Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


evatunde # 2013.08.16. 08:54

Kedves Fórumozók!
Amiket leírtam,mind igaz,nem kamu.Az,hogy a végrehajtó személyesen vette ki a pénzt,a Takaréknál mondta az ügyintéző.Én írtam a végrehajtói kamarának,várom a válaszukat.Nagy a különbség 33% és a 118 ezer ft között.Egyébként a letiltásról szóló határozat ráadásul augusztus hónaptól szól,holott már a múlt hónapban is rátette a kezét 38 ezer ft-ra,ennyit emelt le anyám számlájáról.A Kamarán kívül feljelentést hol lehet tenni?Mellesleg,írtam már a múlt héten a végrehajtónak is,számonkérve,minden előzetes felszólítás ellenére miért vont le pénzt.A mai napig nem válaszolt,a telefont nem veszi fel...

capisca # 2013.08.16. 07:15

Kedves Evatunde!

Végrehajtási tv 79/A § (2) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható.

gerbera317 # 2013.08.15. 18:00

De hogyan vehetné ki? Elvi, sőt, fizikai képtelenség, hogy valaki bemegy a bankba, kifizetést kér valaki számlájának a terhére, és a bank ki is fizeti a kezeihez az összeget. Vagy ez itt nem egy jogi fórum? Kapjatok már a fejetekhez, vazz!

luck-666 # 2013.08.15. 16:16

"a végrehajtó SZEMÉLYESEN vette ki anyám összes nyugdíját."

ha ez igaz,akkor feljelentést kell tenni,a végén meg még szép kártérítést is kaphattok

gerbera317 # 2013.08.15. 14:38

Ha kamu a kérdés, akkor nem mindegy, mennyi a mentes összeg?

Egyébként majdnem jól tudod. A mentességet a végrehajtás alá vonható egyenlegre kell alkalmazni, tehát hitelkeret esetén akár mínuszba is lehet inkasszózni a számlát.

Zizzz # 2013.08.15. 14:15

De a mentes összeget nem kellett volna a számlán hagyni? 28500 Ft-ot, ha jól tudom.

gerbera317 # 2013.08.15. 14:10

a végrehajtó SZEMÉLYESEN vette ki anyám összes nyugdíját

Micsoda marhaság!!! Az inkasszót azért hívják hivatalosan hatósági átutalási megbízásnak, mert a mentes részen felüli összeget át kell utalni valahová (= a hatóság letéti számlájára), és azért hatósági, mert az átutalási megbízást a számlatulajdonos helyett a hatóság adja a pénzintézetnek. Tehát nincs helye készpénz-felvételnek, úgyhogy ez a kérdés kezd igen erős kamu színezetet ölteni.

evatunde # 2013.08.15. 13:57

Anima 1!

Ráadásul anyám ma bent járt a Budai úti takaréknál és ott mondták neki,a végrehajtó SZEMÉLYESEN vette ki anyám összes nyugdíját.(Szfvár)Viszont a nyufigtól és a letiltásról szóló határozatot ma kézbesítette a posta,abban 33%-ról van szó.Egyre érdekesebb.Írtam a végrehajtói kamarának,panaszt téve a végrehajtó ellen.Postán egy hónap múlva kaphat csak nyugdíjat,mivel a szerződésbontás a pénzintézettel 1 hónapba telik.Vicc.

Anima1 # 2013.08.13. 21:14

gerbera317:
Nem csak ez a két kérdés volt. :)

"Miért nem tette ezt az elmúlt hónapban,mikor csak 33%-ot vett le?"

Na, miért?
Ha egyszer az a dolga, kötelessége, hogy lenyúlja a teljes egyenleget? Vagy nincs hasonló kötelessége?
Ez tényleg érdekel.

Anima1 # 2013.08.13. 21:11

evatunde:
Azt a pénzt, amit levett a végrehajtó, már valószínűleg nem tudod visszaszerezni.
Viszont azonnal intézd el, hogy az édesanyád a nyugdíját postai úton kapja meg!
Ha jól tudom, abból 33 %-ot letiltat a végrehajtó, de a többit a postai kifizetéssel mindenképp megkapjátok.

csabba # 2013.08.13. 12:10

Tisztelt Fórumozók!
Én is tanácsot szeretnék kérni.

Gazdasági válság ide oda ,munkahelyemről elküldve az o.t.p -nél vezetett 160.000 huf hitelem nem bírtam fizetni,na nem is ez a lényeg !

Lett munkahelyem ,új bankszámlám de utolért VT.végrehajtó! Közjegyzővel leterhelte a számlámat -287.500ft -ra!! előtte se hitelkeret rajta ,semmi mínusz összeg!

Kérdésem az lenne hogy a bank engedélyezhet ilyet?

az átutalt fizum úgy 58-60.000ft általában

gerbera317 # 2013.08.12. 16:08

Ha az a kérdés, hogyan tehet ilyet a végrehajtó, akkor a válasz: ez a dolga, kötelessége, ezt így kell csinálni.

Ha az a kérdés, hogy haljon-e éhen az idős hölgy, akkor a válasz: ne haljon éhen. De ez már nem jogi kérdés.

evatunde # 2013.08.12. 13:34

Javítok:50 ezer.

evatunde # 2013.08.12. 13:33

T.K.B.S.Értem,tehát a számlaegyenleget.De egyáltalán jogszerű-e ez az eljárás.egy fillért sem hagyva a nyugdíjas folyószámláján.Miért nem tette ezt az elmúlt hónapban,mikor csak 33%-ot vett le?Most a 80 éves édesanyám haljon éhen?Ketten albérletben lakunk,az én jövedelmem 62 ezer ft,a bérleti díj 510 ezer.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.12. 13:12

.A mai nappal viszont az összes nyugdíját levette
A számlaegyenleget. Ott már nincs nyugdíj. De hogy ezt mennyiszer elmondtuk már!

evatunde # 2013.08.12. 12:36

T.Fórumozók!Édesanyámnak volt egy 205 ezres tartozása,a végrehajtó a múlt hónapban szépen le is kapta a nyugdíja 33%-át,39 ezer ft-ot.A mai nappal viszont az összes nyugdíját levette,118000 pár száz forintot,egy fillért sem hagyva a számlán.Áll.inkasszó alatt van.Kérdem én,nem kellett volna rajta hagyni x összeget,hogy ne haljon éhen?Válaszokat megköszönöm.Kérlek Benneteket,emailban válaszoljatok,köszönöm. hudacsekevatunde@gmail.com

gerbera317 # 2013.07.22. 22:29

Egyébként az a fizu hamarosan már csak 67 ezer lesz, és az inkasszó senkit nem fog érdekelni.

gerbera317 # 2013.07.22. 22:26

Előre. Utólag, ha már ott az inkasszó, nincs miről megállapodni.

Anima1 # 2013.07.22. 19:32

Köszönöm a választ!
Korábban írta valaki, hogy némely pénzintézettel meg LEHET állapodni, hogy NE érvényesítse az inkasszót a hitelkeret terhére.
Ez általában opcionális dolog (ha szólok, akkor nem nyúl a hitelkerethez), vagy bankja válogatja, mit hagy, vagy még bankon belül is eltérhet bankszámla-típusonként?
Konkrétan az FHB és Raiffeisen érdekelne...

Vagy egyszerűbb, ha bemegyek, és megkérdezem az illetékes et.-t? :)

monalisa1 # 2013.07.22. 18:54

A végrehajtó türelmesen vár az inkasszóval, aztán amint pluszban lesz a számla "söpör" - mindaddig míg egálba nem jut, illetve az inkasszó esetleges leállításakor. (A végrahatás költségeit akkor is meg kell fizetni.)

Próbálj beszélni a végrehajtást elrendelővel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.22. 16:13

De.

Anima1 # 2013.07.22. 16:04

Hasonló a kérdésem, ami joci0509-nek. Léci válaszoljon valaki, aki tudja a választ!

Egyenlegem a bankszámlán: -101'000 Ft
Rendszeres havi fizetésem: 100'000 Ft
A fizetésemet mindig egy összegben kiveszem.

Ha inkasszót tesznek a bankszámlámra, akkor nem tudnak levenni semmit a mínuszos vagy nullás egyenlegből, ugye?

monalisa1 # 2013.06.11. 07:53

Aláírásoddal engedélyt adtál az esetleges inkasszóra, ha utólag is de olvasd el az apróbetűst.

Még szerencsésnek mondhatod magad, hogy a bank nem egyösszegben kéri a tartozást hanem havi részletfizetést engedményez, bár zsíros kamat ellenében...

----
  • laikus hozzászóló
gbanderas # 2013.06.10. 19:44

Köszönöm, ezt mérlegeltem.
Az inkasszóra gondoltam!

jogaszleany # 2013.06.10. 17:36

"Ha nem szerzek kölcsönt a saját hiteleim is bedőlnek mert erre a hónapra nem tudok törleszteni más felé.
Ezt furcsálom, hogy nincs mérlegelve ilyenkor."

Nem, valóban nincs, ezt neked kell mérlegelned, amikor hitelt veszel fel + adóstársként kötelezettséget vállalsz.