Elévülés


Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 17:06

Kicsit gyakrabban. (De a végrehajtó felszólítást csak az eljárás elején küld.)

imike1v # 2014.09.05. 15:19

Tisztelt Fórumozók!

Adott egy jogerőssé vált fizetési meghagyás(2014.02.01-vel bocsátották ki)
Pénzkövetelés magánszemélyek között...most szüneteltetik az eljárást mivel nincs vagyona az illetőnek.
Az el nem évüléshez elég ha a végrehajtó 5 évenként küld egy felszólítást az ügyben?

Vh-ügyes # 2014.09.04. 19:26

a fizetés, ráutaló magatartás...
amennyien a bank részéről volt próbálkozás, módosulnak a határidők...

matroz100 # 2014.09.04. 18:08

Üdv!

Banki szerződésem 2008-ban kelt (régi Ptk vonatkozik rá). Végrehajtás még nincs folyamatban, 2009-től van lejárt tartozásom, de amikor volt valamennyi pénzem, azt befizettem a banknak(2010. februárig).
A bank rossz címre küldte ki a fiz.felszólítást, ismeretlen címzéssel ment vissza hozzá.
Kérdésem: elévült-e a velem szembeni követelés mivel több mint öt éve nem szólítottak fel engem fizetésre, vagy a 2010. februári utolsó befizetésem megszakította az elévülést?

Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.09. 18:53

Persze. Például az elismerés, a bírósághoz fordulás...

Anima1 # 2013.10.09. 18:19

"De 2013. március 15. után az már nem szakítja meg az elévülést."

Van, ami megszakítja az elévülést 2013. március 15. után?
Ha igen, mi?

Ha egy magánszemély eltűnik a ködben, mint szürke szamár, akkor 5 évet kell kibekkelnie, és utána már fapapucs?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.09. 08:25

Írásban, igazolhatóan. De 2013. március 15. után az már nem szakítja meg az elévülést.

pemarta # 2013.10.09. 08:13

Köszönöm! Ez magánkölcsön volt - ezek szerint ötévente elég felszólítanom, ugye?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.08. 20:17

Persze.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.08. 16:56

Nu, nem minden előfizetésre igaz az. Viszont nem is csak előfizetési szerződésre igaz. Maradjunk a távközlési szolgáltatásra vonatkozó szerződésen alapuló követeléseknél.

pemarta # 2013.10.08. 05:27

Tisztelt Szakértők!

Azt szeretném megtudni, hogy még mindig úgy van-e, hogy elég ötévente fizetési felszólítást küldeni az adósnak tértivevényes levélben a lakcímére, és ha át veszi, ha nem, ez elég ahhoz, hogy a velem szemben fennálló adóssága ne évüljön el? Mintha valami változott volna mostanában e téren, és nem szeretném, ha azért veszne el a követelésem, mert lemaradtam valami újításról.

Köszönöm a választ!

tozsu # 2013.05.15. 08:29

azt szeretném megtudni,hogy 13 évvel ezelőtt felvettem személyi hitelt a cib banktól most kaptam róla felszólítást ,hogy nem fizettem vissza eladták de én úgy emlékszem vissza fizettem ilyenkor mi a teendő teljesen kétségbe vagyok esve kérem segítsenek

Arykadar # 2013.05.10. 12:17

Üdvözlet! Szeretném megtudni, hogy melyek azok a végrehajtási cselekmények, amelyek az elévülést megszakítják. Férjemnek 5 évvel ezelőtt (akkor még nem ismertem) volt egy csődbement vállalkozása. Az egyik hitelezővel most egyezkedek (holott nekem sosem volt saram), de a másik még 2009-ben megterhelte a szülei házát, amelyben résztulajdonos. A földhivatali bejegyzés dátuma 2009.05.12.. Férjemnek más ingatlana, ingósága, jövedelme nincs, közös vagyonunk nincs. Egyik kolléganőm azt állítja, hogy ha a végrehajtó rákeres, hogy nincs-e jelenleg bahajtható jövedelme, az is végrehajtási cselekménynek minősül. Igaz ez? Sajnos, a tartozás a kamatokkal, és a járulékos költségekkel együtt kifizethetetlen kategória, férjem súlyos beteg ember, ezért senki ne azt kérdezze, hogy miért nem törlesztünk, csak a kérdésre válaszoljon, ha tud. Köszönettel.


Arykadar

"Nem vagyok elég fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak." (Oscar Wilde)

énvagyok12 # 2013.04.05. 06:44

Üdvözlöm! Diákhitel elévülésével kapcsolatban lenne kérdésem!2008-ban a diákhitel központ felmondta a szerződésen,átadta az apeh-nak behajtásra.Én szerettem volna részletekben fizetni,de az általam kínált 10.000ft-ot nem fogadták el havi 35.000ft-ot kellett volna fizetnem 65.000ft járulékból ami egyébként sem volt vonható jövedelem és 2 felé osztódott mert van 1 gyermekem.Én az egészségi állapotom romlása miatt nem tudtam folytatni a főiskolát ,leszázalákoltak,kértem hogy ha részletekben nem lehet fizetnem függesszék fel a fizetési kötelezettséget egészségi állapotom végett de arra hivatkoztak hogy nem vagyok "rendes" 67%-ra leszázalékolt nyugdíjas így ahogy eddig is, továbbra is megy a behajtás,mert csak a 67%-os nyugdíjasokra vonatkozik a szerződésükben feltüntetett fizetési könnyítés/felfüggesztés !E közben jelzálog jogot jegyeztettek be a családi házamra 2010-ben,vagyis ekkor már az apeh-től jöttek felvenni az árverezéshez szükséges adatokat a házról,anyagi helyzetről,aláírtam,de azóta sem történt semmi!Azt szeretném kérdezni,hogy ennek tükrében elévül-e valamikor a diákhitel tartozásom? Mikortól kell számítani így az éveket? 2008-tól amikor átadták az apehnek és elindult a behajtás,vagy 2010-től amikor elindult az árverési eljárás?Ha nem behajtható 5 év után akkor is behajthajthatják bármikor a későbbiekeben?vagy elévül?Mivel igazából ez nem is apehtartozás elévül -e valaha?válaszát előre is köszönöm

keba64 # 2013.04.02. 14:25

Bocsánat a kapkodásért, de ideges vagyok. Egy bevételi bizonylatot is küldött a végrehajtó, miszerint fizettünk neki félmillió forintot. Ettől vált totál hiteltelenné, ezért se foglalkoztunk vele.

keba64 # 2013.04.02. 14:21

Megtaláltam egy hivatkozást. Az OTP Faktoring Zrt. kért végrehajtást, erről született bírósági határozat. A száma alapján a Kúria honlapján nem találom, de 1999-es az látszik. Ez nem évül el?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 14:13

Az ítéletről a bíróságtól vagy a levéltártól lehet másolatot kérni. De ha volt ügyvédje a férjednek, akkor attól még egyszerűbb.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 14:12

Akkor meg kezességet vállalt. Hadd ne találgassam. Az biztos, hogy főszabályként a kft.-tag nem felel a társaság tartozásaiért, akkor sem, ha ügyvezető, és az is biztos, hogy végrehajtható határozat nélkül nem indul végrehajtás.

keba64 # 2013.04.02. 13:54

A legnagyobb baj, hogy már az a 99-es ítélet sincs meg, amire hivatkozik a Dienes. Honnan lehet előásni?

keba64 # 2013.04.02. 13:52

Nem volt ilyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 13:46

Úgy lehet, hogy az urat személyesen kötelezték a bűncselekménnyel okozott kár megtérítésére.

keba64 # 2013.04.02. 13:31

Tisztelt Szakértők! A férjem ügyében kérek tanácsot, felvilágosítást. 2001-ben kerültünk össze, az azóta történteket tudom személyesen, a többit tőle.
2000-ben tönkrement a Kft-je, csődeljárás következett, mindent lefoglaltak, beszámítottak, csődbüntett miatt fél év felfüggesztettet kapott. Annak elévülése előtt egy héttel egy ittas vezetés miatt újabb büntetés, a kettőt összevonták, leülte. Ezek után 2008 körül jelentkezett egy végrehajtó 64 millió forintot követelve az OTP megbízásából. ( Férjem cége építési beruházóként velük volt kapcsolatban. A piac bedőlt, a megépített lakások nem keltek el, ezért ment tönkre.)
Kifogással éltünk, sokáig nem is történt semmi. Tavaly újra jelentkezett Dienes végrehajtó úr 100 millió forint feletti összeget követelve. Jelezte, hogy egy 1999-es bírói ítélet alapján jár el. Előtte pár hónappal iktattuk az érintett papírokat mint elévülteket...Felhívtuk az OTP-t, ők nem tudnak az ügyről. Dienes úr vagy négy számlát elküldött nekünk az ő elvégzett munkája után MEGFIZETETT díjról, amit nem értettünk. Felhívtuk, érdemi információval nem szolgált. Párom végre munkát talált a szakmájában tavaly ősszel, utolérte D. úr levele, hogy a munkabéréből elkezdik levonni a 148 millió forintot.Próbaidő volt, elbocsátották. Újabb telefon a végrehajtónak, érdemben semmi előmozdulás. Ma levél a személyes számlát vezető banktól, hogy 189 millió forint inkasszót tetetett rá az 1999-es bírósági ítélet értelmében. A kérdésem: mit tehetünk??? Csődbüntett( jelzem az is érdekes módon: a férjem már ide volt hivatalosan bejelentve, a levelek mégsem találták meg...), rég nincs meg a cég értelemszerűen, 14 éves ügy-hogy lehet ez????

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.23. 09:06

Igen, de igaza van. Valóban még tegnap reggel kérdezett. Bocs, anyuka.

gerbera317 # 2013.03.23. 08:36

Ja, hogy anyukának válaszoltál?

anyuka3 # 2013.03.23. 08:34

Köszi a válaszokat!

Ez ide még az előtt íródott, hogy megkaptam a privi választ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! köszi