végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


végrehajtó1 # 2016.12.06. 18:43

2 év az elévülés.

saram # 2016.12.06. 17:10

Köszönöm!
Akkor mégsem értem, hogy van elévülés, vagy nincs? Akkor most mikor évül el? Elnézést, de ez nagyon zavaros nekem.
Ha a gázszámlának két év az elévülése, ha végrhajtóhoz kerül, akkor 5 év az elévülés, akkor ez mikor fog elévülni?

groszfater@gmail.com # 2016.12.05. 19:21

Ha rajtad múlik csendben légy. De nem rajtad múlik, lehet hogy a végrehajtó tesz egy utolsó kísérletet és ezzel megszakad az elévülési idő.
Az is megeshet, hogy a "valaki" akit felhívtál jelzi a végrehajtónak, megkerültél, akkor a végrehajtó teszi a dolgát, és oda az elévülés...

saram # 2016.12.05. 18:47

Köszönöm!
Akkor a következő kérdésem, hogy mi a legjobb "magatartás" a következő 2 hónapban? Várjam, hogy elévül, s ne csináljak semmit? Vagy csináljak úgy, mintha egyezkedni akarnék? Vagy ...? Mert ha már eddig nem fizettem, már nem is szeretnék.
Előre is köszönöm

groszfater@gmail.com # 2016.12.05. 18:31

jól mondta, elévül,

saram # 2016.12.05. 18:20

Üdvözlök mindenkit!
Van egy 2009. évvégi gázszámla tartozásom, amit 2010-ben átadott a szolgáltató a végrehajtónak, melyet nem tudott behajtani, ezért 2012.02.10. óta szünetel. 2016.12.02-ig nem is tudtam erről a végrehajtásról. érdeklódtem a szolgáltatónál, ahol előszőr azt mondták, hogy 2014.07. hóban törlésre lett jelőlve. De felhívott a központba valakit, aki ma visszahívott, s közölte, hogy fizessek ki egy tetemes összeget, ha már előkerültem. De azt is mondta, hogy 2017.02. hóban el fog évülni.
Az lenne a kérdésem, hogy valóban csak akkor fog elévülni, s addig még jöhet a végrehajtó is, vagy esetleg már elévült, s csak gondolják úgy sem ismerek a jogaimat. Ez mellesleg igaz.
Előre is köszönöm a választ.

nubira2002 # 2016.12.05. 07:17

@gerbera317

Köszönöm a segítséget, a mondat második felére inkább nem reagálok.

drbjozsef # 2016.12.01. 12:01

tibor,

ird meg nekik, hogy elevult, talan leszallnak rolad, altalaban azt szoktak, ha szinte biztosan buknak a vegrehajtast.

De ha nem, es megis megprobaljak vegrehajtani a tartozast, akkor a fizetesi meghagyasra 15 napon belul ellent kell mondanod, kulonben jogerosse valik, es az elevulestol fuggetlenul ki kell fizetni.

Dr.Attika # 2016.12.01. 10:48

Elévült, ne fizessen.

szolosi.tibor # 2016.12.01. 10:16

szép napot mindenkinek, olyan problémám van hogy ma jött levelem az intrum justitia cégtől hogy 10 napon belül fizessek ki 259327 forintot egy 2008-as telenor tartozás miatt. 2008 óta csak 2016.08.30.-ai bejegyzés van a levélben, és engem sem keresett senki emiatt. Mit tehetek ilyenkor?

gerbera317 # 2016.12.01. 09:04

Nubira,

A Vht. 41. § a te barátod. Feltéve, hogy igazat szólsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.30. 07:37

Ha egyszer a végrehajtást kérő nem jelentette be neki, hogy megtérült a követelése.

nubira2002 # 2016.11.30. 06:57

Üdvözlök mindenkit!
Volt nekem egy devizahiteles, autó visszavételből származó bér letiltásom, amelyet a devizahiteles törvény végül is rendezett. Tehát rendelkezem a banki elszámolással, még a végén én kaptam vissza némi pénzt.
Annak idején még nekem kellett felhívnom a végrehajtó figyelmét, hogy jogszabály szerint fel kell függesztenie a letiltást, amelyet végül is megtett nagy nehezen. Miután már egy éve nyugalom van a témában, tegnap kaptam egy levelet a végrehajtótól, hogy a levonás felfüggesztését oldja, és újra elrendeli a cégemtől, hogy csökkentett bért kapjak.
Kérdésem: mi van ilyenkor? Lehet erre bármi jogalapja?
Üdvözlettel: SomAtt

bandrea94 # 2015.10.08. 12:59

azt szeretném kérdezni, van -e lehetőség arra, ha a fizetésem nagy része lelíltásra került, hogy megeggyezek a végrehajtóval abban, hogy ne a fizum 33%-át vonja le, hanem egy fix összeget? bizonyítani tudom, hogy az elmúlt 2 évben levonások miatt alig kaptamfizetést, hivatkozhatok-e arra, ( ami egyébként teljesen valós) hogy így semmegélni, sem a tartozásaimat letudni nem tudom.

gerbera317 # 2015.09.29. 12:43

@kisberci

Ja, hogy bejelentve sincs oda? Akkor pedig nyilatkozol a postán, hogy ez a címzett erről a címről elköltözött, és az így érkező küldeményeket (a közönségeseket is) küldjék vissza a feladónak.

Az erre vonatkozó szabályozást megtalálod itt:
335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet a postai szolgáltatások nyújtásának és a hivatalos iratokkal kapcsolatos postai szolgáltatás részletes szabályairól, valamint a postai szolgáltatók általános szerződési feltételeiről és a postai szolgáltatásból kizárt vagy feltételesen szállítható küldeményekről
25. § (1) e) A postai szolgáltatón kívül álló okból kézbesíthetetlen a postai küldemény a címzett részére, ha a címzett - a 26. § (3) bekezdése szerinti bejelentés tartalma alapján - elköltözött (jelzés: elköltözött).
26. § (3) A postai szolgáltató a postai küldemény kézbesítését érintő, a címzettel vagy az egyéb jogosult átvevővel kapcsolatos információt tartalmazó bejelentést vagy nyilatkozatot - kivéve, ha annak valódisága kétséges - legalább a következő feltételek megléte esetén fogadja el:
a) a bejelentés személyesen és írásban, magyar nyelven történik, és
b) a bejelentő a bejelentés valódiságát
ba) okirattal igazolja és az okirat eredetijét vagy eredetijének bemutatásával egyidejűleg másolatát csatolja,
bb) okirat hiányában a bejelentésen nyilatkozik, hogy az abban foglaltak a valóságnak megfelelnek,
c) és a bejelentés tartalmazza a bejelentő aláírását és természetes személyazonosító adatait.

Lásd itt:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ezután a posta "elköltözött" jelzéssel fogja visszaküldeni a leveleket a feladónak, és végrehajtás esetén már eleve nem ezen a címen indul meg az adós ellen az eljárás.

Bori Bori # 2015.09.25. 16:06

"Meg is tenném, ha nem éppen az egyik legrosszabb végrehajtó lenne. Már kerestem, telefont nem veszik fel. Személyes ügyfélfogadási időben nem lehet elérni."

Nem hinném, hogy személyesen a végrehajtóval kellene puncsolnod. Ez egy hivatal, az OTP-ben sem a Csányival beszélgetsz, ha meglátogatsz egy fiókot.

Sorszámot húzol, ha sorra kerülsz, beülsz, SZÉPEN elmondod a kérésedet annak, aki veled szemben ül, azzal kezded a mondókádat, hogy fizetni szeretnél, befizeted az első részletet. A megfelelő viselkedés csodákra képes.

Ne az interneten tájékozódj a végrehajtókról, fehérkéményseprűket és civilmicsodákat messziről kerüld el, félrevezetnek.

kisberci # 2015.09.25. 15:35

És mi a módja, ha nem tudom kényszerkijelenteni mert régóta nincs ide bejelentve? Csak a banknál szerepel ez a cím megadva.

gerbera317 # 2015.09.25. 11:23

Nem számít, de legalább tisztáztuk.

Ki kell jelenteni az illetőt. Tulajdoni lappal és a személyi okmányaiddal elballagsz az okmányirodára, és kezdeményezed a kényszerkijelentést.
Ennek ellenére majd egyszer megjelenhet nálad a végrehajtó, de akkor egyszerűen csak nyilatkozol, hogy a keresett személy legalább ilyen-olyan dátum óta (amióta megvetted az ingatlant) nem lakik ott, és vagyontárgyai ott nincsenek. Ha otthon talál a végrehajtó, akkor ő veszi jegyzőkönyvbe ezt, ha nem talál otthon, akkor azt az otthagyott jegyzőkönyv alapján megtudva, hogy járt ott végrehajtó, írásban nyilatkozol a végrehajtónak, hogy a keresett személy legalább ilyen-olyan dátum óta (amióta megvetted az ingatlant) nem lakik ott, és vagyontárgyai ott nincsenek. Esetleg a nyilatkozathoz becsatolhatod a közigazgatási határozatot a kényszerkijelentésről.

Egyáltalán nem nagy ügy, és csak rajtad múlik, hogy önérzetes polgárként inkább magadra húzod a végrehajtót, vagy normális, együttműködő magatartást tanúsítva hárítod el a helyzetet egyszer s mindenkorra.

kisberci # 2015.09.23. 14:11

Mivel a postaládámban volt,ami csak az enyém, nem néztem a címzettet csak bontottam, és csak utána láttam, hogy nem nekem szól. Igen ha úgy tetszik, jogtalanul felbontottam, de számít ez a kérdést tekintve?

gerbera317 # 2015.09.23. 11:23

Ha nem te vagy a levél címzettje, honnan ismered a levél tartalmát? Tán csak nem felbontottad jogosulatlanul? 8-O

kisberci # 2015.09.22. 20:36

Az lenne a kerdesem,hogy a lakasomba,azelott hogy megvettem volna be volt jelentve egy hazaspar. Akik most evekkel kesobb kaptak levelet arrol hogy tartozasuk van, fizessenek stb. Kell-e nekem ezzel a levéllel kezdenem valamit? Nem tudok róluk semmit, maximum a bankkal tudnék kommunikálni. Ha mondjuk nem teszek semmit es vegrehajtasi szakaszba kerülne az ő tartozásuk akkor a vegrehajto kopogtathat-e nalam? Tehetek ellene valamit?

Auruun # 2015.09.22. 12:34

Meg is tenném, ha nem éppen az egyik legrosszabb végrehajtó lenne. Már kerestem, telefont nem veszik fel. Személyes ügyfélfogadási időben nem lehet elérni.
És amint az internetes keresés alapján tapasztaltam, nem én jártam így egyedül...
De azért próbálkozom.
Köszönöm a sok segítséget.

ius latratus # 2015.09.22. 12:27

Nem ártana személyesen felkeresned az első havi díjnak megfelelő részlettel, s kérni, hogy vonja vissza a letiltást.
Megteszi, de ne törd rá az ajtót, ne kezdd el, hogy az nem a te sarad stb., hanem normális hangnemben kommunikálj, s meglesz az eredménye.
Hajrá!

Auruun # 2015.09.22. 12:14

Ezt is köszönöm.
Egy utolsó kérdés.
A részletfizetés akkor is kérhető, ha megérkezett a letiltásról szóló értesítés?

ius latratus # 2015.09.22. 11:51

Kérhető.
12 havi, részletekben történő teljesítést kérj.