Instrum J. ismét


oligaliga # 2019.01.24. 07:22

Dióhéjban?

Szorítsd össze a fogad, és várd ki, amíg a végrehajtásnak vége.

Azazello1975 # 2019.01.24. 07:05

Kedves Fórumozok !

A következő a helyzet amely okán kérnék segítséget:

2009. 02. hó során pénzt vettem fel a Provident-től amit nem fizettem vissza. Ez az én hibám , vita nélkül.

Most 2019. januárjában értesített a munkáltatóm, hogy a lakhelyem szerinti végrehajtói iroda letiltást kezdeményezett a fizetésemből.

Őket az Instrum J. követeléskezelő cég bízta meg.

Dióhéjban ennyi.

Mit tehetek az ügyben ?

A tőketartozásom 170.000 ft azt ki is fizetném egy összegben.

Jelenleg 395.000 ft a teljes tartozásom- tegnap voltam a végrehajtónál.

Ha valaki tud tanácsot adni ( azon kívül, hogy ne halmozz fel tartozást :-) ), szívesen venném.

Szép napot:

Gábor

Csaba4150 # 2013.01.25. 18:26

Joestet,udvozletem.
Elnezest,angol billentyuzet)

Nekem egy regebbi vodafonos tartozasom van.
Az en hibam,anno sok gondom volt, de tenyleg nem fizettem ki. Ennek tobb, mint 5 eve.
Anno keresgetett a regebbi allando lakcimemen az EOS, aztan valami ugyvedi iroda is.
Utana csend lett.
En kozben el is koltoztem.
Kb 2-3 evig semmi.
Tavaly osszel jott az intrum, hogy megvasarolta es kamatostol koveteli a tartozast.
A jelenlegi Pannonos szamom tudtak valahonnan es azon kerestek.
Mivel ennek mar annyi ideje,nem ismertem el semmit,es mivel sok gondom van,jelenleg a regi hulyesegem miatt fiezetek sokmindent,amit abbol a korombol fmh-tak)
itt elevulesre hivatkoztam nekik,hisz ha akartak volna megtalalhattak volna ha jol tudom le tudjak kerni az allando lakcimem.
Mivel az osszeg mar felmillios,meg is erte volna nekik szerintem.
Most azzal ervelnek,hogy ram nem ervenyes az egy eves elevules,mivel a tartozasom regi.
Akkoriban meg ugye 5 ev volt az elevules es az ot ev alatt kerestek,ha nem is ok..ez igy van? ez lenne az egyik kerdesem.
Sms-t szoktak kuldeni,es egy sima postai level jott tavaly.
De ha lenne Valaki aki konkretan tudna segiteni,annak elkuldenem az anyagokat,es megkoszonnem.
Ha nem ingyen lenne, keveset tudok a tanacsert fizetni,sokat nem,sajnos nem a gazdagok koze szulettem )
Koszonom elore is annak Aki segit,vagy valos tanacsot ad.

MitCsináljak # 2013.01.14. 19:37
  • info levél keltezése: 2013 jan második hetének első felébe esik.

levél mikor jön meg? ma!

MitCsináljak # 2013.01.14. 19:36

No remek!

Nekem épp a mai napon üzent ismét hadat a drágalátos intrum justitia...

Történet a kövi: nem is tudom mikor küldték...
max 1, 1-5 honapon belül.
Olyasmit, hogy a Magyar Telekomnál tartozásom van x összegben.
Ez a levél egy "engedményezési nyilatkozattal jött", miszerint ugye a tcomfele kéne ugye perkálnom ezt az összeget (értelmezésem szerint).
(ebben a levélben az is megjött(hátlap) hány be nem fizetett számlám van a tcomnál (alias tmobil jobban mondva)
ez olyan 2012 decemberében jött.(az utolsó

Ebben a hónapban is jött valami. párszáz forinttal nagyobb tételes(késeldemi kamatu összegről.
No már most, mindkettő levélen a JÓL ISMERT fénymásolt/szkennelt nyomtatótt pecsét és aláírás szerel.
(ugye mint tudjuk ez törvényellenes, nem hiteles, büncselekmény mert hamisitás stb. ugyebár).

No már most, a fő lényeg most jön:
most már riogatnak azzal, hogy megküldték a névről jól ismert HODOSI Ügyvédi Irodának ezt az ügyet(jogi eljárás előkésztésének folyamata), és irták is hogy felkeresnek otthonomban (no már most ez zaklatásnak minösülhet igyis ugyis sztem, mert mi az hogy ők akkor keresnek fel mikor kedvük tartja???)

Igen a tartozás: 2012-es (tmobos számlák egy része) létezik.

Engem az idegel mint sokan mást itt, hogy nem küldtek egy olyan levelet se, ami térvivevényes lett volna.
(Vagy ha küldtek is biztos levan fizetve aposta, hogy csak azért se érkezzen ki értesítő)
De mint tudjuk, abban is ugyan ilyen jelleggel "hitelesített" levél jött volna, ami ugyebár szintén érvénytelen. Ha ennyire mennek a pénzük után akkor miért nem képesek a dolgozikkal aláirni azt a pár papirt meg a pecsétet rányomni?
Megmondom én: hogy nehogy megerőltessékmagukat... mit nekik kézirás, ott a számitogép, szépen kinyomtatja a pecsétet meg az aláirást amin egyértelmüen látszik, hogy nyomtatvány.
miért kapják akkor a fizetésüket? azért hogy ott üljenek bent és csak nyomtatgassák a szép kis nem hiteles papirjukat? persze ha tértis levelet kell küldeni arra képesek pár tollvonást áldozni...
biztos drága a tinta a golyóstollba, tollbetét és így sporolnak...
No fő kérdésem:
ezek után nekem milyen jogaim vannak, ha tényleg kiküldik? ügyvédi irodába?
lakás alapbol nem az enyém, hanem apám nevén van, lakásban semmi sincs az én nevemen. tehát itthoni vagyontárgyakra nem tudnak semmit se érvényesiteni idővel behajtás útján, ha odáig jut.

De fizetési meghagyásos papirral anno fenyegettek ezek a levelek előtt, azokbol se lett semmi, visszakerült az ügy az éterbe, és most ujra kezdődőtt.

Jövedelmem nincs, számlámon levő összeg zéró, inkasszót is ha idővel tesznek rá, nem fogna meg semmit se.
Magyarul nincs mit megvonni tőlem, ilyenkor mik állnak fent? (Ha kikerül az ügy jogi útra)

Ja kérdés jogi út alatt: ha kikerül ügyvédhez ez az követelés, akkor nekem van jogom betekintetni az iratokba az ügyvédbnél amit az Instrum küldött meg neki? (Melyik törvényi jog szabályozza ezt, ha tudtok és van ilyen akkor pls egy § és bekezés számot?

(bocs a regényért de szeretek első körben sok krédést kivesézni)
további kérdés :
Mivel az Instrum nekem "aláhamisitott leveleket" küldött, és ha kiderül hogy az ügyvédnek rendesen odanyomott pecsét és aláirás szerepel, miket tehetek a továbbiakban? (más ügyvéddel pl, vagy saját magam, mivel ugye elég sok személynek nem rendesen hitelesített levél ment a postaládikájába)
(Ha igy lesz hogy nekik normálisan aláirt levél megy ki...tuti én is jogi utat választok, épp ezért, mert elég volt ebből és ebből a követléskezelős társaságból...
Konrkét oka ez a levél formájuk:
Ügyvédeket kérdem:mennyire legális érvényes ez a levél küldési formátum? hogy oda van nyomtatva a pecsét és az aláirás? mert sztem korántsem az. És ez ellen nem tudom hányan tettek már, de egyszer megkell tenni az első lépést valamit ha még nem történt meg. De tudom ez elég hosszú huzavona lesz majd