Végrehajtás szünetelése / felfüggesztése


gerbera317 # 2016.08.17. 06:37

NET-programnál a végrehajtás szünetel, ami azt jelenti, hogy érdemi intézkedés a NET-programos ingatlannal érintett ügy(ek)ben nem történhet. De ezt nem jelenti azt, hogy a korábban lefoglalt vagyontárgyakat fel kell oldani a foglalás alól. Ha a NET-program véget ér, az ingatlant finanszírozó végrehajtást kérő ügye befejeződik, a többi ügy viszont ott folytatódik, ahol félbeszakadt. Szép is volna, ha az autót fel kellene oldani, és amíg a végrehajtások szünetelnek, addig te szépen eltapsolod az autót...

Jani23 # 2016.08.17. 04:08

Jó napot.
Lenne egy kérdésem.
Van egy lakás hitelem ami be bukott de a eszközkezelő fogja meg venni a banktól.
A végrehajtás szünetel..(erről kaptunk értesítést is)
Viszont az autómat le foglalták és már a 2.árverezés végén állunk.
A 3. nál az a baj hogy lejjebb viszik az autó értékét.
Ilyenkor ha szünetel a végrehajtás,akkor az a ingó-ra nem vonatkozik?
Tehát nem kaphatom vissza a személy autómat?
A választ előre is köszönöm..

gerbera317 # 2016.08.16. 15:37

Hány helyen kérdezted meg ugyanazt?

kökény67 # 2016.08.16. 11:30

Tisztelt Szakértők!
Egyik tartozásunk végrehajtóhoz került. Nála kértük a részletfizetést, utaltuk az első részletet.
Ingatlanjainkra rátette a végrehajtói jogot, ezért felvettük a kapcsolatot a végrehajtást kérővel (OTP Faktoring), akikkel meg tudtunk állapodni részletfizetésben. Utaltam két havi részletet, azt mondták, a végrehajtóval felvveszik a kapcsolatot, és kérik a szüneteltetést.
Erre ma kaptunk 3 levelet a végrehajtótól, az egyikben a gépkocsink lefoglalásáról foglalási jegyzőkönyvet küld, plsz egy levelet, hoy a Faktoring nem foadta el a felajánlott havi részlet nagyságát.
Másik két levélben mindkettőnknek pedig Részletfizetési megállapodás van az eredeti összegre.
Most ezt nem értem.
Lehet hogy csak egyszerre jött a két régebben elküldött levél az újjabb verzióal?

Ha a faktoring szüneteltetést kér, akkor a gépkocsival és a két ingatlannal mi lesz? Használhatjuk? Leveszik az ingatlanokról a végrehajtási jogot?

Tényleg nem értem ezt

markitibor # 2016.06.21. 13:11

nem vagyok jogász volt ügyvédem és természetesen nem írtam la mindent teljes részletességgel.
Csőd bűncselekmény miatt indult ellenem az eljárás mert az adás vétel után az új tulaj nem működtette a céget és nem tett eleget a fizetési kötelezettségeknek.És a bíróság szerint az adás vétel fiktív volt ezért megint rajtam kérték számon a cég pénzét.
Az ítélet szerint a cég vagyonával gazdagodtam és erre a vagyonra rendelt el a törvényszék vagyon elkobzást az állam javára törvényszéki végrehajtó által.
Ez a cég egy Bt-volt.

gerbera317 # 2016.06.21. 12:36

Ez így nem kerek. A leírtak alapján ez polgári követelés, csakhogy akkor nem az állam a jogosult, és nem a törvényszéki végrehajtó jár el.
Ha a perben is ilyen átlátszóan védekeztél, ne csodálkozz, hogy ide jutottál.

markitibor # 2016.06.21. 12:08

Egy cég ügyvezetője voltam ami eladásara került.
Cég vagyona ami csak kp volt eladásközben úgymond eltűnt,illetve akinek én átadtam az letagadta hogy átvette.
És a bíróság neki adott igazat és azt mondta ki hogy nálam van pénz.
Ez egy 2011 eladás volt csak most értem ide mert eddig tartottak az eljárások.

gerbera317 # 2016.06.21. 09:03

Azzal kezdted a témát, hogy "nagyon nagy összegű" végrehajtás van ellened. A törvényszéki végrehajtós ügyekre nem jellemző a "nagyon nagy összeg". Mit vétettél, hogy mégis?

markitibor # 2016.06.21. 07:24

Úgy látom lassan bezárul a kör.

Vh-ügyes # 2016.06.21. 05:25

minden követelésnek kétféle "értéke" van.
egy számszerű - jövőbeni - "névérték"
megy egy "ma ennyit adok érte..."
(akár egy részvény...)

nos, az állami az kivétel...

markitibor # 2016.06.20. 19:37

köszi mindenkinek a hozzá szólást.
Az elévülésre játszanék elsősorban és addig kihúzom a gyerektartás fizetéssel.
Úgy tudom míg nappali tagozaton tanulnak addig jár nekik.
Érdekelne ez a kivásárlás erről még nem hallottam.
Nem tudom hogy számít e de ez egy törvényszéki végrehajtás az állam javára jogosulatlan vagyongyarapodás miatt.
Természetesen nem gyarapodott a vagyonom csak rosszkor voltam rossz helyen.

végrehajtó1 # 2016.06.20. 18:02

Ha ügyesen csinálod akkor 80 éves leszel míg vonják a gyerektarit.
Oszt jónapot ( copy ryght Orbán viki)kérd vissza a volt asszonytól.

Vh-ügyes # 2016.06.20. 17:40

addigra vagy elévül vagy feltöri a malacperselyt és kivásárolja - töredékért - az ellene folyó követelést...

gerbera317 # 2016.06.20. 12:57

egyenlőre” -> egyelőre. :-/

A gyerektartási kötelezettséged egyszer csak meg fog szűnni, és nyugdíjas is csak leszel valamikor, mégha minimálnyugdíjjal is.

markitibor # 2016.06.20. 09:22

nincs semmim még munkabérem se egyenlőre.
ha lesz munkabérem akkor annak az 50% gyerektartásba megy + még abból is van tartozásom ami tudomásom szerint megelőzi ezt a végrehajtást

Vh-ügyes # 2016.06.20. 04:09

a kérdés, hogy van-e elvehető valamid vagy "betlire" játszol...

markitibor # 2016.06.19. 15:49

akkor inkább nem fizetek és úgy a Vht52§ d.pontja alapján fog szünetelni ha jól tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.19. 15:18

Vö.: Könnyű a békát a vízbe ugratni. Különösen, ha arra áll fejjel.

gerbera317 # 2016.06.19. 14:33

Jogszabály éppen nem mondja ki, de a bíróságot nem nehéz meggyőzni, hogy az bizony végrehajtási cselekmény.

markitibor # 2016.06.19. 14:28

köszi!
igen pont ezt nem találtam meg sehol hogy a törlesztő részlet befizetése végrehajtási cselekménynek minősül.

gerbera317 # 2016.06.19. 13:29

Nem tud elévülni, mert minden egyes teljesítésed - mivel végrehajtási kényszer hatására történik - végrehajtási cselekmény, ami megszakítja az elévülés folyamatát.

markitibor # 2016.06.19. 12:51

Tisztelt Fórumozók!
szeretnék tanácsot kérni az alábbi kérdésben.
Van ellenem egy nagyon nagy összegű végrehajtás.
A végrehajtóval kis összegű részletfizetésről állapodtunk meg mert vagyonom és letiltható jövedelmem nincs.
Ellenem a végrehajtás a Vht 52§ f.pontja alapján szünetel.
az összeg nagysága miatt ebben az életemben ezt kifizetni nem tudom.
Azt kérdezném hogy részletek fizetése mellet 5 év eltelte után kezdeményezhet e a végrehajtás elévülését.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Mt

Dr.Attika # 2016.03.17. 19:59

60 nap, de a felülvizsgálati kérelem nem jár a másodfokú ítéletben foglalt kötelezés végrehajtásának felfüggesztésével. A végrehajtó a jogerős ítélet kézhezvételét követően, ha a bíróság kiállítja a végrehajtási lapot, kilakoltathatja.

balmis # 2016.03.17. 19:42

T. Szakértő!

Sajnos II-fokon is elvesztettem egy ház használati pert, pedig engem zártak ki. Ellenfél ügyvédje azonnali kilakoltatást kért ellenem! Kérdésem az lenne, mennyi időm van felűlvízsgálati kérelmet beadnom az ítélőtáblához? Miután megjött a bírósági határozat, a végrehajtó azonnal kilakoltathat? Mire számíthatok? Előre is köszönöm!

gerbera317 # 2016.03.01. 12:58

Ez nem egyéb, mint a 40. § szerinti bejelentés elmulasztásának kikényszerítése

Phúúú, ez egy nagyon rosszul sikerült mondat. Helyesen így gondoltam: Ez nem egyéb, mint a 40. § szerinti bejelentés kikényszerítése, ha egyébként elmulasztották (vagy nem megfelelően jelentették be).