Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Virágok # 2013.10.20. 08:36

Köszönöm.
Ök halmozták fel a tartozásokat. A hitel miatt a tartozasok kb. Az ingatlan értékének kétszeresét is meghaladják.
Haszonélvező nevén vannak a közüzemi díjak.
Ez elég elkeserítő hogy tőlem is behajthatják mikor semmi közöm az egészhez.
Engem megváltani nem akarnak a hitelük meg főleg nem akarom átvenni, így kikerülni nem tudok a tulajdoni lapról ugye?

  • Arra légyszi válaszoljatok hogy az államkincstárnál levő megtakarításomra is tehetnek inkasszót?

Azért az elég gáz, hogy nincs is a nevemen közmű mégis rajtam is követelhetik... De a közműveket meg nem mondhatom le mert nem a nevemen vannak... Annyira elem van hogy így tónkrevágják az életem..
Tőlük én nem tudom utólag se , sehogy se behajtani...

  • Gépjárműnyeremény betétkönyvet is inkasszózhatják?

Ha az én dolgaimat még nem inkasszózták és mindent átiratok másra azt lehet ugye?

  • vagy mibe tegyem a pénzem amit nem találnak meg? Mert ugye azért más nevére betenni is rizikós. De az én férjemtől nem vonhat ak semmit ha nem tulaj ugye?csak azért mert házasok vagyunk vagy igen?
Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.19. 06:25

Virágok

Te, mint örökös, ha jelzáloggal terhelten örököltél, akkor az édesapád tartozásaiért az ingatlanhányadod erejéig felelsz. Azon túl, az édesapád hátrahagyott tartozásaiért nem.

Amennyiben ezek a tartozások az édesanyád, illetve a testvéred által keletkeztek, akkor végérvényesen igen, rajtad, mint tulajdonoson behajthatók. Ezeket a tartozásokat, ha csak tőled tudják levonni, azt később követelheted a testvéreden és az édesanyádon, mert ők voltak a fogyasztók.

Ha te vagy szerződésben a szolgáltatókkal, akkor kikapcsoltathatod.

Ki kell kerülnöd a közös tulajdonból. Közös tulajdon megszüntetését kérheted a bíróságtól, ha másként nem, a tartozások fejében kérheted a teljes ingatlant.

gerbera317 # 2013.10.18. 20:16

Nehéz lett volna csak az utolsó mondatra korlátozni a kérdést?

Egyébként lehet.

korninelli # 2013.10.18. 08:18

A történet tömören. Mezőgazdasági ügyből kifolyólag még van tartozásom egy illető felé. Viszont engem is megkárosítottak több millió forint terménykiesésünk lett a nem jól megmunkált földből adódóan. Ennek ellenére tisztességesen fizettem ahogy tudtam mindent. Még ez az illető van hátra. Most már nem tud tovább várni gondolom és inkasszót kért a számlámra. Viszont arra a számlára csak a Gyed-em és a családi pótlék érkezik havonta. Három gyermeket nevelünk. Kérdés:Lehet inkasszó a gyed-en és a családi pótlékon????

Virágok # 2013.10.17. 19:51

Szép estét!
Apámtól örököltem egy ingatlan 50%át. Másik felét testvérem aki az ingatlanban lakik. Anyámmal a haszonélvezővel Ketten élnek ott, engem az ingatlanba sem engednek haszonélvezeti jogra hivatkozva.
Anyám fizuján letiltás plussz inkasszó van.
A házon jelzáloghitel ahol jelzálogkótelezett vagyok.
Az adós a tulajdonostárs.
megváltani engem nem akar nem is lenne érdemes kezdeményezn mert lassan árverezik a házat.
Milliós nagyságrendű közüzemi tartozást halmoztak fel.
Fizetésük terhelt, tőlük többet vonni nem tudnak.
Én 10 éve nem voltam az ingatlanba máshova vagyok bejelentve is külön családom van.
Kérdéseim.

  • Az én bankszámlám mint tulajdonosé inkasszózhatják e a ház milliós nagyságrendű közüzemi tartozása miatt? Van e ehhez jogosultsága a végrehajtónak?

    Ők léha életmódot élnek én nagyon sporolok de most nagyon félek hisz nem erre spóroltam.

  • lekötött pénzem is inkasszózhatják?
  • államkincstárnál lévő állampaírban lévő pénzem is inkasszálhatják?
  • ha kisebb bankba teszem a pénzem az otp.ből azt kevésbé találják meg , vagy a végrehajtónak mindenhova jogosultsága van?
  • a tulajdonos árverezés esetén ha közüzemi tartozás van a házon amit az árverezés nem fedez behajthato e ha a haszonélvező nevén vannak az órák?
  • kell e féltenem a megtakarításom csak azért mert a tesom és anyám nem fizet?
  • jogos e hogy nem engednek be az ingatlanba?
  • nincs e mód rákényszeríteni őket hogy fizessenek? Kikapcsotathatom e a villanyt stb?

Kérem azt ne írják hogy majd peres úton szerezzem vissza tőlük mert banki letiltasaik vannak. Rengetegen állnak már a sorban... Behajthatatlanok rajtuk a tartozások.
Nagyon félek, kis gyermekeim vannak lakásra gyűjtünk, mindenen spórolok évek óta ha ezt elveszik azt nem élem túl.
Mit tehetnék?
Tisztelettel egy anyuka aki nem választhatta meg a rokonait...

Anima1 # 2013.10.12. 08:27

nurseee
"Inkasszót tettek a folyószámlámra, mivel nekem jelenleg nincs munkahelyem, csak Édesanyám fizetése megy rá, amiből eleve tiltanak 33%-ot, plusz még inkasszó is terheli a számlát."

Néhány tisztázandó részlet:

  1. Az édesanyja fizetése miért az Ön folyószámlájára érkezik, miért nincs sajátja?
  2. Az inkasszó az Ön vagy az édesanyja tartozása miatt került a számlára?
  3. Mindentől függetlenül: ha a fizetést nem az adós számlájára, hanem egy másik számlára (pl. megbízható rokon vagy ismerős számlájára) kérik, arra nem tehet a végrehajtó inkasszót, a maradék fizetés felvehető róla. Az a fontos, hogy a bankszámlának ne legyen tulajdonosa az adós. Vagy, ha a munkahelyen ez lehetséges, kérjék a fizetést (maradékát) készpénzben.

"Én úgy tudom,hogy csak 50%-ig tiltható le a számla (?!)."

A fizetés tiltható 50 %-ig, több tartozás esetén. Ha jól tudom, egy tartozásnál 33 %-ig tiltható, de majd kijavít valaki, ha nem így van. Ez a letiltás még a munkahelyen történik.
Az inkasszó más tészta, az egy folyószámlára vonatkozik, és a bankkal végezteti el a végrehajtó.
Az inkasszó ellenére rajta kell hagyni a számlán legalább a nyugdíjminimum összegét (28500 Ft).
De célszerűbb megoldani, hogy ne érkezzen semmi az adós bankszámlájára, mint levelezni bankkal, végrehajtóval...

"Mert ez már a megélhetéshez is kevés, amit letudok venni a számláról.... :("

Sajnos ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni... :(

gerbera317 # 2013.10.11. 09:28

Jól értem? Azért tettek inkasszót a számládra, mert nincs munkahelyed, és mert csak édesanyád fizetése megy oda, ami eleve 33%-kal csökkentve van? Vagy csak nem sikerült a mondandód?

Olyan nincs, hogy nem lehetséges a részletfizetés. Csak olyan van, hogy olyan részletösszeget ajánlottál fel, ami aránytalanul hosszú megtérülési idő miatt elfogadhatatlan. Ráadásul a jelzés önmagában kevés, legalább a legelső részletet mindjárt be is kell fizetni, és arra hivatkozva kell kérni a részletet. Ezt tetted?

hova tűnik a pénz, amit letiltanak
Miből tiltanak? Azt írod feljebb, hogy nincs munkahelyed.

hol tudnék részletfizetést kérni
A végrehajtónál, de elfogadható ajánlatot kell tenni, és mindjárt fizetni is.

nurseee # 2013.10.11. 00:05

Üdvözlöm!

Inkasszót tettek a folyószámlámra, mivel nekem jelenleg nincs munkahelyem, csak Édesanyám fizetése megy rá, amiből eleve tiltanak 33%-ot, plusz még inkasszó is terheli a számlát. Én úgy tudom,hogy csak 50%-ig tiltható le a számla (?!).
Nos, Én jeleztem részletfizetési szándékomat a végrehajtó felé, Ő közölte velem , hogy nem lehetséges.
Viszont a tartozás egyre csak nő, lassan már több mint fél milliónál tart 200 ezerről...

Az lenne a kérdésem,hogy hova tűnik a pénz, amit letiltanak, ha a tartozás egyre csak nő?!?!
Hogy/hol tudnék részletfizetést kérni?? Mert ez már a megélhetéshez is kevés, amit letudok venni a számláról.... :(

Kérem szíveskedjen válaszolni....! Előre is köszönöm!

stefil # 2013.09.29. 19:08

Tisztelt Fórumozók!
Nyugdíjas vállalkozó vagyok.
Egy összegű befizetést választottam víziközmű hozzájárulás megfizetésére, mint a lakás tulajdonosa (utólag kiderült a közgyűlés ezt megváltoztatta).Kaptam egy fizetési felszólítást a víziközmű társulattól, majd valamennyi idő után a vállalkozói számlámról a jegyző Úr inkasszóval leemelt 200000.- ft-ot. A banki kivonaton nem szerepel csak egy paragrafus szám, határozatot ,végzést nem kaptam. Ha ugyanezt a lakossági számlámról teszi most csendben vagyok. Véleményem szerint a vállalkozói számla nem csak jövedelmet( emmiatt az áfa fizetést sem tudtam teljesíteni) tartalmaz, és mint vállalkozónak semmi közöm a víziközmű társulathoz. Jól gondolom?
Üdvözlettel:PL

gerbera317 # 2013.09.16. 16:27

nem ez volt a kérdés

Ja, tényleg. Hát írásban.

OFF
Az állandó határozó tekintetében nincs helye alkunak. A korábbi néhány sorod alapján megítélve, te nem is nagyon lehetsz alkupozícióban.
ON

tímea78 # 2013.09.16. 16:16

Tisztelt gerbera317!
Szerintem ez nem nyelvtan óra, bocs!Egyébként meg nyelvtanilag helyes.
Igen, ez lenne a dolga...És minden adat megvan!Sőt a bank is ahol számlát vezet a "muki" aki egyébként nő! Mellesleg, nem ez volt a kérdés.

gerbera317 # 2013.09.16. 16:04

Nem a végrehajtó felé, hanem a végrhajtóhoz, esetleg a végrehajtónál. Ezt nem lehetett kihagyni. És nem bocs, hanem úgy kell neked.

Érdemben: Ez kérés nélkül is a dolga a végrehajtónak, feltéve, hogy még nem tette, mert ismételten csak a végrehajtást kérő kérelmére teszi meg. Ha te közlöd a számlaszámot, azt neki előbb ellenőriznie kell. Ennek során akár másik bankszámlája is előkerülhet a mukinak, mivel a végrehajtó kb. 48 pénzintézetet keres meg. Érdemi választ azonban csak akkor kap, ha rendelkezésre áll az adós neve, születési neve, anyja neve, születési ideje és helye, valamint a személyi igazolványának száma. Ha ezekből valami is hiányzik, a banki megkeresés csak munka és költség, nulla eredménnyel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.16. 15:59

Verba volant.

tímea78 # 2013.09.16. 15:04

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Köszönöm a választ annyit még kérdeznék, hogy írásban kell benyújtani a végrehajtó felé vagy más módon?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.16. 13:25

Az jó lenne. De az is segít, ha legalább a bankot tudod. Mondjuk, az se probléma, ha még azt sem.

tímea78 # 2013.09.16. 13:22

Tisztelt Fórum!
A kérdésem a következő: hogyan kérhetem a végrehajtótól, hogy az adós számlájára inkasszót tegyen, nekem kell tudnom az adós számlaszámát?

A választ előre is köszönöm!

gerbera317 # 2013.09.10. 07:16

a végrehajtó nem személyesen ment be

Ugye-ugye?

Én ezt jogsértőnek találtam

Csak találja annak a bíróság is. De nem fogja. Ez újabb mínusz 15 ezer lesz. Nyilván ezt szeretnéd...

evatunde # 2013.09.10. 04:38

Kedves fórumozók!Nem kell hülyén meghalnotok,itt vagyok.Kinyomozva.A Takarék dezinformálta anyámat,a végrehajtó nem személyesen ment be.A folyószámlakivonaton a kedvezményezett az össz pénre a végrehajtó.Ez azért is érdekes,mert aug.12.-e körül jött meg a levél a végrehajtótól,feketén-fehéren az áll benne,hogy a nygdíj 33%-át viszi havonta,augusztus hónaptól.Még érdekesebb,hónapokon keresztül mindig megkapta anyám a tiszta nyugdíját,de már júliusban levontak tőle 46 ezer forintot,nem tudni miért.Ez nem 33% és az csak a következő hónapban kellett hogy életbe lépjen.Nos,annyit tudok tenni,hogy feljelentem a végrehajtót,pontosan e miatt a két disznósága miatt.Valahol olvastam,hogy 28500 ft-ot kellett volna hagynia a számlán.De még akkor sem gömbölyű.A júliusi és augusztusi szlakivonattal és a végrehajtó levelével teszem meg a feljelentést.Én ezt jogsértőnek találtam.

gerbera317 # 2013.09.05. 20:49

Hová lett Evatunde? Most akkor hülyén kell meghalnunk?

Sherlock # 2013.08.18. 08:47

Nem feltételeznek semmit, csak tudják hogy ez nem történhetett úgy.

evatunde # 2013.08.18. 07:58

T.K.B.S!
Ugye nem feltételezik rólam hogy hazudok.Ha én hazudok,akkor a takarékos hölgy után.Ő ezt mondta,de szerdán anyám bemegy és fénymásolatot kér a kivétről,számlaforgalomról.Ennek fényében tisztábban fogok látni.

gerbera317 # 2013.08.16. 11:33

Az,hogy a végrehajtó személyesen vette ki a pénzt,a Takaréknál mondta az ügyintéző.

Azt még áruld el, melyik takarékszövetkezet melyik fiókja ez, mert esküszöm, én még ma elszaladok oda, és kiveszek minden ügyfelük számlájáról 50 ezer pénzt, de az is lehet, hogy százat...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.16. 10:47

Ez egyszerűen nem lehet igaz.

luck-666 # 2013.08.16. 09:53

capisca # 2013.08.16. 09:15

ez helyesen pedig:

Az inkasszó korlátai

A jogi személy adós bankszámláján kezelt pénzösszeg egésze inkasszálható.
A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

luck-666 # 2013.08.16. 09:45

először a pénzintézetbe menj be,majd kérj a számla forgalomról igazolást,és ha minden "így igaz" ,akkor egy jó ügyvéd sikerdíjért eljár a takszöv. ellen

Feljelentés a rendőrségnél vagy az ügyésznél tehető:

személyesen (szóban vagy írásban) - szóban tett feljelentést a hatóság képviselője jegyzőkönyvbe foglalja, és információkat kér Öntől az elkövetett bűncselekmény tényállási elemeire, az elkövetés körülményeire, a gyanúsított személyére és az esetlegesen az Ön birtokában levő bizonyítási eszközökre vonatkozóan.
telefonon - a rendőrség egy „Telefontanú“ elnevezésű ingyenes zöld számot is üzemeltet, amelynek segítségével a bűncselekmények szemtanúi és áldozatai névtelenül tehetnek bejelentést. Az 80555111 ingyenes zöld szám hétfőtől csütörtökig 8.00 és 16.00 óra között, pénteken 8.00 és 13.00 óra között hívható. Az ingyenes zöld számról további információkat a rendőrség weboldalán olvashat.
bármilyen más kapcsolattartási módon, technikai eszköz segítségével, beleértve az uniós segélyhívó szám 112.

A feljelentést más hatóságnál vagy a bíróságon is megtehető, amelyek azt továbbítják a rendőrségnek vagy az ügyésznek. Minden feljelentést nyilvántartásba vesznek. A feljelentés névtelenül is megtehető, vagyis nem kötelező megadni a személyazonosításra szolgáló adatokat vagy elérhetőségeit. A feljelentésnek tartalmaznia kell a bűncselekmény részleteit. Nincs olyan külön formanyomtatvány, aminek a kitöltését a hatóságok megkövetelnék a feljelentés megtételéhez.