végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


Adrienn106 # 2016.12.28. 12:18

Először is, igen a telefonom csinál ilyeneket, és amilyen idegàllapotba vagyok, nem fogom bámulni a fel kínált szavakat. Továbbá, a végrehajtási lap átvétele után, voltam a vegrehajtonal, aki nem tudott választ adni. Azt mondta, vegyem fel a kapcsolatot a végrehajtás kerővel. Írtam a a behajtási cégnek is, de az első 15 napban nem történt semmi. Visszamentem a vegrehajtohoz, elmondtam, hogy még mindig nem jutottam semmire, ezért kértem a végrehajtás felfüggesztését addig, míg utána járok a dolognak, illetve nem ismertem el a tartozast . Ezt a jegyzőkönyvet a vegrehajtast kérő közjegyző is megkapta rendszeren keresztül, és 15 nap volt a határidő arra, hogy válaszoljon a jegyzőkönyvben kért felfüggesztést illetően, hogy hozzajarul vagy sem. Erről a választol a veghajtonak kellett volna nekem postázni egy levelet. Az említett 15nap, ha a hétvégét is be számítjuk, akkor 20.-án lejárt. Eddig semmi válasz. Időközben a behajtási cég tájékoztatott, hogy 2005.12.24.illetve 2006.04.16.-án kölcsönt vettem fel. Kizart! Mint azt le írtam, kórházban voltam. Pontosabban, 2005.12.23-an éjszaka mentem be a kórházba. Vagy a szuleszeten vettem fel hitelt? Mivel Providentrol van szó, valószínű, hogy megújítás vagy párhuzamos hitel lett felveve.

Grave7 # 2016.12.27. 09:29

@Adrienn106: Amire gerbera317 a „ha valószínűleg volt is esélye arra, hogy érdemben vitassa a követelést, a jogvesztő határidők már elteltek” résszel utal, az az, hogy a végrehajtási lap átvétele utáni 15 napon belül még meg lehetett volna akasztani az eljárást.
Próbálj megállapodni a végrehajtást kérővel, hogy részösszeget megfizetsz és a továbbit engedjék el.

gerbera317 # 2016.12.26. 10:23

Nem a szaloncukor csinál ilyeneket, hanem a telefon. Beírsz valamit, amit egyszercsak megerősítés nélkül átír másra.
Ettől függetlenül, a kérdező hibát hibára halmozott, nem megfelelő kérésekkel fordult nem megfelelő helyekhez, és ha valószínűleg volt is esélye arra, hogy érdemben vitassa a követelést, a jogvesztő határidők már elteltek. El kell bocsátani azzal, hogy "így jártál, aranyom".

ius latratus # 2016.12.26. 09:36

...és ez csak az egyik érthetetlen dolog, az egész novellán átsüt, hogy sok lehetett az alkoholtartalom a szaloncukrokban...

Burn Out # 2016.12.26. 07:37

jól értem, hogy soha semmit nem vettél fel a providenttől? vagy csak csak az elsőt nem vetted fel? aham... érdekes...

Adrienn106 # 2016.12.26. 06:45

Üdvözlök Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni. Végrehajtási eljárás indult ellenem. A lényeg az, hogy állítólag 2005.dec.24_en,ès 2006.04.16-an,kölcsönt vettem fel a Providentol. Ez kizart, mivel az első dátum napján kórházban voltam. A gond az, hogy ez 11 éves dolog. Azóta már egy valason is túl vagyok. A pénzintézet csak 2015.06.honapban adta át az engedmenyezest a behajtási cégnek. Mivel semmit nem tudtam, ezért írtam a végrehajtás kérnék, beszéltem a végrehajtó az ès sehol nem kaptam választ, ezért kérem a felfüggesztést arra az időre, amíg utána járok. Végül is 3het elteltével kaptam választ a behajtási cégtől, hogy miről is van szó. Mivel ők tavaly kaptak meg az engedményeket, ők kerestek postai úton az akkori lakcimemem, és valószínű, hogy fizetési meghagyás is volt postázva idén, de azon a lakcimen már több mint 5 éve nem lakom. Azt tudom, hogy írjátok a bíróságnak, hogy a tartozast nem ismerem el, de annak is van költsége. Röviden :kölcsönt vettem fel 11eve amiről nem tudok, a Providentol 10evig ült rajta, hogy melegen tartsák az anyagot, a behajtási cég állítólag keresett csak nem tudok róla, atadtak vegrhajtasra és ugyanakkor felkinaltak a részletfizetés lehetőségét. Szóval jól jönne egy kis segítség. Csaladtamogatasbol élek 3gyerekkel és velünk van a beteg édesanyám is, igaz ő kap 39000ft-ot havonta, én 75000-et,de tanyán élünk. Anyukám is nagy segítség, mert a tanya nagyobb része az övé, és volt olyan rendesen, hogy kaptam tőle 12nm-t,legyen hol aludtunk, Na mindegy. Semmiképp nem ismerem el a tartozast!Varom az infókat, hogyan tovább. Ha fizetnem kell, akkor a jelenlegi közel 40000ft,joval több lesz. Részletekben is vihetik a pénzünk félét, ami azt jelenti, hogy bodoguljak havi 35000ft-bol. Eddig se jöttem ki havonta. Ingatlanok, infóm, megtakarítások sincs, tehát ez van. Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2016.12.23. 08:27

Ja, ha te nem érted a választ, akkor az azonos a válaszadó hozzá nem értésével? Ilyen alapon soha ne hívj magadhoz villanyszerelőt, autódat, laptopodat sose vidd szervizbe, de orvoshoz se nagyon járj. Ja, és vitorlázni meg ne próbálj! Kő-kötél-híd... hmm... kiváló ötlet...

nubira2002 # 2016.12.23. 08:01

Most, miután mindkét hozzáértőtől megkaptam a magamét, megyek kővel, kötéllel, és keresek egy hidat. :) Azért köszönöm, hasznos tapasztalás volt. (Én azt hittem, itt igazán hozzáértő szakemberek adnak tanácsot, jól érthető, nem utalgató formában.) Kellemes ünnepeket!

Vadsuhanc # 2016.12.22. 21:42

nubira2002

Most ezt komolyan írtad ? Szerinted az itt tanácsot adóknak még a borítékot is meg kellene címezni helyetted ?

HA nem értetted a választ vissza kellett volna kérdezni vagy javaslom mint én napi 8-10 órát ( éjszaka ) a gép előtt ülni és olvasni. Ha akkor sem érted újra kérdezni.

Gondolod a válaszolók a hibásak, hogy nem értetted meg a lényeget ? Ilyen tanácsokért az ügyvédi irodákban cca. 15.000. forintot kérnek. ( És a borítékot nem is töltik ki helyetted )

Ismétlem, abban a helyzetben vagyok mint Te. Én felháborodtam sok mindenen. Aztán... rájöttem ez a törvény a seggem a földhöz verem akkor is. Engem ne bánts ezért mert a tapasztalatom átadom !

gerbera317 # 2016.12.22. 21:40

A szádba senki nem rágta, hogy adj be kérelmet, de a vht 41 egy kérelemre induló eljárásról szól.

nubira2002 # 2016.12.22. 21:32

Vadsuhanc
Kérvényre való konkrét buzdításról még most sem mutattál semmit, de köszönöm a segítségedet.

Vadsuhanc # 2016.12.22. 21:22

Tisztelt nubira2002 !

KBS ezt írta neked 2016.11.30. 08:37 órakor:

Ha egyszer a végrehajtást kérő nem jelentette be neki, hogy megtérült a követelése.

gerbera 317 ezt írta neked 2016.12.01. 10:04 órakor:

A Vht. 41. § a te barátod. Feltéve, hogy igazat szólsz.

Gerberának még meg is köszönted a válaszát. Nézd vissza, de azért idézem:
2016.12.05. 08:17 @gerbera317

Köszönöm a segítséget, a mondat második felére inkább nem reagálok.

A jelen állás szerint a végrehajtónak jár a díj.

És ne gondold, hogy én valami ügyvéd féle vagyok.... ellenem is több végrehajtás van és az itt kapott tanácsok alapján tudtam le sok tartozást ( több mint 10.000.000. )

nubira2002 !

Az hogy mi az igazságérzeted és mi a törvény ne keverd össze. Én megértelek hidd el, de ez a törvény.

gerbera317 # 2016.12.22. 21:20

Én tanácsoltam, ezzel: "A Vht. 41. § a te barátod."

Jellemző, hogy csak az itt nem idézett, második mondatomat volt eszed észrevenni, az érdemi információt meg éppen lexartad. Így jártál.

Csak hogy tudd: a Vht. 41. § szerinti eljárás egy kérelemre, az adós kérelmére induló eljárás. Akár tetszik, akár nem...

nubira2002 # 2016.12.22. 20:47

Mutasd már meg, ki tanácsolta nekem azt, hogy kérelmet nyújtsak be?
(Kötelesség elmulasztása esetén még én írjak kérvényt? Felhívtam a figyelmét, mi a kötelessége. Ha kukába dobta, gondban lesz, mert a levelet elküldtem más hivatalos helyre is.)
Tehát a lényeg: ezek szerint jár neki tőlem díj?

Vadsuhanc # 2016.12.22. 20:39

nubira2002

A leveled valószínűleg a kukában landolt. Az a tény, hogy a tartozásod a végrehajtást kérő vonatkozásában rendezésre került nem jelenti azt, hogy a végrehajtó költségei is megtérültek volna.

A végrehajtó költségeit mint adósnak Neked kell megtéríteni. ( Mivel az itt kapott tanácsok mellőzésével nem adtad be a Vh.41.§. alapján a kérelmed a végrehajtónak)

nubira2002 # 2016.12.22. 20:21

Nem kérelmet, hanem olyan levelet írtam, amelyben felhívtam a figyelmét, hogy olyan eljárásban vasz épp részt, amely okafogyott. És azért tartunk még itt, mert nem olvasta el egy korábbi levelemet alaposan, amelyben a BANIF-fal történő elszámolásomról beszámoltam neki, még ez év májusában. Idézem:
Ennek okán kijelentem, hogy a BANIF Bank felé nincs tartozásom, a törvényi
előírásoknak megfelelően megtörtént az elszámolás, így a végén én kaptam vissza
tőlük mintegy XX.XXX Ft-ot.
Erről 2016.05.12-én kelt levelemben ki is tértem, de ezt a jelek szerint teljesen
figyelmen kívül hagyták, sem a bankkal, sem a végrehatást kérővel nem
egyeztették.
Mindezek ismeretében kérem ügyem végleges lezárását, valamint a jogtalanul
elrendelt, a munkáltatóm által levont pénzem maradéktalan visszafizetését a
számlámra."

Vadsuhanc # 2016.12.22. 19:55

nubira2002

Arra válasz ez a pénz lehúzó levél...

Szerintem az a pénzlehúzó levél a végrehajtót megillető díj.

Kinek címezted és mit írtál a Vht.41.§. alapozott kérelmedben ?

Legyél őszinte és ismerd be nincs ilyen levél.

Tisztelettel.

nubira2002 # 2016.12.22. 19:39

Arra válasz ez a pénz lehúzó levél...

Vadsuhanc # 2016.12.22. 16:48

nubira2002

Mire vezetett a Vht. 41.§ alapján beadott kérelmed ?

Vadsuhanc # 2016.12.22. 16:48

nubira2002

Mire vezetett a Vht. 41.§ alapján beadott kérelmed ?

nubira2002 # 2016.12.22. 16:11

Tisztelt Fórumozók!

11.30-án írt bejegyzésem óta a következő történt.
Másnap bementem a végrehajtóhoz, aki látva a banki elszámolást, azonnal visszavonta a bérem letiltását, tehát a teljes havi pénzemet megkaptam.
Kicsit megnyugodva vártam a fejleményeket, amelyek aztán mégsem teljesen úgy alakulnak, ahogyan ezek után hiheti az ember. Érkezett most egy újabb levél, amelyben 15 ezer pár száz forintot követel tőlem jutalék hátralékképp, hozzáfűzve a gyomorforgató fenyegetőzéseit, amennyiben nem teljesítem időre.
Az ügy végső lezárásának beindítását a befizetéstől teszi függővé. Konkrétan úgy érzem, hogy zsarol. Kihez fordulhatok, jogos, hogy tőlem pénzt követel egy olyan ügyben, ahol engem ért végül kár? Ráadásul bő egy éve semmi közünk egymáshoz.
Köszönöm!

runningman # 2016.12.07. 08:33

"Van egy 2009. évvégi gázszámla tartozásom"

Azaz elvileg a régi szabályozás vonatkozik rá, ötéves általános elévüléssel.
Ha 2011 okt 1 után lett volna az esedékesség, akkor vonatkozna rá a kétéves, - gáztörvényben írt - elévülés. Elvileg.

(De van aki szerint mindenre két év vonatkozik most már, a 2011 okt 1 előtti esedékességekre is.)

Én lapítanék.

saram # 2016.12.07. 06:42

Kedves Mindenki!
Elnézést az értetlenségemért, de a végrehajtás alatt lévő gázszámlámmal kapcsolatban most már teljes a zavar. Ha 2012 óta a végrehajtó szünetelteti, s 2014. március előtt még nem általánosan öt év volt a végrehajtás elévülése, akkor rám miért az új szabályozás vonatkozik? Azért, mert eddig nem jelentkeztem? Ha jól rtettem, korábban a végrehajtónál is 2 év volt az elévülés. Ha az 2014. márc.15. előtt letelt, csak sem a szolgáltató, sem én nem léptünk a megszüntetés ügyében, akkor most, hogy válik végrehajthatóvá? Vagy, és itt jön a korábbi kérdésem, hogy a végrehajtó már nem követelheti, de a szolgáltató meg próbálkozik a behajtással, ha már előkerültem, s jogilag tájékozatlan vagyok?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Isti80 # 2016.12.07. 05:03

Üdvözlöm Önöket.Jelenleg több végrehajtásom ios folyamatban van,hitel tartozások miatt.mOst éppen egy szintén hitelre vett autómat árverezik el.A fizetésem 50 %-a tiltva van,illetve a bankszámlámon is van inkasszó.Olyan kérdésem lenne,hogy ha most vásárolunk egy használt autót a feleségemmel az ő nevére,én lennék az üzembentartó(a biztosítási díj így jóval kedvezőbb)akkor azt elviheti e a végrehajtó?Várom válaszukat!

runningman # 2016.12.06. 22:20

"2008. évi XL. törvény a földgázellátásról
Kereskedelem
28/A. §168 (6) A földgázkereskedő és a felhasználó közötti földgáz-kereskedelmi szerződésből, valamint a földgázelosztó és a felhasználó között létrejött elosztóhálózat-használati szerződésből eredő polgári jogi igények két év alatt évülnek el. Az elévülés a követelés esedékességének napján kezdődik.

168 Beiktatta: 2011. évi XXIX. törvény, 137§, hatályos: 2011.X.1.-től"

Hatályos 2011.X.1.-től, ezzel van a baj. Nekem van olyan ítéletem amiben az van, hogy a korábbi esedékességű számlákra az általános elévülés vonatkozik, merthogy akkor az elévülésre speciális szabály nem volt. Más álláspont szerint minden megy a zúzdába két év után az is ami régebben volt esedékes.