Végrehajtási jog törlése


gerbera317 # 2019.07.16. 21:13

Azt írtam: "Ha..."

oligaliga # 2019.07.16. 19:35

Egyáltalán nem biztos, hogy a második végrehajtás törvénytelen. Meg kell nézni, hogy a két végrehajtást milyen számlákra indították.

gerbera317 # 2019.07.16. 19:23

Mármint a végrehajtási lapot. Azt kell visszavonni.

gerbera317 # 2019.07.16. 19:21

Ha a második (megismétlem: második!) végrehajtást a törvény (Vht. 18. § (1)bek.) megértésével állították ki, akkor azt (tehát nem a korábbit!) vissza kell vonni. Nincs helye megszüntetés iránti pernek. Meg ilyen hosszú agymenésnek sem.

Herodotos # 2019.07.16. 15:20

Végrehajtási eljárásban követelést jegyeztek be az ingatlanomra = lakásomra, melyben lakom. Ez a végrehajtási eljárás "szünetelésre" került. Végrehajtó levele szerint a Jogosult (közüzmi szolgáltató) mulasztásából, mert adott határidőn belül új intézkedést nem kért. Folytatás csak az ő kérelmére s az őáltala újólag befizetett illeték esetén kerülhet sor. =2017. július. Majd ugyanezen közüzemi szolgáltató teljesen új végrehajtási elrását indított (ugyanazon végrehajtó irodánál), új iktatószámmal. = 2018. szeptember. Ennek során arról nyilatkozott (a Vh levelében ez áll espressis verbis), hogy NEM kéri az ingatlanom végrahjtását, hanem belegyezik a havi részletfizetéses törlesztésbe. KEdvező, teljesíthető részleteket fogadott el, az én kérelmemre (mivel: az eredeti bírósági ítélet, amely a tartozást megítélte, részletfizetést írt elő, s én ilyenkor hivatkozom a Vht. azon rendelkezésére, hogyha már az eredeti végrehajtható közokiratban részletfizetés szerepel, akkor adósnak a részletfizetést meg kell adni). - De nem született nyilatkozat arról, hogy a korábban indított, és meg nem szünt, hanem szünetelő eljárásban (ugyanazon Jogosult javára, ugyanazon végrehajtónál) bejegyzett végrehajtási jog a Földhivatalnál törölhető-e. - Mivel ugyanezen Jogosult ugyanennél a Végrehajtónál arról nyilatkozott, hogy NEM kéri az ingatlan végrehajtást (ha és amennyiben a részletfizetési eljárás folyamtatos teljesülésbe megy), de már ezt egy új iktatószámon indított új eljárásban nyilatkozta - én kérhetem-e a Végrehajtót, hogy töröltesse az előző vh eljárásban bejegyeztetett földhivatali széljegyzetet, mivel egy új elrásában, de ugyanezen Jogosult javára, s ugyanilyen követelési nemben folyó végrehajtás teljesítésére nézve kifejezetten nyilatkozott a Jogosult, h NEM kéri az ingatlan terhére történő végrehajtást. Az előző, szünetelő végrehajtást a Jogosult nem indatotta újra. Hanem új eljárást indított. Ebből következtethető-e ráutaló magatartás, hogy a Jogosult nem is kívánja folytatni az előző eljárást, hanem az új iktatószámon indított új eljárást; és mivel abban azt nyilatkozta, hogy NEM kéri a földhivatali bejegyzést, így ez ráutaló magatartással az előző, alvő eljárásra is vonatkoztatható-e, hisz ugyanaz a Jogosult és ugyanaz a követelési nem (közüzemi -fűtés- tartozás). Számomra sok szempontból kedvezőbb, ha fizetek havi részleteket, amikben a Jogosulttal a végrehajtón kerezstül megegyeztetm, de tisztára mosom az ingatlant, mert van ezt megalapozó nyilatkozat. Csak az a nyilatkozat nem ugyanabban az ügyben született, mint amelyik ügyben bejegyezték a széljegyzetet, bár ugyanaz a Jogosult, ugyanaz a Kötelezett, ugyanaz a követelés neme (jellege), s ugyanazon végrehajtói irodában fut az ügy. Forduljak-e a Végrahjtóhoz, vagy szükséges-e végrahjtási pert indítani? Több milliós ingatlan esetén, egy-két százezer Ft volumenű s részlet-teljesítésre jóváhagyott adósság esetén akár a vh-peres eljárás is megérné, h megmentsem az ingatlan szűziességét (tisztaságát). Kérek korrekt, jogszabályi helyekre hivakozoó választ, vagy ha kizárt az ügy, akkor annak indoklását.- NB. azt nekem NE tessék írni, hogyha ilyen csekély az adósság az ingatlan értékéhez képest, akkor egyben fizessem ki, hiszen van részletfizetést jóváhagyó Vh határozat, akkor azzal élek, hiszen az még kedvezőbb.

eljenmajusegy # 2019.04.04. 20:55

Hehe , kedves kbs , csipem az ilyen velos valaszokat!

gerbera317 # 2019.04.04. 07:22

Ami valószínűleg elutasító határozat (végzés) lesz.
Azt jegyezzük meg, hogy végrehajtási jog akármire nem jegyezhető be.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.04. 06:14

Csak.

eljenmajusegy # 2019.04.04. 05:49

Sziasztok. Ha beadtam a birosagra egy kerelmet hogy szeretnem ha torolnek a vegrehajtasi jogot az egyeb vagyontargyaimrol , akkor nekem meg kell jelennem a birosagon , vagy csak kikuldik a hatarozatot?

gerbera317 # 2019.04.03. 06:56

az nem játszik, hogy a többiek tesznek valamit az ügy érdekében, csak a pénz kell nekik, de ez már nem jogi kategória.
Akkor hogyan kerül a jogi fórum elé???
Az adós és a végrehajtást kérő együttesen kérjék a végrehajtót, hogy a 157. § szerint adja el az ingatlant a vevőnek mondjuk 60e forintért. A többi a végrehajtó dolga.

dr_Egyed_Zoltán # 2019.04.03. 05:13

Egyezkedni.
Adósnak a végrehajtást kérővel.
Nem neked.
Annyit, amennyit az illetőség ér.
Vh kérő nyilatkozik a végrehajtó felé.
Kerülhet hozzá is (saját díjja, költsége stb), de közvetlenül a vh kerőhöz is.
Nem lesz jelen.
Adós tulajdonos jelen lesz.

ciliegia # 2019.04.02. 20:31

Elnézést, ha már volt a kérdés!

Van egy telkünk, osztatlan közös tulajdon. Mivel aszfaltos út kiépítését tervezik, ezért a telek elejének a kisajátítását megkezdték. Ez eddig annyit jelentett, hogy ugyan a mi nevünkön maradt az a 91 nm-nyi terület, de külön helyrajzi számot kapott. Pár éve az egyik tulajdonos hitele bedőlt, erről tudomást szereztünk és részét inkább kivásároltuk, hogy ne kerüljön rá semmilyen bejegyzés.Viszont elfelejtkeztünk a kivett útról. Természetesen annak rendje módja szerint hamarosan megérkezett a földhivatali papír a végrehajtói jog bejegyzésével az út egy negyednyi részére.

Most lenne egy vevő, aki kompletten megvenné a telket és a kivett utat együtt.Aggódom, hogy a bejegyzés miatt meghiúsul az adás-vétel.

Mit kell tenni? Nekem megegyezni a végrehajtóval? Kifizetni a tartozást? (Az adósság nem az enyém, az nem játszik, hogy a többiek tesznek valamit az ügy érdekében, csak a pénz kell nekik, de ez már nem jogi kategória.)
A bejegyzett adósság több 10 milliós, de ez a terület kb 50-60 ezret ér.

Vagy tájékoztassam a vevőt és a végrehajtót az egyességről? Egyszerűen a vételár bizonyos része a végrehajtóhoz kerül? Ő is jelen lesz a szerződésaláírásnál?A negyedik tulajdonos is?

Előre is köszönöm a választ!

gerbera317 # 2019.03.29. 07:14

Muszáj lesz megfizetni, mert különben elutasítják a végrehajtó törlési kérelmét, és quasi forgalomképtelen marad az ingatlan. És ha majd tizenöt év múlva el akarod adni (vagy horribile dictu, valamelyik örökösöd) valamelyiket, akkor hónapokig futkoshatsz a törlés miatt egyik végrehajtótól a másikig, onnan meg a földhivatalhoz, és még te fogsz köpködni a "szemét végrehajtó"-ra.
Ha pedig be tudod bizonyítani, hogy a végrehajtás a követelés jogosultjának mulasztása miatt indult meg, mert "elfelejtett szólni", akkor a mulasztásból eredő károkért és költésgekért ő felel. De mondom: csakis akkor, ha biztos vagy az igazadban.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 06:02

Ha egyszer minden ingatlanról töröltetted a végrehajtási jogot.

adam.acs69 # 2019.03.28. 21:40

Sziasztok!

Közmű tartozás miatt egy végrehajtó cég végrehajtási jogot jegyeztetett be a nevemen lévő ingatlanra, valamint egy másik ingatlanra is, amelynek résztulajdonosa vagyok. (a követelés jogtalan volt, mert a tartozást befizettem, csak a vízmű "elfelejtett szólni" a végrehajtónak és nem szüntette meg az eljárást... ) Lényeg, hogy sokadjára sikerült elérni, hogy a végrehajtó töröltesse a bejegyzést, amire nekem a földhivatal kiküldött 4, azaz négy x 6600 Ft végrehajtási jog törlési díjat. Tehát minden tulajdonomat, vagy résztulajdonomat (2 lakás, garázs, telek) képező ingatlan után köteles vagyok megfizetni a törlési díjat?

Sherlock # 2019.02.19. 17:38

Elfelejtettem írni a fejleményekről (végrehajtási jog ingatlanon úgy, hogy a Vüsz. szerint az eljárás befejezett, plusz a másik vh is megszűnt, amire tekintettel a zálogjogosult bekapcsolódott).

Voltam bent a végrehajtónál, mint kiderült azért nincs törölve a vh jog, mert a vh kérő nem kérte, díjelmaradás, stb nincs. A vh kérő ezután külön kérte a vh jog törlését (ő teljesen együttműködő). A végrehajtó beadott a földhivatalba egy vh jog jogosult változás iránti kérelmet (engedményezés volt, a tulajdoni lapon még az eredeti jogosult volt, de a végrehajtó már 2 éve az újjal levelezik.. .. no comment), törlésit nem - szerinte ilyet nem kért senki, mert a kérelemben az van, hogy "a régi jogosult javára bejegyzett vh jogot töröljék". Ez az ügy a széljegy infó szerint jelenleg hiánypótlás alatt van. Másnap beadott még 1 vh kérő jogosult változás iránti kérelmet - bár telefonban ezt következetesen tagadja, ezek szerint magától került oda egy ilyen új széljegy. A vh kérő újra kérte, hogy ne a jogosult változással szarakodjon, hanem törölje a vh jogot. Szóval a frontvonalak megmerevedtek.

Az ügyfél vevője pedig nem tudja intézni a hitelt a lakásra, mert vh joggal terhelt ingatlannl szóba sem állnak.

oligaliga # 2019.02.08. 05:00

Bonyus8484

Ha nem tartozol, a tulajdoni hányadodat nem lehet lefoglalni.

Csak a ház fele lett a lányé, a tartozás továbbra is a testvéredé.

benyus8484 # 2019.02.07. 18:06

Értem köszönöm a segítségét. Nagyjából sikerült ma intezkedni,de a végrehajtók csak bátyámmal álltak egyenlőre szóba mivel az ő nevére szól a tartozás. Az én tulajdoni hányadomhoz akkor elméletileg nem nyúlhatnak ha semmi közöm a tartozáshoz jól gondolom? Testvéremtől részletfizetési kérelmet kértek benyújtani elbírálásra, annyit megtudtunk hogy a 171000+plusz jarulekai az több mint 800 000 Ft már. Ami nem tiszta, hogy oke hogy kérik ezt a részletfizetési kerelmet de ezt valójában nem a lányának kellene megtenni mivel már az ő neven van?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 15:58

Riszpekt. :)

gerbera317 # 2019.02.07. 07:39

Röviden és konkrétan összefoglalva: 138. § A lefoglalt ingatlanra vonatkozólag jogot csak azzal a feltétellel lehet szerezni, hogy az a végrehajtást kérő végrehajtási jogát nem sérti, és a végrehajtás célját nem hiúsítja meg.

A vh-jog bejegyzése és törlése - ahogy KBS is magyarázza - csak technikai jellegű volt. Nincs ilyenre szükség, ha a vh-jog az egész ingatlanra, tulajdoni illetőségre utalás nélkül van bejegyezve. De ha az adósé volt pl. a II/3. számú tul.illetőség, a vh-jog is ezzel az utalással volt bejegyezve: "utalás: II/3.". Most a lányáé lett a fél ingatlan II/4. szám alatt; a bejegyzéseket nem változtatják meg, hanem egy új bejegyzésre átvezetik, ahol az utalás már ez lesz: "utalás II/4.". Esetleg még hozzátehetik, hogy "a III/#. sz. rovat alatti vh-jog rangsorába". (A rovatszámok csak példák!)

drbjozsef # 2019.02.07. 06:56

benyus,

Ugye nem gondolta a bátyád, hogy ha végrehajtási jog van bejegyezve a részére, akkor egy ajándékozással majd az törlődik? Természetesen ezzel a teherrel együtt fogadta el a megajándékozott (ez nem választás kérdése, tény), ezért átkerült az ő nevére.
(Egyébként ez akkor se működött volna, ha nincs semmi bejegyezve, mert a tartozás végrehajtása esetén ez fedezet elvonó ügylet lenne, és ugyanúgy végrehajtják a lánya tulajdonrészét)

A végrehajtó követelhet bármit így nálunk?
Igen. Sőt : ingó foglalásnál neki elég feltételeznie, hogy az a bátyád tulajdona, és annak kell bizonyítania, hogy nem az, aki vitatja a lefoglalást. Végső esetben igényperben. De egyébként ez viszonylag ritka, pláne, ha az ingatlan árverezéséből várhatóan megtérül a tartozás.

Árverezheti az ingatlant így?
Igen. Ez is lesz, ez igen valószínű. Természetesen alapesetben csak a bátyád tulajdonrészét. Ha neked nincs közöd a tartozásához (adóstárs, kezes, zálogkötelezett), akkor a Tiedet nem.

Ha nem mi ezt a végrehajtási jogot hogyan tudnánk levetetni?
Kifizetitek a tartozást, és az összes végrehajtási költséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.07. 05:55

Valójában nem törölték a végrehajtási jogot, csak a tulajdonos személyének változása miatt "átjegyezték". (Egyik rovatról a másikra.)

benyus8484 # 2019.02.07. 00:46

Sziasztok!
Kaptam egy levelet az egyik végrehajtótól amiben az ingatlanvégrehajtás eseten az ingatlan becsértékének a közlése szerepel. Az adós a testvérem akinek 2016-ig volt tulajdonában az ingatlan 1/2 része.A másik tulajdonos én vagyok.2016- ban az ő része ajándékozással át lett írva a lányára.Kikértem az aktuális tulajdoni lap másolatot amin szerepel ezzel a 171 000 Ft-al bejegyzett végrehajtási jog ami viszont 2013-as. Viszont 2016-ban az átírás napján ez törölve lett,bejegyzesre került a tulajdonos váltás majd aznapi dátummal ez vissza is került az ingatlanra mint végrehajtási jog.Magát az ajándékozásit nem láttam ugyan.De ez hogy lehetséges hogy visszakerült úgy az ingatlanra,hogy bátyám már nem tulajdonos és egyáltalán hogy tudták levenni.A végrehajtó követelhet bármit így nálunk ?Árverezheti az ingatlant így? Ha nem mi ezt a végrehajtási jogot hogyan tudnánk levetetni?Remélem érthetően írtam le. Előre is köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2018.12.10. 20:17

138. § (2) A foglalás a végrehajtási jog bejegyzésével valósul meg.
Ja, hogy ez nem volt evidens?

Vadsuhanc # 2018.12.10. 18:35

Tisztelt gerbera317!

A végrehajtási jog bejegyzése azonos az ingatlan lefoglalásával? Olvasatomban igen, de azért megkérdezem.

Amennyiben a végrehajtó a zálogjogosult bekapcsolófását engedélyező végzés alapján végrehajtási cselekményt foganatosít akkor elrendelt és folyamatban lévő végrehajtásról beszélünk?