nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


drbjozsef # 2017.05.23. 10:31

Szerintem ugy erti, hogy mar az Eszkozkezeloe a haz, de visszavasarolnak, es ha a nevukon van, akkor tovabbadnak.

gerbera317 # 2017.05.23. 07:37

Ha az ingatlan már az államé, akkor azt ne nagyon akard eladni. Ha még nem vette meg az állam, akkor pedig kérni kell a NET-eljárás megszüntetését.

Mendyke55 # 2017.05.23. 07:22

Üdv. Érdekelne hogy Eszközkezelôs hâzat ha megvan rá a vevô el lehet e adni?Ugy hogy a vevô elôlegébôl kifizetem az Eszközt és miután a nevünkre kerül a hâz megtörtênne a végleges eladãs...

Seriffke # 2017.05.17. 09:39

Koszonom a valaszokat!! Az nem igazan megy mert annyi penzem nincs egyenlore hitelt meg nem skarok felvenni!

Grave7 # 2017.05.17. 09:28

@gerbera317: Piaci árnál olcsóbban lehet visszavásárolni (2011. évi CLXX. törvény 9-10. §), aztán piaci áron lehet adni - normális adós ebből az esetleges többi tartozását fizetné ki.
A bérleti jogot nem lehet olyan szabadon "örökíteni" (Net. tv. 23. § d) pont), vagy egyébként átruházni/rendelkezni vele, mint a tulajdonjogot.

Az Eszközkezelőnek és magáncsődnek is az lenne az értelme, hogy az adós új életet tudjon kezdeni, tartozások nullázódjanak / kezelhető szintre csökkenjenek.

Szóval Seriffke kérdésére válaszolva: a többi tartozást is fizesd ki, utána édesanyádék visszaveszik az ingatlant és neked ajándékozzák hálából, amiért rendezted az életüket. Így korrekt és tisztességes.

gerbera317 # 2017.05.17. 08:25

Nem látom be, miért kell egy eszközkezelős lakást visszavásárolni, ha a bérlő élete végéig élhet benne 7-8 ezer forintos havi bérleti díjért. Ha én ennyiért bérelhetnék lakást, vagy 10-12 ezerért háromszintes családi házat, eszembe nem jutna ingatlant vásárolni.

Seriffke # 2017.05.17. 07:59

Van volt itt mar olyan aki vissza vasarolta a lakasat hazat?Akkor feleslegesen fizetem ki x millio forintot!! Akkor semmi ertelme vissza vasarolni mert senki nem tudja majd kifizetni azt a felhalmozodott tartozast!!

drbjozsef # 2017.05.16. 12:50

Köszönöm a javítást.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.16. 11:57

és semmis lesz az ajándékozás.
Nem. Csak a megajándékozottnak tűrnie kell, hogy a hitelezőt az ajándékból kielégítsék.

drbjozsef # 2017.05.16. 09:16

Seriffke,

tökmind1, ezt nem lehet megcsinálni, amit akarsz.

Ha visszaveszik a lakást az eszközkezelőtől, és neked ajándékozzák, akármennyivel azelőtt, hogy a végrehajtó vagy bármilyen hitelező be tudná jegyezni a jogát rá, nem számít, mert bármelyik hitelező megtámadhatja az ajándékozást, és fedezetelvonó ügyletnek fogják minősíteni, és semmis lesz az ajándékozás.

Ha jogszerűen vissza akatjátok venni az ingatlant, a többi tartozást is ki kell fizetni.

gerbera317 # 2017.05.16. 07:10

És más, folyamatban lévő végrehajtásokban a végrehajtó rögtön le is foglalná az ingatlant. Nagy ötlet.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.16. 05:21

Azt akarja mondani, hogy a szülei élnének a visszavásárlási joggal, és ehhez ő adná nekik a pénzt (ajándékba vagy kölcsön).

Seriffke # 2017.05.16. 03:02

Grave7 Akkor ne haragudj hogy nem voltam egyertelmu! Tehat adott 1 haz eszkozkezelos!A hazat nem tudja kifizetni csak az akinek a neven van a szerzodes illettve annak is megy vissza a nevere! De mivel anyameknak ki tudja milyen tartozasai vannak hogy nem eri öket utol a vegrehajto amig az foldhivatalba bejegyzik nekik a tulajdonjogot?!? El lesz ajandekozva de annak is van ideje mig bejegyzi visszajegyzi az eszkozkezelo!!

Grave7 # 2017.05.15. 20:40

@Seriffke: Össze-vissza beszélsz. Mit értesz azalatt, hogy "kifizetni édesanyádék házát"? A banki hitelt? Ha a tartozás ki van fizetve, akkor végrehajtó törölteti a végrehajtási jogot, a bank pedig zálogjogot. Mit jelentene le az eszközkezelő, ha jelzálogos tartozás ki van fizetve?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.15. 18:33

Stunde76, el kellene gondolkodni a magáncsődön.

Seriffke # 2017.05.15. 18:31

Sziasztok! Érdeklodni szeretnek olyan dologgal kapcsolatban hogy kifizetnem edesanyamek hazat,de nekik van meg rengeteg tartozasuk es ha kifizetem akkor a vegrehajto vagy a bank nem rakja ra a kezet meg el nem ajandekozza?? (Ami persze gyors lesz) mert ha a vegrehajto jogot tart ra es az eszkozkezelo lejelenti a vegrehajto fele akkor semmi ertelme kifizetni! Allaspontom szerint! Koszonom szepen aki tud erre vmit mondani!

stunde76 # 2017.03.30. 17:12

Üdv!
2007-ben vásároltam Székesfehérváron egy panellakást (32m2), CHF alapú lakáshitelre + személyi kölcsön és önerő befizetéssel, a lakáshitel 4.250ezer volt, a lakás vételára pedig 6,5millió. A bank (Raiffeisen) mondvacsinált okok miatt nem adta meg akkor még a szocpolt sem, de személyi kölcsönbe számolta el. Sajnos pár éve munkanélküliség miatt nem tudtuk fizetni a részleteket és a rezsit sem, amit ráterheltek a végrehajtók az ingatlanra, így most a bank felmondta a hitelt, és még a beadott eszközkezelő programban való részvételt is elutasította, nem járul hozzá. Mi történik most, vagy mit tehetnék? Lakáshitelre befizettem már több, mint 2milliót, de még mindig több, mint 8-at követelnek, az egész lakás nem éri a felét sem. Hogy ne legyen még több terhünk, így a felújítási programban sem kértük a nyílászáró cseréket sem, és a teljes villanyvezetéket is cserélni kellene (szerelő szerint zárlatosak a konnektorok), de most sem vagyunk jobb helyzetben, holnap jár le a közfoglalkoztatotti szerződésem, egyedül nevelem az iskolás gyermekemet, a fele fizetésem pedig vonják. Nagyon félek, hogy utcára tesznek, de fogalmam sincs mit léphetnék a semmiből. Ha valaki tud valamit, kérem segítsen! Köszönöm!

Barbara75 # 2017.03.25. 04:44

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Grave7 # 2017.03.24. 22:13

@Barbara75: Mindegy, hogy más követelés miatt bejegyzésre kerül-e végrehajtási jog az ingatlanra, ha a NET Zrt. átveszi az ingatlant, akkor minden teher törlésre fog kerülni.
Ez persze csak a zálogjogos követelés megszűnését eredményezi, minden más tartozás megmarad és ki kell fizetni azokat.

Egyébként javasolnám neked is, hogy olvass vissza ebben a témában, sok kérdésedre meglelheted a választ.

MajorDomus # 2017.03.24. 21:27

Folyamatban van az ügy,huzzátok az időt amig a NET lép,onnan már nem tudnak ráterhelni!

Barbara75 # 2017.03.24. 17:13

Kedves fórumozók! Az alábbi ügyben kérném a hozzáértő válaszukat! Sajnos úgy alakult, hogy jelzálog hitelünket a bank felmondta. Eszközkezelőhöz való csatlakozási kérelmünket elfogadta, továbbította a Net Zrt-nek. Viszont van más hitelünk is, amit nem fizettünk ( sajnos egy betegség miatt majdnem elvesztettem a férjem, és amíg nem tudott dolgozni, teljes csődbe jutottunk. Örültünk, hogy a megélhetésre, rezsire, gyerekeinkre elég volt a bevételünk.)
Több évi hallgatás után most jelentkeztek a követelés kezelők, részlet fizetést kértem, mert egyenesbe jöttünk, férjem is dolgozik, tudjuk vállalni. A részletfizetési kérelmemet még nem bírálták el. A Net Zrt még nem vette velünk fel a kapcsolatot. A kérdésem az lenne, hogy ha a követelés kezelő nem fogadja el a részletfizetési kérelmemet, és mondjuk végrehajtást kezdeményez, akkor az ingatlanra jegyeztethet e be végrehajtási jogot? Jöhet e az ingatlanunkba foglalni? Vagy ebben az esetben, mivel a zálogjogosult bank elvi hozzájárulását adta a Net Zrt,-hez való csatlakozáshoz, az ingatlanra már nem jegyezhet be senki semmit? Köszönöm válaszukat

Grave7 # 2017.03.10. 20:14

@zsuzska 72: Az ingatlanról minden törlésre kerül, de csak a jelzálogjogos tartozás szűnik meg, minden más tartozás (így a végrehajtási joggal érintett is) megmarad és azokat meg kell fizetned.

zsuzska 72 # 2017.03.10. 18:57

Jó estét, a mi esetünk a következő:jelzálog hitellel terhelt az ingatlan, szeretnénk az eszközkezelőhöz beadni de más hitelből adódóan még két ügy rá lett jegyezve végrehajtás alatt kérdés azok a hitelek is törlődnek ha az eszközkezelő hajlandó befogadni az ingatlant?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.08. 16:34

100%-ban az állam a tulajdonos. A visszavásárlási jog pedig, szerintem, nem öröklődik. Anyád visszavásárolhatja.

szendy20 # 2017.03.08. 16:14

Kedves Mindenki!
Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni nekem.
Édesapám 2016. szeptember 26-án elhunyt.
Az ingatlan amiben laktak a Nemzeti Eszközkező vette át. 50-50% édesanyámmal voltak tulajdonosok, ők adták át az eszközkezelőnek.
Egyébként a szüleim elváltak, apukám testvéremmel lakott az ingatlanban. (Édesanyám küldföldön él).
Megkerestem a Nemzeti Eszközkezelőt, hogy bejelentsem hogy édesapám elhunyt, viszont szeretném tovább fizetni a bérleti díjat, illetve visszavásárolni.
Azt a választ kaptam első körben, hogy még erre nincs jogszabály, ha az egyik bérlő elhunyt tovább mi a helyzet, a második alkalommal pedig azt hogy visszavásárolni semmiképp nem lehet, mivel már apukám elhunyt és 50% az állam a tulajdon, 50 % pedig az anyukám.
Nem tudom merre induljak el, de én már ezeknek nem hiszek.
Tud valaki ajánlani egy ügyvédet, akivel ezt intézhetném, mert a nagyon szeretnék a végére járni a dolgoknak?!
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Tóth Cintia