Elévülés


végrehajtó1 # 2012.02.06. 11:14

A fiad 5 évig felel a tartozásért.Utána elévül.

ObudaFan # 2012.02.06. 11:13

Őt is terheli, de ez nem biztos, hogy vigasztal.

tengel # 2012.02.06. 11:07

Köszönöm gyors válaszát! Tehát az aggodalmam nem alaptalan és a közel hét milliós tartozást /APEH,TB stb../ a gyermekem fizetheti a hátra levő életében. Mit lehet esetleg tenni? Itt érvényes az elévülés 5év alatt? A vásárló egyébként tud a tartozásról, és úgy gondoltam a felelőség Őt terheli a továbbiakban.Nem így van?

C a s a b l a n c a # 2012.02.06. 09:42

Ez gyakori, a beltag többnyire madár. Szóval: balek volt...

Egyébként a szöveg korrekt, a Bt tartozásáért mindenképpen felelősség terhelheti.

tengel # 2012.02.05. 19:49

Tisztelt ügyvéd Úr. Érdeklődni szeretnék, hogy gyermekem egy cégnél beltag és cégvezető is egyben, amit hamarosan becsődöltetnek. Most akadt egy vevő aki átvenné a céget. Kérdésem, hogy a meglevő adóságot kitől fogják behajtani ha ez áll a szerződésben."Vevő kijelenti, hogy az általa megvásárolt vagyoni betéttel kapcsolatban a Bt. társasági szerződését és a felsorolt okiratot ismeri, és azokat magára nézve kötelezően fogadja el."
"Szerződő felek megállapitják, hogy jelen vagyoni betét-átruházási szerződés alapján egymással és a társasággal szemben semmiféle további követelést nem érvényesitenek"
"Szerződő felek megálapitják, hogy jelen üzletrész-átruházási szerződés alapján -az üzletvezető útján -a változás átvezetését kérik a cégbiróságnál"
Nem szeretném ,ha a gyermekem jövője meg lenne pecsételve adósággal mert fiatalon meggondolatlanul nevét adta egy céghez/ mivel valójában nem ő volt a vezető, de a vezető neve sehol nem szerepel. Előre is köszönöm válaszát és kérem! Sürgős!

fodzsolt # 2012.02.05. 18:49

Biztos vagyok benne, hogy nem volt. A címem ugyanaz, mint akkor, de szerintem nem kaptam fizetési meghagyást sehonnan (se bíróságról, se jegyzőtől). De biztos, hogy nem volt semmi 2010 (határozat) és a mostani levél között.
Hagyjam annyiban, vagy valahol reklamáljak?

Sherlock # 2012.02.05. 18:08

fizetési meghagyás nem volt?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.05. 18:06

Nem stimmel. A felszólító levél és a végrehajtás között kellett lennie egy fizetési meghagyásnak is. De, ha valóban nem történt végrehajtási cselekmény egy éven át, akkor elévült; csak pont ezt nem lehet biztosra tudni.

fodzsolt # 2012.02.05. 16:33

Tisztelt Fórumozók!
Elévüléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Még 2007-ben keletkezett egy 21 ezer forintos díjhátralékom egy internetszolgáltatónál. Ők rendre fel is bontották a szerződést, elvittek mindent, fizetni nem tudtam. Ennek teljesítési határideje 2007.12.01 volt.
Utána hulla csönd lett. Most hétfőn kaptam egy levelet egy végrehajtót cégtől, akik 61 ezer forint 8 napon belüli megfizetését követelik.
Mellékeltek egy 2010-es bírósági határozatot is, amelyet én meg sem kaptam annak idején, ez arról szól, hogy átadják a végrehajtónak behajtásra az ügyet. Ők ültek rajta két évig, most léptek. Semmilyen megkeresés nem történt azóta, sőt a papíron az áll, hogy a határozat jogerőre 2009-ben emelkedett.
Hajlandó lennék kifizetni a tényleges tartozást (21000), de a kamatokat nem.
Szerintem az EHT és a végrehajtási törvény alapján is elévült az ügy. Mi legyen a következő lépés? Lépjek kapcsolatba a végrehajtókkal, vagy máshol zörgessek?

ObudaFan # 2012.01.25. 15:19

Pert indíthatsz a törlés iránt.

belajozsef # 2012.01.25. 14:17

Tisztelt Hozzáértők!

Váltóra alapított jelzálogjogot szeretném töröltetni a tulajdoni lapról.
A tulajdoni lapon regisztrált X Kft. jelzálogjogosult tovább adta üres forgatmánnyal a váltót, sok kézen keresztül - sima átadásokkal - végül is lejárt váltóként engedményezéssel egy céghez került.
A cég nem peresítette, a lejárattól számított három és eltelt, elévült a váltó.

Hogyan tudom töröltetni az ingatlan tulajdoni lapjáról az X Kft. jelzálogjogosultat?
Mivel egyéb ügyből kifolyólag nem vagyok csókos viszonyban az X céggel, ő nem fog kiadni semmiféle nyilatkozatot, azt már tudom.

Köszönöm a választ!

panyikvera # 2012.01.20. 14:57

Üdvözlöm!
Férjem 1997-ben kezességet vállalt egy ismerősének egy kisebb hitel felvételénél. A hitel 2000.08.01-én járt le. Sajnos az adós nem fizetett, így a bank átadta egy követeléskezelő céghez az adatokat. A követeléskezelő 2009- ben küldött nekünk egy levelet, mondván fizessük ki a tartozást, jó sok késedelmi kamattal növelten.
Kérdésem az lenne, hogy nem évül el 5 év után a kezesség? Úgy tudom, hogy a kezest is folyamatosan kellett volna értesíteni arról, hogy az adós nem fizet. Mi semmilyen értesítést nem kaptunk, csak egyszer 2009.-ben és most 2012-ben.
Előre is köszönöm válaszát.

Üdvözlettel
Hollerné Panyik Veronika

Babóca68 # 2012.01.20. 13:06

Kérdésem a következő lenne.Nővérem nyugdijjábóla végrehajtó vonta 33%-ot.Mivel ez év januárjátol már nem nyugdijat kap, hanem rehabilitációs járadékot , ebből ugye nem tilthatnak. Neki se ingatlana se vagyona nincs.Ezért ez a tartozás elviekben nem behajtható. Kérdésemez volna van -e elévülési idő ebben ?Köszönöm válaszát!

Adamox # 2012.01.19. 15:31

Szeretnék érdeklődni Édesanyám tartozása ügyében. A tartozás kb 20 évvel ezelőtt keletkezett, és állítólag jelenleg kb 25-30 milliósra duzzadt! Sajnálatos módon sose évül el, mivel a végrehajtónál fel van húzva egy óra ami pont az 5 év lejárta előtt csörög neki, és ilyenkor mindig mozgolódnak, nehogy megszakadjon. Jelzálog jog van feljegyezve Édesanyám Balatoni telkén, amit többször próbáltak végrehajtani az ingóságai és minden más vagyona mellett (ami gyakorlatilag nincs is), amely mindig sikertelenül zárult.
A kérdésem az lenne, lehet-e tenni valamit, vagy hagy duzzadjon milliárdokig???

A választ előre is köszönöm.

Esztera # 2012.01.19. 11:39

Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2012.01.19. 11:28

Ha elévülési időn belül a jogosult nem kért bírósági végrehajtást, akkor ez a követelés elévült.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.19. 11:27

Valamikor régebben azt olvastam, hogy az a követelés amiről bírósági ítélet született nem évül el.
Dehogynem.

Esztera # 2012.01.19. 11:05

Most ide másolom a korábbi írásom, hogy lássa újra aki válaszolni tud nekem, mert eltűnt a sorból.

Kedves végrehajtásban jártas szakemberek!
Valamikor régebben azt olvastam, hogy az a követelés amiről bírósági ítélet született nem évül el. Most nem találtam meg ezt a témát a fórumon, ezért kérdezem, hogy tényleg lehetséges ilyen?
Anyám örökölt egy követelést amit a szülőjének ítéltek meg, de nem lett kifizetve. Az ítélet utáni 5. évben örökölte, így keresett egy behajtó céget, hogy ne évüljön el. A behajtó dolgozott is az ügyön valamennyit, telefonon tartották a kapcsolatot, de semmilyen iratot nem kapott a behajtásról. Nemrég az anyám rájött, hogy az ítélet után bírósági végrehajtás nem is indult, úgyhogy kérni akarta a behajtótól az ügy iratait, hogy ezt elindíthassa. Ekkor rájött, hogy a behajtó céget felszámolták. Az ítélet 2001-ben, a behajtási megbízás 2005-ben volt. A behajtási megbízás határozatlan időre szólt, egyik fél sem mondta fel, de az embert mostmár nem tudja előkeríteni. Nem tudni, hogy az adós mikor kapott utoljára felhívást, hogy fizessen, írásban csak az ítélet van és a behajtó cég megbízása. Egyébként elismerte a tartozást az adós, ígéretet is tett, hogy fizet, de nem fizetett.
Lehet ilyen esetben bírósághoz fordulni és végrehajtást kérni? Vagy elévültnek kell tekinteni? Azt tudom, hogy a bíróság hivatalból nem vizsgálja az elévülést, de az adós nyilván erre hivatkozna. Azt is tudom, hogy a végrehajtáshoz való jog elévül a követeléssel.

Esztera # 2012.01.19. 08:47

Kedves végrehajtásban jártas szakemberek!
Valamikor régebben azt olvastam, hogy az a követelés amiről bírósági ítélet született nem évül el. Most nem találtam meg ezt a témát a fórumon, ezért kérdezem, hogy tényleg lehetséges ilyen?
Anyám örökölt egy követelést amit a szülőjének ítéltek meg, de nem lett kifizetve. Az ítélet utáni 5. évben örökölte, így keresett egy behajtó céget, hogy ne évüljön el. A behajtó dolgozott is az ügyön valamennyit, telefonon tartották a kapcsolatot, de semmilyen iratot nem kapott a behajtásról. Nemrég az anyám rájött, hogy az ítélet után bírósági végrehajtás nem is indult, úgyhogy kérni akarta a behajtótól az ügy iratait, hogy ezt elindíthassa. Ekkor rájött, hogy a behajtó céget felszámolták. Az ítélet 2001-ben, a behajtási megbízás 2005-ben volt. A behajtási megbízás határozatlan időre szólt, egyik fél sem mondta fel, de az embert mostmár nem tudja előkeríteni. Nem tudni, hogy az adós mikor kapott utoljára felhívást, hogy fizessen, írásban csak az ítélet van és a behajtó cég megbízása. Egyébként elismerte a tartozást az adós, ígéretet is tett, hogy fizet, de nem fizetett.
Lehet ilyen esetben bírósághoz fordulni és végrehajtást kérni? Vagy elévültnek kell tekinteni? Azt tudom, hogy a bíróság hivatalból nem vizsgálja az elévülést, de az adós nyilván erre hivatkozna. Azt is tudom, hogy a végrehajtáshoz való jog elévül a követeléssel.

roberta0303 # 2012.01.16. 11:36

Érdeklődni szeretnék, sehol nem kaptam normális választ.
Kiváltottam az egyéni vállalkozóit üzletkötési munkához 2008-ba, kb. 2hónapot dolgoztam, nem volt semmi jövedelmem, utána terhes lettem és elmentem táppénzre, majd GYEDre és 2010-be GYES mellett elmentem ismét dolgozni egy biztosítóhoz, de nem fizettem járulékot. 2011 óta nem csináltam semmit, de nem adtam még vissza a vállalkozóimat. A kérdésem az lenne, hogy az elévüléshez vissza kell adnom, vagy mikortól kezdjem számolni az 5 évet, hogy elévüljön. Nincsen semmi a nevemen, amire rátehetnék a kezüket, a párommal szeretnénk szocpolt felvenni és anyósomnál beépíteni magunknak a tetőteret és azt olvastam, hogy nem lehet apeh tartozás sem.
Válaszukat előre is köszönöm!

Warior # 2011.12.22. 19:40

Köszi az infókat, szóval akkor nem kell, vele törődnie vele !

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 20:23

ha egyszer már bíróságra vitték az ügyet akkor a sima felszólíts nem szakítja meg, csak a bíróság vagy a
végrehajtó intézkedése.

A per alatt az elévülés nyugszik, nincs szükség a megszakítására - és nem is szakad meg semmiféle bírósági intézkedéstől.

RCSita # 2011.12.21. 19:54

Megszakítja, de ha egyszer már bíróságra vitték az ügyet akkor a sima felszólíts nem szakítja meg, csak a bíróság vagy a vágrehajtó intézkedése.
Nekem is küldik minden decemberben a levelet, Viszont már 2006 ban bíróságra adták az ügyet és végrehajtói felszólítás óta semmi nem történt az ügyben. Az EOS faktorral nem kell foglalkozni, semmi joguk nincs, csak fenyegetnek. Meg ezek a levelek tényleg nem bizonyítanak semmit sem.

végrehajtó1 # 2011.12.21. 17:16

Igazából minden felszólítás megszakítja.De!
Ha fmh-t kap akkor ellentmondva a bíróságon nem tudja bizonyítani a telenor hogy nem évült el.
Én nem izgulnék ezen .

Warior # 2011.12.21. 17:00

Az lenne a kérdésem,hogy az öcsémnek van egy telefonos tartozása, Útóljára az eos faktortól kapott, egy felszólító sms-t ez 2 éve volt, ill a Telenor évente küld egy levelet neki,hogy nem tekintenek el a tartozástól ! Mondtam neki,hogy írjon levelet nekik,hogy ez már elévült, mivel a hírközlési törvény szerint a 1 évnél régebbi távközlési tartozást elévültnek kell tekinteni. Az lenne a kérdésem,hogy a Telenor által küldött sima levél, meg szakítja e az elévülést? én úgy tudom,hogy csak akkor ha alá kell írni,hogy át vette a levelet. Jól tudom? előre is köszi.