Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

MOKK fizetési meghagyás

Ksatya # e-mail 2015.07.15. 13:46

Köszönöm a megerősítést!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.07.15. 13:15
Ksatya # e-mail 2015.07.15. 10:48

Üdv! Segítene valaki abban, hogy ha a fizetési meghagyás jogerőre emelkedését követően teljesített az adós és végrehajtás nem lett kérve, szükséges-e a teljesítésről értesíteni az fmh-t kibocsájtó közjegyzőt?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.21. 12:11

Akkor a magyar jogot kell alkalmazni.

www.kbs-ugyved.hu

porcmistrec # e-mail 2015.01.21. 08:29

A külföldön kötött házasságot, mivel én eredetileg is magyar állampolgár vagyok, itthon is anyakönyveztettük (gyakorlatilag közöltük a hatósággal a házasságkötés tényét), ezt követően küldtek egy magyar házassági anyakönyvi kivonatot, feltüntetve benne a házasságkötés helyét (külföld) és idejét. Ha ezt nem adják ki senkinek, akkor nem tudom honnan tudta meg a követeléskezelő. A feleségem időközben megkapta a magyar állampolgárságot(kettős), de a hitelszerződés megkötése ezt megelőzően, viszont a házasságkötés után történt.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.20. 10:17

Van közös állampolgárságuk is?

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.20. 10:16

Azt ki nem adják semmiféle "adósságkezelőnek".

www.kbs-ugyved.hu

porcmistrec # e-mail 2015.01.20. 10:06

Magyarországon élünk, azt nem tudom hogy került hozzá az anyakönyvi kivonat, gondolom lekérte a nyílvántartásból, mert mi nem adtuk a kezébe.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.19. 09:31

Hol élnek?
(Hogy kerül az anyakönyvi kivonat az "adósságkezelőhöz"? Csak kíváncsiságból.)

www.kbs-ugyved.hu

porcmistrec # e-mail 2015.01.19. 09:23

Abban az esetben, ha a feleség nem magyar állampolgár és a házasság nem Magyarországon köttetett (csak készült róla magyar házassági anyakönyvi kivonat, innen tudta meg a követeléskezelő, aki a végrehajtás kérő egyben) is a magyar PTK joghatályos rá vonatkozóan?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.18. 19:11

Nem így van. De ki nem javítalak. Egyszerűbb lett volna be se írni.

www.kbs-ugyved.hu

elfmage999 # e-mail 2015.01.18. 16:26

Ha házasságkötés utáni a hitelfelvétel akkor is hivatkozhat a feleség arra, hogy ő erről nem tudott.

Ha tudja bizonyítani, hogy a hitelfelvételből nem gazdagodott (nem közösen éltétek fel, nem lett belőle olyan vagyontárgy ami az övé is, stb), akkor még ki is kerülhet a követelés alól.

A feleségnek kell bizonyítania! Nem automatikus a vélelem.

Ha nem így van akkor egy jogértő javítson ki!

Sherlock # e-mail 2015.01.18. 10:48

Akkor ő se küldjön ellentmondást (bár szerintem sincs ennek jelentősége, ha közös kasszán vagytok és nem terveztek válni) . Kérjetek részletfizetést ha egy éven belül vissza tudjátok fizetni.

www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/

porcmistrec # e-mail 2015.01.18. 09:56

Menetközben kiderült, hogy én néztem el valamit, újra áttekintve a papírokat ma. Mégis a házasságkötés után aláírt hitelszerződésről van szó (csak én írtam alá, a feleségem még adóstársként sem lett bevonva, tudom ez nem számít).

Ekkor mit lehet, mit érdemes tenni, ha egyáltalán lehet még valamit tenni.

Köszi!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.17. 11:07

Ha a saját tartozásodat nem vitatod, akkor te ne mondj ellent. (Te ugyanis elvesztenéd a pert, ő meg valószínűleg megnyeri.)

A "végrehajtást kérő" hogy jön ide?

www.kbs-ugyved.hu

porcmistrec # e-mail 2015.01.17. 10:49

Köszönöm a válaszokat, hasznosak.

Nem voltunk élettársak a felvételkor, sőt nem is ismertük egymást. Különvagyona nincs, közös kasszán vagyunk, de a szerződés aláírása házasságkötés előtt történt. Mivel én is, ő is kapott külön FMH-t, melyekben II. rendű kötelezett ő, ezért fontos hogy az én nevemre küldött FMH-nak kell-e ellentmondani avagy sem. Arra gondolok, hogy ha rajtam mint I. rendű kötelezetten nem tudják végrehajtani, akkor rajta keresik majd a pénzt. Tehát elegendő csak az ő nevére küldött FMH-nak ellentmondani?

végrehajtó1 # e-mail 2015.01.16. 12:50

Van az ellentmondásnak illetéke, vagy feladom ajánlott tértivevénnyel és ennyi?

nincs illetéke.Fogsz egy a4 lapot és az ügyszámra hivatkozva annyit írsz:ELLENT MONDOK.
Ezt ajánlottan ad fel.

Majd ha lesz bírósági tárgyalás akkor tanúként a feleséged téged is idéztessen be .És mindketten nyilatkozzátok jegyzőkönyvbe hogy nem tudott a feleséged a kölcsönröl hiszen akkor még élettársi kapcsolatban sem voltatok.

Ezért a tartozásért nem egyetemlegesen feleltek.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.01.16. 10:45

Az attól függ, hogy a kölcsön felvételekor élettársak voltatok-e.

Ha nem te vitatod a tartozásodat, akkor ne te mondj ellent.

(Amúgy meg közös kasszán vagytok, nem? Vagy van a feleségednek különvagyona?)

www.kbs-ugyved.hu

porcmistrec # e-mail 2015.01.16. 08:23

Sziasztok!

FHM-t küldött a közjegyző, nekem és a feleségemnek is.

Én vagyok a szerződő a hitelnél, a házasság jó néhány évvel a szerződés megkötése és a hitel folyósítása után köttetett.
Ez esetben jogosan hivatkozik a végrehajtást kérő a PTK-ra, ami alapján feleségemet mint II. rendű kötelezettet bevonja a végrehajtásba?

Ellentmondással szeretnék élni, amit időben megküldök a közjegyzőnek (tegnap vettük át a levelet). Van az ellentmondásnak illetéke, vagy feladom ajánlott tértivevénnyel és ennyi?

A részemre küldött FMH-t nem vitatom, csak a feleségem bevonását II. rendű kötelezettként.

Előre is köszönöm!

ruggiero #   2014.12.02. 11:49

Üdv a fórumozóknak! Külföldi végrehajtással (Románia) kapcsolatban lenne kérdésem, valaki csinált már ilyet. A kötelezettnek van magyar és romániai lakóhelye is. Akár magyar fizetési meghagyással és utána végrehajtási tanúsítvánnyal, akár európai fizetési meghagyással próbálkozunk, mindenképp ismerni kell a kötelezett romániai címét. Az meg nincs meg nekünk. Vkinek bármi ötlete, tapasztalata?

don

Vh-ügyes # e-mail 2014.11.27. 20:02

Viszont, ha nem mondasz ellent, végrehajthatóvá válik és előállhat egy olyan szitu, mikor - a felszámolást megelőzve - belőled lesz térülés...

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.com
TEL.: 06-30-8464220

ius latratus # e-mail 2014.11.27. 13:42

Jogorvoslat? Éppen ellentmondással is élhetsz a fizetési meghagyással szemben. Ebben azt esetben polgári perben - akár - elévülési kifogást is beterjeszthetsz. De én innen meg nem mondom neked, hogy ennek van-e (lehet-e) alapja, vagy sem.

Amani # e-mail 2014.11.27. 13:17

Köszönöm!
Ezek szerint semmi jogorvoslatra nincs lehetőségem? Teljesen helyes az eljárás?

ius latratus # e-mail 2014.11.27. 12:42

Kettő kérdés volt.
A válasz mindkettő esetben: nem.
(még akkor is, ha az utolsó kérdésre a "nem feltétlenül" lenne a helyesebb)

Amani # e-mail 2014.11.27. 12:33

Tisztelt Szakértők!
Az alábbiakba kérném a segítségüket. Egy Kft folyószámlahitelénél kezes voltam. A Kft jelenleg felszámolás alatt van. Még nem zárult le.
Viszont ma kaptam a MOKK-tól egy fizetési meghagyást ez ügyben.
Kérdésem, hogy a cég felszámolását nem kell megvárni a követelést kezelő cégnek?
A bank követelése 2009.04 havi, a követelést kezelő cégnek 2011.08.24-én engedményezte a követelést.
Az elévülés a 2011-es dátumtól számítandó?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!