végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


vegrehajtasugyintezo # 2012.03.25. 12:25

Új lakcím, másik megyében, végrehajtót értesítve.....

gerbera317 # 2012.03.25. 09:33

Jelentkezzen ki

Nem tudok egyetérteni. A végrehajtónak tudomása van erről a címről, úgyhogy szükség esetén oda be is fog menni, akkor is, ha nincs otthon senki. Ha pedig ilyen módon bemegy, akkor foglal is. Aztán lehet igénypereskedni.

Ennél messze jobb, ha van otthon valaki, aki elmondja a végrehajtónak, hogy az adós fél éve élettársként lakik ott, most éppen külföldön tartózkodik, közös vagyon nincs, a lakás a benne található ingóságokkal mind a nem adós tulajdonosé, az adósnak legfeljebb csak személyes holmija található ott. A végrehajtó erre bólintani fog egyet, esetleg megnézi azt a szobát, ahol az adós dolgai vannak, aztán elmegy.

Nos, melyik tűnik értelmesebbnek?

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.20. 12:02

Igen jön, foglal.
Jelentkezzen ki (pl település szintre) és kész.
Vagy adok címet....

tag13 # 2012.03.20. 11:41

Tisztelt Jogi Fórum!
Tegnap az élettársam (aki az én címemre van bejelentkezve) kapott bírósági végrehajtótól levelet. Nem voltam otthon, ő külföldön tartózkodik. A levél a postán vár.
Tudtam némi régi kölcsönéről, de azt mondta minden rendben. Hát tegnap sikerült belőle kihúznom, hogy nem némi, hanem elég tetemes kölcsönt tartanak a nevén nyilván, amit ő már egy ideje nem fizet.
Ősszel ismerkedtünk meg, azonnal be is költözött hozzám.
Az ég világon semmit nem hozott magával a pár ruhadarabján kívül.
Most mire számíthatok? Egyszer csak megjelenik a végrehajtó és lefoglalja a bútoraimat? A kizárólagos tulajdonomat képező lakásomat gondolom nem veszíthetem el, sem jelzáloggal nem terhelhetik.
Mi lesz?

bolygo # 2012.03.20. 01:52

Segítséget szeretnék kérni. Postán kaptam egy végérahajtási jegyzőkönyvet a végrehajtótól, miszerint a fűtésszámla miatti tartozásomra végrehajtást foganatosít, a gépjárművemre, a levelet 2012.03.01.-én vettem át. 2012. február 23.-án azonban még a levél érkezése előtt a Távfűtőműveknél én rendeztem a tartozásom. A végráhajtót megpróbáltam elérni és elmondtam mi a helyzet, ott azt válaszolták, hogy csak a végrajhajtást kérő értesítése alapján fogadják el, hogy kifizettem a tartozást. ( Itt megjegyzem a szolgáltatónál nyilvántartott tatázásom és a végrehajtó által közölt közt van kb. 30.000.-Ft különbség pluszban. Ezt is kifizetném csak nem tudom kinek, ezt le is írtam és levélben elküldtem a végrehajtónak. Erre a mai napon kapok egy levelet azaz 2012.03.19.-én, hogy a lefoglalt autóm forgalomból kívánják és annak iratait rendszámát a jogerőre emelkedéstől számított 5 napon belül adjam le. Ez is az első kérdés ez mit jelent. Ezzel szerben az irat szerint élhetett fellebbezéssel ami halasztó hatályú. De én szeretném rövidre zárni befizetni és kész, csak a kocsit hagyják békén vonják vissza a kivonásra vonatkozó utasítást, és töröljék az elidegenítési tilalmat. Megjegyzem az Autó hitellel terhelt. Sérelmezem, hogy a végrehajtási jkb.- 2012.02.21.-én íródott, én 23.-án a szolgáltatónál fizettem, a postán 01._én kaptam meg a levelet és mégis minden megy tovább. tehát ha a végrehajtó kijön és én fizetek kp.- akkor mi van, ha felszólít levélben miért nem ad időt, vagy mondja meg hová fizessek, ésa mikor mielőtt elvinni a tárgyaimat, vagy erre még nekem nincs ilyenkor lehetőségem, és bár kifizettem a tartozásom mindenféle hátrányos következmény terhel? nem tudom mit tegyek, a gépkocsi kívánását mindenképpen szeretnél megelőzni. Kérem megtisztelő válaszukat, tanácsukat.

reginavagyok # 2012.03.19. 16:36

Tisztelt szerkesztőség! Segítséget szeretnék kérni hova és kihez fordulhatok?? Közjegyzői határozat alapján végrehajtást küldtek a munkahelyemre és vonják a fizetésem 33% át ideiglenes bejelentett lakcímemről elköltöztem az eredeti állandó bejelentett lakcímemre a levelet az ideiglenes lakcímemre postázták amiről nem tudtam így átvenni sem volt módomban, ezért a követelés jogerőre lépett.Semmilyen papír nincs a kezemben, kitől kérhetem ki az iratokat, hol kérhetek per újra felvételt, szabályos volt -e így a végrehajtás? Köszönöm megértésüket és várom a választ.

zoya # 2012.03.14. 15:10

Köszönöm a választ....Döntöttem, azzal jövök vissza!

vegrehajtasugyintezo # 2012.03.14. 14:36

hogy megállapodsz-e vagy sem azt neked kell tudni... FMH-val gyere vissza!

zoya # 2012.03.14. 11:34

Szeretném a tanácsát, segítségét kérni az alábbi esettel kapcsolatban: jelenlegi élettársam korábbi párkapcsolatában vett föl személyi kölcsönt, amit több dolog miatt sem tudott fizetni, miután véget ért a kapcsolata. 3 év elteltével megkereste egy behajtó cég, akit egy lízing cég bízott meg a tartozás behajtásával. A tartozás összege 704 e Ft, a behajtó cég 1.279 e Ft-ot követel, amiből ugyebár a kamatos kamat 559 e Ft.
Mai napon megkaptuk a levelet, melyben le van írva, hogy ezt az 1.279 e Ft-ot 8 napon belül fizessük be, vagy max. 24 havi részletben, ami havi bontásban 53 e Ft. Mit tegyek: utasítsam el és csak a 704 e Ft-ot tartva jogosnak, havi 30 e Ft részletet kérjek (többet nem is tudunk vállalni) . Ezt ha nem fogadják el akkor ugyebár jön a fizetési meghagyás, amit fellebbezünk és bíróságra kerül az ügy, ahol biztos megállapodás születik, vagy a másik verzió, hogy hajtsam a fejem a bitóba és 24 hónapig a kamatos kamattal növelt részt vállaljam, ami lehetetlen albérlet és gyerektartás mellett?
Jogtalannak tartom a dolgot, mert 3 évig nem keresték és az egyik behajtó cég eladta egy másiknak… Akinek volt/van ilyen esete, az hagyta, hogy jogi útra terelődjön és végül is jobban járt, de mivel én járatlan vagyok és segíteni akarok a páromnak, ezért számomra fontos a szakmai tanács. Köszönöm válaszát.

balcsi57 # 2012.03.03. 17:44

2009.04.05-én a 2 év hűségnyílatkozat lejárt

Miért is kellene 150000ft kötbért fizetnem?

balcsi57 # 2012.03.03. 17:40

2009.04.05-én a 2 év hűségnyílatkozat lejárt
Miért is kellene 150000Ft kötbért megfizetni?

végrehajtó1 # 2012.03.02. 14:15

Sok mindent nem Fizetni ha tudsz.Majd letiltják a maradék 17%-ot is.

balcsi57 # 2012.03.02. 11:08

Sürgős segítséget szeretnék kérni.

2007.04.05 én T-Mobil társkártya előfizetői szerződést kötöttem(+3 kedvezményes hivószám)mellett.
2007.11.05 + egy táskártya nyilatkozatot tettem.(2 év hüségnyilatkozat tartozott hozzá)
2009.tavaszán elmaradtam a havi dij fizetésel 2 hónappal ezért a kifele történő hivásokat mind a 4 társelőfizetéses telefonon lekorlátozták.
Bementem a szolgáltatóhoz és kifizettem egy hónapot ott mivel még a második hónap belefért azt mondták visszakapcsolják a szolgáltatást.
Ezután 2 hétig nem történt semmi. Közben érdeklődtem mindig csak azt mondták, hogy vissza fogják kapcsolni.
Két hét után ismét felkerestem a szolgáltatót az ügyintéző ekkor azt mondta, "sajnos megszigorították a vissza kapcsolást" és addig nem kapcsolják vissza mig tartozás mutatkozik" Mivelkét hét eltelt igy a már említett második havi tartozás is esedékes volt.
Mivel a négy társ közül senkinek sem volt ez idő alatt telefonja az ügyintéző tanácsára ugy döntöttünk, hogy egy másik csomagot kötünk, ami azóta is él.
(Furcsaságként említem, hogy az uj szerződéssel a telefonok havi számlaköltsége kb. 10000Ft-ot csökkent.)
2009.05.7 én tájékoztatttak, hogy van 52077Ft tartozásom és, hogy a szolgáltatást szüneteltetik.
Majd kiküldték a következő számlát, melyben kifele menő híváskorlátozás mellett is majdnem annyi volt mint előtte.
2009.04.05-én a 2 év hűségnílatkozat szerint lejárt.
2009.05.15 én szintén küldtek egyb levelet, hog 52077Ft számlatartozásom + 150000 kötbértartozásom van.
Ezután későbbiekben Instrum Justicia behajtó cégtől kaptam sorozatos és egyre emelkedő összegü tartozásról leveleket.(70-120000Ft) között.
Majd aztán az Eos Faktortól de tőlük már 300000 Ft körüli összegről.

Ezután fizetési meghagyás jött 2007. 03.07-én közjegyzőtől (Sótonyiné. dr Mattyasovszky Mária)
ka mat és költség nélkül 266094 Ft.+ kb 16000Ft ejárási költség.

2011.16.20 Felszólítás a szolgáltatótól, hogy tartozom 301305Ft-tal 6 havi részletben fizethetek havi 500225 Ft -ot.
Mivel munka nélkül voltam, és jogtalannak tartom a kötbért, hisz a 2 év lejárt, valamint, hogy azt a hónapot is felszámolták amikor a kifele menő hívások korlátozva voltak nem fizettem
2012.02.29 végrehajtói felszólítás összesen 379181 Ft-ról
A fizetésem 33% át diákhitel miatt tiltják.
Végrehajtható vagyontárgyam nincs.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Válaszokat előre is köszönöm:
Balcsi57

vegre # 2012.02.06. 16:36

vegrehajtasugyintezo:

inkabb osszeirom a lenyeget egy e-mailbe, ugy ugyis osszeszedettebb tud lenni az egesz :)
es elore is koszonom a tanacsot!

vegrehajto1:

"Akkor miért nem a más fórumon kérdezel."
nyilvan azert, mert azok nem jogi, hanem masik szakmai forumok. nyilvan en vagyok a hulye, ha azt hiszem hogy a jogi forumon az ember jogi tanacsot varhat attol, aki ert hozza :(

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.06. 16:26

Száműzött

Ismerek olyat aki vásárol 1/2 tulajdont :)
Add el neki, és az exed rémálma jön el....
(A közös tulajdon megszüntetésével az a gáz, hogy a becsérték nem szállítható le az árverésen, így nem fog elkelni.....)

végrehajtó1 # 2012.02.06. 16:21

a tobbiek gunyolodasat nem nagyon tudom mire velni (bar itt a forumon sajnos mar tobbszor talalkoztam vele). talan azert, mert mas forumokon, ahova jarok, egyaltalan nem ez a jellemzo, de bizos csak megint en vagyok eltajolva... :(

Akkor miért nem a más fórumon kérdezel.PL:gyakorikérdéseken?:)

Na ott aztán kapsz olyan "jogi tanácsot" hogy csak na...

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.06. 16:17

vegre

Sajna egy ideje nem jártam erre, de kérlek hívj fel és beszéljük meg! (Könnyebb nekem, ha elmondod mint visszaolvasni és kérdezgetni)

vegre # 2012.02.06. 15:52

hat, mivel nem jott ertekelheto valasz, jobb hijan elfogadom az ugyvedtol erkezett ajanlatot
aztan megprobalom a PSZAF-en keresztul valaszra birni a VH kero bankot, nekik gondolom kotelesek lesznek tajekoztatast adni, ha mar nekem nem hajlandok...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.05. 18:02

Ha elkel.

kenese # 2012.02.05. 16:49

Tisztelt Fórumozók!
Elváltam 5 éve, egyedül nevelem a gyermek.A volt férjemmel közösen épített ingatlanunkat elárverezték.Jelenleg 11 millió a tartozásunk/közösen vettük fel a hitelt/,mivel a gyermekre kapott támogatást is vissza kell fizetni.A fizetésemet 50%vonják.Az ex férjem német országban él,természetesen nem mondja meg hol dolgozik,hogy ne tudjanak tőle vonni semmilyen összeget.A gyerektartást az édesanyja fizeti,h ne tudjam ő hol van.A címét sikerült ugyan megtudnom,de mivel albérlet változhat.Nekem is tartozik ,még a váláskor állapították meg.Valamint van egy hitel 34000/hó amit szintén közösen vettünk fel de az én nevemre így kénytelen vagyok fizetni.Hogyan tudnám elérni,hogy tőle is vonják a pénzt és ,hogy az általam már kifizetett összeg felét kifizesse?Van -e lehetőség a jelenlegi tartozás hivatalos megfelezésére és arra,hogy ez álltam az én részem csökkenjen azzal összeggel amit már kifizettem?Kérem segítsenek mert már nem tudunk megélni,pedig pedagógusként dolgozom.Köszönöm!Tisztelettel:Kenese

vegre # 2012.02.05. 16:39

orulok hogy jol megbeszeltetek, milyen hulye vagyok hogy nem telefonalgattam a banknak mondjuk havonta, hogy minden rendben van-e, illetve nem rohantam egybol birosagra ahogy megjott a vegrehajtotol a level
azt hittem kiderult, hogy mivel semmilyen tapasztalatom nincs hasonlo ugyekben, fogalmam sincs sem arrol, hogy mit tehetek/erdemes tenni, sem arrol, hogy milyen lepesnek milyen kovetkezmenye van

azt is leirtam, hogy kertem a banktol indoklast, miet annyi az osszeg, mint ahogy azt is, hogy nem hajlandoak valaszolni

en, mint laikus, baromira nem tudom, ha alairom az ugyved altal idekuldott papirt, a pofamba rohoghetnek-e kesobb, ha mondjuk a pszaf-en keresztul kiderul hogy svindliztek, vagy lehet-e belole bajom

de azt sem akarom, hogy a vegtelensegig huzodjon az ugy, folyamatosan ujabb es ujabb szazezrekkel novelve a kovetelest, kozben esetleg meg nagyobb problemakat okozva

vegrehajtasugyintezo legalabb probal konstruktiv valaszt adni (remelem meg is teszi, elore is koszi ;) ), de a tobbiek gunyolodasat nem nagyon tudom mire velni (bar itt a forumon sajnos mar tobbszor talalkoztam vele). talan azert, mert mas forumokon, ahova jarok, egyaltalan nem ez a jellemzo, de bizos csak megint en vagyok eltajolva... :(

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.05. 10:06

Akkor majd behajtják - például a lakásból. Hiába kötekszel a hitelezővel, vele szemben te felelsz.

banosb # 2012.02.05. 09:50

Tisztelt válaszoló!Ha tudnám ki fizetném...

végrehajtó1 # 2012.02.05. 06:54

Fizesd ki és vasald be a tesón.

banosb # 2012.02.04. 22:57

Tisztelt fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni a következő dologban:
2 éve kiadtam a lakásomat albérletbe a testvéremnek,akik tetemes mennyiségű közmű tartozást halmoztak fel.Persze az ember megbízik a testvérében és ez alapon későn jutott el hozzám ez a dolog.Amint megtudtam akkor már ők el is mentek máshová lakni,a tartozás pedig maradt.Írtunk annak idején egy albérleti szerződést 2 tanúval,valamint (amikor még beszélő viszonyban voltunk ) egy megállapodást melyben elismerte a tartozását.Most a TIGÁZ átadta a tartozást egy végrehajtó cégnek.Ők kiküldtek egy papírt,hogy elismerem e a tartozást stb.Persze nem ismertem el és mellékletben elküldtem a végrehajtónak az albérleti szerződés és a megállapodás másolatát.Erre ők vissza küldtek egy email-t,hogy írassak az illetékessel egy általuk kiküldött tartozás elismerő nyilatkozatot.Ezt nem tudom megtenni mivel nem vagok a testvéremmel beszélő viszonyban.A kérdésem a következő:
nem ér semmit az albérleti szerződés?Nincsen semmi haszna számomra?Valamint a megállapodásunk sem ér semmit?Nem számít tartozás elismerésnek?Mit tegyek???Köszönöm a válaszokat!