otp faktoring


Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 17:23

Ott a pont.

gerbera317 # 2016.06.02. 17:04

Az igazi adós a két fokon elveszített perre sem emlékszik, akkor sem, ha ő fellebbezett.

Sherlock # 2016.06.02. 15:41

Te olyan sok (háborgó) adóst láttál, aki tudott az fmh-ról?

Dr.Attika # 2016.06.02. 14:32

Biztos nincs. A jogerős FMH-ról az adósnak is tudnia kellene.

végrehajtó1 # 2016.06.02. 14:23

Biztos van jogerős fmh? Mert ezek a faktor cégek mindent ráírnak a lapra...csak hogy fizess.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 14:19

Valami folyószámlahitel lehet. Annak évi 40-50%-os késedelmi kamata is van.

gerbera317 # 2016.06.02. 13:55

Látatlanban nem lehet felelősen nyilatkozni, de az általános tapasztalatot alapul véve, jogosnak tűnik. Egyébként, miféle tartozás ez?

mrguriga # 2016.06.02. 13:01

Kedves Fórumozók!

A minap kaptam egy levelet csak úgy a postaládába dobva az OTP Faktoringtól ,hogy jogerős fizetési meghagyással rendelkeznek és csak akkor kerülhetem el a szankciókat, ha egyben kifizetem vagy részletfizetési megállapodást kötök velük 15 napon belül.

Amíg tudtuk fizettük, majd könnyebbítést kértünk ,de végül 2003.05.10.-én végleg felmondták a szerződést, mert nem tudtunk tovább fizetni. Most 2016.05.10 én az alábbiakat követelik:

Tőke: 498.977.-
Ügyleti kamat: 409.693.-
Késedelmi kamat: 1.470.049.-
költség: 31.380.-

Összesen: 2.410.099.- Forintot

Mit tehetünk az ügyben? Jogosan követelnek közel 5x akkora összeget mint amennyi a tőke volt?

Van értelme ügyvédet bevonni és pereskedni velük elévülésre vagy bármi másra hivatkozva?

Ti mit javasoltok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Mr.G.

gerbera317 # 2016.05.25. 12:10

A 33% stimmelhet, de éves szintem, ami napi szinten 0,0904109589041096%.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:03

Mit megtudtam a tartozásom napi 33%-kal növekszik.
Persze. A Holdban meg van egy ember a kutyájával... Tiszteljük már egymást egy kicsit!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:02

amit túlnyomó részt tudtam is fizetni. Ezért 2010-ben átvette a kölxsönszerződésemet az OTP Faktoring.
Ja. "Ezért..." (V.ö.: Móricka: "Véletlenül...")

Erzsi52 # 2016.05.25. 08:54

Tisztelt fórum!
Tanácsot ötletet szeretnék kérni az ügyemben.
2005-ben vettem fel az OTP-nél 150 000 és 200 000 FT személy kölcsönt, amit túlnyomó részt tudtam is fizetni. Ezért 2010-ben átvette a kölxsönszerződésemet az OTP Faktoring. Azóta hiába fizetem a törlesztőket a tartozásom csak növekszik. A faktoring ez idő alatt folyamatosan módosítgatta a szerződésemet. Mit megtudtam a tartozásom napi 33%-kal növekszik. Na ez kiverte a biztosítèkot NAPONTA 33%!!! Most megint új szerződést akarnak velem kötni és így a tartozás 300 000 Forintról csaknem egymillióra nőne.
Ezek szerint az unokáim unokáinak is ezt kell még fizetnie.
Kérem segítsenek/segítsetek mit tegyek, hova forduljak.

Erzsi52 # 2016.05.25. 08:54

Tisztelt fórum!
Tanácsot ötletet szeretnék kérni az ügyemben.
2005-ben vettem fel az OTP-nél 150 000 és 200 000 FT személy kölcsönt, amit túlnyomó részt tudtam is fizetni. Ezért 2010-ben átvette a kölxsönszerződésemet az OTP Faktoring. Azóta hiába fizetem a törlesztőket a tartozásom csak növekszik. A faktoring ez idő alatt folyamatosan módosítgatta a szerződésemet. Mit megtudtam a tartozásom napi 33%-kal növekszik. Na ez kiverte a biztosítèkot NAPONTA 33%!!! Most megint új szerződést akarnak velem kötni és így a tartozás 300 000 Forintról csaknem egymillióra nőne.
Ezek szerint az unokáim unokáinak is ezt kell még fizetnie.
Kérem segítsenek/segítsetek mit tegyek, hova forduljak.

gerbera317 # 2015.12.01. 12:38

Azért, mert az előzményről nem tudsz (mert például bujdosó életmódot folytatsz), nem jelenti azt, hogy nem is volt előzmény. Azt viszont nem itt fogod megtudni, hanem a végrehajtótól elindulva tudod felgönygyölíteni a történetet. A végén rá fogsz jönni, hogy "ja, tényleg volt valami az OTP-nél".

Rögtön egy kényes kérdés: A letiltáson található ügyszám tartalmaz egy évszámot /ilyen_jelek_között/. Nosza, ez az évszám mennyi?

Marietta32 # 2015.11.30. 09:39

Tisztelt Fórumozók!
Kaptam egy levelet pár nappal ezelőtt egy bírósági végrehajtótól az OTP Faktoring megbízásából miszerint a fizetésemet letiltják egy ügyirat szám szerinti tartozás miatt!Nem tudom mi lehet a tartozás mert semmiféle értesítést nem kaptam hogy tartoznák nekik...meg sem kerestek hogy tájékoztassanak
Az OTP Bankhoz közel 10 éve semmi közöm nincs
Másnap már a munkáltatómtól is megérkezett a letiltásról a levél...
A vicc hogy 10 napja dolgozok a jelenlegi munkahelyemen és nagyon nem szeretném ha ez miatt elveszíteném a munkámat..
Normális dolog az hogy az embert fel sem keresik csak egyik napról a másikra a fizetését tiltják?
Ha van is tartozásom akkor annak nem volt elévülési ideje?
Itt állok és egyszerűen nem tudom mit tegyek
Természetesen bár 15000-be kerül de fellebbezek a bíróságon de fogalmam sincs mit tehetnék még
Kérem aki tud segítsen
Köszönettel:Marietta

janoo # 2015.11.22. 21:21

T.Ági:
Ingatlanon a zálogjog gondolom 1/1 tulajdoni hányadra volt bejegyezve. A házassági vagyonközösség megosztása során az ingatlan tulajdoni hányadának megsoztása a zálogjogot nem érintette gondolom. (szépen megnézed az ítéletet és a vélhetőleg alperesként szereplő OTP-t tűrésre kötelezik)

Azaz a 3/4 tulajdoni hányadot te zálogjoggal terhelten szerezted, amiből az OTP kielégítést kereshet (dologi adósként jogutód vagy/leszel). Azaz, előbb-utóbb várható a végrehajtás a Te tulajdoni hányadodra is. A 1/4 tulajdonosának - ha van esze - kivárja ezt és nem kéri a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól, hanem szépen megveszi a te hányadodat is (lakottan).

  1. variáció: kis egyezkedés az új tulajjal, OTP-vel,hátha marad egy kis "lelépési pénzed"
janoo # 2015.11.22. 21:01

SzekeresPéter:
Igen, átveheti (engedményezés).
A 31%-os kamatról: gondolom felmondott szerződés, azért került az OTP Faktoringhoz. Az ügyleti kamatod 24,5% volt, a késedelmi kamat pedig gondolom az ügyleti kamat + 6,5%-ban van meghatározva. Azaz nem a 6,5% a késedelmi kamat, hanem a 24,5+6,5=31
Igen, az engedményes ilyenkor a járulékokat is jogosult érvényesíteni.

A kamatmentes részletfizetés tőkeösszege nem az 1,2M, hanem az 555.000 Ft. Viszont azt azért érdemes lenne tudni, hogy:

  • mekkora teljesítés volt a részletfizetés felmondásái
    • >kiszámolható az akkori követelés
  • pontosan milyen összegre ketyeg a késedelmi kamat (tőke és felmondási előtti ügyleti kamat például
    • >kiszámolható, hogy azóta mekkora késedelmi kamatot számolhattak fel
  • a kamatmentes részletfietési lehetőség felmondása óta milyen összegek lettek teljesítve és mikor
    • > mennyivel csökkenti a tartozás, beszedési sorrend alapján egyáltalán csökkenhetett-e a késedelmi kamat alapját képező követelés..

Csak érzékeltetésül:
Ha a tőke+felmondás előtti ügyleti kamat 600e ft, akkor annak az éves kés. kamat 186e. Ha te befizetsz 12*20371 Ft-ot (és ennél elmondásod alapján kevesebbet fizetsz..) akkor az évi 244.452 Ft. Ha terhelődik a késedelmi kamat, akkor évi 60e forinttal csökken a tartozásod.. Persze miután elérted (kb 10 év alatt), hogy a kés. kamat alapját képező összegre is jusson a beszedési sorrend szerint már egész "gyors" lesz.

Nem kellett volna elbukni a kés. kamat mentes lehetőséget. Vagy szedd össze a tőketartozást valahonnan és állapodj meg velük.

Cicko # 2015.11.22. 13:32

Üdvözlet! A kérdésem az lenne, hogyha a faktorignak idő előtt visszafizetem a tartozàst kapok vissza pénzt? Mármnt a kamat különbözetét visszafizetik? Szerződés szerint havonta van fizetve!! Köszönöm a vàlaszt!!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.22. 08:49

Jogosult.
Teendő: pl.: fizetni.

bobo71 # 2015.11.22. 08:30

Jogosult-e az OTP Faktoring követelés érvényesítés érdekében végrehajtási eljárást kezdeményezni? Illetve mi a teendő ebben az esetben?

Cicko # 2015.11.21. 17:20

Üdvözlet! A kérdésem az lenne, hogyha a faktorignak idő előtt visszafizetem a tartozàst kapok vissza pénzt? Mármnt a kamat különbözetét visszafizetik? Szerződés szerint havonta van fizetve!! Köszönöm a vàlaszt!!

SzekeresPéter # 2015.11.18. 10:58

Milyen jogokkal rendelkezik az OTP Faktoring, ha átvette az OTP Banktól a C-hitel tartozásomat.
Jogosult-e az ún. ügyleti kamatra ( 24,5% )? Jogosult-e megállapítani késedelmi kamatot ( 6,5% ) is?
Jogosult-e késedelmi kamatként a legutóbbi egyenleg értesítő szerint 31%-ot megállapítani?
Amennyiben kamatmentes részletfizetési megállapodást kötöttünk és fizettem a megállapított részleteket, de néha elmaradtam egy-egy részlettel, jogosult-e felmondani a megállapodást? Az elmaradások anyagi lehetőségeim rosszabbodása miatt következtek be és igyekeztem az elmaradásokat pótolni, amikor tehettem.
Többször is fordultam hozzájuk méltányosságra hivatkozva a kamatmentes részletfizetés felmondásának visszavonására, amit szóban elutasítottak, mert nem lehet a számítógépes rendszert módosítani.
Tőketartozásom 555000 FT volt, a kamatmentes részletfizetés tőke összege 1220000 Ft, részletösszeg 20371 Ft, az eddig befizetett összeg 1161000 Ft.
A kamatmentes részletfizetési megállapodást ugyan nem írtam alá, de a részleteket kisebb kihagyásokkal fizettem és fizetem. (20371)
Az OTP Faktoring múlt havi egyenlegközlője szerint a tartozásom még 922000 Ft és 31%-os késedelmi kamat van, de nem közöltek ügyleti kamatot.
Kérem tanácsukat, mit tegyek? Kérem tájékoztatásukat, hogyan szabadulhatok meg ettől az embertelen "szorítástól".
Tisztelettel várom megoldást jelentő válaszukat

T.Ági # 2015.11.12. 15:13

Kedves fórumozók, tanácsot kérnék otp faktoring ellen.
Röviden a történet - ingatlan a volt párom nevén volt, ő vette fel a lakáshitelt. 6 éve elköltöztem a gyerekekkel, ő nem fizetett semmit. Vagyonmegosztási per során nekem ítélte a bíróság az ingatlan 3/4 részét. A volt párom 1/4 tulajdoni hányadát elárverezték, (otp tartozás, egyéb hitelek, gyerektartás elmaradás stb.) Itt vagyok egy új tulajjal és hadakozunk, hogy az otp faktoring vegye le a jelzálogjog bejegyzését a tulajdoni lapról, mert nem minket érint. Akitől követel az már kikerült az ingatlan tulajdoni hányadából az árverés után. Mivel lehet érvelni még?? Teljesen jogi nonszesznek tartom az egészet!!
Köszönet minden jó válaszért!!

Sherlock # 2015.10.27. 07:37

Reni2010,

fizesd ki. Ha nincs rá pénzed, vegyél fel szabad felhasználású jelzáloghitelt, annál még mindig sokkal kedvezőbb a thm, mint a folyószámlás hitelnél.

runningman # 2015.10.27. 05:03

Bocha: Akár el is évülhetett.