Végrehajtás szünetelése / felfüggesztése


gerbera317 # 2020.05.03. 15:04

Nem ugyanazt írom. Az üdvözlet utáni mondatodból nagyjából egy szó sem igaz. Viszont lehet kérni a végrehajtás felfüggesztését, ahogy eddig is lehetett, csak most könnyített feltételekkel. De semmiképpen nem úgy, ahogy te 'hallottad'.

veze # 2020.05.03. 14:56

nem egészen értelek, azt mondod rosszul hallottam, majd ugyanazt irod le, amit én...

gerbera317 # 2020.05.03. 14:09

Rosszul hallottad.
Ugyanúgy kell kérni, mint egy pohár vizet.
A végrehajtást a bíróság függesztheti fel, tehát a bíróságot kell kérni. Viszont célszerű a végrehajtónak megküldve előterjeszteni a kérelmemet. Az email-es küldés hatálytalan.
Indokolni kell, mert a két szép szemedért nem fogják felfüggeszteni.

veze # 2020.05.03. 12:18

Üdvözletem! Azt "hallottam", hogy ha már vonják a bérem egy részét, azalól nem kapok ugyan mentességet a padémiás vészhelyzet alatt, de lehet kérni 1-2 honapnyi levonás felfuggesztést s utána majd annyival tovább vonják. Ez igaz?  Ha igen, mi ennek a modja, formája, szövege?  Egy kérvény a végrehajtonak?  Lehet emailben is vagy ajánlott levélben kell? Indoklás kell?  Más egyéb? A válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2020.05.03. 06:04

Ha a várható vételár nem fedezi az összes követelést, az árverésen kívüli értékesítést valamennyi végrehajtást kérőnek is kérnie kell. Csakhogy felfüggesztett ügyben hiába kérik. Nélkülük pedig nem tartható meg az értékesítés.
De egyébként sem jó a kérdésnek ez a része. Mert ha a vételár fedez mindent, akkor nincs szükség a végrehajtást kérő kérelmére. Viszont a vételárból mindenkinek részesülnie kell. Csakhogy felfüggesztett ügy végrehajtást kérője nem részesülhet a vételárból. Ebből a látszólagos ellentmondásból következik egyedüli megoldásként, hogy olyan adós esetében, akinek ha csak egyetlen ellene folyó végrehajtása fel van függesztve, nem foganatosítható olyan végrehajtási cselekmény, ami korlátozza a felfüggesztett végrehajtási ügy végrehajtást kérőjének kielégítéshez való jogát. És ilyen végrehajtási cselekmény például az árverés vagy vagyontárgy árverésen kívüli értékesítése.

apos60 # 2020.05.02. 20:28

gerbera317 köszönöm a választ!
Olyan esetben amikor sikerült felfüggeszteni a végrehajtásokat,de a folyamatban levő gyermektartásra nincs kérve felfüggesztés akkor a gyermektartás végrehajtást kérő,ha szeretné árverésen kívül,de végrehajtás hatálya alatt az ingatlant megvenni akkor a többi végrehajtást kérőket akiknek a végrehajtása felfüggesztve van az ő bele egyezésük ugyan úgy kell?
Köszönöm válaszod előre is!

gerbera317 # 2020.05.02. 19:16

A végrehajtásokat ügyenként kell felfüggeszteni. Nem létezik olyan felfüggesztő intézkedés, hogy "az adós ellen folyó valamennyi végrehajtásban". Ebből következik, hogy a bíróság nem is függeszt fel olyan végrehajtást, amelyben azt senki nem kérte. Ebből következik, hogy a kérdésedre a válasz (ha még megtalálod, melyik mondatod az, mert kérdőjelet azt nem tettél a végére): igen, lehet. Mármint kérni.
OFF Azt még jegyezzük meg, hogy a kérdésednek az égvilágon semmi köze a felvezetéshez; ennyi erővel azt is megkérdezhetted volna a végén, hogy hány éves a kapitány. ON

apos60 # 2020.05.01. 06:29

Üdv Tisztelt szakértők!
Adott egy ingatlan amit a gyermekeink nevére vettünk meg.
Az egyik gyermekünk (lány) adóssága miatt az ingatlanrészére (50% os tulajdonjog) végrehajtások vannak folyamatban.A másik gyermekünk annó felvett erre az ingatlanra jelzáloghitelt amit szerződésszerűen fizetett,de a végrehajtási jog bejegyzések miatt a bankja felmondta a hitelt bekapcsolódott a végrehajtásba a bank faktoringja.A faktoringal van részletfizetési megállapodása a gyereknek és azt fizeti.Az ügyhöz tartozik ,hogy a végrehajtás alá vont lány gyermekünk ellen az általunk vett ingatlanra kértük mi is gyermektartás címen a végrehajtási jog bejegyzését.A fele ingatlanrészére voltak már kiírva árverések ami jelenleg a folyamatos árverésen szerepel.
Azután érdeklődöm ,hogy lehet e úgy végrehajtás felfüggesztést kérnie az adós lány gyermekemnek amire
a gyermektartásdíj végrehajtás felfüggesztésére nem terjed ki.(Az árveréseket nem a faktoring kérte más követeléskezelő.)
Köszönöm előre is a válaszokat!

gerbera317 # 2020.02.02. 19:03

Nincs konkretizálva, hogy mi a teendője a végrehajtónak
Azt teszi, ami az adott helyzetben a leginkább célravezető. Az pedig, hogy mi a végrehajtás célja, eléggé jól ismert.

tomaj # 2020.02.02. 18:09

Tehát ennyi?
Senki többet harmadszor?
Nincs konkretizálva, hogy mi a teendője a végrehajtónak, a szüneteltetés megszakításakor? Vagy a behajtás folytatásakor?
Nem tudom hogy helyesebb, a szüneteltetés szüneteltetését jogilag megfogalmazni ... :-)

tomaj # 2020.01.31. 05:25

Nincsenek követeléseim.
Csóró taxis vagyok. A végrehajtásnak köszönhetően, már bérelt autóval.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.30. 18:54

Egy keményebb végrehajtó utánajárna és lefoglalná a követeléseidet. Ha már vállalkozó vagy.

tomaj # 2020.01.30. 14:08

Tehát, nincs értesítési kötelezettsége, csak a szokásjog?
Magyarul, még minimum öt évig lemondhatok arról, hogy utaljam az adómat? :-(

gerbera317 # 2020.01.30. 13:58

Az a végrehajtón múlik, azon, hogy hogyan szokta csinálni. A gyakorlat szerint, újrainduláskor felszólítja az adóst a teljesítésre, és megismétli a vagyonkutatást. A bankszámla-válasz újabban már csak 2-3 nap szokott lenni, és ha van rá embere a végrehajtónak, akár mehet is az inkasszó.

tomaj # 2020.01.30. 13:53

Köszönöm!

De most nem ez az aktuális kérdés.
Nem mondom hogy nem fontos, de az még öt év.

Most az érdekelne, hogy ha mégis kéri, akkor arról kapok e értesítést, vagy inkább továbbra is csekkezzek, sorba álljak a postán ... stb. :-(

gerbera317 # 2020.01.30. 13:27

Az MKK-tól kitelik, hogy nem kéri a folytatást az elévülés beállta előtt.

tomaj # 2020.01.30. 12:55

Akkor megint Bocs!

Én teljesen laikusként idejöttem egy kérdéssel, amiről azt gondoltam, hogy a hozzáértőknek egy perc és egy mondat a válasz.
Ezek szerint tévedtem.
Türelmesen várom, amíg valakinek lesz ideje és kedve elmélyedni a kérdésben ...

wers # 2020.01.30. 12:45

Lecsesz, aztán nem válaszol :-(

Noooo, ha majd ráér, és kedves is lesz, válaszol, de az ilyenekkel nem szokták a kedvét meghozni. (másét sem)

tomaj # 2020.01.30. 12:32

Nnaszép! :-)
Lecsesz, aztán nem válaszol :-(

tomaj # 2020.01.30. 12:15

Magyar Követeléskezelő Zrt

tomaj # 2020.01.30. 12:13

Bocs.
Valami követeléskezelő. Fejből, Tomori köz.

gerbera317 # 2020.01.30. 12:12

Ennyit locsogni... Bezzeg, hogy ki a végrehajtást kérő, arról egy betűt sem bírsz írni, úgy-e? Pedig ha valami fontos, akkor ez éppen az volna...

tomaj # 2020.01.30. 12:05

Üdvözletem!

Egy kb négy öt éve folyamatban lévő végrehajtási ügy eljutott odáig, hogy a végrehajtótól kaptam egy levelet, miszerint vagyontalan vagyok, nincs lefoglalható ingó és ingatlan vagyonom, tehát szünetelteti a végrehajtást.
Az összeg, 1,5 millió, és állítólag egy felszámolt cég házipénztárában kellett volna ezen összegnek rendelkezésre állnia. (sosem volt, csak a könyvelő cseszett el valamit)
Utána olvastam persze ez mit jelent, ki mikor és miért indíthatja újra, meg persze mikor évülhet el.
De!
Arra nem találtam semmi kapaszkodót, hogy az újraindításnál, kell hogy kapjak róla egy értesítést, vagy egyszerűen megy az inkasszó a bankszámlámra?

A kérdés azért lenne lényeges, mert egyéni vállakozó (Katás) vagyok, és a vállalkozói számlám évek óta áll, mert nem merek rá pénzt betenni. Pedig, az adókat és járulékokat elvileg onnan kéne rendeznem. Elintéztem, hogy fizethessem csekken, de örülnék, ha a mindennapi léthez szükséges bankszámla, bankkártya használatot végre megengedhetném magamnak.
Sajnos anyagi helyzetemet megrengetné, ha pl az adóra betett 50 ezremet hirtelen elvinnék ....:-(
Tehát, nem vagyonok tárolására, hanem a mindenhavi, nagyságrendileg százezres pénzmozgásra lenne használva.

Tehát tömören. Értesítés nélkül történhet e behajtás, a szüneteltetés alatt?

Köszönöm szépen.

gerbera317 # 2020.01.25. 11:22

Khmm... Tuggyuk, hogy sávosan kell kiszámolni a jutalék mértékét. Mivel ez színtiszta matek, nincs is helye vitának. Nem is ezen szokott menni a hiszti, hanem azon, hogy mi alapján kell a jutalékot felszámítani. És ez a téma is ezzel fog tovább folytatódni, akárki meglássa...

alsovonal # 2020.01.24. 10:06

Folytatás, véletlenül félig küldtem el. Tehát.

Pl. 10M Ft feletti összegnél fix 700E és ha van a 10M-n felül még tartozás, akkor plusz még annak a 3%-a.

Javíts, ha rosszul tudom!