otp faktoring


Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:37

Az ilyen ügyeknek nem az adós az ura.

Lütyő1 # 2014.03.07. 10:31

Köszi a gyors választ! Ha egyösszegben ki tudnám fizetni, akkor nem kellene a részlet..De ilyen áron ez gáz. Mit lehetne tenni szerinted, hogy ne ennyi legyen?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:03

Jut eszembe. Nem is kell az egészet egyben kifizetned. Ha a teljes, adott napig számított hátralékot kiegyenlíted, akkor a maradékot az eredeti szerződés szerinti részletekben fizetheted tovább.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:01

De végül is tökéletesen passzol a te kérdésedre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:00

Bocs, megint viccelődik a motor.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:00

30% körüli késedelmi kamatot fizetsz. Személyi kölcsönönre, folyószámlahitelre láttam én már 45%-ot is.

Ez az ára annak, hogy nem egyben kell fizetned. Ha sokallod még mindig kifizetheted egy összegben is.

Lütyő1 # 2014.03.07. 09:52

Kedves Fórumtársak!

az alábbi megállapodást kaptam a Faktoringtól(OTP)..A 2011.02.11-i állapot 1392629 huf a tartozásom, 2014.02.04.-ig befizetve326400 ft. Erre küldtek egy részletfizetési megállapodást, ami 2029.01.25.-ig szólna, a teljes fizetedndő összeg 7140322 ft lenne...A részletek már nem is érdekesek. A kérdésem az lenne, hogy pontosan honnan jön a hétszeres összeg, és miért kellene nekem 15 évig havi 38000 ft-al törlesztenem egy kb egymilliós szerződést? Természetesen még nem írtam alá, szeretnék tanácsot kérni, mit lehetne tenni ezügyben? Természetesen a tartozás él, és törleszteném is, de valahogy nem egészen fizetnék érte 7 milliót, tehát kb a hétszeresét...

bcsilla89 # 2013.10.16. 17:32

Kedves Fórumozók!
A lakáshitellel rendelkezők segítségét szeretném kérni szakdolgozatom elkészítéséhez. A lakáshitelről írok és ehhez készítettem egy kérdőívet, amit a szakdolgozatomban szeretnék felhasználni. Kérem segítség munkámat a kérdőív kitöltésével, ami természetesen név nélkül történik.
Köszönöm! Személyes véleményt is szívesen elfogadok az egyéb megjegyzés rovatban!
ripet.hu/feedback.php?kid=3f68f47dfd5218f054687d07f6585271

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.07. 17:25

Olvasta már valaki azt az ítéletet?

ártatlan1 # 2013.10.07. 15:25

Sherlock!

Most beszéltem az ügyvédúrral és kimondta a Pécsi ítélőtábla,hogy a kölcsönszerződés azon pontja teljesen egészében érvénytelen...ez van el kell fogadni,hogy valaki megtalálta a kiskaput,mert ahol a nagy kapu van ott kelleni mellette kiskapunak is amely lehet rossz és jó is.

További szép napot.

Sherlock # 2013.10.07. 13:53

A jogerős ítéletet kimondó Pécsi Ítélőtábla szerint teljes egészében érvénytelen a kölcsönszerződésnek az a feltétele

Szerintem a Tábla is elcsodálkozna, ha ilyet mondott volna.

Lassan ez a Lehman Brother is eltűnhetne.

ártatlan1 # 2013.10.07. 12:26

Az OTP Bankot beperlő adós 2007-ben vett fel nyolcmillió forint összegű, svájci frankban nyilvántartott hitelt. A jogerős ítéletet kimondó Pécsi Ítélőtábla szerint teljes egészében érvénytelen a kölcsönszerződésnek az a feltétele, miszerint "a hiteldíj (kamat és kezelési költség) változó mértékű, melyet a hitelezők jogosultak egyoldalúan megváltoztatni" - olvasható lapban, amelynek az ügyvéd azt mondta: ügyfelei e döntés nyomán mindösszesen olyan összegű törlesztőrészletet kötelesek fizetni, mint amennyit a szerződés megkötésének időpontjában fizettek.

A megyei napilap - idézve a bíróság határozatából - azt írja: "a szerződés semmilyen mértékben nem rendelkezik arról, hogy a módosításra okot adó tételek (bankközi hitelkamat, fogyasztói árindex, jegybanki alapkamat, állampapírok hozama, lakossági hitelek kockázati tényezői...) változását a hitelezőknek milyen mértékben és arányban kell, illetve lehetséges figyelembe venniük".

A lap közlése szerint a Pécsi Ítélőtábla megállapítja azt is: „e hiányosságok a hitelező javára indokolatlan és egyoldalú előnyt, az adósok terhére indokolatlan és egyoldalú hátrányt teremtenek, ezáltal megvalósul a szerződés egyensúlyának olyan eltolódása, mely megalapozza a kikötés tisztességtelenségét, ezáltal a szerződési feltétel semmisségét.”

Léhmann György szerint a szerződés helyreállításának természetesen bírósági útja is lehetséges, "de ott van az én egyezségi ajánlatom is, melyet néhány hete készítettem és eljuttattam többek között Orbán Viktor miniszterelnökhöz is" - tette hozzá. Elmondása szerint az általa elkészített egyezségi mintában mindkét fél visel kockázatot.

Remélem ez a rés a pajzson.
Sok sikert mindenkinek és további szép napot.

Pummancs # 2013.10.05. 15:25

Üdvözlök Mindenkit!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az OTP Bank felmondott két szerződést, ami 2016-ban járt volna le. Átkerült a faktoringhoz. 4 éven át korrekten voltak fizetve. Amikor felmondták őket már kezdtem a tőkét törleszteni. a havi 40.000Ft tal szépen kifutott volna a svájci frank miatt 1.600.000.re felfutott hitel. a másik kisebb értékű forint alapú- eredetileg 350.000Ft értékű. amikor átkerült a faktoringhoz 4 év törlesztés után mindkettő az eredeti értékkel jött át. Azaz Mintha újra egy 7 éves hitelt írtam volna alá. Az a kérdés, hogy mi lett így a már befizetett kb 2 millió forinttal?

draki84 # 2013.08.27. 05:54

Üdv! egy 2007es tartozásról küldött az otp faktoring utógondozó egy nyilatkozatot hogy:
a: elismerem e a tartozást
b: adóságrendező hitelt veszek fel
c: részletfizetés
d: tartozás rendezésére fel ajánlom az ingatlanom
2. Nem ismerem el a tartozás
Kérdésem az lenne érdemes e ezzel foglalkoznom vagy nem? Mert ingatlanom nincs, és a hitelt se fogom tudni egy összegbe befizetni.

vd anita # 2013.07.08. 09:38

ÜdV!

A kérdésem a következő lenne!
A cégünk alvállalkozóként dolgozik építőipari területen.
A fővállalkozó éppen csak fizetgeti a számlákat.
Nagyon sok pénzel tartozik, ennek java része lejárt követelés.
Szeretnem kérdezni, hogy az OTP Faktoring foglalkozik ilyen fajta követelések behajtásával...
Ha nem akkor kihez érdemes fordulni.

A válaszokat előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2013.06.06. 08:09

Faktoring semennyit sem.

perdy # 2013.06.06. 07:49

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy a fizetesembol mennyit vonhat le a faktoring? a hitelkártya tartozásom miatt már megegyeztem velük és fizetem is a részletet, most viszont a folyoszamla miatt kuldtek ertesitot,hogy lehetosegem van reszletfizetesre. viszont a fizetesem 60%at a hitelek teszik ki sajnos mivel korabban elvesztettem a munkahelyem es felhalmozodott a hitel.mit tudok tenni? kerhetem e ,hogy kesobb fizethesem vagy milyen kovetkezmenyekkel jar ha nem tudom fizetni? koszonom elore is a valaszt.udv.

Gábor010 # 2013.05.17. 19:10

Sziasztok!
Mi 2007-ben vettünk fel egy deviza alapú (svájci frank) jelzáloghitelt az OTP-től aminek az összege 2.820.000
Ezt a szerződést 2009-ben bontotta fel a bank és adta át az OTP Faktoringnak. Velük kötöttünk egy részletfizetési megállapodást, melyben az áll, h a tartozást 73000ft-tal 60 hónapig kell fizetni. Az első részlet 2009 novemberében volt esedékes. Azóta rendszeresen fizetjük már 43 hónapja, ami eddig 3.066.000ft és a tartozásunk most 5.230.000ft amit a frank árfolyammal magyaráznak.
nekem két kérdésem lenne, és ha tudtok rá választ azt nagyon szépen köszönöm.
Az első kérdésem, hogy egy behajtó cég számolhat-e valutában, ha a megállapodáson nincs nincs szó valutáról, csak arról amit leírtam?
A másik pedig, h jogilag támadható-e az ügy?
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.
További szép estét!

Cicera # 2013.05.16. 16:03

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.2013.03.07-én személyes tárgyaláson voltam a Faktoringnál, az ügyemhez kinevezett ügyintézőnél.Írtunk egy kérelmet, amit ő elvileg leadott elbírálásra.Azt mondta, hogy kb.2-3 hét múlva kapom a határozatot. Azóta eltelt 2 hónap és sehol semmi.Felhívtam az ügyintézőt,hogy miért nem kaptam még meg a levelet.Erre azt a választ adta, hogy várjak türelemmel, jönni fog a papír, csak nagyon sok az ügy, és még nem tartanak az enyémnél.Kaptam még előzőleg tőle 6 db bianco csekket, ezen fizettem már be valamennyi pénzt, hogy legalább addig is törlesszek, de mivel nincs még mindig határozatom, fogalmam sincs,hogy mihez tartsam magam.Azt szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen törvény szabta határidő, amin belül a kérvényre kötelesek válaszolni?Előre is köszi!

ingatlan58 # 2013.04.27. 16:38

Üdvözlöm!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tehetnék az ügyemben.

Régebben az OTPnél hitelkártyát váltottam ki. Nemfizetés miatt felmondták még annó a hitelt. Áttették az OTP Faktoringnak. A hitelkártya tartozás 200 000.-ft volt, amiből csak kb 180000.-ft-ot hívtam le, a többit a bank vonta le gondolom törlesztőbe.A mai napig 330000.-ft-ot fizettem vissza a Faktoringnak, ennek ellenére mégy 245 000.-ft-ot követelnek, hogy tíz napon belül fizessek meg részükre. A faktoring részletet felmondták. Azt kérdeném, hogy lehetséges -,hogy a 200 000.-ftra + költségeket terhelnek rá még kb 350 000.-ft-ot? Kihez lehet ilyen esetben fordulni?

Hol lehet egyezkedni a bankkal? stb.

előre is köszi a választ

MoZo1 # 2013.04.06. 02:28

Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének.

Egy hónapos levél. Több elérhetőség is van:

  • A borítékon feladóként:

1364 Budapest, Pf. 271

  • A levél tetején:

Vállalati Osztály
1066 Budapest Mozsár utca 8.
Postacím: 1364 Budapest Pf. 271
Tel.: 06-(1) 267-6095
Fax.: 06-(1) 485-5017
Email: ugyfelszolgalat@otpfakt.hu

Nem értem miért vállalati, mert cégem már több mint 12 éve nem volt.

  • A levél alján:

Tájékoztatjuk, hogy a budapesti ügyfélszolgálati irodánk elköltözött, új címünk: 1054 Budapest, Vadász u. 12.

  • Az email saját domainen van. A honlapjuk: http://otpfakt.hu. Működik, nézz körül rajta!

Itt találtam személyes ügyfélszolgálati címeket: https://www.otpbank.hu/…tezes/Irodak (Az előző honlapról elérhető.)

Személyes ügyfélszolgálatokkal általánosságban saját tapasztalat:

  • Bármit is mondanak, csak az számít, amit a végén írásba adnak.
  • Bármilyen megállapodást, kedvezményt kínálnak, ott lesz rajta, hogy a követelés jogosságát elismered. Ezt kétszer is nézd át, hogy mire vonatkozik!

Remélem segítettem.


meowmeow

ius latratus # 2013.04.05. 08:43

Megelőztek.

ius latratus # 2013.04.05. 08:42

Végrehajtó, vagy behajtó mondta neked, hogy kérj részletfizetési lehetőséget? Ha végrehajtó, akkor még elég türelmes, ha behajtó, akkor meg nem nagyon "foglalhatta" volna le a kocsidat.

"Nem akarok olyan kamatokat fizetni, ami nem az én hibámból gyűlt"

Na, ne mondd!

"Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének."

Éppen azon kevés cégek egyike, akik nem változtatják havonta a címeiket. Fejből nem tudom, de a Google segít.

Vszilvia # 2013.04.05. 08:26

T. Mindenki!

Nekem is van egy ügyem a Faktoringgal. Sajnos évek óta húzódik, nem nagyon reagálnak a leveleimre, amiben részletfizetést kértem.... most átadták egy végrehajtónak, aki lefoglalta a kocsit. Azt mondta a végrehajtó próbáljak részletfizetést kérni, de hogy??? ha nem reagálnak. Hol tudnék panaszt tenni ellenük? Nem akarok olyan kamatokat fizetni, ami nem az én hibámból gyűlt.Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének.

turbo71 # 2013.04.02. 19:07

Tompi ! keress egy ügyvédet és javaslom inditsatok eljárást ellenük . mert ez igy igencsak fura ügynek tünik. amig nem késö.!