otp faktoring


gyulagux700 # 2016.08.08. 19:26

Köszi a segítséget

gerbera317 # 2016.08.08. 15:40

Ha az OTP Faktorint írásba adja, hogy kedvezményes 202e Ft határidőig történő megfizetésével a többi csilliót elengedik, az azt jelenti, hogy ennyivel megúszod. Ha nem fizetsz határidőre, a kedvezményt elveszíted. Hívd fel telefonn az iraton feltüntetett ügyintézőt, és ha ő megerősíti az információt, ne nagyon gondolkozz, hanem fizess!

gyulagux700 # 2016.08.08. 15:20

Hello.olyan kérdésem lenne hogy ma kaptam egy levelet hogy van még több mint egy millió tartozásom(teszem hozzá hogy kifizettem már másfelet)azt írták hogy év végéig fizessek be 202 477 forintot.ez egy kedvezményes ajánlat.de nem tudom hogy ha kifizetem akkor utána mi lesz.nem írtak semmi konkrétat.ez egy merkantilos autóhitel.a kocsi már rég nincs nálam.750 000-re kifizettem 1 500 000-et.és mégtöbb kell nekik.mit csináljak.ja a mai levél nem átvételes volt.eredeti aláírás nincs rajta csak fénymásolat.légyszíves segítsetek.köszi

Enicot # 2016.08.01. 19:46

Segítséget szeretnék kérni, esetleges tanácsot Önöktől.
Két hitelem került át két évvel ezelőtt az Otp Faktoringhoz. Részletfizetési megállapodást kaptam tőlük, amit hellyel - közzel tudtam csak teljesíteni svájci frankos/forintosított lakás hitelem, diák- és örökölt kocsi hitelem miatt. Mostanra mind a két hitel a duplájára emelkedett, az eredeti 350 000 + 450 000 ft helyett most 1 200 000 + 1 400 000 ft -ot követelnek. Mind a két hitel átkerült bírósági végrehajtásra. Egy hónapig inkasszó is volt a számlámon, amit mostanra levettek. Május elején az Otp Faktoring ügyintézője tanácsára Méltányossági kérelmet adtam be. Júniusban bekértek még néhány papírt, és még mindig nem kaptam választ! Múlt héten felhívtam őket, azt mondták legyek türelemmel, a kérvényem még elbírálás alatt.
Próbáltam jelezni a Birósági Végrehajtónak, hogy az Otp Faktoring válaszára várok, de az eljárás folytatódik, ami nem tudom mivel jár, mi jöhet az inkasszó után?
A kérdésem az lenne mit tehetek ebben a helyzetben? Négy különböző hitel van ezen kívül a nevemen, egyetlen vagyonom a lakásom amin ingatlan fedezetes hitel van, ami jelenleg még mindig sokkal több mint a piaci értéke. Ezért ha jól gondolom ezt nem tudja a bank elárverezni? Az ingatlan olyan 13 milliót ér, a tartozások az Otp Faktoringnak jeleleg 2 600 000 ft. Félek hogy édesapám házához nyúlnak végül, van erre esély?
Esetleg valaki tudna tanácsot adni mit tehetek a jelenlegi helyzetben? Várjak az Otp Faktoring válaszára, vagy tudok valamit érdemben előre lepni az ügyben?
Válaszukat előre is köszönöm!

Eniko

Csolnok # 2016.07.12. 10:16

gerbera317

Köszönöm a tanácsot ,megírtam a sürgető levelet a Faktoringnak.

gerbera317 # 2016.07.12. 07:49

Nem tulajodni lapot kell nézegetni, hanem tudni, hogy indult-e végrehajtás a követelés behajtása iránt. Ha nem indult, akkor vh-jog sincs.
Azért tökölnek, mert annak idején kihelyeztek egy kölcsönt, aminek biztosítéka az ingatlan. Ha menet közben adásvétel történik, logikus, hogy a hitelintézet vonakodik kevesebbért kiengedni az fedezetet, mint amire a kölcsönszerződés alapján számíthat. Rendes esetben ezért kölcsönátvállalással lehet ezt megoldani.
Csakhogy ez itt egy felmondott kölcsön, ahol kölcsönátvállalásról szó sem lehet, azonban a pénzintézet ugyanúgy szeretne a pénzéhez jutni, mint rendes esetben. És most azon tökölnek, hogy milyen feltételekkel járuljanak hozzá az adásvételhez. Nyilván az a problémájuk, hogy több a követelésük, mint az ingatlan piaci értéke, ugyanakkor nem lehet egy 13 milliót érő ingatlanért 20 milliót követelni. De erre csak felső szinten mondhatnak áment, tehát ezért tökölnek.
Ahogy már írtam: meg kell sürgetni őket, akár az ügyfelük vagy, akár nem.

Csolnok # 2016.07.12. 05:07

gerbera317

Végrehajtási jog nincs bejegyezve a faktoringnak, csak a jelzálog. A tulajdoni lap szerint , legalábbis két hete még nem volt, de mit lehet tudni megnézem a tul.lapot újra .

gerbera317 # 2016.07.11. 15:06

Ez igaz, de a faktor az, aki kiengedheti a kötelemből, és most is ő tököl azzal, hogy megveheted-e vagy sem, nem pedig az eladó.
Nem írod, de a faktor végrehajtási jogával is terhelt az ingatlan? Mert akkor létezik egy másik, simább út is.

Csolnok # 2016.07.11. 14:18

gerbera317!

A helyzet az, hogy nem a faktoring árulja a házat hanem a tulaj. Igy aztán nem tudom tehetek e a OTP faktoringnak ajánlatot.

gerbera317 # 2016.07.11. 13:15

Tegyél ismételt ajánlatot, de ne az adósnak, hanem a faktornak. Felírták az adataidat, tudják, ki vagy, nyilván te is tudod, hihez kell az ajánlatot beadni. Egyértelműsítsd, hogy x vételárért meg akarod venni a putrit, és ajánlatod júli 24. 16 óráig érvényes. Emeld ki, hogy ajánlatodat egyszer már megtetted, de azóta sem kaptál érdmei választ.

Csolnok # 2016.07.11. 11:13

Tisztelt Segítők!

A következő problémámban kérnék segítséget.

Megvenni készülünk egy házat amelyre az OTP faktoringnak van bejegyzett jelzáloga a földhivatali lap szerint mintegy 20 millió Ft értékben. Eredetileg maga az OTP volt a jelzálog tulajdonosa kb 8 évvel ezelőtt lett bejegyezve és ugyan ez az összeg szerepel most a Faktoring részére bejegyezve ez év májusa óta.
Az eladó hölgynek azt tanácsolta a faktoring adja el a házat , és a vételi szándéknyilatkozatot mutassa be nekik. Jobb ha maga adja el így nyer időt is / meg gondolom pénzt is. /. Nos mi meg akarjuk venni a házat és megírtuk a vételi szándék nyilatkozatot, junius 30 -án be vittük a faktoringhoz. én is mentem az eladóval tekintve,hogy az eladó hogy finoman fogalmazzak számunkra nem tünt eléggé megbízhatónak. Azt gondoltuk miután az én nevem is fel lett írva a faktoringos ügyintézőnél és miután elmondtam, hogy ha ők le vannak rendezve nekünk gyorsan kellene a jelzálog levétel, hogy a mi vételünkhöz szükséges hitelt intézni tudjuk. A faktoringos nő meg kérdezte a ház tulajdonosát mennyit szeretne fizetni / alkudni lehet/ ő 10 millát mondott az nem lesz jó mondta az ügyintéző akkor 11 mondta a tulajdonos, És ha nem annyi lesz hanem pl 13 akkor mi azt kitudnánk fizetni? kérdezte tőlem igen feleltem. / mert természetesen a vételi árban benne van a faktoringnak fizetendő összeg amit mi a vevő jelöltek rendeznek. Nos azóta kint voltak felértékelni a házat kb 3 hete. Eltelt lassan 40 nap a vételi ajánlat bemutatása óta, és állítólag a faktoring még nem mondott semmit az eladónak. Nos én ezt kétlem. Viszont nekem a faktoring nem ad felvilágosítást, hiába van feljegyezve a nevem nem én vagyok az ügyfelük. A vételi ajánlat julius 1-ig volt érvényes. Tehát elvileg nem köt minket semmi de nem köti az eladót sem. Őt hiába kérdezzük azt mondja nem kapott papírt még. Nekem az a gyanúm támadt, hogy ő most vagy alkudozik a faktoringgal, vagy mivel időt nyert a vételi szándék nyilatkozattal előkapar 10-11 millát és el áll az üzlettől. Kérdésem mit tudok én tenni hogy tiszta képet kapjak? természetesen azon kivül, hogy kilépek az üzletből / pénz még nem forgott/ . A házat szeretnénk, és az idő megy, minket a szeptemberi iskola kezdés is sürgetne.
Köszönöm.

vi555555 # 2016.06.21. 13:17

Ja lehet...

Burn Out # 2016.06.21. 13:09

szerintem is

Sherlock # 2016.06.21. 13:08

Valamit félreértettél.

vi555555 # 2016.06.21. 13:07

Semennyi.Amikor a tartozásomat jeleztem a felperesnek, hogy kérek rá 2 havi részletet, akkor mondta a telefonba, hogy jó engedélyezi a 2 havi részletfizetést, de így a tartozásom akkor 354.000 Ft lesz.

vi555555 # 2016.06.21. 13:04

Egyébként a 4 hónappal ezelőtti tartozásom 30.000 Ft volt,de a fizetési meghagyásnak ellentmondtam ami perré alakult,és mivel elvesztettem a pert, így lett 210.000 Ft a Bírósági ítélet szerint. Erre kértem a 2 havi törlesztést a felperestől,és így lett 354.000 Ft.

Burn Out # 2016.06.21. 12:56

mennyi idő telt el a részletfizetés engedélyezése és a magasabb összeg közlése között?

vi555555 # 2016.06.21. 12:54

Jogos-e, ha 210.000 Ft-os tartozásomat 2 részletben szerettem volna kiegyenlíteni, amit meg is engedtek, de így a tartozásom 354.000 Ft lett?

Grave7 # 2016.06.18. 19:37

@Kihasználva: Úgy tűnik munkáltatód nem számolta a kamatokat, ami nem a végrehajtó hibája.
Egyébként lásd amit előző hozzászólásomban írtam.

Kihasználva # 2016.06.16. 16:46

Igen ugyanaz az az ügyszámú. Amikor decemberben részletfizetési megálka o dást írtam alá a végrehajtóval abban a következket írják : 818957Ft és járulékai iránt indult végrehajtási ügyben.
Az adós jelen követelésre jelen jegyzőkönyv kiállításáig megfizetett 1540585Ft-ot.
Fenálló tartozás a mai napon 726526Ft.
A munkáltató azért nem vont tovább, mert a végrehajtótól ezt a 1.5 millót kapta meg.
A héten beszéltem a fajtoringgal ahol anyit mondtak, hogy látják a havi beérkező összeget és még 350 ezer Ft körüli összeggel tartozok ami természetesen kamatozik.

Grave7 # 2016.06.16. 12:48

@Kihasználva:A fizetésem letiltása megkezdődött és 2015.08-ban le is járt.
Ez ugyanazon ügyszámú végrehajtás, mint amit fizetésedből is vont? Ha igen, akkor olvass tovább.

Mennyit vont le munkáltatód? Miért hagyta abba a letiltást? A tartozás folyamatos kamatozását számolta, azt is levonta?
Végrehajtást kérő bejelentette végrehajtónak, hogy mikor, milyen összeget kapott meg? Minden levonás szerepel benne? Egyösszegű bejelentés, vagy havi bontásban részletezés? Ha egy összegű, vagy részletes, de végrehajtó egy összegben rögzítette azokat, akkor lehet téves a kamatszámítás és azért van még tartozásod.

Menj be végrehajtóhoz, kérj iratbetekintést és kimutatást arról, hogy milyen térüléseket, mi alapján, milyen dátummal és jogcímekre könyvelt az ügyviteli programjában; valamint a tartozás kamatozásáról szintén adjon kimutatást (jogod van hozzá és a programban el tudja ezt készíteni kb. 10-15percen belül).
Ha ezek megvannak, már csak egy kis matek kell ahhoz, hogy kiszámold, valóban van-e tartozásod és mennyi.

gerbera317 # 2016.06.16. 11:01

Valószínűleg nem fizetted meg a teljes tartozásodat, ezért folyik tovább a végrehajtás.
Egy példa: Ha tartozol 1,5 millióval, ami egy igencsak baráti, 10,7 %-os kamattal 5 év alatt 2,3 millióra növekszik, és eközben megfizetsz éppen 1,5 milliót, akkor tudd meg, hogy 800 ezer forinttal még igenis tartozol.

Kihasználva # 2016.06.16. 10:25

Tisztelt Fórumozók!
Csak a történet lényegét próbálom megírni. 2010.09. hónapban az otp felmondta az összes hitelemet és átadta a faktoringnak. Amennyire volt lehetőségem fizettem mindet. 2012-ben végrehajtásra adták az egyik hitelemet, amit úgy tudtam meg, hogy inkasszó került a számlámra. Ekkor felkerestem a végrehajtot, hogy mikor veszik le az inkasszót és mégis mikor tudok valamennyi pénzhez hozzáférni. Erre azt a választ kaptam, hogy ameddig a munkáltatómat nem találják meg és nem tudják tiltani a fizetésem 33 %-át. Minden adatot megadtam ekkor csak minél elöbb történjen valami. Ehhez képest 2 teljes havi fizetésem oda lett. Ekkor 1500000 Ft volt a követelés. A fizetésem letiltása megkezdödött és 2015.08-ban le is járt. Ekkor felkerestem a végrehajtót, ahol azt mondták a faktoringot hívjam. Hívtam ahol miközben mondtam a magamét a hölgy dzépen letette a telefont,de többször megkérdezte,hogy ezen a számon elérhetnek-e. Teltek a napok, hónapok és megszületett a kisfiam hozzáteszem nem ezek a dolgok viltak a fejembe már. Ekkor a kétünnep kpzött újabb inkasszót kaptam. Ekkor próbáltam egyezkedni a faktoringal is,de sikertelen volt. A végrehajtó levette az inkasszót úgy, hogy neki fizetek 1évig havi 68300Ft-ot. Kérdezni szeretném, hogy ez meddig mehet így? Mert most közölték velem, hogy attól, hogy fizetem a végrehajtónak még mindig kamatozik az összeg. Azt sem értem ha egyszer már kiadják végrehajtásra és azt az összeget meg is fizettem akkor miért nincs vége az ügynek miért lesz még majd 800000Ft tartozás?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 18:11

Ennyi idő alatt azért az elévülés szóba jön.

mrguriga # 2016.06.02. 17:55

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólóknak a gondolatokat.
Esetleg mit javasolnátok hogyan lehetne lefaragni ebből a plusz közel 2 millióból?

Keressem őket? Vagy várjak?

G.