Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


gerbera317 # 2020.05.15. 08:15

mesélte anno bánatosan, hogy 2018-ban a munkáltatója végrehajtói felhívásra elkezdte vonni a fizetését a Revo számlájáról.
1. Letiltásra a munkáltató nem az adós valamilyen számlájáról levonva teljesít, hanem az aktuálisan kifizetendő nettó munkabéréből, még a rendeltetési helyre történő utalás vagy kifizetés előtt levonva. A barátod is így járt, és a Revolut-jára már csak a csökkentett bért kapta meg. Ha igaz lenne, amit a barátod állít, akkor a munkáltatója egyszerűen meglopta, és ha a barátod ez hagyta, hát így járt. És ha ilyet állít(asz), azt sem ártana tisztázni, hogyan férhet a munkáltató hozzá a munkavállaló bármilyen számlájához is.
2. Magyar végrehajtó külföldi bankszámlát nem tud sem felderíteni, sem pedig végrehajtás alá vonni (gy.k.: inkasszózni). Nnna.

Kicsien11 # 2020.05.15. 07:51

@alsovonal

Nekem nem érkezik Revo számlára fizetés, az egy másik, belföldi számlára érkezik, és már eleve a fizumból megy a tiltás, szóval már eleve kevesebbet utalnak.

alsovonal # 2020.05.15. 07:38

@Kicsien11
Van Revolutom, arra használom amire való. Ez nem a takarékoskodás.

Gerbera, a barátomét, aki anno a Mo-i induláskor meghívott mesélte anno bánatosan, hogy 2018-ban a munkáltatója végrehajtói felhívásra elkezdte vonni a fizetését a Revo számlájáról.
Persze tudom: a munkabérletiltás nem hatósági átutalási megbízás, de nem feltétlenül felderíthetetlen, ha a munkáltató eleget tesz a kötelezettségeinek.

gerbera317 # 2020.05.15. 06:34

Külföldi bankszámlát nem lehet belföldről felderíteni.

Kicsien11 # 2020.05.15. 06:26

@alsovonal

Semmi illegális dolog nincs benne, a maradék fizetésem egy részét szeretném félretenni egy külön számlán, ami nincs még 60 ezer forint sem. Semmilyen adótartozásunk nincs.

alsovonal # 2020.05.14. 16:23

@Kicsien11

Gyanítom Revolut. Ha küldenek megkeresést a számlalavezetőnek, az kiadja a kért adatokat. Igaz, csak egyéni megkeresésre reagálnak.

OFF Egyébiránt a Brexit miatt hamarosan változik a számlaszám, litván számlára. Érdemes odafigyelni, ha érkezik rá rendszeresen pénz. Pl. munkabér. ON

A mai digitális világban nem nagyon lehet már észrevétlenül nagyobb összegeket mozgatni, ez látszik a Revolutnál is. Mivel európai így ha felmerül a pézmosás gyanúja, lesz sírás ha idézést küld a NAV Bűnügyi Igazgatósága.

Kicsien11 # 2020.05.14. 15:54

Üdvözlöm!

Szeretném megkérdezni, hogyha egy Fintech, virtuális számlát nyitok, ahol Angliában nyitják meg magát a számlát, tehát nem magyar lesz, azt inkasszálhatják e? Köszönöm!

Szomorú örökös # 2020.05.06. 08:18

firenze

A mentés összeg bármikor felvehető bankfiókban. Ilyenkor a bankkártya nem jatszik sajnos.

firenze # 2020.05.06. 07:21

Köszönöm a válaszát tisztelt oligaliga. Tudom, hogy törvényes a végrehajtó eljárás, és pénzzel, nem pedig búsulással kell fizetni az adósságot, de akkor is eléggé elkeseredtem, mivel márciusban már csökkentett munkaidővel kevesebb pénzt kerestem, annak is az 50 %-át utalják a számlámra, amit most 35 napra zárolt a végrehajtó. Gyakorlatilag két hónapon keresztül a fél fizetésemnek talán valamivel több mint a felét tudom csak felvenni.

oligaliga # 2020.05.06. 06:11

Ahányszor akar.

firenze # 2020.05.06. 06:02

Tisztelt Fórumozók.
Hányszor kezdeményezhet a végrehajtó hatósági átutalást a folyószámlámra olyan, végrehajtásra már átadott tartozásra, amelyekben a jövedelmem 50 %-a már levonásra kerül és olyan ügyben, amely még esetlegesen sorban áll?
Válaszukat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2020.05.02. 08:32

Talált. Ha egyáltalán hibázott.
Ugyanis, a végrehajtó inkasszó iránti intézkedése és annak tényleges benyújtása között eltelhet néhány nap, amiről az adós nem feltétlenül tud.

Anikoo0215 # 2020.05.01. 13:43

Bank? :D

gerbera317 # 2020.05.01. 13:00

Na, és mi tippelsz, ki hibázott?

Anikoo0215 # 2020.05.01. 12:53

Elnézést ismét a helytelen fogalmazásért. :D
Igazából a végrehajtó 03.10-ét irt a tájékoztatásába az otp megküldte ,hogy 03.10-04-15ig van hatósági átutalás sorba állitva és az otp kiadta a papírt ,hogy 04.17-én utalták. Tehát akkor elismerték már az utalás dátumát és arról is van papírom mikor történt az utalás. Tehát akkor valaki hibázott. Természetesen a tartozásom elismerem nem megúszni akarom .

gerbera317 # 2020.05.01. 11:41

Az inkasszót sehogy. Az inkasszált összeget inkább. OFF Az 'inkasszó' a hatósági átutalási megbízás népies elnevezése. ON
Kérdezd meg a bankot. Valószínűleg az lesz a válasz, hogy csak szerinted a 37. napon, de hozzájuk úgy érkezett az átutalási megbízás, hogy ők még a 35 nap lejárata előtt teljesítettek rá, egyébként pedig sajnálják, de így jár az, aki önként nem tesz eleget a fizetési kötelezettségének.

Anikoo0215 # 2020.05.01. 11:24

Elnézést a fogalmazásért. Akkor az ,hogy történhet meg ,hogy a 37. napon vonták le az inkasszót?

gerbera317 # 2020.05.01. 09:51

Naptári nap.
OFF A kérdés helyes szórendje ez lenne: Az inkasszó 35 napja az munkanap vagy naptári nap? ON

Anikoo0215 # 2020.05.01. 09:04

35 munkanap az inkasszó vagy naptári nap?

gerbera317 # 2020.04.27. 19:11

Peren kívül? Felejtős. Az inkasszált összeg tulajdonosa csak perrel érvényesítheti az igényét.

Anikoo0215 # 2020.04.27. 18:12

Tudom sajnos. De a vh nagyon normálisan áll a dologhoz. Elismeri nem az én pénzem csak nem tud arrol ,hogy visszautalhatja. Nehogy a Követelés Kezelő támadja. Peren kívül szeretne Ő is megoldást találni.

Szomorú örökös # 2020.04.27. 16:59

Anikoo0215

egyik ismerősöm megkért hadj utalják az autója vételárát a számlámra (eladta az autóját) ez megtörtént viszont inkasszó volt a számlámon 822.000ft.

Hmmm...a laikus véleményem, hogy esetleg ezt nem ártott volna még az utalás előtt mérlegelni. Most még szerintem simán akár az ismerős is követelhetné a lóvét peres úton tőled, mivel az inkasszó miatt közvetlenül te károsítottad meg őt, a végrehajtóval egyedül te vagy jogi kapcsolatban, nem ő. :-(

gerbera317 # 2020.04.27. 16:44

Az inkasszó is egyfajta foglalás. Foglalást pedig a végrehajtó nem oldhat fel saját hatáskörben, megkárosítva ezzel a végrehajtást kérőt. Az a végrehajtó, aki ilyet meg mer tenni, megérdemli, hogy a felelősségbiztosítója legyen kénytelen helytállni a tévedéséért.
Az inkasszózott összeg tulajdonosa 8 napon belül igénypert indíthat a végrehajtást kérő ellen, ez az egyetlen helyes út. Az, hogy a végrehajtó beterjesztette a kérelmet - ami egyébként a végrehajtót is minősíti -, nem helyettesíti az igényper iránti keresetet. Abból, hogy azóta már vissza is jött az irat a bíróságtól, arra következtetek, hogy a harmadik személy már jócskán kifutott a 8 napból. A végrehajtó nem adhatja vissza a pénzt, illetve sokat kockáztat vele, ha mégis megteszi. Ez a harmadik személy és az adós belső ügye, szépen bokszolják le egymás között.

Anikoo0215 # 2020.04.27. 15:05

Jó Napot! Nekem olyan problémam lenne egyik ismerősöm megkért hadj utalják az autója vételárát a számlámra (eladta az autóját) ez megtörtént viszont inkasszó volt a számlámon 822.000ft . A végrehajtó elismeri ,hogy nem az én tulajdonom a pénz ezt hivatalosan beterjesztette a bíróság elé is . És nekem is elküldte emailben. A bíróságot mai nap kerestem és megkeresésemre arról tájékoztattak a végrehajtó saját hatáskörében visszautalhatja az összeget,mert ők ebben nem segíthetnek hiába terjesztette be a vh a bíróságra. A kérdésem a következő bárki bármilyen jogszabályról esetleg tud ,hogy a vh visszautalhatja az összeget? Mert a vh erre hivatkozik,hogy neki nincs hatásköre vissza utalni. :( elnézést a helyesírási hibákért és a rossz fogalmazásért csak ez a helyzet teljesen kilátástalan. :(

Boni1983 # 2020.04.08. 14:45

Grave7, bocsánat, nem kérdőjeleket akartam írni, vmiert a telefonom ilyeneket írkalt.
Köszönöm, tényleg