kérlek tedd meg újra mert Lucifer minden szava igaz és most különösen aktuális!
Rám pedig ne haragudj, én is csak életben akarok maradni..

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.28. 06:19

Pacta sunt servanda. És ezt nem én találtam ki; nagyon is régi jogelv; sőt, mifelénk erkölcsi is.

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.28. 04:43

Ezen a fórumon inkább az Adósok kérnek tanácsot.
Ha a tiéd az, hogy "tessék mindent kifizetni!" ám legyen. (azt tanácsolsz amit akarsz)
Az elnevezésről nem tehetek, fedi a valóságot.
Olyan nincs, hogy foglalt....
(nem akarok megtéveszteni vele senkit!)
A végrehajtókról meg legyen elég annyi, hogy én személyesen ismerek belőlük sokat…..

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.27. 21:04

Lehet. De a te tevékenységed biztosan nem az. Adósokat a tartozás alóli kibújásra biztatni, a kibújáshoz tippeket adni; a végrehajtókat általánosságban és differenciálatlanul rossz színben, mintegy ellenségként feltüntetni... És mindehhez olyan nevet választani, ami azt a látszatot kelti, hogy hatósági dolgozó vagy.

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.27. 19:25

Hmmm....Ez nem volt szép!

Bandi17 # 2012.03.27. 16:57

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem a következő lenne. Diákhitel tartozásom végrehajtási szakba került, napokban érkezik hozzám a NAV végrehajtója.
Édesanyám lakásában élek, nincs tulajdonomban, a nevemen semmi. Lefoglalhat bármit is a végrehajtó? Igazolnom kell e valamivel a nincstelenségemet?

Köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.26. 22:04

Ami azt illeti, nekem sem tetszik az úr vicces kis honlapja. Az meg egyenesen pofátlanság, hogy "végrehajtásiügyintézőnek" nevezi magát. Vagy nem tudja, mit jelent.

gerbera317 # 2012.03.26. 20:22

KBS

Ércsük mi a tréfát, csak éppen nem szeressük... :-P

gerbera317 # 2012.03.26. 20:21

Szünetel, mert behajthatatlan. Ha a végrehajtást kérő valószínűsíti, hogy behajthatóvá vált a tartozás, akkor újra lehet indítani. Hacsak addig el nem évül. A telefonos szolgáltatók éppen az a fajta, akik a behajthatatlan követelést azonnal kivezetik a nyilvántartásukból, és örökre elfelejtik. Szerintem felejtsd el te is!

szsysy # 2012.03.26. 06:24

segitséget szeretnék kérni!03.21-én ezt kaptam kézhez a végrehajtónál.jegyzőkönyv eljárás befejezéséről:készült 2009.magyar talakom nyrt.végrehajtás kérőnek xy adós elle.az eljárás során magállapitást nyert,hogy a követelés behajtása érdekében tett intézkedések,azaz helyszini eljárás során,továbbá az adós lakcime ismeretlen,ezért a vht.52.....az eljárás szünetel,amely az 1/2002....rendelet pontja szerint befejezettnek minősül.a végrehajtási eljárást a vht....ponja szerint abban az esetben lehet folytatni,amennyiben a végrehajtást kérő valoszinűsitette,hogy az adósnak van olyan vagyontárgya amely lefoglalható.Ez egy 2005-ös telefon tartozás,és 2007-es a végrehajtói okirat.az a kérdésem most akkor szünetel,vagy lezárták?nem évült még el?a végrehajtónál azt mondták,hogy 5 év./nem 1év?/

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.25. 21:50

Há me szemét ! Egytül eggyig mind!

gerbera317 # 2012.03.25. 19:25

Itt szó sincs megértésről vagy jóindulatról. Miért xopatná meg magát a végrehajtó néhány 10 ezer forint értékű ingóság lefoglalásával, amit azután igényperben úgyis visszaperelnének? A végrehajtó (pontosabban: a helyettese) kifejezetten örül, ha nem kell a helyszínen foglalnia, mert ő nem abból él, hanem abból hogy minél több helyszínt felkeres.

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.25. 12:27

én nem hagyatkoznék a végrehajtó "megértésére" "jóindulatára"!