Végrehajtási jog törlése


Dombika # 2018.02.13. 20:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Hiteltartozás miatt közjegyzői fizetési meghagyás 2011.márciusában jogerőssé vált. Ezt követően azonban nem indult meg az eljárás, a fizetésemből nem vontak le.
A napokban kaptam meg a bírósági végrehajtótól a közjegyző által 2017.októberében kiállított végrehajtási lapot.
Elévülésre szeretnék hivatkozni. A kérdésem: ellentmondással éljek a közjegyző felé (ehhez kell-e illetékbélyeg, vagy van-e vmilyen költsége, amelyet az ellentmondással együtt be kell fizetni), vagy végrehajtási kifogást terjesszek elő a végrehajtón keresztül a bírósághoz?
Válaszát köszönöm.

lajcsó # 2017.11.24. 14:41

"...és akkor mit nyer vele 10000 Ft-ért, ha helytadnak?
Szerintem semmit."
Na, nehogy ne nyerjen már ebben az esetben!
Amennyiben helyt adnak a fellebbezésének, akkor fellebbezés díja vissza jár.

gerbera317 # 2017.11.24. 11:08

Én a 6600+6600-ban sem hiszek. 6600 lesz az csak.

nonolet # 2017.11.23. 09:11

...és akkor mit nyer vele 10000 Ft-ért, ha helytadnak?
Szerintem semmit.

10000+6600+6600=23200 Ft
áll szemben a
6600+6600=13200 Ft-al.

Sőt még bukik is rajta... a fellebbezés díját.

lajcsó # 2017.11.23. 07:46

Barangó!

Menj be a Földhivatalba és érdeklődj a lehetőségeidről. Nem kizárt, hogy helyt adnak a fellebbezésednek.

gerbera317 # 2017.11.23. 07:43

A fellebbezésnek nincs értelme. Megvizsgálják, jogszerű volt-e az elutasítás, megállapítják, hogy az volt, és és buktad a fellebbezést is. A jogorvoslati eljárás nem hiánypótlási eljárás! Ha pótolod a befizetést, akkor is elutasítanak.
Ehelyett meg kel ismételni a törlési kérelmet, valahogy így:
1) Személyesen elmész a végrehajtóhoz, és kérsz tőle egy újabb törlési megkeresést.
2) Személyesen elviszed az iratot a földhivatalba, sorszámot húzol, beadod, befizeted ennek a törlésnek a 6600 forintját, helyben megvárod a törlő határozatot.
3) Kész.
Ha az a kérdésed, kit zavar az ottmaradt végrehajtási jog: senkit. De ha egyszer el akarod majd adni az ingatlant, a vevőt nagyon (megismétlem: nagyon!) fogja zavarni, a töröltetés pedig nagyon-nagyon nyögvenyelős lesz, mert addigra megváltozik a végrehajtó személye, nem találják az aktát, anélkül meg nem töröltetik, stb., majd ha nagy herce-hurca árán, hetek-hónapok múltával mégis, ugyanúgy 6600 Ft-ba fog fájni, miközben a vevő szépen elállt a vételi szándékától. Akkor már inkább most.
Nem muszáj nekem hinni.

gerbera317 # 2017.11.22. 22:35

Igénypert kell indítani a végrehajtást kérő ellen. Erről szerintem a bíróság is tájékoztatott az elutasitó végzés indoklásának legvégén.

PetiLaci # 2017.11.22. 19:16

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy használt autót vásároltam 2017.08.23-án, melyet 2017.09.04-én az okmányirodában bejelentettem, a forgalmit a nevemre kiállították, majd egy pár nap múlva a törzskönyv is megérkezett. 2017.10.24-én az illetékes okmányiroda levélben tájékoztatott, hogy végrehajtást jegyeztek be az autóra, az előző tulajdonos adóssága miatt (az okmányiroda jelezte a végrehajtónak, hogy új tulajdonosa van az autónak, de az igényét továbbra is fenntartotta).
Időközben kiderült, hogy a végrehajtó 08.31-ei gépjármű-nyilvántartásban szereplő adatok alapján rendelte el a végrehajtást.
Az ügyben egyelőre nem jutok előrébb, mert a végrehajtó a hitelintézethez irányított (akik mellesleg meghatalmazást kértek az adóstól ahhoz, hogy én a saját autóm ügyében eljárjak...), az illetékes Járás Bíróság is elutasította a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet...
Elvileg bármikor kivonathatja a forgalomból a végrehajtó az autót, ami számomra napi használatú munkaeszköz lenne...de így egyelőre nem "tudom" használni.
Ilyen esetben mit lehet tenni? Milyen megoldás van arra, hogy a végrehajtást töröljék?

Köszönettel,
Péter

barango # 2017.11.22. 18:27

Tisztelt Ügyvéd úr!

Végrehajtási jogot jegyeztek be ingatlanunkra.
A tartozást,ami miatt ezt bejegyezték,rendeztük,a végrehajtó kérte a földhivatalt a vh.jog törlésére.
Kaptunk egy 6.600 Ft-os csekket a f.hiv.tól,amit sajnos határidőn túl fizettünk be. A föld.hiv. emiatt törölte a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet.
Most 30 napunk van fellebbezni, 10.000 Ft illeték ellenében.
Az iránt érdeklődnék,hogy mivel a végrehajtási joggal senki nem kíván élni,hiszen teljesítettük a tartozásunkat,és ki is adták az igazolást róla,mi történik,ha nem fellebbezünk, és ez az okafogyott végrehajtási jog rajta marad a tulajdoni lapon.
Valamint, mi történik a határidőn túl,a föld.hiv.részére elutalt 6.600 FT-tal
Válaszát előre is köszönöm!

barango # 2017.11.22. 18:27

Tisztelt Ügyvéd úr!

Végrehajtási jogot jegyeztek be ingatlanunkra.
A tartozást,ami miatt ezt bejegyezték,rendeztük,a végrehajtó kérte a földhivatalt a vh.jog törlésére.
Kaptunk egy 6.600 Ft-os csekket a f.hiv.tól,amit sajnos határidőn túl fizettünk be. A föld.hiv. emiatt törölte a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet.
Most 30 napunk van fellebbezni, 10.000 Ft illeték ellenében.
Az iránt érdeklődnék,hogy mivel a végrehajtási joggal senki nem kíván élni,hiszen teljesítettük a tartozásunkat,és ki is adták az igazolást róla,mi történik,ha nem fellebbezünk, és ez az okafogyott végrehajtási jog rajta marad a tulajdoni lapon.
Valamint, mi történik a határidőn túl,a föld.hiv.részére elutalt 6.600 FT-tal
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.07. 19:31

Semmit nem kell csatolnod.

colle # 2017.10.07. 17:06

Légy szíves tudnátok abban segíteni, hogy árverési kifogásnál lehet -e azt kérni, hogy az állításom igazolására kérem a T. Bíróságot, hogy szíveskedjék hivatalból beszerezni a fenti számú végrehajtási ügy iratait. Vagy nekem kell ezeket csatolni? Köszönöm!

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.07. 07:41

pontosítok: az árverés megsemmisítését kérheti, nem pedig a végrehajtás megsemmisítését (ahogy te felvetetted)

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.07. 07:40

megsemmisítést kérhet (határidőben benyújtott vh. kifogás formájában) , új indítását sztem nem!

colle # 2017.10.07. 07:26

Kedves szakértők! Van -e olyan esemény, amikor az árverési vevő kérheti, hogy semmisítsék meg a végrehajtási eljárást és indítsanak egy újat? Köszönöm!

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.06. 19:44

Fején találtad a szöget! :)

Ha teljes körű lebonyolítást vállalt a kolléga, akkor illene ezt végig vinnie becsülettel.

:):) # 2017.10.06. 19:32

Blackjack21!
Köszönöm a választ!
:)
Egy kicsit olyan érzésem van, hogy ezeket a lebonyolítással megbízott ügyvédnek kellene végig zongorázni, no de ez van.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.10.06. 19:15

:)

pont egy hasonló ügyem van.

Ahogy a vh. kérőt a vh. eljrárásban nyilatkoztatja a végrehajtó, hogy adós minden avagy melyik ingatlanára kéri bejegyeztetni a vh. jogot, úgy a vh. kérő is szinte bármikor (kivéve ha árverezik) hozzájárulhat ahhoz, hogy valamelyik ingatlan kikerüljön az eljárás alól.
Tekintettel arra, hogy a vh. jog törlését - erre irányuló vh. kérői nyilatkozat vagy jegyzőkönyvbe mondott nyilatkozat alapján - a vh. foganatosítja a földhivatali osztály felé irányuló megkeresésével, érdemes megkérdezni, hogy a vh. eljárással kapcsolatos költség, díj, készkiadás stb. miként alakul.
Ha a vh. kérő akként nyilatkozik a megkeresésedre, hogy a 80.000,- Ft részére - mint kedvezményezett részére - történő letétbe helyezés esetén kiengedi a vh. alól a vétel tárgyát képező ingatlant, akkor nyert ügyetek van. Én a pénzletétből való kifizetés feltételéül szabnám a vh. kérőnek a teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt -, és a vh.-nak címzett nyilatkozat megadását.

sok sikert kívánok!

:):) # 2017.10.06. 18:37

Tisztelt Fórumozók!

Ingatlan adás-vétel lenne folyamatban immár 2 éve. örökölt ingatlan, sok-sok tulajjal/örökösök/. A lebonyolítással megbízott ügyvéd, felkerestette velünk a külföldön élőket, időközben elhunytak örököseit stb. Nehezen, de sikerült begyűjtenünk a többi tulajt, vagy a meghatalmazásokat.
Engem a húgom hatalmazott meg, aki külföldön él. és itt kezdődik a problémám. Az ő részére V.h. van bejegyezve kb. 300000 Huf, a ráeső részértéke max 80000 Huf Ügyvédünk azt mondta, keressem meg a Végrehajtó Urat, Ő azt mondta keressem meg a jogosultat. Most éppen itt járok.
Kérdésem az lenne, ha nem tudok, többet fizetni, mint amennyi a ráeső rész, akkor van olyan, hogy nem veszik le a V.h.-át? Vagy nem tudjuk eladni emiatt?
Tudomásom szerint, másik ingatlanra is be van jegyezve az adósság. Húgom nem tudja rendezni, legjobb szándéka ellenére sem.A vevő 2 éve vár....
Mi a legjobb amit tehetek?
Válaszokat előre is köszönöm!
:)

Devon89 # 2017.09.18. 09:21

Köszönöm a válaszokat, egyébként rendes volt és adott :)
Hozzáfűzném, hogy az eljáró ügyvéd inkompetensnek bizonyult ezért lecseréltél a vásárlók, bár kompetenciája már megkérdőjelezhető volt a nem létező igazolások bekérésekor, így értékesítettem a lakásom majdnem a becsérték kétszereséért.

gerbera317 # 2017.09.12. 16:27

Nem fog ilyen nyilatkozatot tenni a végrehajtó, mert - ahogy az KBS is írja - mert a vh-jog törlése teljesítés esetén törvényi kötelezettség. Tessék felfogni.

Devon89 # 2017.09.12. 16:10

Mert a tulajdoni lapon egy, a K&H reszerol bejegyzett vegrehajto jog van
A masodik egy KFt. (A K&H eladta neki ezutan a tartozast), aki nevere a zalogjog kerult egy eve. Valamiert a ket osszeg nem egyforma, es ezert gyanakvo az ugyved, pedig a teljes tartozas le lett kozolve vh altal.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.12. 16:04

Miért kellene igazolás arról, ami törvényi kötelezettség? De azért kérdezd meg a végrehajtót. Hátha felfogja tájékoztatásnak.

Devon89 # 2017.09.12. 15:55

Kérdés:
Van egy jelzálogjoggal és végrehajtási joggal terhelt örökölt ingatlanom, amit meg szeretnének vásárolni.Az eladási ár bőven fedezi a tartozást, a vh. Elküldte az össz tartozás elszámolását.
A vevő ügyvéde mindenféleképpen ragaszkodik egy, a végrehajtó által kiállított igazoláshoz, melynek azt kellene tartalmaznia, hogy a vh tartozás kiegyenlítése után biztosan tehermentesítve lesz a lakás, illetve le lehet e vetetni a jelzalogjogot.

Tehát a kérdésem az, hogy a végrehajtótól tudok ilyen "igazolást" szerezni?

bibipp # 2017.08.29. 14:09

Igazad van teljes mértékben.