végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


gerbera317 # 2012.02.04. 21:42

Én sosem értem azokat akik akkor kezdenek "kapálózni"...”"

Én értem: Az angol ülve gondolkodik, a német állva, az amerikai járkálva. A magyar meg utólag...

végrehajtó1 # 2012.02.03. 15:45

Ha bíróság tiltja akkor a vh kérőhöz, ha a vh-tó akkor vh-nak megy és a vh kérőnek

vegre # 2012.02.03. 15:42

a fizetesbol torteno letiltast a VH kero kapja kozvetlenul, vagy eloszor a vegrehajtohoz kerul?

vegre # 2012.02.03. 09:19

vegrehajtasugyintezo

van ingo (auto/motor) es ingatlan is, meg magasnak szamito fizetes, ha erre gondoltal

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.02. 23:13

Vegre

A kérdés, hogy van-e mit végrehajtani rajtad? (ez nagyban befolyásolja a tanácsot)

vegre # 2012.02.02. 13:04

végrehajtó1:

a kerdes nem az, hogy elotte miert nem, hanem az, hogy jelen esetben a papir alairasaval es visszakuldesevel megfosztom-e magam minden tovabbi lepes lehetosegetol

egyebkent azert, mert eveken keresztul SEMMI hir nem jott a hitelrol, majd egyszercsak beesett egy level a vegrehajtotol, hogy 8 napon belul fizessek 3.8milliot...
a banknal hiaba probaltam 'firtatni az osszeget', egesz egyszeruen nem valaszolnak. a vegrehajto leveleben hivatkozott birosagi eljarasrol sem kaptam SEMMI informaciot

ez is eleg nagy szopas, hogy a kezes van messze a legrosszabb helyzetben, az ados legalabb azt tudja, hogy tartozik, mig a kezes kap egy lenyegeben teljesithetetlen ultimatumot

végrehajtó1 # 2012.02.02. 11:31

vegre

Én sosem értem azokat akik akkor kezdenek "kapálózni" az összeg miatt amikor már vh szakban van az ügy.

Elötte miért nem vitattad?

végrehajtó1 # 2012.02.02. 11:28

maresz75

Szerintem a fiz.maghagyás még odébb van.Meg szokták várni az elévülés elötti évét és akkor adják be.Addig is fizethetsz havonta amennyit bírsz.Majd ha a fiz.meghagyás jön és az összeg nem stimmel , akkor mondj ellent és a bíróságon csatold be a befizetéseid bizonylataidat .

vegre # 2012.02.02. 06:48

sziasztok!

vegre (vagy 2 het utan) valaszolt a bank jogi kepviseloje a masfel eves reszletfizetesi kerelemre, eleg erdekesen...
olyan 'kedvezmenyt' tesznek, hogy 24 honap alatt havi 202231 ft-tal fizethetek, es ebben meg NINCS benne a vegrehajto dija
szerintem ez teljesen irrealis, kb. 5 millio + a vegrehajto jutaleka ugy, hogy eredetileg a koveteles 3.8 millio volt a vegrehajtoi jutalekkal EGYUTT
raadasul irasban kertem toluk egy tajekoztatast hogy hogy a retkes hoherba jott ki ez a horribilis tartozas, mikor az eredeti hitelosszeg 1.2 millio volt, amibol kb. 2-300 ezer torlesztesre kerult, plusz elvittek egy kozel egymillio erteku autot, erre termeszetesen semmifele valaszt nem kaptam...
szoval tanacsot kernek, hogy szerintetek mivel jarok a legjobban
tudok valahol panaszt tenni (PSZAF, birosag, vegrehajto, stb) amiert semmifele infot nem hajlandoak adni arrol, hogy jott ki ez a hatalmas osszeg, illetve ez milyen hatassal lesz a vegrehajtasi eljarasra (kulonos tekintettel az inkasszora)?
esetleg az jarhato ut, hogy alairom a megallapodast, elkezdem fizetni, es KOZBEN probalom a fenti jogi lepeseket megtenni, amitol esetleg kesobb valamifele jogorvoslatot/karpotlast/tartozascsokkentest/stb kaphatok? vagy onnantol hogy alairtam, mar csak kussolhatok es fizethetek?

gerbera317 # 2012.02.01. 22:47

1 év a reális, de akad olyan jogosult is, aki 6 hónapnál nem ad több részletet. 1 éven túl nagyon ritka hogy megadják.

maresz75 # 2012.02.01. 08:13

Tisztelt Végrehajtó!

A történetemet ismei. A beígért végrehajtó természetessen nem jelent meg 01.31-én. Én aznap próbáltam kapcsolatba lépni az ügyintéző hölgyel de nem játam sikerrel. Felvéve a példáját küldtem neki egy sms-t és abban megírtam, hogy 01.31-ig semmilyen fizetési meghagyást sem Bíróság sem Közjegyző nem küldött ami jogerősen behajtható lenne. Kértem az ügyintézőt, hogy tájékoztasson. Ma 8:25 perckor már hívott és itt már teljesen más volt az ügyintéző hölgy hangneme.(nem úgy mint múltkor) csodálkozva kérdezte, hogy nem kaptam semmilyen iratot. Közöltem, nem de magamat védve érdeklődve megjárva a Városi Bíróságot is nem indítottak ellenem végrehajtást még ott sem. A válasza az volt, hogy akkor majd viszik a papírokat. Én közöltem vele, hogy Közjegyző vagy Bíroság küldje meg részemre a fizetési meghagyást, hogy hivatalosan intézkedni tudjak. Mert amíg nincs jogerős irat nincs behajtás sem.

Persze most biztosan küldenek, majd fizetésmeghagyást ami 15 nap után emelkedik jogerőre. De tudomásom szerint élhetek a közjegyzőnél részletfizetési kérelemmel ami addig nem hajtható be. Én a tartozást eddig is fizettem de nem mindig olyan összegben amit elvártak.

A kérdésem az lenne mennyi hónap a maximum kérhető részletfizetés a közjegyzőnél? 200.000 Ft-ról van szó.

Köszönöm a segítséget.

romoni # 2012.01.31. 12:37

Köszönöm....emésztem.....

végrehajtó1 # 2012.01.31. 12:23

nem írom másolom tess:

Az ingatlan átvétele a végrehajtást kérő által
158. § (1) Ha a 156. § alapján megtartott második árverés is sikertelen volt, úgy a végrehajtást kérő veheti át az ingatlant.
(2) Ha több végrehajtást kérő van, a végrehajtó megállapítja a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot az ingatlant az veheti át, aki a becsérték felét meghaladó legmagasabb árajánlatot tette. Ha a becsérték felének megfelelően vagy azt meghaladóan több egyenlő árajánlatot tettek, az átvételi jogosultság a 165. §-ban meghatározott sorrend szerint alakul.
(3) A becsérték felének, illetőleg az azt meghaladó átvételi árnak megfelelő összeget be kell számítani a végrehajtást kérő követelésébe.
(4) Ha a végrehajtást kérő követelésének összege nem éri el az ingatlan becsértékének felét, a különbözetet a végrehajtást kérő köteles az árverési vevőre nézve irányadó szabályok szerint befizetni.
(5) Ha az árverésen a kikiáltási ár csak a becsérték 70%-ának megfelelő összegig szállítható le, az ingatlant ennél alacsonyabb összeg fejében nem lehet átvenni; az átvételre megfelelően alkalmazni kell a (2)-(4) bekezdésben foglalt rendelkezéseket is.
(6) Az átvétel jogkövetkezménye azonos az árverési vétel jogkövetkezményével.
159. § (1) Ha a végrehajtást kérő nem vette át az ingatlant, a végrehajtás a második árverésről szóló jegyzőkönyvnek a végrehajtást kérő részére történt kézbesítésétől számított 15 nap elteltétől mindaddig szünetel, amíg a végrehajtást kérő újabb árverés kitűzését nem kérte.
(2) A szünetelés kezdő időpontjától számított 6 hónapnál korábban nem lehet újabb árverést kitűzni.
(3) Az újabb árverésre a második árverés szabályait kell megfelelően alkalmazni.
160. § (1) Ha az újabb árverés is sikertelen volt, a végrehajtást kérő kívánsága szerint a 158., illetőleg a 159. §-nak megfelelően kell eljárni.
(2) Az (1) bekezdésben említett árverést követően tartott újabb árverésekre is a második árverés szabályait kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy a kikiáltási árat lakóingatlan esetén is a becsérték feléig lehet leszállítani, sikertelen árverés esetén pedig a becsérték felének megfelelő összeg fejében vehető át az ingatlan.

romoni # 2012.01.31. 12:02

Köszönöm a segítséget!Még annyit kérdeznék,hogy mi az bizonyos feltételek megléte estén átveszi a vh kérő?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.31. 11:56

Szerintem írd le az elejétől a végéig mert így én nem értem.

Attól tartok, hogy itt elég a végét ismerni. És a vége az, amit én írtam.

végrehajtó1 # 2012.01.31. 11:54

addig míg meg nem veszik.Te is megveheted.Ha most nem kell el akkor 6 hónapig szünetel illetve a vh kérő átveheti az ingatlant, bizonyos feltételek megléte esetén.Majd ha a vh kérő kéri akkor kitűznek újabb árverést.

romoni # 2012.01.31. 11:48

Segítséget kérek!Volt férjem tartozása miatt árverezik a házunkat azaz az 1/2 tulajodoni részt lakottan,már volt egy árverés de nem vezetett eredményre,most februárban lesz a második.Kérdésem,meddig megy ez így ha nem tudják elárverezni akkor mi lesz????Mivel én vagyok a másik tulajdonos nekem nincs elővásárlási jogom??köszönöm a segítséget....

végrehajtó1 # 2012.01.31. 11:19

Szerintem írd le az elejétől a végéig mert így én nem értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.31. 11:17

Tegyük hozzá, hogy 2009-ben fizetési meghagyás kibocsátását kérte a bank, amely fizetési meghagyás ellentmondás híján jogerőre emelkedett. Azt hajtják most végre.

stavros118 # 2012.01.31. 10:19

Kiragadnék néhány dolgot ami érdekel:
Miért nem kerültünk fel az OTP által a BAR listára?
Miért húzódhatott el eddig az ügy?
Miért lett törölve a jelzálog bejegyzése az OTP-nek?
Az egyik törlő határozatot az illetékes földhivatalban nem tudták bemutatni, mert nincs meg...
Mint felperes miért nem jelenhetett meg, a bíróság előtt anno?
Valami nem oké ezzel. Támadható-e?
Köszi

végrehajtó1 # 2012.01.30. 10:35

Ez érdekes.De ha jönne akkor kérje el tőle a végrehajtható okiratot és a jelvényét.De ha nincs ilyen akkor nem fog jönni:)Mert szerintem ez csak behajtó izmozása lesz ha lesz egyáltalán.Őt ne engedje be.

De még van 2 nap:)Vágjuk a centit...

Írd meg jött-e valaki.

maresz75 # 2012.01.30. 09:41

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget.

Tisztelt végrehajtó !

Megfogadva a tanácsát felkerestem a lakóhelyemhez tartozó Városi Bíróság összes végrehajtási üggyel foglalkozó kezelőirodáját, hogy információt kapjak hogy indítottak e ellenem végrehajtást. Végrehajtási eljárást nem találtak ellenem sehol.
Mivel a tartozás összege 200.000 Ft így elméletileg Közjegyzőnek kell fizetési meghagyást kiadnia amit a kézhezvételtől számított 15 napon belül kell teljesíteni ahhoz, hogy ne legyen végrehajtható. Ezidáig ezt sem kaptam.

Jöhet e végrehajtó foglalni, és ha megjelenik valaki mit tegyek?

stavros118 # 2012.01.28. 15:01

Tisztelt Egybegyűltek!
> Egy lakáshitelről beszélünk, amely a rendszerváltáskor lett
> felvéve természetesen az OTP-től. 2002-ig fizetve is volt, amikor i
> az akkori anyagi körülmények következménye lett a nemfizetés. A
felperes nem fizette be a perköltséget, ezért az megszűnt. Közben az addig a földhivatali bejegyzésen meglévő OTP
jelzálogjog lekerült, aminek az oka rejtély... Évekig semmi érdemleges nem történt azon kívül, hogy az akkori készfizető kezesek gyermekeit az OTP megkereste és megpróbálta fizetésre kényszeríteni. Jelen pillanatban egy gépjármű foglalási jegyzőkönyvet tartok a kezemben amelynek a végrehajtási kifogással való élés dátuma február 3-án jár le. Az ingatlan tulajdoni lapjára OTP bejegyzés azóta sem került, illetve egy MKB-s hitel van csak bejegyezve, amely fizetése rendben zajlik. A követelés összege 4 év alatt 3/4-ével megnőtt illetve sok esetben átláthatatlan az összeg összetétele, hogy miből és mi alapján számolták ki.
Előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2012.01.27. 17:01

Szokásos adós ijesztgetés.
Menj be a lakhelyed szerinti városi bíróság kezelő irodájába és nézz utána hogy indult-e végrehajtás ellened.

gerbera317 # 2012.01.27. 16:42

Alapbeállítás szerint a végrehajtó a végrehajtás foganatosításának megkezdésekor a helyszínen adja át a végrehajtható okiratot az adósnak, és egyúttal felhívja őt az azonnali teljesítésre. Nyilván ehhez nem fog előzetesen időpontot egyeztetni. Mégsem ez a jellemző, hanem a postai úton történő felszólítás.

De ha mégis helyszínnel kezd, akkor sem fogja azt a vh-kérővel közölni, hogy az meg közölhesse veled! Ha nem volt fizetési meghagyás, akkor pedig végrehajtás sincs. Más persze, ha volt fizetési meghagyás, csak te nem tudsz róla.

De ez az sms akkor is kamu.