végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


tunderlala # 2011.04.04. 14:15

Üdvözlet!

Na kérem, a helyzet a következő lett a mai napon:

  • délelőtt felhívott a cég képviseletében egy nő és tudatta velem, hogy amennyiben nem fizetek legalább 109.000,-Ft, akkor a kollégái felkeresnek.
  • azt is mondta, hogy 08.-ig ad haladékot erre.
  • elmondta, hogy ha kijönnek, akkor a lakásból mindent visznek, amire én azt mondtam neki, hogy azt nem hiszem, mert vannak dolgok, amelyeket nem lehet végrehajtás alá vonni, ekkor szó szót követett, majd letette a telefont.
  • kicsivel később kaptam a következő sms-t:

"Április 8-ig 109.000 Ft. Amennyiben az összeg nem érkezik be a végrehajtás megindul. DC Zrt."

  • ez a hölgy még annyit mondott, hogy amennyiben nem rendezem, akkor valamilyen közjegyzőnél közokiratba foglalják és mindent visznek.

A kérdésem:

  • mi az pontosan, amit vihetnek?

Köszönöm!

gubtan

végrehajtó1 # 2011.04.03. 18:00

Csatlakozom a hozzá szólokhoz:)

a végrehajtásig évek is el telhetnek..De ha tudsz fizetni akkor írásban (!) állapodj meg velük a részletről.És alkudj hogy engedjenek el valamennyit...

kovacsz # 2011.04.03. 12:53

Személye felkeresés következhet a követeléskezelőtől, aki pl. részletfizetést ajánl.
Ha szép szóval nem megy marad a jogi út, úgymint a fizetési meghagyás, majd a végrehajtás és mindezek kamatai és költségei.

zolltomi # 2011.04.03. 12:37

Nem fognak menni... Ők nem végrehajtók, következéskép nem is indithatják meg a végrehajtást, csak átadhatjág arra. Az pedig egy MÁK fizetési meghagyással fog kezdődni, valamikor... Ez csak a személyes véleményem, de valószínüleg így lesz! A Faktoring valószínűleg csak egy követeléskezelő cég lehet, és ezek a cégek a pénzükért minden féle ijesztegetésre képesek! Én csak megnyugtatni szerettelek volna, remélem a hivatalos válasz ( végrehajtó1 ) is valami hasonló lesz! :-)

tunderlala # 2011.04.03. 09:55

Üdvözlet!

A tények:

  • több tartozásom van különböző hitelintézetek felé,
  • a fizetésem felét már tiltják,
  • 10 éves gyermekemet egyedöl nevelem,
  • családi pótlékot én kapok,
  • albérletben élünk.

Pénteken az alábbi sms üzenetet kaptam egy factoringtól:
"Tartozásával kapcsolatban megindítjuk a végrehajtást. Foglalás céljából hétfőn kollégáink keresni fogják, amennyiben ezt el akarja kerülni jelentkezzen! Ürvözlettel DC ZRt."

Azóta folyamatosan próbálom elérni őket, de csak hangposta van.

A kérdéseim a következők:

  • ha hétfőn jönnek és nem találnak otthol, akkor mit tesznek?
  • ha jönnek, akkor mit foglalhatnak az albérletből? (a ruhákon kívül minden a főbérlőmé, ő külföldön dolgozik, majd húsvétkor jön haza)
  • miért foglalni jönnek, miért nem tiltanak ők is?
  • tilthatják-e a családi pótlékot, ha igen, akkor mit tegyek, hogy ez ne történjen meg? (csak számlára utalják, más módon nem fizet a cég)
  • van egy hiteles autóm, azt lefoglalhatják?
  • a fizetés tiltást a kincstár intézi? ha igen, akkor nem kellet volna valamilyen értesítést kapnom arról, hogy kinek és mennyit tiltanak?
  • honnan tudom meg, hogy még mennyi ideig tiltanak?
  • hogyan lehetne orvosolni, hogy ne a fizetésem felét tiltsák, hanem a 33%-ot? A maradékból nagyon nehezen élünk meg, nehéz ebből felnevelni a gyereket.
  • ha már tiltják a fizetésem felét akkor mi lesz a többi követeléssel?
  • hova fordulhatok azért, hogy a bankok és mindenféle factoringok ne zaklassanak? Hívogatnak hajnalban, délben, éjszaka, a munkahelyen, már kezd nagyon kényelmetlen lenni.

Tudom, hogy abban én vagyok a hibás, hogy a hiteleket felvettem és a törlesztésükkel gond van, de megváltozott az életünk, amióta a gyermekemmel kettesben maradtunk.

Kérem adjanak segítséget, választ a kérdéseimre, tanácsokat, mert teljesen reménytelennek látom a jövőt!

Előre is köszönöm!