otp faktoring


Misi_ # 2018.03.07. 12:16

Végül is egyetlen eszközünk van, írni egy ajánlatot,

  • megfelelő összeggel,
  • megfelelő körítéssel,

aztán igen vagy nem. Csak ezeket nem tudom, hogyan érdemes jól beállítani.

Misi_ # 2018.03.07. 12:11

Nem voltam egyértelmű: a fizetés az én különvagyonomból történik (a feleségemnek papíron semmije sincs). Ez azért fontos, mert ezt a pénzt a bank nem tudja megszerezni, csak ha mi önként odaadjuk.

Én is azt érzem, hogy ha ott ülnék egy asztalnál a döntéshozóval, simán megegyeznénk ilyen körülmények között. Hallottam, hogy más bankoknál ez megy is.

De sajnos az OTP faktoringnál nem ilyen a helyzet. Akivel én személyesen vagy telefonon beszélni tudok, az az ügyintéző, de ő semmiről nem dönt. Ha van egy kérvény, azt továbbítja először a Faktoring vezetéshez, majd ők továbbítják a Bankhoz, ahol döntenek. Ezen két döntési szint elérhetetlen, mind telefonon, mind személyesen.

Igazából az a kérdés, hogy mennyire csak a nyers számok számítanak, vagy mennyire az emberi, pszichológiai körítés?

És ha számít az utóbbi, melyik szerepbe érdemes helyezkedni?

  • A kétségbesett, kifosztott lúzer szerepébe, aki sírva könyörög, hogy engedjék el a többit?
  • Vagy határozott, egyenlő üzletfél szerepében flegmán a képükbe mondani, hogy "úgysem kapnak semmit", ha mi nem akarjuk?

(A valóság igazából a másodikhoz áll közel. Anyagilag tényleg 10 évig semmit, utána meg nem jelentős hátrányt jelent ez a követelés nekünk. Azért szeretném rendezni, mert a feleségemet érzelmileg megviseli a helyzet).

lewho # 2018.03.07. 12:07

Nekünk házassági szerződésünk van, feleségemnek papíron semmije

Ergo, legalább is papíron nem az adós vagyonából történne a teljesítés.

Misi asszongya, h szerinte egyik adóstól sem lehet semmit sem végrehajtani. Akkor miért fizetnének egy tök bizonytalan kimenetelű bírálatért? (jó, azért, mert asszonka kikészül idegileg, de ezt a faktor nem tudja.)

Ezt leszámítva teccik a taktika.

gerbera317 # 2018.03.07. 10:36

És ennek nincs olyan veszélye, hogy
A kockázat fennáll. De miféle kockázat ez, ha az adós egyébként is tartozik? Egyébként ennél jóval nagyobb tartozásokat is el szoktak engedni. Szokatlan lenne, ha itt most éppen át akarnák vágni az adóst. Nem véletlenül javaslom az eredeti 2,5-ös teljesítést, és az 500e csak vésztartalék.

A kérdésből nem derül ki, hogy a teljesítés más különvagyonából történne.

lewho # 2018.03.07. 09:58

"De akkor is fizesd be."

És ennek nincs olyan veszélye, hogy köszi a befizetést, elbíráltuk a kérelmet, és bocs, de nem?

Meg hát a férj fizetne saját különvagyonából, és nem ő tartozik, hanem az asszony....

gerbera317 # 2018.03.07. 08:59

Misi!
Jó lehet az a 2,5 millió, csak másként kell tálalni. Az erre szánt összeggel a zsebben zemélyesen el kell menni a faktorhoz, előadni, hogy egyösszegben kifizetnél 2,5-öt, és megkérdezed, cserébe lehet-e szó kédvezményről. Tudom, ez megvolt, elutasították.
Folytatás, mert ez biztosan nem volt: Ezután kiteszed az asztalra a 2,5-öt, és kijelented, hogy ezt most rögtön be is fizeted. Erre többmindent is válaszolhatnak, de legkisebb valószínűsége annak van, hogy elküldjenek azzal, hogy szó sem lehet róla.
Válaszolhatják, hogy jó, a befizetés jöhet, de ezt még el kell bírálni. Akkor is fizesd be (ne feledd, hogy egyébként is tartozol!).
Mondhatják azt is, hogy villants még valamit. Ekkor előveszed a tartalék 500 ezret is. Ekkor is mondhatják, hogy jó, de még el kell ezt bírálni. De akkor is fizesd be.
És ezek valamelyik kombinációja még előfordulhat.
Taktikai elem még, hogy miután kitetted a pénzt az asztalra, sírva kell előadni, hogy ez minden vagyonkád, és ezt tudod felkínálni. És tényleg sírni kell. És mindezt persze nem te, hanem a feleséged. Neki a sírás is jobban fog menni. Előtte nem árt otthon elgyakorolni a jelenetet, hogy ne olyan legyen, mint a Szomszédok kamerába felolvasós, bárgyú monológjai.
Nem muszáj nekem hinni.

Misi_ # 2018.03.06. 23:02

Szeretnék segítséget kérni a következő faktoringos hitelrendezési ügyben.

Feleségem adóstársként került bele az édesanyja hitelébe. Hitel pár év alatt bedőlt, végrehajtás, a jelzálogos ingatlant árverezték, de maradt még a követelésből. A végrehajtás szünetel, egyelőre nem tudnak többet beszedni sem feleségemtől, sem édesanyjától.

Szeretnénk megegyezni a bankkal egy részleges fizetéssel és a többi elengedésével.

A paraméterek a következők:

  • 2006-ban felvett 8.8 milliós hitel, állami támogatott forint, 25 évre
  • 2011-ben mondták fel végleg a szerződést (kb. 4 millió lett addig befizetve)
  • 2015-ben, az árverés előtt a követelés a 8.8 millió mellett 6 millió (rendes és késedelmi kamat).
  • 2015-ben az árverésen a járulékok után 9 millió fordítódott bele, így maradt 6 millió tőke és 0 kamat követelés
  • 2016-ban feleségem beadott egy 2.5 milliós egyszeri ajánlatot, de elutasították

Most ismét szeretnénk ajánlatot tenni, 3 millióra gondoltunk, ez a tőkekövetelés fele. (A 6 millió tőke mellett most kb. 1 millió lehet a kamat).

  • Vajon a számok alapján ez esélyesnek tűnhet? Ha nem, mennyi lenne a reális összeg?
  • Próbálunk nyílt lapokkal játszani, de nem tudom, mennyi értelme van leírni a kérvényben: a bank jó ideig még nem tud rajtunk végrehajtani. Anyósomnak semmi vagyona nincs, bevétele nem végrehajtható, még mi támogatjuk. Nekünk házassági szerződésünk van, feleségemnek papíron semmije, évek óta otthon van (és még otthon is lesz) a gyerekekkel, sok gyereket szeretnénk. A GYED és más nem végrehajtható bevételei az én számlámra jönnek.

Egyszóval: ha mi nem akarjuk, akkor a bank ebből a következő 10 évben egy forintot sem lát és utána sem sokat. Hogyan lehet elérni, hogy ezt ők is elhiggyék? Most önként ajánlunk egy összeget, hogy a feleségemről lekerüljön a teher (elsősorban pszichológiailag!)

(Én azt érzem, ennek fényében még sok is a 3 millió. Adjuk be újra a 2,5-et, és látják, hogy két év alatt semmi sem folyt be??)

Mit javasolnak?

Előre is köszönöm!

gerbera317 # 2018.02.28. 20:10

Ki volt a zálogjogosult? Egyébként te aligha adtak el bármit is.

Lasar # 2018.02.28. 18:58

Üdvözlök mindenkit!

Elég furcsa (legalább is részemről) kérdéssel fordulnék Önökhöz.

Ami az előzményeket illet, még 2015-év őszén "eladtam" a lakásom az Eszközkezelőnek, minden rendben lezajlott, azóta is fizetem a bérleti díjat.
Mai nap folyamán (2018.02.28) kaptam egy "sima" levelet (sem ajánlott sem semmi) az OTP Factoringtól,hogy 30 napom van befizetni 117.000Ft "végrehajtási" költséget!!!!!

Felhívtam a Factoringot, gyakorlatilag semmiféle imformációt nem kaptam, annyit igért a hölgy, hogy a holnapi nap folyamán visszahív a kollégája, hogy miért is van az összeg.

Amennyiben valaki találkozott már hasonlóval vagy tud tanácsot adni, kérem jelezze.

Köszönöm!

Mzsolti # 2018.02.01. 16:49

Köszönöm a segítséget!!

nonolet # 2018.02.01. 12:58

A pénz mozgásokat MAI áron ésszerű értékelni.

Az infláció menete...
2006 3,9% 1,039
2007 8,0% 1,122
2008 6,1% 1,191
2009 4,2% 1,241
2010 4,9% 1,301
2011 3,9% 1,352
2012 5,7% 1,429
2013 1,7% 1,453
2014 -0,2% 1,451
2015 -0,1% 1,449
2016 0,4% 1,455
2017 0,4% 1,513

Szóval bő 1,5X az érték növekedés mostanig

Azaz az akkori 6,9 milla az ma már 10,44 milliót érne!

- -

A bank sem jótékonysági intézmény,
azaz némi hasznot illik elismerni a számára is...
Mondjuk évi 3% az nem túlzás (szerintem).
Ennyi év alatt ez is úgy 40% azaz ~4,2 millió

A behajtási költségekkel együtt máris ~15 millió körül tartunk egy mostani nagyjából tisztességesnek tekinthető elszámolás esetén.

Ebből eddig megkapott 9,15 milliót....

Vagyis cirka 5-6 millió kb. jogosan jár neki még.

Az árfolyam változás növelő tényező
A 9,15 millió inflációja pedig csökkentő.
Eredőben a kettő talán kiüti egymást.

Avagy nem tűnik nagyon elszálltnak a 8 milliós tőke igény sem, ha az árfolyam változás miatt tőke gyorsabban nőtt mint amit a 9,15 befizetés fedezni tudott.

- -

Az alku során a fenti számokat és folyamatokat megrágva lehet egy mindkét fél számára elfogadható ajánlatot tenni...

A korábban javasolt 0,6*8=~5 millió
szerintem elfogadható ajánlat lehet
mindkét félnek.

Akkor

  • a bank majdnem nullára fut ki

és

  • az adós is nagyjából nulla%-os hitelt használt
Mzsolti # 2018.02.01. 10:08

Üdv ismét,köszönöm a válaszokat.itt a kiegészítés:tőke:8009965 ft,kamat:25125 ft,kés.kamat:64605 ft,költség:94650 ft,összesen:8194345 ft.a felvett hitel:6900000 ft volt 2005-ben,a visszafizetett összeg:9151845 ft(2017.12.05 adat),a segitséget előre is kösz.

nonolet # 2018.01.31. 15:42

Mzsolti

Egyösszegben fizetve mondjuk a tőke tartozás 60%-áról indítanék.

Feltéve, hogy nem évült még el a követelés... egyébként.

nonolet # 2018.01.31. 15:38

lombi1977

Az elszámolási sorrend

  • először a költségek
  • aztán a kamatok
  • és csak végül a tőke (ha jut még rá)

Mivel a hitelkártya adósság igen magaaaaaaaaas kamattal működik.
Így valószínű, hogy a tőke csökkenésre bizony már nem vagy csak kevés jutott a befizetéseidből.
Azok elmentek a költségekre és kamatokra...

- -

Hitelkártya adósságot nem ésszerű görgetni!
Pláne nem évekig...

Azt ki kell fizetni mielőbb
Akár zsebből akár egy olcsóbb hitelből.

- -

Most ennek a "Fizetési meghagyásnak" kénytelen leszel ellentmondani 15 naptári napon belül, mert különben végrehajthatóvá válik.
(persze ki is fizetheted az a másik lehetőség)

Azt is nézd meg, hogy ki kérte a kibocsátását!
(nem feltétlenül az OTP Faktoring)

Az ellentmondás miatt a kibocsátást kérő kénytelen lesz

  • pert indítani ellened

és/vagy

  • alkuba bocsátkozni veled

A tisztán látás érdekében az OTP Faktoringtól (és/vagy ki a kibocsátó) tértivevényes levélben kérj egy elszámolást és egyenleg közlést.

Miután tisztán látsz eltudod dönteni, hogy hogyan tovább.

ius latratus # 2018.01.31. 15:31

Az a baj, hogy ennyi információból semennyit nem lehet segíteni. Nem mindegy, hogy a 8millió mitől nyolc, mennyi volt a tőke stb.
Még az sem mindig egyértelmű, vadsuhanc, hogy a tőkénél kevesebb, egy összegű teljesítés esetén nem engedik el az adóst.
Sőt, tovább megyek: a tőkénél kevesebb, de részletekben fizetendő engedélyezést is láttam már.
Kevés az infó.

Vadsuhanc # 2018.01.31. 14:37

A tőke összegénél kisebb ajánlatot valószínűleg nem fogják elfogadni.

Mzsolti # 2018.01.31. 14:28

Üdv!Szeretnék segítséget kérni.Felmondott devizahitelünk van(otp),már a faktoringnál.szeretném egy összegben befizetni,felvettem velük a kapcsolatot,kérdeztem,hogy mennyit kellene fizetnem,mivel azt mondták,lehet egyezkedni velük.a válasz:mondjam én az összeget!!(8000000 ft a tartozás).kérdésem annyi ha van hozzáértő,vagy olyan aki már volt ebben a cipőben,hogy mennyi az az összeg,amiben ki tudnék egyezni velük???köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.05. 19:03

Az eddig befizetett pénzzel nem kellett volna csökkenni a tőkének?
Nem feltétlenül. Az OTP hitelkártyás kölcsöneinek évi 40-50%-os késedelmi kamata volt akkoriban. Az a konkrét esetben évi 300-400 ezer forint. Ha tehát csak ennyit (vagy még kevesebbet) törlesztettél, akkor a tőke nem csökkent.

Burn Out # 2017.11.05. 18:50

a fizetési meghagyásra mindenképpen válaszolj. írd le, hogy a tartozást mikor és hogyan rendezted.

lombi1977 # 2017.11.05. 18:02

Üdvözlet!

2009-ben került az OTP Faktoringhoz egy felmondott hitelkártya 803000 Ft-al.
Eddig befizettem 1435000 Ft-ot.
Most kaptam levelet egy közjegyzőtől, hogy fizessek be 803000 Ft tőketartozást, és 260000 Ft járulékot 15 napon belül.
Az eddig befizetett pénzzel nem kellett volna csökkenni a tőkének?
Járulék az nem magas az eddig befizetett összeg tényében

Köszönettel

József

Vadsuhanc # 2017.10.17. 13:02

drbjozsef nem ezt írta.

A kérelemmel kapcsolatosan az időhúzás csak úgy működne, hogy az adós közben teljesít is. HA a megállapodás ellenére nem teljesít nem fog működni a dolog és a jogosult kérheti a végrehajtást.

ken buchanan # 2017.10.17. 12:09

Jobban jár a végrehajtással járó utolsó haszonnal, mint egy hosszútávon fizető balekkal?

drbjozsef # 2017.10.17. 11:54

Szerintem végrehajtásra akkor megy az ügy, amikor a jogosult kéri a végrehajtást. Lehet próbálkozni, meg levelezni, de az - a konkrét, aláírt megállapodáson kívül - nem kötelezi semmire a jogosultat. Ha meg van megállapodás, de mégsem tartja be az adós, nincs az a balek jogosult, aki hagyja, hogy szórakozzanak vele. Akkor kéri a végrehajtást, amikor csak akarja.

Egyszóval : nemigen.

ken buchanan # 2017.10.17. 11:44

"A faktoring cegeknek Te vagy az idealis balek: fizetne, fizet is, mikozben nő a tartozása."

Üdv!

Nem a kérdező vagyok, csak olvasgattam a fórumot, de ezzel kapcsolatban akkor rákérdezek:

Ezek szerint ha az adós bekalkulálja hogy hatványozottan nő a tartozása, akkor az időt azért tudja húzni újabb és újabb részletfizetési kérelmekkel, ha 1-1 adott hónapban éppen nem tud fizetni? Arra értve húzni az időt, hogy végrehajtásos dolgokig ne menjen el az ügy?

Köszönöm!

Grave7 # 2017.08.27. 20:28

@Hena12: Ha viszonylag rövid időn belül le tudják vonni a fizetéséből, akkor nem valószínű, hogy árverés lesz - de az ingatlant már az eljárás elején lefoglalhatja a végrehajtó, biztosítékként. Ha csak több év alatt térülne meg a tartozás a munkabér letiltásból és a végrehajtást kérő kéri, akkor árverésre is sor fog kerülni.