fizetési meghagyás kibocsájtása


Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.27. 09:59

Akkor nem mondtál ellent?

Napsugár68 # 2015.11.27. 09:36

Na :) Felhívtam a közjegyzőt, nagyon rendesek voltak, elmondták, hogy írnak egy levelet a jogosultnak, hogy tekintsen el a költségektől, Tőlem, de ha nem, akkor legalább részletfizetést kérnek. Szóval azért vannak ennek emberi oldalai is. Igazán örülök. Köszönöm szépen a segítségedet.:)

Napsugár68 # 2015.11.27. 09:27

Értem... valóban...Igazad van.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.27. 09:02

Pp. - A pernyertes fél költségeinek a megtérítésére a pervesztes fél köteles.
Az eljárás megindítására okot adtál. Gondolj bele, ha a társáruház állná az ügyvéd díját, akkor a társasház nem kapná meg a teljes követelését, így ezt Neked kell fizetni.

Napsugár68 # 2015.11.27. 08:45

És ez? Velem nem kötött szerződést. Tehát tőlem a költséget a Társasház követelheti, peres úton, de az ügyvéd milyen jogon? Törvényt tudsz erre idézni?

Az ügyvédekről szóló 1998. évi XI. törvény 9. § (1)-(2) bekezdés szerint az ügyvédet a tevékenységéért megbízási díj és költségtérítés illeti meg. A 23. § (1) bekezdése szerint „Az ügyvéd és a megbízó között a megbízás akkor jön létre, ha a felek megállapodtak a megbízás tartalmában, a megbízási díjban és az előrelátható költségekben. A felek költségátalány alkalmazását is kiköthetik. Az ügyvédi megbízási díj szabad megállapodás tárgya.”

A megbízási szerződés az ajánlat ügyfél általi elfogadásával jön létre, majd ezt követően és még az ügy intézésének megkezdése előtt írásba foglaljuk, mert az ügyvédekről szóló törvény 23.§ (2) bekezdés eszerint „A megbízást – a tanácsadás esetét kivéve – írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmaradása a megbízás érvényességét nem érinti, de ilyen esetben a megbízás létrejöttének és tartalmának bizonyítása az ügyvéd felelőssége. Az ügyvédekről szóló 1998. évi XI. törvény 9. § (1)-(2) bekezdés szerint az ügyvédet a tevékenységéért megbízási díj és költségtérítés illeti meg. A 23. § (1) bekezdése szerint „Az ügyvéd és a megbízó között a megbízás akkor jön létre, ha a felek megállapodtak a megbízás tartalmában, a megbízási díjban és az előrelátható költségekben. A felek költségátalány alkalmazását is kiköthetik. Az ügyvédi megbízási díj szabad megállapodás tárgya.”

A megbízási szerződés az ajánlat ügyfél általi elfogadásával jön létre, majd ezt követően és még az ügy intézésének megkezdése előtt írásba foglaljuk, mert az ügyvédekről szóló törvény 23.§ (2) bekezdés eszerint „A megbízást – a tanácsadás esetét kivéve – írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmaradása a megbízás érvényességét nem érinti, de ilyen esetben a megbízás tartalmának bizonyítása a megbízottat terheli.”

Napsugár68 # 2015.11.27. 07:29

Csudába :) Köszönöm szépen.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.27. 07:20

Lehetséges. Az eljárás megindítására Te adtál okot, így ezt Neked kell fizetni, illetve a fizetéssel el is ismerted, hogy a követelés jogos.

Napsugár68 # 2015.11.27. 06:48

Tehát, jogilag az teljesen helyénvaló, hogy nem kapok semmiféle felszólítást, és rögtön fizetési meghagyást intéz a közösképviselő? Ez ma jogilag lehetséges? A közös költséget kifizettem, a jogi képviselőt nem én kértem fel, nem tőlem van a megbízása, akkor milyen jogon tőlem kéri? Elvileg a Társasháznak ezt már előre ki kellett fizetni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.27. 06:20

Nem kell indokolni. Perré fog alakulni. Valószínű további költségeid is lesznek.

Napsugár68 # 2015.11.27. 05:44

Jogi útját kérdezem, nem saját (értékítéletes) véleményt :)MIért jött volna szóba? Nem is értem.... Nem több százezrekről beszélünk, hanem 50 ezer forintról, és az ügyvédi költség 28ezer.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.27. 05:38

És persze nem is tudtad, hogy tartozol. A lakógyűléseken se jött szóba.

Nem érdemes.

Napsugár68 # 2015.11.27. 05:31

Jó reggelt kívánok!

Segítséget szeretnék kapni. Tegnap kaptam közös költségről fizetési meghagyást, amit ma reggel már át is utaltam. Viszont az eljárási költséggel nem értek egyet. A Társasháztól nem kaptam egyetlen egy felszólító levelet sem, hogy tartozom. Ilyen esetben élhetek ellentmondással? Ha élek, akkor meg kell indokolnom, vagy ez lehet elég indok? Vagy érdemes-e? mert nem kevés a költség sem :O.

Köszönöm szépen a hozzáértő válaszokat.

runningman # 2015.10.27. 15:36

Ja igaz. De magánszemélyként nem előírás az ügyvéd, céges fmh-nál meg kell, akár jogosult akár kötelezett.

Sherlock # 2015.10.27. 07:40

FMH-t csak személyesen lehet kibocsáttatni (postai úton nem), végrehajtási lapot viszont lehet postai úton. Jogi képviselet nem kötelező (akinek kötelező, az úgyis tud róla).

runningman # 2015.10.27. 05:01

Nem kell ha magánszemély vagy (papír), kell ha jogi személy vagy (elektronikus). Alapvetően, fmh-nál. (Vhajtást nem tudom.)

gerbera317 # 2015.10.13. 10:07

Egyébként, az előadottak alapján a vak is látja, hogy még nem indult végrehajtás, csak a fizetési meghagyás díjaira fizetett a kérdező. A "hülyeség" meg azért járt, mert az illeték után - ugyebár - nem kell kamatot fizetni, és főleg nem a jogosultnak.

Dr.Attika # 2015.10.12. 16:55

Nildiko! Nagyon szívesen.

nildiko # 2015.10.12. 16:18

Dr Attika,Önnek is köszönöm!

Dr.Attika # 2015.10.12. 15:44

Nem az ügyvéddel, hanem az ügyféllel van a gond. Ha az ügyvéd kezébe helyezte az ügyet, akkor bízzon meg benne. Ha valamiért meginog a bizalom, akkor mondja fel az ügyvédi megbízási szerződést. Vagy oldja meg saját maga a jogi problémát vagy keressen másik ügyvédet.

nildiko # 2015.10.12. 15:22

Köszönöm gerbera a reagálásodat!Téged minősít!:D

gerbera317 # 2015.10.11. 18:40

A fene megette azt az ügyvédi képviseletet, amelyik mellett a képviselt itt, a jogi fórumon kénytelen hülyeségeket kérdezni.

nildiko # 2015.10.10. 08:25
T ObudaFan! Egyszer fizettem,amivel elindították a fizetési meghagyást.Azt a papírt már megkaptam,hogy mi terheli a volt férjemet,tartozás,ügyvédi díj,amit én kifizettem illeték plusz kamat.Jogerőre emelkedett,azóta én nem fizettem semmit.Hogy van e ellene más ügyben végrehajtás,fogalmam sincs,mert nem vagyunk beszélő viszonyba.Azt tudom,hogy egy minimális gyerektartást fizet nekem. Hallottam olyat,hogy ha nem tudnak tőle vonni pénzt,el lehet dolgokat hozni.Mit?Autót,tv,fűnyírót,mit? Otthagytam neki mindent,válás után,és semmit nem fizetett.Ház EK-nél,kocsit vitte a bank,én meg fizettem helyette,és most várhatom a pénzem vissza...ennyi-
ObudaFan # 2015.10.10. 07:16

Az ügyvédedtől érdeklődj, hogy hogy áll az ügy. Kellett már előlegezni a végrehajtói díjelőleget? Egyébként az, hogy egy hónap alatt még nem vagy pénzednél, sajnos az ügy rendes menetének megfelel.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.10. 05:49

A volt férjed ellen más végrehajtás van-e folyamatban? Mit szeretnél végrehajtani?

nildiko # 2015.10.10. 05:04

Az ügyvédem intézi elvileg.Annyit írt,hogy elindítja a végrehajtást.De már eltelt egy hónap...bár félek,hogy sose látok ebből majd pénzt!