Végrehajtási jog törlése


gerbera317 # 2017.08.29. 07:58

Egy okkat több a végrehajtótól történő vásárlásra. Most már mindegy, de miért ne csinálnátok valamit egyszerűen, ha bonyolultan is lehet, nemde?

bibipp # 2017.08.29. 07:19

Köszönöm szépen továbbra is, hogy foglalkozol a kérdéssel.
Nem a vételárból rendezi a vh. jogok törlését, még nem kapott a foglalón felül pénzt.

gerbera317 # 2017.08.29. 07:09

A végrehajtó nem behajtója a földhivatalnak, ezért az igazgatási szolgáltatási díjat sem szedi be senkitől, és ha erőltetik, sem fogadja el. Marad a 2. verzió.
Nem látom be, ha a vételár fedezi az adós valamennyi, ingatlanra terhelt tartozását, akkor a vevő miért nem a végrehajtótól vette meg az ingatlant?

bibipp # 2017.08.29. 06:50

Értem, köszönöm.
Az adós fizeti a díjat, így kettő lehetőség van, ha jól gondolom:

  1. a végrehajtó igazolja, hogy adós a végrehajtónak megfizette az igazgatási szolgáltatási díjat is vagy
  2. ha adós közvetlenül a földhivatalnak fizette a díjat, akkor a földhivatal adott erről neki tanúsítványt.

Végül, ha valamelyiket bemutatja adós, akkor nagy az esély arra, hogy rendben lesz minden a bejegyzésekkel?

gerbera317 # 2017.08.29. 06:30

A "megfelelő jogosult" az a végrehajtó, egyedül ő. És igen, a széljegy garancia arra, hogy kérte. De csak ezt garantálja. Azt, hogy az igazgatási szolgáltaási díjat megfizették, nem.

bibipp # 2017.08.29. 05:25

Köszönöm a válaszaitokat.

Akkor a széljegy "garancia" arra, hogy megfelelő jogosult kérte a vh. jog törlését, megfelelő okirattal és a földhivatali eljárás díját is megfizették?

gerbera317 # 2017.08.29. 05:18

Az 1 és 3 ugyanaz. Az 1 kell csak. A 2 és 4 is ugyanaz, és marhaság.

facsiga77 # 2017.08.29. 00:36

Szerintem az 1. elég.

100%-os biztonság nincs, de a végrehajtó csak úgy ad be vh jog törlést ha befolyt a teljes összeg vagy a végrehajtást kérő ezt kérte.

bibipp # 2017.08.28. 22:48

Sziasztok!

Adott egy ingatlan több végrehajtási joggal a tulajdoni lapon. Az eladó és vevő adásvételi szerződést kötnek tulajdonjog fenntartással. Utána eladó (ahogyan vállalta) elkezdi a végrehajtási jogok törlését intézni, a tartozásokat rendezni.

Az adásvételi szerződés alapján a tulajdonjog bejegyzés iránti kérelmet (és annak egyben függőben tartása iránti kérelmet) a földhivatalhoz hamarabb nyújtották be, mint ahogy a végrehajtási jogok törlése iránti kérelme(ke)t.

A földhivatal nem tudja törölni a vh. jogokat addig, amíg a tulajdonjog bejegyzés nem történik meg a beadványok sorrendisége miatt.

  1. A vevő védve van azzal, hogy széljegyen már szerepel valamennyi vh. jog törlése, vagy
  2. inkább kérje el eladótól a vh. jogok jogosultjainak tartozás megszűnéséről szóló nyilatkozatát vagy a vh. jog törléséhez hozzájáruló nyilatkozatát?
  3. Valamennyi vh. jognál azonos a végrehajtó. Elegendő, ha ő nyilatkozik a vh. jogok törléséhez való hozzájárulásról? Vagy a jogosultaktól is kell nyilatkozat a vh. jog törléséhez? (Végrehajtó ad ki külön törlési engedélyt, ha rendezik a tartozást vagy ő közvetlenül jár el a földhivatalnál?)
  4. Ha a fentiek közül egyik sem jó elképzelés, mely szereplőktől és milyen dokumentumok alapján győződhet meg a vevő, hogy most már tehermentes az ingatlan, ha több jogosult mellett van végrehajtó és követeléskezelő cég is az ügyeletekben?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2017.07.28. 21:09

Valószínűleg ez történt. De nincs az ilyennek ügyvédje, aki előre rámutat az ügylet buktatóira?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 10:00

Ugye, nem azt akarod mondani, hogy az adóssal kötöttél szerződést a végrehajtási eljáráson kívül, és még fizettél is neki?!

Szbadri86 # 2017.07.28. 09:33

Segítséget szeretnék kérni. Végrehajtás alatt álló ingatlant vettem, fele tulajdoni részen van a bejegyzés. Eladók vállalták a szerződésben,hogy rendezik a fenn álló tartozást,de nagyon akadozik a folyamat,ezért kezembe venném az ügyintézést. Jelenleg adásvételi szerződéssel és birtokba adási szerződéssel rendelkezek, ezekkel az iratokkal el tudom-e indítani a végrehajtás rendezését? Vagy tud-e bárki segíteni,hogy hogy működik a gyakorlatbana végrehajtási jog törlése, illetve az adósság rendezése?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.27. 11:56

A földhivatali irattárban sincs semmi?

meli18 # 2017.06.27. 10:53

Kedves "Vadsuhanc" és "Kovács Béla Sándor"

Elösször is köszönöm, hogy elolvastátok amit írtam és próbáltok segíteni.
Annak idején az adásvétli szerződés tartalmazta, hogy a volt tulajdonos sem bírta töröltetni a végrehajtási jogot, mert a idézem a szerz-ből:" a terhek jogosultja személyének felkutatására kisérletett tettek, azinban mai napig nem sikerült!

A tulajdoni lapon ennyi látható:
14268/1950 végrehajtási jog: 21984 Ft dr. kováts nagy sándor kjö.

Szóval még azt sem tudom megmodnani ki a jogosult, hogy magánszemély e vagy sem.
Adatok nélkül egyenlőre az ügyvéd is el van akadva.

Eddig annyit sikerült megtudnom, hogy dr. Kováts Nagy Sándor közjegyző 1929-1949 között a Pestvidéki Királyi Törvényszék közjegyzői székhelyeinek egyikén, Gödöllő II. székhelyen működött amely a Bp-i Királyi Közjegyzői Kamara területéhez tartozott.

Az ingatlan -nyilvántartásról szóló tv. 1997 évi CXLI tv. sazbályozása szerint indíthatok keresetet, de ki ellen vagy hogyan??

Sajnos egy ponton állok és szeretném töröltetni a végrehajtást...

Vadsuhanc # 2017.06.26. 12:43

meli18!

Mellesleg a ház eladása ügyvéd előtt fog történni. A vevőnek el kell mondani a gondot és az adás-vételt nyélbeütő ügyvéd tudni fogja mi ilyenkor az amit meg kell tennie. Ő legalább az iratokat is látja, itt akik értenek hozzá meg nem.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 11:56

meli18!

És hogyan vásároltátok meg a házat ezelőtt 10 éve bejegyzett végrehajtási joggal?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.26. 11:10

Azt tudod, melyik végrehajtó jár el az ügyben?
(Biztos, hogy végrehajtás? 50-es évekből, magánszemély javára?)

meli18 # 2017.06.26. 10:17

Tisztelt Fórumozók,

10 éve várásoltunk egy házat tulajdoni lapján szerepel az 1950-es évekből 21 984 Ft végrehajtási jog egy személy részére,kiről a nevén kivül semmi információnk nincs.Az irattárban és semmilyen hivatalban nincs infó erről a személyről.Töröltetni szeretnénk,mert a házat eladnánk.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

főállásúanya # 2017.05.26. 10:06

Az egyik ismerősömnél az lett a végem hogy a volt tulaj zártörés miatt feljelentették, és 20 ezer forint pénbírságot kapott, röhögött az egészen. Szomorú...

gerbera317 # 2017.05.23. 13:48

mberika
A vevő igénypere nem ér semmit. Az az autó azért volt lefoglalva, hogy azt ne lehessen eladni, sem jó-, sem rosszhiszeműen. És a vevő jóhiszeműsége sem korlátozhatja a végrehajtást kérő kielégítéshez való jogát. Én nem javaslom az igénypert.
Az adós viszont bűncselekményt követett el, ld. Vht. 104. § (3). Tudasd vele, ha nem akar sitten megrohadni, akkor gyorsan vissza a vételárat, és akkor hajlandó vagy összetépni az adásvételi szerződést.

főállásúanya # 2017.05.23. 13:04

Az a gond, hogy amikor megvetted, már le volt foglalva, hiszen be volt jegyezve rá az elidegenítési és terhelési tilalom. Az adós nem adta le a forgalmit és a törzskönyvet a végrehajtónak, így rosszhiszeműen megvezetett. Szerintem igényperelni kellene, de érdeklődhetsz a www.adotartozas.hu oldalon is, mert a NAV-os autóknál is gyakran előfordul ez az eset. valószínűleg köröztetni fogják az adós autóját, ha a végrehajtó el akarja szállítani, és Tőled veszik el....

Vadsuhanc # 2017.05.01. 06:39

mberika

Össze fognak futni. A feljelentés áttételéről hozott határozatban benne van, hová küldték meg a feljelentésedet. Ott érdeklődj hogyan áll az ügy. Nagy valószínűséggel várhatod a gépjármű lefoglalását is.
Sajnos sok bosszúságod és kellemetlenséged lesz.

Én azért csak megírnám a Tolna megyei NAV.nak a történetet, hogy ne csak Neked legyen kellemetlenséged.

mberika # 2017.05.01. 06:27

Vadsuhanc!
Bács-megyében lakom a feljelentést is itt tettem de az illetékes a Budapesti mert az autót ott vettem a foglalást a Tolna -megyei Nav tette az autóra és a szálak nem nagyon akarnak összefutni.A feljelentés után 2 héttel kaptam egy határozatot amiben közlik,hogy átadták az ügyet az illetékes kapitányságnak,ez márc.24-én volt azóta semmi.

Vadsuhanc # 2017.05.01. 06:17

Kedves mberika!

Mi lett a rendőrségen tett feljelentéseddel?
Ha nincs folyamatban lásd gerbera317 válaszát.
Tegyél ott is feljelentést. Nem értem a rendőrséget.
Sajnos az az érzésem, hogy rövid távon nem jössz ki jól az ügyből.

mberika # 2017.05.01. 06:01

Vadsuhanc!

A NAV azt mondta élő tartozás aminek a határideje márc 22-én lejárt,ami a legjobb én ki sem fizethetem csak a tulajdonos.Itt bezárul a kör tehetetlen vagyok és nagyon szomorú,hogy ilyen a jogrend hiába vagy törvénytisztelő a végén mégis Te jársz pórul a zsivány piti csalók pedig élik világukat minden következmény nélkül!