végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


gerbera317 # 2019.08.03. 14:22

Mit tehetek ilyen esetben?
Például azt, hogy érdemi információt közölsz az ügyről, nem pedig a lenti vízfestéket.

Edit466 # 2019.08.03. 14:08

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni. Végrehajtási eljárás indult ellenem.
Felhívtam a Végrehajtó Irodát, akik megadták az Intrum telefonszámát, hogy vegyem fel velük a kapcsolatot. Az Intrum azt az információt adta, hogy a Raiffeisen Bank adott át nekik 2014-ben egy 6.707 Ft-os tartozást, amiért most 51.835 Ft-ot akarnak végrehajtani.
Volt egy Raiffeisen-es folyószámlám, amit én 2012-ben megszüntettem és be is zárták azt a számlát. Hívtam a bankot, hogy meg tudnák e mondani, hogy mikor zárták le a számlámat, ahol azt az információt kaptam, hogy ők csak annyit látnak a rendszerben, hogy volt egy számlám és hogy az meg lett szüntetve, semmi mást pl. dátumot nem látnak. Annyit mondott még az ügyintéző, hogy nem is zárták volna le a számlát, ha azon bárminemü tartozás lett volna.
Már kerestem a papírt, amit a bank a számla lezárásakor kiadott, de egyenlőre még nem találtam meg. Mit tehetek ilyen esetben?
Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2019.03.21. 13:15

Add elő ugyanezt az árverési jegyzőkönyv ellen előterjesztett végrehatási kifogás formájában is, és majd a bíróság megvizsgálja, hogy igaz-e, amiket állítasz. Valószínűleg nem igaz (azon kívül, hogy vevőd lenne az ingatlanra).

Danceman # 2019.03.21. 13:02

Tisztelt fórumozók! A feleségemmel közös tulajdonban lévő ingatlanunk felét, az én részemet árverezésre bocsájtotta , úgy, hogy a feleségemet hivatalosan nem értesítette semmiről. Az árverés utolsó pillanatában valaki licitált, most kaptam az értesítést a végrehajtótól , hogy érvényes volt a licit. Előtte személyesen kerestem fel több ízben, hogy számolja ki a pontos összeget, kifizettem egyben. Nem tudta kiszámolni a pontos összeget, majd szó nélkül árverésre bocsájtotta az ingatlant. Ráadásul vevőnk is lenne az ingatlanra. Tudok valamilyen jogi lépést tenni az árverezés érvénytelenítésére? Van esetleg más lehetőség, jogi út ? Köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2017.02.05. 21:33

Ha a végrehajtó több bankszámlát talál, mindre (bankonként egyre) átutalási megbízást ad ki a teljes követelés összegére, aztán teljesít, amelyik teljesít. Ha több is teljesít, és emiatt több folyik be a kelleténél, a többletet visszautalja.
sebaj 35 nap múlva már valószínű csak egyszer lesz rajta
Ez meg nem igaz. Nem lesz rajta egyszer se, mert létezik olyan szabály, amit nem minden hozzászóló ismer.

Moncsi12 # 2017.02.05. 19:04

Köszönöm a válaszokat :)
Azért holnap meglátogatom a végrehajtót...nem szeretnék dupla összeget fizetni

Vadsuhanc # 2017.02.05. 19:01

Moncsi12

Szerintem első dolgod az legyen, hogy megkeresed a végrehajtót. Mindenre fog válaszolni. Itt nehéz találgatni.

facsiga77 # 2017.02.05. 18:58

Azt én nem tudhatom :)
Még az is lehet hogy kétszer inkasszózott a végrehajtó, sebaj 35 nap múlva már valószínű csak egyszer lesz rajta.

Vadsuhanc # 2017.02.05. 18:56

Moncsi12

az xy az azt jelenti, hogy az ügyirat az " aktában " azt a sorszámot jelöli.

( pld/ 10. akkor a 10. sorszámú irat, ) Előttte van még kilenc.

Moncsi12 # 2017.02.05. 18:54

Köszönöm!
És az hogy lehet,h a számlámon 2x van -445 ezer forint?

facsiga77 # 2017.02.05. 18:47

A xy a konkrét iratot jelzi, az ügyszám az az ami előtte van (012.V.2134/2016).

Bonyolíthatjuk tovább is, de ha erre hivatkozol akkor abban az ügyedben levelezel amiben szeretnél.

Értelemszerűen a 2134-es ügyben csak egyszer és az ott leírt összeget követelik tőled ami azért kicsit növekedhet (költségek, kamat)

Moncsi12 # 2017.02.05. 18:35

Szép estét mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
Van egy adóságom,amiről kaptam felszólítást a végrehajtótól,a közjegyzőtöl
Minden stimmel,de a végrehajtói ügyszám mindenhol másképp szerepel az utolsó két számjegye. Pl.137.V.12/2012/xy
Ezeknek nem egyeznie kellene?
Mert ugyanis részletfizetésnél hivatkozni kell a végrejatói ügyszámra,de így hogyan?
Bár erröl lekéstem...incasso van a számlámon,de 2x ugyanaz az összeg van rajta
Megtudná nekem valaki mondani,hogy ilyenkor mi is van?Én úgy látom,h mivel nem egyezik a vh üszám így többször akarják rajtam behajtani ugyanazt
Vagy nem jól gomdolom??Ha igen,mit tehetek?
Köszönöm,ha valaki segít valami okossággal

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.30. 19:18

Akkor évül el, ha hagyják.

Misa86 # 2017.01.30. 19:12

Kedves Gerbera317!

Köszi a választ. Azt írtad, hogy "a végrehajtás szünetel azzal, hogy a továbbiakban a követelés behajthatatlan." Akkor ha már nem találnak semmit ami behajtható, akkor ezzel behajthatatlannak minősítik, vagy van egy idő, amíg még ha pl. ingatlan kerül a nevére, akkor arra elrendelik a végrehajtást? Egy idő aztán elévül a tartozás? Köszi!

képkeret # 2017.01.30. 14:15

Köszönöm a szíves tanácsot, gerbera317.

További szép napot,
kepkeret

gerbera317 # 2017.01.30. 14:14

A végrehajtás elrendelését az első fokon eljárt bíróságtól kell kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.30. 14:01

Közjegyzőnél mit keresnél?

képkeret # 2017.01.30. 12:43

Köszönöm, gerbera317.

Ami nem világos: közjegyzőhoz a jogerős ítélettel, és onnan kell elindítani a végrehajtást, vagy levél a bíróságra, hogy a kötelezett nem tett eleget a jogerős ítéletben hozottaknak, és a bíróság jár el?

Köszönettel,
kepkeret

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.30. 11:42

az ezzel okozott kárért felel
Az azért más.

gerbera317 # 2017.01.30. 11:13

Így már érthető. Tehát jogerős ítélet mondja ki, hogy fizessen. Nos, ha nem fizet, kérd a végrehajtás elrendelését.

képkeret # 2017.01.30. 08:54

Kedves Kovács_Béla_Sándor,

Megszűnt a tartási kötelezettség, ezért született ez az ítélet: nem jelentette a kötelezettség megszűnését, ami törvényi kötelezettsége lett volna, és az ezzel okozott kárért felel, a vonatkozó paragrafus (kikeresem később) erről szól.
A bíróság igen alapos indoklást adott.

A kérdés a továbblépés, mivel a kötelezett nem válaszol, nem együttműködő és nem fizet, ebben tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.01.30. 08:48

Milánka

Laikusként írom.

A végrehajtó a becsértékéket gondolom közölte az felekkel, akik a közléstől számított 15 napon belül végrehajtási kifogást nyújthattak be. Amennyiben a jogosultak nem éltek a Vht.140.§ (7) bekezdésében biztosított lehetőséggel és nem nyújtanak be kifogást, a végrehajtó által megállapított becsérték rögzül.

Vht.jelenleg hatályos szövege csak három éves időtartam után engedi meg a becsérték újbóli megállapítását.

(8) Ha a becsérték megállapítása (kifogás esetén bíróság általi jogerős megállapítása) óta három év eltelt, és az ingatlan még nem került értékesítésre, a végrehajtó bármelyik fél kérelmére az árverés kitűzése előtt a becsértéket az (1) és (2) bekezdésben foglaltak alkalmazásával ismételten megállapítja.

A becsérték megállapítását követően a végrehajtási eljárás bármilyen ok miatt elhúzódik - de a becsérték közlésétől a három év még nem telt - el nincs lehetőség a becsérték utólagos módosítására.

Szerintem a végrehajtó nem hibázott, ha a felek az általa közölt becsérték ellen nem emeltek kifogást.

( bár nem tudom jól értelmeztem-e a törvény én is érdekelt vagyok, csak adósi oldalon )

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.30. 08:47

Az elég érdekes, mert tartás céljára adott összeget visszakövetelni nem lehet...

képkeret # 2017.01.30. 08:11

Tisztelt Fórumozók,

Sürgős segítséget kérek:

Jongerőre emelkedett bírósági ítéletem van jogtalanul felvett gyermektartási díjakról, amelyre a Bíróság a külföldön, EU-s országban élő szülőt megfizetni kötelezte. Több százezer forintról van szó.

Lakcíme ismeretlen, itthoni levelezési címet adott meg.
Elektronikus üzenetekre nem válaszol.

Kérdésem:
Bírósági ítélet és bírósági tájékoztató levél van a kezemben az ítélet jogerőre emelkedéséről.

Mi a következő lépés, hogy hozzájussak a pénzemhez?
Gondolom, végrehajtóhoz fog kerülni az ügy, de mit kell tennem ezért, hogy műűködik ez?

Köszönettel,
kepkeret

facsiga77 # 2017.01.29. 23:17

drbjozsef:

Azért ha az eladott autóm szerződésben is rögzített motorszámával mondjuk a rendőrség megkeresi a vevőt, hogy megtalálták a motort egy bontóban szétszerelve, akkor azért gyanús hogy ugyan mulasztottál, de csalás áldozata vagy.