otp faktoring


setra71 # 2016.11.10. 09:06

Tisztelt Fórumozók!
2004-ben felvett személyi kölcsön,ami sajnos az én nevemen volt csak a pénzböl semmit nem kaptam én.Lakásvásárlásra előlegre odaadtam az akkori ügyintézőnek.csináltunk egy adásvételi szerződést .de az üzlet meghiúsult az ő hibájából.2011.ben végrehajtásra került.
Tőke:979 745 Ft
Kamat:1 655 556 Ft
A munkáltatóm megküldte a tételesen kiszámolt összeget,ami bírósági végzés.Végrehajtói iroda küldte.
5 éve vonják fizetésem 33%-át.Idáig 1 700000 ft-ot vontak már le.Felhívtam az OTO faktoring-et , hogy megérdeklődjem mennyi mág a hátralékom és közölték
2 400 000 Ft és ebbe nincs bent a végrehajtási díj.Kérdem akkor minden hónapba amit vonnak végrehajtói díjat ami a letiltásnak a 10%-a akkor az micsoda.
Egy kicsit rosszul lettem amikor közölték hogy még mennyit kell befizetnem. azt mondták hogy végrehajtói díjjal együtt közel még 3 millió ft.Remélem ez csak egy rossz vicc. Egész életemen át fizetni fogok?

runningman # 2016.11.06. 02:00

Szinte bizonyosan nem fognak ráharapni az ajánlatodra, mivel képesek pénzhez jutni a fizetésedből (lakásból, kocsiból ha van). Megpróbálni meg lehet. Ahhoz, hogy érdemben egyezkedni tudj egy hitelezővel - azaz jó nagy engedményeket tudj elérni - arra van szükség hogy komoly múltad legyen mint csapnivaló adós akitől soha egyetlenegy fillér sem csorgott be miután beszüntette a hiteltörlesztést, hiába tett a hitelező bármit: felszólítás, helyszíni megkeresés, behajtás majd fizetési meghagyás és per utáni végrehajtás. Az idő múltával kiváló pozícióid lesznek, tág teret adva az egyezkedésre.

Fabian11 # 2016.11.05. 22:34

Igyekeztem végig olvasni az elmúlt évek termését, hogy ne duplázzak. Az OTP Faktoring 2009. 07. hóban vett át az OTP-től egy adósságrendező hitelt amelyet nem fizettem.
A tőke 1 094 457 Ft.
Vásárolt ügyleti kamat 121 693 Ft
Késedelmi kamat 1 593 721 Ft
Összesen 2 809 871 Ft

Ez a hitel már végrehajtásban van, tiltják a fizetésemből. Még mindig azon vagyok megütközve, hogy miért várt a faktoring éveket azzal, hogy a fizetésemből végrehajtson? Arra nincs szabály, hogy egy pénzintézetnek, egy behajtáskezelő cégnek mennyi ideig lehet vagy etikus tologatni, adogatni egy bedőlt hitelt ezzel a kamatot növelve, holott tisztában vannak vele, hogy munkahellyel rendelkezem (27 éve ugyanott) és réges-régen végrehajthatták volna. Sejtem, hogy ez kényük-kedve szerint megy. Ha megkeresem a faktoringot, hogy fizetek 500 ezret ha elengedik az egészet? Vagy kifizetem a TŐKÉT? Van esélyem így megszabadulni a letiltástól? Végrehajtani semmi mást nem tud, csak a fizetésemből jut pénzhez.

runningman # 2016.10.13. 05:53

Na csak megjött a megállapodás. Így elsőre meglepően korrektnek látszik, mintha tényleg csak pénzt akarnának és nem újra és újra átbaszni az embert. Bár van benne néhány luk - szerintem - amivel képesek lehetnek trükközni, de mivel megvan az egésznek a dokumentációja kezdettől fogva, van néhány hangfelvétel is, azért úgy nehéz lesz. Van még egy utam az ügyvédhez, nézzen rá, a végrehajtóhoz, hogy van -e abból az irányból ellenem vmi (szerintem semmi, sosem keresett ezzel az ügylettel kapcsolatban, de majd kiderül), elő kéne ásni az irathalomból az engedményezésről értesítő levelet (rémlik, hogy kaptam olyat, kb akkor amikor írják) aztán hadd menjen. Több mint évtizedes történetnek a vége lenne ez, úgy néz ki "de jure" is adósságmentes leszek nem csak "de facto" :)

Ennek az évnek a nagy fegyverténye lenne ez, majdnem adósságmentesnek lenni (kisebbek vannak azért, parkolás meg ilyenek). Még három téma van: építkezés cél a teljes rezsimentesség, volumenes munka végignyomása, cégek navos rendezése. Utána lehetne élni tényleg csak és kizárólag a hozamokból, nem lenne muszáj keccsölni ha nincs kedve az embernek. Meglátjuk.

medical # 2016.10.12. 18:43

Üdvözlet!
2005 ben vettem fel az OTP-nél hitelt,nem saját részre amit sajnos nem fizettek.350.000 ft-ot. Törleszteni nem tudtam,mert iskolába jártam.2012-14 ig vontak a fizetésemből 400.000 ft-nak megfelelő összeget az akkori faktoringos értesítőn 2014ben 863.000 ft fentmaradó tartozásról kaptam levelet.
2016 márciusában küldték az utolsó levelet akkor a tartozásom 1millió 200ezer ft-ot mutatott.
Munkahelyi bevételem 28ezer Ft.
Szeretném megtudni, milyen módon tudnám kinullázni magam?
Előre is köszönöm a választ.

runningman # 2016.10.07. 09:07

Van már vki aki tudta rendezni kedvezményesen a tartozását?

Mert persze ahogy leírtam, úgy nem lehet, hiába mondták a telefonban, hogy oké. Elmentem hozzájuk, elmondtam mit akarok, erre közölték, hogy nekik erre kész megállapodásuk van, postázzák, majd eldöntöm kell vagy nem. Nem írtam alá semmit, rögzítették, hogy ott voltam. Ennek négy hete. (Jó, hogy nem ügyvéddel voltam: három ügyintéző volt 30-40 ügyfélre, nem is vártam végig, elmentem kóboroltam a városban egyet, még egyet (ebéd) meg még egyet, utána azt az öt embert már kivártam)

Érzem ha ide is ér valamikor az a szar sok köszönet nem lesz benne.

maresz75 # 2016.09.20. 09:52

T fórumozókT

Az alábbiakat tudtam meg a végrehajtási lap kiállításáról.
Beszéltem a közjegyző aszisztensével aki megnézte a dátumokat. Igaz csak telefonon mert személyesen elmenni nem tudok hozzá (kb. 300 km távolság tőlem a közjegyző).
a égrehajtási lap kiállításához a kérelem 2016.08.09-én érkezett be hozzájuk, a kiállítás napja 2016.08.11, a FM jogerőre emelkedése: 2011.06.02. annyit mondott igaz, hogy elektronikus aláírással rendelkező ügyvéd meg tudja ezeket mind nézni.
Elmentem egy ügyvédhez, átnézi az ügyet és ha az elévülésre lehet hívatkozni (szerinte igen) akkor megteszi.

Most itt tartok.

gerbera317 # 2016.09.14. 22:07

+1
A közjegyzőt kell megkérdezni (nem telefonon), mikor kérték a végrehajtás elrendelését.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.14. 18:50

De nem az számít, hanem hogy a hitelező mikor kérte a kiállítást. A közeli dátumok miatt nem kizárt, hogy még az öt év letelte előtt megtette. Nem lenne jó, ha ez csak a perben derülne ki.

maresz75 # 2016.09.14. 18:37

Itt azt találtam, hogy a MOKK rendszerén előállított és kinyotatott határozat. És ennek a dátuma 2016.08.11

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.14. 18:16

És mikor kérte a hitelező a vh-lap kiállítását?

maresz75 # 2016.09.14. 17:52

T. Kovács Béla Sándor!

Megkaptam a vh lapot a végrehajtótól melyen a fm 2011.06.02-vel emelkedett jogerőre a vh lap 2016.08.11-el lett kiállítva. Ezek szerint elévülésre lehet hivatkozni. Ezt a végrehajtónál kell, hogy megtegyem.
Addig is a végrehajtás folyamatban lesz és akár bérletiltást vagy inkasszót alkalmazhat a végrehajtó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.12. 17:28

Ha van jogerős fizetési meghagyás, akkor már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést.

maresz75 # 2016.09.12. 16:44

A problémám az, hogy kaptam az Otp faktoringtól leveleket a tartozásról ez idő alatt, ebben az esetben is megszakítja a levél az elévülést.
Kaptam tőlük most számlalevelet amiben kérik, hogy fizessem meg a vh lap díját illetve a végrehajtási költség előleg díját.
Vh lapot még nem kaptam végrehajtótól. Úgy tudom a vh lap megküldése után 15 nap áll rendelkezésre reagálni rá a végrehajtónál.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.11. 15:37

Kérni akármeddig lehet. De öt év alatt elévül a követelés.

maresz75 # 2016.09.11. 14:39

Tisztelt fórumozók!

Kaptam egy levelet az Otp Faktoringtól, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése sikeresen befejeződött ezért végrehajtási záradékkal látták el. ha meg szeretném úszni a végrehajtást részletfizetésben megállapodhatok velük. Az igaz, hogy van egy jogerős fizetési meghagyás ami 2011.05.26-án emelkedett jogerőre.
Mennyi ideig lehet végrehajtást kérni egy fizetési meghagyásra. Olvastam pár helyen, hogy 10 éven belül.

Válaszokat köszönöm.

gerbera317 # 2016.09.08. 08:28

De akkor valszeg van még ott más költség is

Általában van, a végrehajtó díjazása, amit szintén meg kell fizetni, és - egy precedenst mindenképpen ismerek - annak az elmulasztása a teljes "most rendkívül kedvező lehetőség"-et is bedöntheti.

stevepcb # 2016.09.07. 19:08

Igen, nekem ezt írták. Egészen pontosan: "Fennálló tartozásának rendezésére most rendkívül kedvező feltételek mellett kínálunk lehetőséget" Illetve hogy az ajánlat részletei miatt keressem meg az ügyintézőt...
Ezért írtam ide, hogy hátha vki kapott már ilyet. De akkor valszeg van még ott más költség is...

gerbera317 # 2016.09.07. 14:52

Létezik faktoring, aki, ha ezt mondja,akkor az úgy is van: megfizetsz 475e forintot, és szabad vagy. Persze, hozzá szokták tenni, hogy a végrehajtási költségeket is rendezd a végrehajtónál, mindketőhöz határidőt szabva.

És már olyat is láttam, hogy 3 millió helyett 400 ezret kért a faktor, amit az adós nagy örömmel meg is fizetett határidőre. Aztán a faktor megkérdezte a végrehajtót, hogy 25 ezer Ft vh-költséget is megfizette-e az adós, és a nemleges válaszra azt mondta a faktor, hogy jó, akkor az adós nem fizette meg a tartozását határidőre, ezzel a fizetési kedvezményt is elvesztette, és újra követeli a 3 misit (pontosabban a 2,6 misit). Na, erre tessék gombot varrni!

Sherlock # 2016.09.07. 14:12

Biztos ezt írták? Nem ezt szokták, hanem valami olyasmit...

stevepcb # 2016.09.07. 13:18

Tisztelt Hozzáértők!
2005ben megkötött CHF alapú autóhitelem 2009ben kb 2M Ft mínusszal zárult. Azóta sajnos ez felugrott 3,5 M Ft-ra. Most megkeresett a Faktoring,h ha befizetek 475 ezer Ft-ot akkor rendezve van. Ezt mennyire lehet elhinni? Mi a garancia rá, h fizetés után nem kérnek még pénzt? Köszi előre is.

gerbera317 # 2016.09.03. 10:21

Ha a vételár fedezi valamennyi hitelező követelését, akkor nem igazán van mihez hozzájárulni. Amit itt bírálgatni kell, az a vevő kölcsönkérelme, de az nem a te hitelező(i)d ügye.
Miért hagyod, hogy hülyét csináljanak belőled? Hamar egyezzetek meg a vevővel, hozzon egy ügyvédet, és kössetek szerződést!

Sherlock # 2016.09.02. 07:26

Leginkább ügyvédhez kellene fordulnod, mert nem fogsz semmire sem menni a tanáccsal.

tréfa # 2016.09.02. 07:18

Kedves Segítők!
2008-ban vásárolt lakásunk átkerült a faktoringhoz, ahol most követelik a tartozásukat. Jelenleg nincs jogi követelés, első körben megállapodást ajánlottak fel. Írásban semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, hogy milyen lehetőségek vannak a kiegyenlítésre, csak szóban. Mi ezt úgy szeretnénk kiegyenlíteni, hogy eladjuk az ingatlant, ami fedezné a tartozásunkat. Ezt a közös megbeszélésen jeleztük is és nem is alkudoztunk a faktoringgal (nem tudtuk hogy lehet-e egyáltalán), mi az általuk kért teljes összeget kifizetnénk. Azt mondták, hogy árulhatjuk a lakást, de egy idő után már ők fogják, amihez kértek is tőlünk egy nyilatkozatot, hogy hozzájárulunk ehhez (azt mondták ez feltétel az értékesítéshez!!). Mi találtunk is vevőt, aki valamennyi részét hitelből oldaná meg. Szándéknyilatkozatot kell beadnunk, melyben a vevő nyilatkozik a vásárlási szándékáról. Viszont azt mondták, hogy ez minimum 30 nap, amíg elbírálják. Én ennyit nem szeretnék várni, mert így semmi biztosítékom nincs, hogy a vevő nem gondolja meg magát. Foglalót nem akarok kérni, mert így én nem vagyok biztosítva, hogy valóban pozitív lesz az elbírálás. Ráadásul nem is tudja addig elindítani a hitel ügyintézését. Bár nem értem, hogy mit bírálnak el egyáltalán, ha én az általuk kért teljes összeget kifizetem nekik és ez fedezi a vételár?!? Mit tudok tenni, hogy felgyorsítsam a folyamatot? Milyen megoldás lehet? Köszönöm a segítséget!

runningman # 2016.08.10. 00:11

Én ezt úgy intézem, hogy bemegyek hozzájuk személyesen. Azonosítjuk mit szándékoznak elengedni. Írunk egy megállapodást a levél helyett arról, hogy ha befizetem a levélben szereplő összeget, akkor a beazonosított teljes tartozást elengedik (konkrétan leírjuk mi az a tartozás, hogy került hozzájuk, mennyi, mennyit kell kifizetni, meddig, valamint az elengedés tényét).
Telefonon, azonosítás nélkül (elviekben) azt mondták hogy ez így felesleges, de ha én ragaszkodom hozzá, akkor csináljuk így, ők nem gördítenek elém akadályt, a lényeg, hogy fizessek. Nem lehetetlen, hogy eleve ügyvéddel megyek, azt a 20-25 pénzt pluszban rászánom, max két óra alatt megvagyunk. Ha megvan a megállapodás, aznap befizetem, nem szarakszom vele. Még annyi, hogy jogilag nem én fogom befizetni, hanem a javamra olyan akinek van magasabb igazolt jövedelme - nem hiányzik, hogy még emiatt is basztasson vki később.

/Mire gondolok miért kell a tartozás beazonosítása: mondjuk 1991-ben nyitottam egy számlát az otpnél amin pár hónapig gyűjtögettem a pénzecskéket. Aztán kivettem mindent, de nem szüntettem meg a számlát, kell az még. Aztán elfelejtettem és valamikor ?98? környékén kerestek meg, hogy fizessek be 50-100e közti összeget mint számlavezetés + kamatai - erre nem reagáltam. Azóta erről nincs hír. Na nehogy ezt kamatoztassák fel majd 3M-ra amennyi az én levelemben van. Tök ciki lenne befizetni egy régesrég elévült számlatartozást, miközben a hitel meg kamatozik náluk tovább... Aztán miért kell a megállapodás: a levélben nincs konkrétan betű szerint leírva, hogy ha befizetem a tartozás töredékét, akkor az egészet elengedik. Elolvasva az összbenyomás az, hogy az ajánlat a teljes tartozás elengedéséről szól, de szavanként értelmezve rá kell jönni, hogy ez valójában konkrétan nincs benne. Telefonon persze megerősítették, hogy elengednek mindent, de az kevés. Persze nem egy eos fucktor kaliber a cég, de jobb a békesség./