otp faktoring


Vh-ügyes # 2015.02.23. 11:51

mondjuk szépen kérsz (nem visszaélve az itt jelenlévők segítő szándékával...)

gerbera317 # 2015.02.23. 10:14

MIT TEHETNÉK MÉG?

Például azt, hogy nem csupa nagybetűvel, és max. 5 sorban újra felteszed a kérdést...

medicamentum # 2015.02.22. 10:35

MIT TEHETNÉK MÉG?
2002-BEN 8 MILLIÓ FORINT KEDVEZMÉNYES KAMATTÁMOGATÁSÚ FORINT ALAPÚ HITELT VETTEM FEL AZ OTP-NÉL.2003 JÚLIUSÁBAN 3 NAPOS FIZETÉSI KÉSEDELEM MIATT A HITELSZERZŐDÉST AZ OTP FELMONDTA ÉS A TARTOZÁST ÁTADTA AZ OTP FAKTORING ZRT-NEK.ERRŐL A FAKTORING LEVÉLBEN TÁJÉKOZTATOTT ,KÜLDÖTT EGY ÚJ BANKSZÁMLASZÁMOT ÉS TÁJÉKOZTATOTT,HOGY AZ EDDIGI 40.000FT HELYETT 60.000FT-TAL TÖRLESSZEM A TARTOZÁST.ERRE ÉN TELEFONON FELHÍVTAM ŐKET ÉS KÖZÖLTÉK,HOGY SEMMI PROBLÉMA NEM LESZ,HA IDŐBEN TÖRLESZTEM A RÉSZLETEKET ,MINDEN MEHET UGYANÚGY,MINT EDDIG.AZ OTP-VEL 20 ÉVES FUTAMIDŐ VOLT.5 ÉVIG FIZETTEM A TÖRLESZTŐRÉSZLETEKET PONTOSAN.2008-BAN BÍRÓSÁGI VÉGREHAJTÓTÓL KAPTAM EGY LEVELET,HOGY AZ OTP FAKTORING VÉGREHAJTÁST KÉR AZ INGATLANRA 18 MILLIÓ FORINT ÉRTÉKBEN.EKKOR MÁR 4.2 MILLIÓ FORINTOT MÁR VISSZAFIZETTEM.KB.2 HÓNAPOS TELEFONÁLGATÁS UTÁN KIDERÜLT ,MIVEL SZEMÉLYESEN NEM FOGADTAK,HOGY AZ ÁTUTALT ÖSSZEGEK EGY GIRO GYŰJTŐSZÁMLÁRA KERÜLTEK,AHONNAN NEM EMELTÉK ÁT ŐKET.BÍRÓSÁGRA KERÜLT AZ ÜGY MIVEL SEMMILYEN EGYÜTTMŰKÖDÉSRE NEM HAJLOTTAK. AZ ELSŐ TÁRGYALÁST A HELYILEG ILLETÉKES VÁROSI BÍRÓSÁGON MEGNYERTEM,A BÍRÓSÁG KÖTELEZTE A BANKOT AZ EREDETI HITELSZERZŐDÉS VISSZAÁLLÍTÁSÁRA.EZT TERMÉSZETESEN AZ OTP MEGFELLEBBEZTE A MEGYEI BÍRÓSÁGRA TETETTE AZ ÜGYET. ITT MÁR SAJNOS VESZTETTEM UGYANÚGY MINT A LEGFELSŐBB BÍRÓSÁGON. INDOK:A TELJES FENNÁLLÓ TARTOZÁST AMI VÉGÜL 10MILLIÓ FORINT LETT A BÍRÓSÁG SZERINT ,2 ÉVEN BELÜL MEG KELLETT VOLNA FIZETNEM.ERRE A HATÁRIDŐRE AZ OTP FAKTORING SEMMILYEN ÍRÁSOS SZERZŐDÉST BEMUTATNI NEM TUDOTT.MOST ÁRVEREZIK AZ EGYÉBKÉNT 40MILLIÓS HÁZAMAT,AZÉRT MERT A FAFTORING-NÁL AZ ÜGYINTÉZŐ HIBÁZOTT/NINCS SZERZŐDÉS,HOGY 2 ÉVEN BELÜL VISSZA KELLETT VOLNA FIZETNEM A TELJES TARTOZÁST/HOL ITT AZ IGAZSÁG?

helguka # 2015.02.20. 15:26

Kedves Mindenki,
Rengeteg helyen keresgéltem az ügyemmel kapcsolatban segítséget, de tulajdonképpen sehol nem találtam, ezért úgy gondoltam megosztom itt, mindenkivel a történetem a faktoringgal kapcsolatban.
Szóval, adott volt egy 400.000 ft-os kölcsönöm az otp-nél, svájci frankos, amit szégyen-nem szégyen nem tudtam fizetni (visszafizettem kb 300.000 Ft-ot), így felmondták. Ezután átkerült a faktoringhoz az ügyem...nekik kezdetben 600.000 ft-al tartoztam....próbáltam velük egyezkedni, kiküldték a részletfizetést stb...ahol persze több mint 2szer annyit kellett volna visszatörlesztenem mint a 600.000. Próbálkoztam néha fizetni, de nem láttam értelmét, így mindig abbahagytam.
Nos, November körül kaptam egy új részletfizetési megállapodást, ahol jelenlegi tartozásom 4200CHF, törlesszem, és mire kifizetem 15 év alatt, visszatörlesztek 8900CHF-et (ami kb 2,5 milla most). Szóval, fogtam írtam nekik egy levelet, elsírtam minden bánatom benne, picit füllentettem is, de csak a cél érdekében, és egyébként is ők is állandóan hazudnak. Kértem, hogy hagy fizessek ki 400.000 Ft-ot és a többit méltányossági alapon engedjék el nekem. Mindenki hülyének nézett a környezetemben...hogy persze majd a bank lemond a jó kis lóvéjáról. De igen, sikerült. ugyan nem 400, hanem 500.000 lett a vége,de én sikerként élem meg, mert ha részletekbe kellett volna fizetnem akkor 2,5 milla lett volna. Azért nem mindegy. Nekem ezt egy ügyvéd javasolta. Ő azt mondta ígérjek be egy nevetségesen alacsony összeget, hisz ők fillérekért veszik át a tartozást a banktól. Már bánom, hogy nem 250 ezret ajánlottam volna, akkor lehet kevesebbet kértek volna. De sebaj, ma megjött a levél, hogy 4200 CHF helyett ha kifizetek 1815 CHF-et akkor vége. Most még jön 5-6 hónap koplalás, hogy vissza tudjam adni a rokonoknak/barátoknak a kölcsönt, de VÉGE!
Bízok benne hogy másnak is segíteni fog a történetem... :) sok sikert

csakanyos # 2015.02.16. 19:13

Tisztelt hozzáértő szakemberek azt szeretném kérdezni,hogy a faktoringnál kezelt svájci frank alapu szabadfelhasználásu jelzáloghítelem azt szeretném megtudni,hogy reánk vonatkozik-e a forintositás és ha igen mikortól lép életbe és milyen összeggel forintositják?Válaszát előre is köszönöm.

gerbera317 # 2015.01.29. 10:59

Kérdés nincs?
Te magad állítod, hogy "létezik ilyen kamat", innentől pedig hatodikos számtanon keresztül vezet az út az 1,2 milliós összkövetelésig. Tényleg nincs kérdésed?

fodorka61 # 2015.01.28. 18:44

Tisztelt Fórum!
Szeretnék érdeklődi, hogy lehetséges-e az, hogy 468188 Ft-os
tartozást az OTP faktoringnak a következő szerződés szerint kell fizetni. Hat alkalommal havi 10000.,Ft és 76 hónapig havi 15000,. Ft-al, plusz az utolsó részlet 10188 Ft.
A futamidő végére 1210284 Ft kerülne visszafizetésre.Létezik ilyen kamat, és ez nem deviza hitel.
Valamint mi történik akkor ha nem tudom fizetni. Nincs ingatlanom , albérletben lakom.
Köszönöm előre is válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.30. 08:31

Nézd, csak arra tudok alapozni, amit te előadtál. Hogy ti. a hagyaték összesen 8000 forint, és a temetés illetve a hagyatéki eljárás költségei ezt meghaladták. Ha ez igaz, akkor a hagyatéki hitelezőknek már nem tartozol, mert csak a nettó örökséged erejéig kellene helytállnod - az meg nincs. Ha nem volt tőketartozásod, akkor nem keletkezhetett kamattartozásod se, ez fogalmilag kizárt.

Hogy aztán az OTP Faktoring mikor, milyen megfontolásból perel, azt én nem tudhatom.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.30. 07:52

Nincs ellentétben az, amit Guba kolléga írt és az, amit én. Ha tetszik, akkor tényleg lenne kamat - nem csak késedelmi - de a nulla tőkének az akármekkora kamata is nulla. Egyszerű matematikai igazság: x*0=0 .

Szundika01 # 2014.08.29. 19:51

Kedves Fórumozók!

A páromnak van egy 2013-as tartozása, és a faktoringhoz került. Sajnos több mint fél év keresés után sem találtam-telefonon érdeklődtem az akkori ügyintézőnknél aki érdekes módon megtalált minket nagyon hamar. Szerettünk volna egy közös számlát az otp-nél de a gép nem engedte mert tarozás volt a párom nevén. Így derült ki a számlaszám és meg is volt az egyébként 500.000 ft személyi kölcsönből 535.600 ft tartozás és a csodálatos faktoringnál 740.000 behajtandó összeg.Semmilyen levél telefon e mail nem jött ez ügyben,sőt Debreceniek vagyunk és Kecskeméten az ügy........ szeretném az 535.600 egyben kifizetni és beadtam egy kérelmet.van esélyem így kifizetni?

Bármilyen választ szívesen veszek!
köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.29. 16:08

Ha a tőketartozásod nulla, akkor annak a kamata is szükségképpen nulla.

gallóandrás # 2014.08.29. 14:58

2007-ben ráakartak beszélni egy kezesség vállalásra , egy gépkocsi lízingnél .
Ismertem az illetőt , így egy sima kezességet vállaltam volna . Ezért minden iratomat átadtam az ügyintézőnek így az adataim valósak ( merkantilrol van szó )
Az ügy ott csúszott el , hogy munkáltatói igazolást nem tudtam csatolni , nem is írtam alá semmit .
2013-ban kaptam egy fizetési felszólítást , hogy fizessek több mint egy millió Ft -ot készfizető kezes címen .
Mondanom sem kell , hogy egy hátast nyomtam rögtön .
Papír-ceruza levél a banknak ugyan írják már meg , mi ez ?
30napon belül kaptam is a szerződést , nem az én aláírásommal , és egy fiktív munkáltatói igazolással , olyan munkáltatótól ahol én soha nem dolgoztam .
Közöltem a bankkal , hogy ez így ebben a formában nem frankó . Azt a választ kaptam tegyek feljelentést ismeretlen tettes ellen .
Hat év elteltével úgy hajtottak el , mint a legyet nem foglalkoztak velem
Jelenleg ott tartok , hogy ma reggel OTP faktoringtől kaptam levelet , ezt már tértivevénnyel
Fizessek már 1,7-millió Ft ot 15 napon belül .
Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék
Köszönöm ! kicsit hosszú , de ezt nem lehetett két sorba leírni .

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.29. 11:47

Nincs szükség rá, hogy bármit is elismerj. És akkor a kérdés nem kérdés. A 8 ezer forintot akár postán is elküldheted nekik. (Bár ha ennél többet fizettél a közjegyzőnek vagy a temetésért, akkor még ez sem az övék.)

ius latratus # 2014.08.05. 13:56

Hacsak nem az fmh után kért a közjegyzőtől lehetőséget a részletekben történő teljesítésre. Igaz, az ötven év,meg az ezer forintos duma erőst' árnyékolja ártatlan szavahihetőségét.

gerbera317 # 2014.08.05. 13:37

én mondjuk a közjegyzővel egyezkedtem

Tartozásról? Aligha. A közjegyzőnek ilyesmiben nincs mérlegelési lehetősége. Ő egy jogi szövegek készítésére, ezek aláírására, lebélyegzésére, valamint hangos felolvasására programozott, közokiratokat előállító kibernetikus organizmus, rendkívül szegényes választéklistával, olyannyira, hogy még a "fvck yov" is hiányzik belőle.

ártatlan1 # 2014.08.05. 12:30

Iko22!!

Igen lehet velük egyezkedni,én mondjuk a közjegyzővel egyezkedtem mert odáig fajult, persze vállalva a tartozást és vagy ötven évig fizetem havi 1000ft-al valakinek ez nem jó buli de nekem igen és ők ehhez bólogattak egy próbát megér a levélírás!

További szép napot!

ártatlan1 # 2014.08.05. 12:26

Kedves Fanyüvő Béla a Hülyeségnek is van határa!!!

gerbera317 # 2014.08.03. 20:14

Kérdezd meg a Faktoringot! A "kéthavi részletet" nemigen fogják érteni.

orthos # 2014.07.26. 22:26

Kérdésem a következő lenne.Tudok-e az OTP-Faktoringgal alkut kötni?kifizetném 2 havi részletben a tőkémet,ha elengednék a kamatokat.Nincs semmi ingatlan a nevemen.

iko22 # 2014.04.27. 18:51

Kedves Fórumozók!

Az OTP Faktoring Zrt-hez került a tartozásom.
Kértem a részletfizetést, amely után küldtek egy megállapodást.
A megállapodás szerint a tartozásom kétszeresét fizetem vissza, amennyiben a részletfizetést választom.
A kérdés, hogy ez így rendben van. Én azt hittem, hogy ha a végrehajtóhoz kerül a tartozás és kérem a részletfizetés, arra már nem kerülhet ekkora kamat!
Hogy lehet az, hogy 500.000 Ft-os tartozásból 903.428 Ft-ot kell visszafizessek részletfizetés esetén??
Rendben van ez így?

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.07. 06:15

Az már felmondott szerződés. Az árfolyamgát szóba se jön.

harpia # 2014.04.06. 11:00

Sziasztok. szeretnem megkedezni,hogy ha az otp faktoringnak fizetek akkor is lehetet kerni az árfolyam gátat? mert mar tizenötezerrel tobbet fizetek mint a keresetem és mar nagyon nyomaszt a dolog,és folyamatosan no a tartozásom. a választ köszönöm

Grave7 # 2014.03.08. 23:03

@Lütyő1: Érdemes lenne megnézned, hogy mennyi a tőke, a kamat, a költség és milyen mértékű (éves) kamatot kérnek a tőkére. Ha ezek megvannak, ki tudod magad is számolni, hogy a havi befizetéseidet hogyan számolná el a hitelező (Ptk. alapján először költség, ha kifizetted akkor kamat, ha azt is kifizetted akkor végül a tőke - persze közben is nő a kamat; ha a tőke csökken, akkor attól a dátumtól már a kisebb tőke után számítható fel a kamat). Ha matematikailag helyes a számolásod, akkor meg tudod vizsgálni, hogy reaális-e a hitelező ajánlata, vagy félrenéztek valamit (esetleg -ha jófejek- adnak egy kimutatást is a számolásukról).
Mj.: Érdemes folyamatosan törleszteni és ha van nagyobb összeg amit be tudsz fizetni akkor azt is, mert akkor hamarabb csökken a tőke, kevesebb lesz a kamat később. Persze ilyenkor a hitelezőre figyelni kell, hogy újraszámolja a kamatozást is.

gerbera317 # 2014.03.07. 12:10

Erre ők is azt fogják mondani, hogy vagy ez, vagy szeretnéd-e rövidebb futamidővel, esetleg hosszabbal, vagy fizesd meg egyben, vagy viszik földedet, házadat, autódat. Nem mondhatod, hogy nincs választásod.

Lütyő1 # 2014.03.07. 11:38

Gyakorlatilag egyiknek sem, ahol adós van,ez tény. De azért nem is kell mindenre rábólintani gondolom..