Fizetés letiltás!


Tapsihapsi123 # 2019.04.26. 17:08

Tisztelettel!

Van egy eddig lezártnak hitt fizetés letiltással rendezett vh-om.
Múlt nyáron megszűnt az ezzel kapcsolatos levonásom a munkabérből, kaptam a ÖBVH-tól végrehajtási bevételi bizonylat részeként egy hivatalos feljegyzést-díjjegyzéket, aminek az utolsó sorában 0 követés szerepel vh.kérőnek.
A mai napon a vh.kérőtől kaptam egy egyenlegértesítőt, amin még kb.300.00 tőke meg 90.000 késedelmi kamat szerepel. Semmilyen megkeresés nem volt ezidáig.
Mi tehetek, mire számitsak?

gerbera317 # 2019.02.21. 09:44

212.686,57 Ft-ot meghaladó nettó fizetés esetén - függetlenül a letiltások számától - annyi vonható le, hogy az adós legfeljebb 142.500 Ft-ot kaphat kézhez. A te esetedben a levonás 217.500 Ft.

hunterkoth # 2019.02.21. 09:12

Tiszteletem!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy havi netto 360e ft-os jovedelemnel, 2 gyereket nevelve (nem egyedulallo szulokent) banki tartozas eseten, mennyi a havi max osszeg amit levonhatnak behajtas cimen?

Elore is koszonom a valaszokat.

Cabron_ # 2019.02.14. 12:55

Én is így érzem, de végül is a munkaviszony megszüntetésekor kiadandó dokumentumok között van egy olyan, amiben semmi egyéb nincs, mint, hogy xy ilyen-és olyan munkáltatónál tól ig fennálló munkaviszonya ekkor és akkor ilyen és olyan módon megszűnt. Kvázi ugyanaz, mint egy külön nyilatkozat a munkáltatótól. Ezt nyugodtan ki lehet adni.

gerbera317 # 2019.02.14. 12:38

Még ennél is kevesebbet. A munkáltató írásbeli nyilatkozatát a végrehajtó köteles elegendőként elfogadni.
A végrehajtást kérő az, aki Vht. 79. § (1) alapján pert indíthat a munkáltató ellen, ahol a bíróság kérheti ezeket az iratokat.
Továbbá a végrehajtó a 60. § alapján a _helyszínen_ ellenőrizheti a munkáltatót, ott a munkáltató köteles együttműködni, a kért iratokat bemutatni de azokat nem köteles még csak másolatban sem a végrehajtási aktába elhelyezés végett átadni.
A munkaviszony megszűnésével kapcsolatosan a munkáltató a 76. § (1) c) szerinti terjedelemben köteles a végrehajtót tájékoztatni.

Cabron_ # 2019.02.14. 12:07

A munkaviszony megszűnésének tényét igazoló dokumentumot kérheti, a többit, pl. adatlap, járulékokról igazolás, bérelszámolás dokumentumai, nem.

banjo # 2019.02.14. 11:51

Szép napot!
Munkáltató vagyok, egy január végén felmondott volt munkavállalómra érkezett letiltás a végrehajtótól. Már nem dolgozik nálam, nincs miről beszélni, de a végrehajtó kéri hogy erről nyilatkozzak írásban. Ez is tiszta sor. Kéri azt is, hogy az összes felmondással kapcsolatos irat másolatát is küldjem el neki. Ezt ő kérheti tőlem jogszerűen, illetve ezt én kiadhatom számára jogszerűen? A választ előre is köszönöm.

gerbera317 # 2019.02.11. 16:24

Ebből a kettőből kell mindenképpen választani, vagy pedig az igazságra vagy kíváncsi?

mador # 2019.02.11. 16:17

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy az OTP Faktoring egy folyószámla hitel és egy hiteltartozás miatt a fizetésem 50%-át tiltja.Ilyenkor a nettó összeg 50%-át vonhatja,vagy pedig a nettó összeg-28500 Ft 50%-át?Köszönöm!

gerbera317 # 2019.02.05. 11:58

Csak röviden, és nem emailben, hanem itt, nyilvánosan: LE!!!

niki27!! # 2019.02.05. 11:52

TISZTELT ÜGYVED ÚR!AZ A KÉDÉSEM LENNE HOGY LETILTHATJÁK E VALAKINEK A FIZETÉSE 50%-ÁT MIKOR EGYEDÜLÁLLÓ ANYAKENT VAN ÉS 3 GYERMEKET NEVEL AMIBÖL EGYIK Tartósan fogyatékos!ár listán van és több évs tartozasok ezek otp,moilszolgaltató!VÁROM SZIVES VÁLASZÁT EMAIL CÍMEMRE!!

gerbera317 # 2019.01.22. 14:02

Miért kérdezted meg ennyi helyen??? Mindenhol ugyanaz lesz a válasz, hogy a végrehajtótól biztosan nem. A MÁK-tól meg... Szerintem onnan meg pláne nem. Ha valamit elengedtek, az a meg nem fizetett összeg lesz.

evass # 2019.01.22. 13:12

Sziasztok!
Letiltották a fizetésem, Mák tartozás miatt. Kértem a Máknál ennek elengedését. Ami úgy néz ki, hogy pozitív lesz. Az a kérdésem, hogy a munkabérből letiltott összeget vissza fogom-e kapni???

gerbera317 # 2018.09.25. 06:49

Először megállapodtunk Részletfizetésben, de ezt gyors fizetési határidő miatt nem tudtam teljesíteni
Ezért köti a törvény a részletfizetés engedélyezhetőségét előzetes teljesítéshez. Az adós puszt ígéretére tilos részletfizetést megállapítani. Nem látom be, némelyik végrehajtó miért nem tartja ezt be.
Az inkasszóval így jártál.
Megjegyzem, az nem "megállapodás", ha a megállapodás szerinti teljesítési határidő "gyors" (gyk.k.: túl közeli). Már a "megállapodás" pillanatában tudnod kellett előre, hogy az "gyors". Kötöttél volna nem "gyors" határidős megállapodást (vagy teljesítettél volna annyit, amennyit éppen tudsz), és akkor nem jársz így.
OFF Ja, és nem "felé"!!! ON

ius latratus # 2018.09.25. 04:55

Fizetésem 33%-ának tiltása? oké. teljen le végre, de ha már ezt a lépést megtette a munkáltatóm felé akkor miért zároltatta a számlámat? Mit tudok tenni ez ellen sürgősen?

Semmit.

Tibor26 # 2018.09.24. 22:09

Szép napot!

Lenne 1 olyan kérdésem, hogy adott egy végrehajtó. (210.000ft Telekommunikációs tartozás miatt )
Először megállapodtunk Részletfizetésben, de ezt gyors fizetési határidő miatt nem tudtam teljesíteni. Ez kb 1 hónapja volt.
1 hete kaptam egy levelet, hogy értesíti a munkáltatómat, hogy tiltsák a fizetésem 33%-át, ha van másik levonásom akkor a fizetés 50%-át.
Ezt még elfogadnám. Legalább letelne a tartozás, de a levélben csak a Fizetés tiltás szerepel. Az hogy Zároltatja a számlám a teljes összeggel az nem szerepel benne és megtette múlthét hétfőn. Mennyire volt ez szabályos eljárás?
A számlámra viszont 2fizetés érkezik.
Az én fizetésem és a páromé.
ha nem tudom megoldani a fizetésünk másik számlára való kiutalását akkor az albérletet sem tudom kifizetni és még 1kb kenyérre nem marad pénzünk.
Ez mennyire szabályos eljárás, hogy 2 helyről támad egyszerre?

Tartozok. Oké. nem is tagadtam és nem is akartam elzárkózni előle.
Fizetésem 33%-ának tiltása? oké. teljen le végre, de ha már ezt a lépést megtette a munkáltatóm felé akkor miért zároltatta a számlámat? Mit tudok tenni ez ellen sürgősen?

Lehet 10óra munka után és fáradtan nem a legjobb megfogalmazás, de már teljesen tönkretesz idegileg ez a dolog.
Válaszukat előre is köszönöm

Zoltán Sárdi # 2018.08.24. 15:16

KÖSZÖNÖM A VÁLASZT !

nonolet # 2018.08.24. 13:34

Mehet párhuzamosan... miért ne mehetne?!

Az egyik a vagyonodat viszi el (incasso)
A másik a folyó jövedelmed (letiltás)

Tudod: adós fizess!!! minél előbb.

-

A számlán már számla pénz.
Nincs rajta pántlika.

Zoltán Sárdi # 2018.08.24. 13:19

ÜDVÖZLÖK MINDEN KEDVES, TAGOT !

AKI TUD ÉRDEMBEN VÁLASZOLNI,KÉREM TEGYE MEG !
KÖSZÖNÖM !

INKASSZÓ MELLETT UGYAN ABBAN A V.H ÜGYBEN FIZETÉS TÍLTHATÓ E PÁRHUZAMOSAN ?

AZ INKASSZÓZOTT SZÁMLÁN LÉVŐ CSALÁDI PÓTLÉK ÖSSZEGÉT,SZÁMLA PÉNZNEK TEKINTI A BANK VAGY VÉGRE HAJTÁS ALÓL MENTES JÖVEDELEMNEK ?

nonolet # 2018.08.18. 08:47

Bandesz88

Tehát MOST nem fizet a párod gyerektartást?

Miért nem?
(pl. fennálló házasság okán?)

- -

Avagy: gyerektartást KÉNE fizetnie és akkor automatikusan előnybe kerülne levonáskor a tartásdíj és hozzád folyna be.

gerbera317 # 2018.08.18. 06:34

Ezzel az indokkal éppen nem. Valós tartásdíj-igényel már inkább.

Bandesz88 # 2018.08.18. 02:10

Üdvözletem már több éve letliltás alatt áll a fizetésem 50szazaléka a párommal ebböl a fél fizetésböl neveljük a kisgyerekünk aki 2 éves mult . A kérdéssem az lenne hogy a párom benyujthat kérelmet gyermektartás dij megállapitására azzal az indokkal hogy a fél fizetésemböl nem tellik gyereknevelésre ? Ha akkor én ugy gondolom a megálapitott tartásdijjal növekedne a családi kassza mivel letiltási rangsorba elöre kell venni a gyermektartásdijat. A válaszokat elöre is köszönöm.

gerbera317 # 2018.08.17. 21:22

Nem.

nonolet # 2018.08.17. 19:17

28500 marad

a 28500 és 5x28500 közötti részből 30% vagy 50% vonható
(50% pl. gyerektartásra, de csak 30% pl. hiteltartozásra)

az 5x28500 fölötti rész pedig mind elvihető...

- -

A maradó 100 ezerből tehát 30 vagy 50 ezer vihető még el .
A tartozás típusától függően.

susubaba # 2018.08.17. 18:58

Köszönöm!
Ez mit jelent pontosan?
Ha a letiltas utan meg 100 ezer forint kifizetheto akkor abbol ugyan ugy elvehet es 28 ezer valamennyit kell meghagyniuk???
Bocsanat de nem tudom hogy mukodik ez....