Fórum Végrehajtási jog újabb elöl     új hozzászólás

Elévülés, levonás szabályai

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 18:43

Viccnek volt szánva...
De most komolyan, hol találom meg vmilyen hivatalos formában, h. 3 év után elévül a követelésük?

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 18:46

ok, az elérhetőséget mentettem,köszi.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.23. 10:31

Ha jogerős bírósági döntés van egy követelésről, akkor már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést. De az elévülést soha nem veszik figyelembe hivatalból. (Továbbá attól, hogy az adós nem tud róla, még történhettek végrehajtási cselekmények.)

www.kbs-ugyved.hu

Szusszantó # e-mail 2019.12.12. 10:15

Üdvözlöm!

Olyan kérdésem lenne - konkrét választ erre vonatkozóan nem találtam - korábban volt több tartozásom, aminek a tőke részét az adott szolgáltatóhoz befizettem. Később kiderült, hogy ezekhez a tartozásokhoz már végrehajtási eljárás is tartozik (2010-es mindegyik végrehajtás), de a végrehajtó csak most értesített ezekről. Jártam nála, és már csak a végrehajtó díjával tartozom. Tudomása van arról, hogy a tőkerész mindegyiknél befizetésre került, csak az ő része nem. Kérdésem az lenne, hogy elévül-e esetleg a végrehajtó díja, és ha igen milyen hivatkozással. Köszönettel

gerbera317 # e-mail 2019.12.12. 10:39

elévül-e esetleg a végrehajtó díja, és ha igen milyen hivatkozással
Igen, elévülhet. A hivatkozás: elévülés.

Brigi1984 # e-mail 2020.01.06. 19:25

Tisztelt Szakértők!
2006 ban vásároltunk egy autót a Santander cégtől, 2007 ben nem fizetés miatt elvitték az autót, 2011 ben a cég megszűnt, átadták a Istrument céghez, akit a mai napig semmilyen értesítést nem küldtek a fennálló tartozásról, ez is azért derült ki hogy van, mert mentünk a bankba lekérni a Khrt lakás vasálás céljából, és kiderült, h aktív BAR listán van a párom. Felhívtuk a Santandert, ott semmilyen formában nem találtak meg bennünket, adtak egy telefonszámot, ahol az Istrument jelentkezett be, első körben azt mondták, h aktívon van a párom, de még tőlünk kérdezték, h mennyi a tartozás, mert náluk sem szerepel semmilyen adat, elsőnek azt mondták, h menjünk bíróságra, és fenyegetően léptek fel, h ezt nem tudják törölni semmilyen úton módon, menjünk és rendezzük hivatalosan bírósági törléssel. Most szeretném megkérdezni, ha közel 9 éve 2011 óta semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, nem tudják a pontos tartozást, akkor higy van ez még aktív BARba, és hogy nem lehet ezt törölni? Köszönöm szépen a segítséget.