nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


VIIL # 2017.10.31. 11:33

Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Édesapám szerződést kötött az eszközkezelővel, de visszavásárlásra nincs lehetősége. Egyéb tartozás tudtommal nincs a lakáson. Én mint állandó lakcímmel bejelentett személy vagyok benne a szerződésben/ társbérlő.
Van valamilyen mód vagy esetleg engedélyezheti az eszközkezelő, hogy én vásároljam meg a lakást?
Köszönöm előre is!

nonolet # 2017.10.31. 08:38

Azért olvashatnál értőn vazze!
Ne kelljen már mindent a szádba rágni...

- -

Miért ne lehetne tovább közös képviselő csak azért mert nincs ott tulajdona?!!!

Nem vagy képes értelmezni?!!!! amit írtam.

Az nagy gáz, mert rövid és érthető magyar szöveg...

"Tehát BÁRKI megválasztható közös képviselőnek, aki nincs kizárva a törvény által (kizáró okok majd a végén).

Akár van ott tulajdona, akár nincs !!!!!!!
Akár magánszemély, akár jogi személy.
(tehát akár egy vállalkozó is lehet)"

rozsika101 # 2017.10.31. 05:17

Köszönöm a választ. A jelen esetben májusban adta el a lakást a Magyar Államnak,azóta is Ő a közös képviselő ,müködhet-e igy tovább a következő választásig,vagy összekelett volna hivnia egy lakógyülést és azon jeleznie kelett volna a tényállást, hogy már csak bérlő/ kikértem egy nemhivatalos tuljdoni lapot a kormányablakon keresztül és onnan tudom,hogy már nem az övé a lakás,Ő nem mondta/, ujj választást kelett volna tartania .A közös képviselő választáshoz az egyszerü többség elég?Vagy kell a 100%,és az ő esetében a vagynkezelő megha talmazása is kell?Rózsika 101

nonolet # 2017.10.30. 21:40

Maga a tulajdonos VAGY az ő írásos meghatalmazottja szavazhat csak.
(meghatalmazni lehet: teljes bizonyító erejű magánokirattal, vagy közokirattal)

- -

A társas házban két funkciót kell ellátni.

  • közös képviselőség
  • társasház kezelés

A közös képviselőségez NEM kell semmilyen végzettség!!!
Mivel az egy választott tisztség.

Tehát BÁRKI megválasztható közös képviselőnek, aki nincs kizárva a törvény által (kizáró okok majd a végén).
Akár van ott tulajdona, akár nincs.
Akár magánszemély, akár jogi személy.
(tehát akár egy vállalkozó is lehet)

Más téma a társasház kezelés.
Ezt csak olyan végezheti, aki erre képesített!!!

Lehet AZONOS a közös képviselővel és lehet tőle különböző is. A kizáró okok itt is érvényesek persze.

A képesítési előírás alól van EGY kivétel.
Akkor él a kivétel HA!!!

  • a közös képviselő
  • magánszemély

ÉS

  • éppen ezt a közös képviselőt bízza meg a ház
  • a társasház kezeléssel IS a közös képviselet MELLÉ

Neki akkor kivételesen nem kell társasház kezelői képesítés.
Minden más esetben kell...

- -

Esetedben tehát a már csak vissza bérlő

  • lehet közös képviselő (ha ő lett megválasztva)
  • a közös képviselőség mellé társasház kezelő IS lehet

ha ezzel is meglett bízva és neki ekkor nem kell képesítés.

  • csak akkor szavazhat, ha van rá meghatalmazása a tulajdonostól (mivel nem tulajdonos a házban)

- -

A kizáró okok...

49. §
(1) Nem lehet közös képviselő
és nem láthat el
társasház-kezelői, ingatlankezelői tevékenységet:

  1. aki büntetett előéletű,
  2. aki ilyen tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt áll,
  3. az a természetes személy vagy gazdálkodó szervezet, aki, illetőleg amely ilyen tevékenységével összefüggően keletkezett, jogerősen megállapított fizetési kötelezettségének nem tett eleget,
  4. üzletszerűen végzett társasház-kezelői, ingatlankezelői tevékenység esetén az, aki nem rendelkezik az e törvényben meghatározott szakképesítéssel és nem tesz eleget az e törvény szerinti nyilvántartásba vételre vonatkozó bejelentési kötelezettségének.

- -

A kivétel...

Az 54. § (1)-(2) bekezdéseiben meghatározott kötelezettség a nem!!!!! üzletszerű
társasházkezelést végző természetes személy közös képviselőre nem vonatkozik.

rozsika101 # 2017.10.30. 20:42

T. Kovács Béla Sándor. Köszönöm a választ,egyébként milyen végzettséggel lehet valaki közös képviselő az okj végzetségen kivül kormendi

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.30. 15:46

A tulajdonos jogait természetesen a tulajdonos gyakorolhatja.
Aki nem tulajdonos, az nem lehet az előírt végzettség nélkül közös képviselő.

rozsika101 # 2017.10.30. 14:19

T.fórum. 4 lakásos tárasházban a melettem levő lakás a Magyar Államé lett devizahitel miatt.A nemzeti eszközkezelőtől valószinüleg visszabérlik.Ilyenkor ki dönt ennek a lakásnak a nevében,ha a lakógyülésen szavazunk,illetve ennek a lakásnak a tulajdonosa a közös képviselő,nincs okj vizsgája lehet-e ezután közös képviselő mint bérlő.A választ előre is köszönöm Körmendi

gerbera317 # 2017.09.24. 17:02

Oka van, ha a feltételek fennállnak, de a bank nem járul hozzá. Például aránytalanul kicsi a várható megtérülés a kihelyezett kölcsönösszeghez képest. Mi ezt nem tudhatjuk, a kérdező viszont nagyon is tudja. A kérdése nem is erre irányul, hanem arra, hogyan támadhatja meg a bank elutasítását. Szerintem sehogy.

drbjozsef # 2017.09.24. 15:41

Ha igen, csak a bank szuttyogtatásával lehet esetleg járható. Valami indoklás? Hátha félreértés van. Persze ennek a gyakorlati esélye elég csekély, de egy próbát megér, más biztos nincs.

noki79 # 2017.09.24. 07:13

Köszönöm a válaszokat.
Ha jól értelmezem,akkor ez innentől nem járható út.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.23. 16:25

Ahogy a jogászok mondják: széles körű diszkrecionális joga van. :)

gerbera317 # 2017.09.23. 14:14

A banknak jogában áll nem hozzájárulni.

noki79 # 2017.09.23. 07:38

Szép napot.

Egy kis információra lenne szükségem.
Van egy felmondott jelzáloghitelem. A banknál benyújtottam a kérelmet az eszközkezelő programjában való részvételre. A bank elbírálta,minden törvényi feltételnek megfelelek,viszont a bank az elvi hozzájárulást nem adta meg,így elutasított.
Kérdésem az,hogy ebben az esetben van lehetőségem ezt az elutasítást valami formában megtámadni,vagy ellene fellebbezni?

gerbera317 # 2017.08.17. 11:12

Sokan járnak így. És igen, akadt már olyan, aki visszavásárolta az ingatlant.

Lulu1988 # 2017.08.17. 08:56

Érdeklődnék hogy járt e úgy valaki ,Nemzeti eszközkezelő azt mondta hogy ki küldte az eredeti szerződést és mégsem kaptam meg.....
Azt mondták hogy először ki küldték márciusban és vissza mnet nekik úgy hogy nem kerestem,áprilisba ki küldték az eredeti szerződést és alá is írtam és fel vettem ,pedig én semmit nem vettem fel és nem is írtam alá...
Ha fel vettem volna biztos nem hívom őket.
És lenne még egy kérdésem tudod már valaki vissza vásárolni tőlük ingatlant???
Válaszokat megköszönöm.

Berlo2017 # 2017.06.19. 19:52

Nincsen csak ez. Bőven elég ez is. :/ és köszönöm a tájékoztatást. De ottvtartok hogy megvárom a nav levelét,addig nem bújok se netet se fórumot mert mindenki mást mond..

Grave7 # 2017.06.19. 18:49

@Berlo2017: Írod:
Egy fizetésből élünk. (100.000). És a fizetésletiltás is főleg ha felét letiltják, súlyosan veszélyezteti a helyzetünket.
Ha csak egy végrehajtás van, akkor 33% a max ilyen tartozásnál (és fizetésnél), legjobb tudomásom szerint. Miért tiltanák le a felét? Van más tartozás is?

Berlo2017 # 2017.06.18. 18:49

Rosszul értelmezte az îrást, de lehet én fogalmaztam rosszul. 2013ban buktuk be. De a net programba tavaly, azaz 2016ban léptőnk. A nav tartozás ugyanebből a hitelemből ered hiszen anno a bank csak úgy adta meg a hitelt ha állami kezesség is társul hozzá. Persze azt a hitelintézethez való beváltás után ráterhelte a házra. Csakhogy ilyen esetben jelzálog nem érvényesíthető, ezért adók módjara hajtják be.számunkra az a felháborító hogy a hitelintézet dulplán jól járt,az állam pedig annak ellenére hogy rászorultság végett ugymond az ingatlanába lakom még követeli ezt is. De esetemben a kérdés az hogy a tartozás megfizetése veszélyezteti az anyagi helyzetünket azaz méltányosságra hivatkozva mérséklést kértem. Illetve részletfizetést. (Max 20-25000 forintot tudnánk kiszűkìteni egy fizetésből). De ha ezeket is elutasítják akkor hova fordulhatok. ???? És köszönöm a türelmét gerbera317!

gerbera317 # 2017.06.18. 18:44

Vadsuhanc, léccí! A másik topikban is parkolási bírságozol, meg szabálysétésezel, mintha nem is írtam volna semmit.
Ez sem adótartozás, hanem valami állami támogatás az ingatlanhoz, amit most adók módjára behajtanak.
Léccí...

gerbera317 # 2017.06.18. 18:41

a kérdésemre ezzel nem kaptam választ
Ja, ha nem érted... Nincs túl sok lehetőséged. Behajtják.

Vadsuhanc # 2017.06.18. 17:28

Kedves Berlo2017!

Azért elárulhatnád, hogy a NAV tartozás mikor keletkezett!

Azért mert 2013-ban a NET- programban részt vettél, az nem mentesít a jövőbeni adósságait miatt is. Mikori a NAV tartozásod pontosan ?

Ugye ?

Berlo2017 # 2017.06.18. 17:12

Köszönöm gerbera317. de a kérdésemre ezzel nem kaptam választ

gerbera317 # 2017.06.18. 12:45

Elég lett volna annyit írni, hogy a NET-programban az állam megvásárolta a kölcsönből vásárolt ingatlanodat, és a NAV most mégis végrehajtást indított.

Ha az ingatlan vételára nem fedezi valamennyi jelzálogjogosult hitelező követelését, a hitelezőre eső vételárhányadból meg nem térülő, hiteladóssal szembeni követelését véglegesen elengedni csak a pénzügyi intézmény (értsd: bank) hitelező köteles. A nem pénzügyi intézmény hitelező (pl. állam) nem köteles elengedni a fennmaradt követelését, így az adók módjára behajtható. Ha volt ilyened, akkor ezt hajtják be most.

Berlo2017 # 2017.06.17. 12:11

Bocsánat elìrtam 2007ben felvett :)

Berlo2017 # 2017.06.16. 20:41

Tisztelt "Fórumozók".
2017 ben svájci frank alapú Állami kezességvállalásos, jelzáloggal biztosított,fészekrakó hitelünket még 2013ban bebuktuk. Azóta a net trv. által az eszközkezelő elfogadta a szándéknyilatkozatot, állam megvette a lakást. A hitelintézet pedig minden további követeléséről lemondott. Az akkori ügyvédet illetve az eszközkezelőt is külön kérdeztük akkor hogy biztos h mindent elengedtek? Mindkettő válasza az volt h nyugodjunk meg mert minden nemű tartozás ami ebből a hitelemből származik megszünt!!!! A hét elején megkerestek a navtól hogy tiltják a fizetésem 2 606 791 ft erejéig a kezességbehajtás végett. Mivel nem hiába kértem szociális helyzetemre való tekintettel anno se a net trv érvényesìtést beadtam mai nappal a navhoz a tartozásom mérséklési illetve rédzletfizetési kérelmét is ( ha a mérséklés netán elutasításra kerül) hivatkoztam és dokumentumokkal alá is támasztottam h semmilyen más ingatlanom ingóságom/unk nincs. Autónk se. Egy fizetésből élünk. (100.000). És a fizetésletiltás is főleg ha felét letiltják, súlyosan veszélyezteti a helyzetünket. A lakhatás is veszélybe hisz ha elmaradok számlákkal az eszközkezelő felmondja a szerződést, stb. Kérdésem az hogy ha ezt is elutasìtják milyen lehetőségem van még.????