DunaCorp


drbjozsef # 2018.09.27. 11:21

Saját érdekem is valahol, de kell-e teljes körűen beavatnom jövedelmi viszonyaimba Őket?
Nem KELL, de saját érdeked, igen, ha meg akarsz egyezni.

5 napos határidőt kaptam az ügyvédi levélben, nem 15 napokkal dolgoznak általában?
Nem feltétlen. Ők nem hivatal, hanem egy cég.

Nem érdekük a megegyezés? Nem hajlandóak semmi engedményre kamat,kltsg tekintetében.
Ha sejtik, hogy letiltással-inkasszóval-árveréssel több pénzhez juthatnak, akkor nemigen. Vagy ilyenük van. Megtehetik. Nem KELL megegyezzenek veled.

Nem hajlandók foglalkozni a rezsimmel, a más helyre fizetett részletekkel, csak az ingatlan hitelemet ismerik el.
Mert nem nekik fizeted. Téged érdekel, hogy én mire költök? Na látod. Nem KELL nekik elismerniük.

gerbera317 # 2018.09.27. 10:41

Ez nem végrehajtási kérdés, és meg merem kockáztatni, hogy még csak nem is jogi. Az, hogy hogyan, vagy hogyan nem tudtok megállapodni, a ti kettőtök ügye. Jogi kérdés akkor lesz belőle, ha ez nem sikerül.

Tapsihapsi123 # 2018.09.27. 09:34

Szép napot !

Egy Raiffeisen személyi kölcsön, bankszámla kombóból eredő tartozásom van a Dc-nél. Az utóbbiról most kaptam érthető felvilágosítást egy ügyvédjüktől. Közben a kölcsönt már a második 6 hónapos írásbeli megállapodás alatt törlesztem.
1,5 M a kölcsön,110 ezer a számlakltsg.-ből eredő. Ez utóbbi miatt a jelenlegi 45.000 részletre +35.000-et akarnak, amit nem tudok vállalni. Ez esetben jogi eljárást kezdeményeznek.
Lehetetlen megállapodni velük. Tudom, hogy ki kell fizetnem, csak a sok rárakodó kltsg.-et sajnálom.
Saját érdekem is valahol, de kell-e teljes körűen beavatnom jövedelmi viszonyaimba Őket?
5 napos határidőt kaptam az ügyvédi levélben, nem 15 napokkal dolgoznak általában?
Nem érdekük a megegyezés? Nem hajlandóak semmi engedményre kamat,kltsg tekintetében.
Nem hajlandók foglalkozni a rezsimmel, a más helyre fizetett részletekkel, csak az ingatlan hitelemet ismerik el.
Köszönöm.

drbjozsef # 2018.09.26. 17:13

Sehol.

Senki se tudhatja, legfeljebb a jogosult, de ő aztán tuti nem fog kiadni semmi ilyesmit neked.

Ez úgy megy, hogy szerinted ha elévült, akkor hivatkozol rá (FMH esetén ellentmondással, perben a tárgyaláson), ekkor megfordul a bizonyítási teher, és a jogosultnak kell bizonyítania hogy NEM évült el. Ha bizonyítja az elévülés megszakadását, akkor derül ki, hogy nem évült el, ha nem tudja bizonyítani, akkor elévültnek tekintik.

De azt azért remélem tudod, hogy az elévült követelés nem szűnik meg, továbbra is követelhető, továbbra is KHR listán maradhatsz, etc.

borhizs # 2018.09.26. 16:03

Még egy kérdés: hol lehet utánanézni (ha lehet egyáltalán) hogy egy ügy elévült-e?

nonolet # 2018.09.18. 17:07

borhizs

Ne légy komolytalan...

Napi 10-12 eFt nettó zsebbe már az alkalmi munka is manapság.

Aki akar tud keresni és törleszteni.

Alkut persze köthetsz velük de ahhoz át kell állni a pénz keresésre!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.18. 14:22

Nem.

borhizs # 2018.09.18. 14:15

Üdvözletem!

Dunacorp felé van két ügyem raiffeisenes hitelből. 1 hitelkártya, pár 100e és egy személyi kölcsön kb 3millió lehet. Évek óta nem tudtam fizetni semmit. J2lenleg már rokonoknak írnak kqmu facebookról, kamu fotózásajánlatot írnak ismerőseimnek, hogy adják meg a számomat mert fizetnének is érte. Mivel eddig 2órás munkám volt, de máraz is megszűnt sajna, nem tudok 10ezreket fizetni. Ha felajánlok nekik havi 10e ft törlesztést, persze erről szerződést írva, el kellfogadniuk?

Válaszokat előre is köszönöm

Grave7 # 2018.09.06. 14:33

@ninipitypang: Saját magadnak okozol bonyodalmat azzal, hogy az aktuális címedet nem adtad meg (utólag bizonyítható módon kell), mert így a fizetési meghagyást is a régi, rossz címedre fogják küldeni, nem kapod meg, nem tudsz ellentmondani, az jogerős lesz és már csak azt veszed észre, hogy a végrehajtó lefoglalta a vagyontárgyaid.

ObudaFan # 2018.09.05. 12:29

A házasság alatt szerzett minden vagyon főszabály szerint közös vagyon, még ha vannak is ez alól kivételek. Íhy ha nem volt olyan, nyilvántartásba vett házassági vagyonjogi szerződésetek a hitelfelvétel előtt, ami ezt kizárja, akkor nehezen képzelhető el, hogy semmilyen közös vagyonnal nem felelsz.

drbjozsef # 2018.06.11. 08:12

Ha az a kérdés : igen, mindenki tévedhet, de ha jár, akkor jár.

(Egyébként a "pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk" kiírás sem ér sokat, azért a fogyasztóvédelmi törvények ennél szofisztikáltabbak. Úgyhogy fordított helyzetben is így van ez.)

gerbera317 # 2018.06.11. 07:59

Most viszont közölték a helyeset. Mi a kérdés?

maresz75 # 2018.06.10. 10:36

gerbera17!

Nem hitelkártya tartozás volt. Nem a tartozás mértékével volt a problémám. Tisztában voltam azzal, hogy előbb a kamatot fizetem meg és utána csökken a tőke. A részletes elszámolás tisztán mutatta, mit- mikor- mire számoltak el. Az utolsó 78.000 Ft-ra 3,65 Ft/nap kamat lett elszámolva és semmi más egyéb költség, mert az már megfizetésre és elszámolásra is került. Azzal is tisztában voltam, hogy ez a helyes elszámolás.
De 3 éven keresztül nem jó adatokat közöltek. Tehát mikor az Éves elszámolásban 78.000 ft-volt akkor valójában még 98.000 Ft+kamat tartozásom volt

nonolet # 2018.06.08. 09:50

maresz75

... ÉS pláne gyorsítja a csökkenést
az alkalomadtán, amikor van egy kis plusz
a részletnél NAGYOBB összeg befizetése.

-

Pláne-pláne sok kamatot spórol meg az egyben kifizetés :-)

A hitelkártya tartozást (ami ~40% kamatú)
még általában személyi kölcsönből (ami 15-25% kamatú csak)
IS megéri egyben!!! kifizetni és inkább a személyi kölcsönt törleszteni a nagyobb kamatú tartozás helyett.

Főleg, ha az egyben kifizetés miatt sikerül alkudni is a tartozásból.

gerbera317 # 2018.06.08. 08:31

A világért nem közölnéd, de valószínűleg ez egy hitelkártya-tartozás. Azt sem tartod fontosnak, hogy mióta tartozol, pedig az sem lényegtelen.
A hitelkártya-tartozásról azt illik tudni, hogy egy 100 ezres tartozás évente 40-50 ezer forinttal növekszik, amíg el nem kezded fizetni, azt követően pedig a mindenkori maradványtőke kamatozik a megfizetés napjáig. Ez azt jelenti, hogy a 10 ezer forintos részletből csak 5-6 ezer Ft csökkenti a tényleges tartozást, a többi az egy hónap alatt keletkezett kamatra megy jóváírásra.
Példaként: egy 2013. januári, 100 ezer forintos tartozást, ha 2017 januárjában kezdesz el törleszteni 10 ezer forintijával, akkor az a törlesztés kezdetekor 280 ezer Ft volt, mostanra pedig, másfél év elteltével, hogy havi tízezrével megfizettél 180 ezer forintot, a tartozás még mindig 165 ezer Ft.
A megoldás nem a szájtépés, hanem 1. az időben történő önkéntes teljesítés, vagy ha erről már lekéstél, 2. a magasabb részletekben történő teljesítés.

maresz75 # 2018.06.07. 14:24

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi esetet szeretném veletek megosztani.
Volt egy Erste-s tartozásom ami a Dunacorphoz került. Anno próbáltam velük a telefonos hivogatásokra megegyezni velük, de amikor 10.000 Ft-ba egyeztünk meg a következő híváskor már 15.000 Ft-ot kértek. Egy idő után már nem sikerült megeggyezésre jutnunk kaptam egy MOKK-os fizetési meghagyást. A szabályok szerint részletfizetési kérelmet terjesztettem elő a közjegyzőnél 5000 ft illeték fejében. Meg is kaptam a 10.000 Ft havi részletfizetést, ami jogerős lett. Minden hónapban pontosan késedelem nélkül megfizettem a 10.000 Ft-ot. Se telefonhívás, se SMS csak évente küldtek egy EGYENLEGÉRTESÍTŐ levelet, ami a tartalmazta az egyéb költségeket az indóló a fennálló tartozást és a befizetett összeget. Telt az idő a harmadik egyben utolsó Egyenlegértesítő levél 78.000 ft tartozást mutatott. Befizettem 6 hónap alatt 85.000 ft-ot gondolva a kamatra és egyéb költségekre. Toll, papír kértem a Dunacorptól egy tájékoztatást a tartozásomról, és egy RÉSZLETES elszámolást mit hova számoltak el. Naívan arra gondoltam ha van is még tartozásom 1-2 ezer Ft, vagy netán túlfizetésem van.
Küldte is a Dunacorp a RÉSZLETES elszámolást a kezdetektől kezdődően 22 oldalban. A mosoly az arcomra fagyott mikor az utolsó sorban megláttam, hogy még közel 20.000 ft tartozásom van. Elővettem az éves egyenleg értesítőket és nekiláttam átnézni a papírokat. Az a tény tárúlt elém, hogy az ÉVES egyenlegértesítők nem azokat az adatokat tartalmazták, mint a RÉSZLETES kimutatás. Toll, papír Dunacorpnak panaszlevél és kértem, hogy tájékoztassanak melyik elszámolást tekintsem jónak, amennyiben a RÉSZLETES elszámolás a jó, akkor 3 éven keresztűl miért tájékoztattak férre.
Jött is a panaszomra a válasz, " Kedves ügyfelünk tájékoztatjuk, hogy társaságunk felé a tartozása megfizetésre került. Társaságunknak Önnel szemben nincs követelése". Pár napra rá kaptam egy levelet a Kis és Lányi Ügyvédi irodától, amiben válaszoltak a panaszomra. leírták, hogy 0 Ft a tartozásom de a panaszom alaptalan volt, mivel 10.000 ft havi törlesztőrészletben jogerős határozat született. A részemre megküldött RÉSZLETES elszámolás valós adatokat tartalmazott, de elnézést kérnek hogy az ÉVES egyenlegértesítőben téves adatok kerültek feltüntetésre.
Azt tanácsolom, ha valaki elismeri a tartozását és rendezni tudja a fenti módon is kérhet részletfizetést, mégha plusz költséggel is jár. De érdemes időközönként kérni egy részletes elszámolást és akkor nincs meglepetés.

drbjozsef # 2018.03.04. 09:10

Bárki követelőzhet, pontosan. Akár Te is, bárkitől, miért is ne? Legfeljebb, ha az illető nem ért egyet veled, nem fizet, és Te beperelheted és ott előadhatod a bizonyítékaidat. Aztán vagy sikerül, vagy nem. Így megy ez.

gerbera317 # 2018.03.03. 17:27

Igen, akár a szomszéd is követelhet. Bemondásra. És ha nem mondasz ellent időben, buktad a mutatványt.

Banderas10 # 2018.03.03. 14:08

Köszönöm a válaszokat.
De az még mindíg nem tiszta hogy a mai napig nem kaptam semilyen hivatalos iratot. Egy nekem totál idegen társaság követelőzik. Ennyi erővel a szomszéd is jöhetne nem?.

gerbera317 # 2018.03.01. 16:19

Én elolvastam, és közben hánynom kellett. Nem árulom el miért, de a fórumtársak tudják.
Ez az egész nem tartozik a végrehajtási jog egyetlen topikjába sem, mivel nem indult végrehajtás.
Ezt az adatkiszolgáltatós agymenéses elmeböffenetet pedig ideje volna végre hanyagolni. Hát hnyszor kell ordítva elmagyarázni az ilyen felézős kérdezőknek, hogy a követelés engedményesének jogában áll tudnia, ki az adósa??? És azt is hányszor kell elmagyarázni, hogy senki ne emlegessen elévülést, amíg bírósági (közjegyzői) szakba nem jut a dolog???
Az egyetlen jótanács, ami itt adható: Ha fizetési meghagyást hoz a postás, át kell venni, és időben ellent kell mondani. Ha változik a lakcím, azt pedig be kell jelenteni mindenhol, illetve a postával sem árt utánküldési szolgáltatásra szerződést kötni.

drbjozsef # 2018.03.01. 16:18
  • Miért ne lenne jogos? (Átadhatják követeléskezelőnek, biztos lehetsz benne, ezen kár lovagolni)
  • Nem vonatkozik rád, az csak a 2014. március 1. után indult ügyekre vonatkozik.
  • Kifizetheted. Kénytelen leszel, legfeljebb később, és mégtöbbet, mert a MOKK is ezt, a kamatokkal növelt összeget fogja behajtani.

Ha már eddig húztad, és eddig nem adták végrehajtásra, talán van egy kis esélyed, hogy elévült, de ezt nem tudhatjuk, de biztosra még Te sem, úgyhogy ha jól esik, a követeléskezelőnek ne fizess, ha FMH jön, mondj ellent. Jó esetben nem tudják bizonyítani, hogy nem évült el, rosszabb esetben még több lesz a befizetendő. Kockázat, de hátha.

Banderas10 # 2018.03.01. 16:03

Üdv Mindenkinek!

Saját tapasztalat egy korrekt /MKK/,ill inkorrekt /DUNACORP/ behajtókkal.

MKK /Magyar Követelés kezelő/:
Volt egy tartozásom a Telekom felé. Lepasszolták az MKK-nak behajtás címjogán. Kaptam egy fizetési meghagyást, amit elismertem. Felhívtam őket, és megtudtunk egyezni a havi törlesztőbe, kamatmentesen. Kifizettem, és a végén kaptam egy elszámolót hogy nem tartozok feléjük. Ügy lezárva, mindenki boldog.

DUNACORP: 2008-ban a bank eladta a tartozásomat a dunacorpnak, amit a szerződésem szerint nem tehetett volna meg. Az adataimat csakis a bíróságnak,ill. a KHR-nek adhatta volna ki. Jómagam nem egyeztem bele semmibe, és nem szerződtem a dunacorpal sem. Azóta kb.500000ft-bóll lett 4 millió ft.Nagyon durva.Már az elején mondtuk nekik hogy adják törvényes behajtásra az ügyet, de nem tették.Kértem hivatalos papírokat, elszámolásokat, de semmi. A folytonos zaklatások telefonon, a munkahelyemen,a szomszédokon keresztül azóta is folyik. Kb. két hónapja megkeresett egy hölgy a facebook-on hogy megvenné az egyik eladó cuccomat. Mint utólag kiderült, ezek a mocskok voltak álnéven, és az adásvétellel szedték ki belőlem az adataimat./telszám, cím,stb./ Mondanom sem kell hogy nem az eladó kacatom érdekelte. Miután írtam neki hogy adathalászat miatt feljelentem, letíltott. És hogy a végén ne unatkozzak, két napja felkeresett a lakáson egy szépen kigyúrt kopasz úriember, a követelés befizetés megbeszélése miatt. Nem igazolta magát semmivel, csak elmondta hogy mennyivel tartozom, és hogy hogy szeretném rendezni. Mondtam hogy sehogy, mert nem nekik tartozom, ill. nem tud semmi papírt felmutatni az ügyben.Erre ő: Neki nem is kell bemutatni semmit, mert ők tudják hogy mivan. Az mondta még hogy akkor átadják a MOKK-nak. Mondtam hogy rendben. De ezt már évek óta hallgatom. El akarta kérni még a munkahelyem adatait, a fizetésem összegét. Persze én nem nyilatkoztam, ez láthatóan nagyon nem tetszett neki, és elment.Menet közben azért a képembe vágta hogy a kamatok miatt húzzák el az ügyet.
A kérdésem a következő lenne:

  • Hogy lehet hogy havi 20ezer ft a havi kamat, egy elvileg nem jogos tartozásnál?
  • Úgy tudom hogy 2014-től már az 5éves elévülés akkor is érvényes ha újra megkeresnek. De mivel nekem 2008-ban indult az ügyem, akkor ez rám nem vonatkozik?
  • És a utolsó hogy mi a francot tegyek már hogy leszáljanak rólam? Én kifizetném a tartozásom, de nem nekik, és nem 4 milliót.

Köszönöm, hogy elolvasták, és ha válaszra méltatnak, azt is köszönöm.

krizsu76 # 2017.10.24. 08:54

Üdvözölök mindenkit! Segítséget szeretnék kérni.
Férjemnek volt egy Erste BAnk által a Dunacorpra átruházott tartozása, amit a Dunacorppal rendezett 2014-ben. Akkor a Dunacorp elengedett 50000.- ft-ot mivel a tartozást egy összegben rendezte. Szerettünk volna házat venni, de kibukott hogy férjem aktív KHR listás, a Dunacorp miatt. Felhívtuk őket, és közölték, hogy mivel azt az összeget amit elengedtek a férjem nem fizette ki, ezért 5 évig aktív Bar listán tartják. Ha most kifiztejük ezt az összeget kamatos kamattal (több mint 100.000.- ft), akkor leveszik passzív BAR-ra. Lehet valamit tenni hogy lekerüljön BAR listáról azonnal?
Segítséget előre is köszönöm..

k.kriszt # 2017.04.24. 06:17

Kedves Gerbera317!
Köszönöm a válaszod, akkor változtatok a stratégián.

gerbera317 # 2017.04.21. 07:31

Sajnos én nem ezt tapasztalom

Azért nem ezt tapasztalod, mert nem fizettél. A fizetési hajlandóság ne ígérgetésben, és főleg ne követelőzésben(!) nyilvánuljon meg, hanem teljesítésben, és akkor azonnal el fogják hinni, hogy hajlandó vagy fizetni.
Tegyél le nekik 150 ezer forintot az asztalra, és kérd, hogy a többit engedjék el! El fogják engedni.