Ingatan árverés


valinéni # 2020.10.29. 07:38

Nagyon köszönöm.

A szívességi lakáshasználó kérhet a jegyzőtől birtokvédelmet?
A szívességi lakáshasználó ezek szerint nem is érdeklődhet a végrehajtónál, hogy kifizette-e már a vevő a vételárat vagy kapott-e haladékot?

drbjozsef # 2020.10.28. 13:44

A szívességi lakáshasználó, ha nem volt fél a végrehajtásban, akkor azt meg sem támadhatja.

drbjozsef # 2020.10.28. 13:44

valinéni,

Nincs.

Ha a jogosult felmondja a szívességi lakáshasználatot, akkor az megszűnik, a használónak ki kell költöznie. Viszont ha nem teszi, ugyanúgy lakáskiűrítési perrel lehet kirakni, ami nem rövid idő - kivéve, ha az árverési vevő időben (! vagyis sem előbb, min megnyílik rá a joga, és nem később mint a jogvesztő határidő) kéri a kiűrítést a végrehajtótól. Akkor megspórolható a per.

Ha még másfél hetet elhúzódik (márpedig a törvényes határidő is 30+15 nap), akkor becsúszik a moratóriumba, és kilakoltatás legfeljebb jövő májusban (megintcsak kivéve, ha fennállnak a kilakoltatás Vht. szerinti feltételei).

valinéni # 2020.10.28. 13:37

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha szívességi lakáshasználó van a ingatlanban és lezajlott az árverés a tegnapi napon, lehet-e bármire hivatkozni, időt nyerni?
A kikiáltási ár 50%-a volt a tényleges értéknek és beköltözhetőnek volt megjelölve.
Van-e bármilyen joga az évtizedek óta bennlakó szíveségi lakáshasználónak?
Meg lehet-e támadni az árverést.

Köszönöm
Vali

gerbera317 # 2020.10.27. 18:05

Aha. Értem. Akkor sok sikert!

Zsolt 92 # 2020.10.27. 17:54

Üdv
A hírdetmény szerint az árverés kitüzés napjától kezdődik a hat hónap Aug 15- Febr 15. Egy ügyvéd ismerősöm mondta hogy Május 5 ig pihenjek.

gerbera317 # 2020.10.27. 17:31

Arra ügyeljetek, hogy az adós a hat hónap lejártáig, vagyis áprilisban (a pontos napot neked kell tudnod) lejár. Ha nem költözik, a lejárat napjától számított 15. napig kérheted a végrehajtót, hogy ürítse ki az ingatlant. Hogy arra ténylegesen mikor fog sor kerülni, egy másik dolog. De ha nem kéred időben, akkor később már nem is kérheted. És ne higgy azoknak, akik azt mondják, kérjed most! Nem! Majd akkor lesz 15 nap, amikor kérheted, és sem előtte, sem utána!
ha február közepén lejáró hat hónap
Hogy a fenébe járhatna le akkor? Azt írod, hogy októberben nyertétek meg az árverést. Az árverés napja az árverési jegyzőkönyv aláírásának a napja. A halasztás pedig az árverés napja + 6 hónap. Az pedig testvérek között is áprilisban lesz. Nos?

Grave7 # 2020.10.27. 17:15

@Zsolt 92: Valószínűleg (ha a törvényi feltételek fennállnak) igen.

Zsolt 92 # 2020.10.27. 14:59

Tisztelt tagok.
Augusztus közepén találtunk egy ingatlant az mbvk oldalán melyet most októberben meg is nyertünk. A árverési hírdetményben viszont ott van hogy az adós 6 hómapos halasztást kapott a kiköltözésre. A kérdésem az lenne hogy a február közepén lejáró hat hónap,az most a moratórium miatt kicsúszik májusig?

gerbera317 # 2020.10.09. 14:36

Igen, azt. Köszönöm a kiigazítás.

drbjozsef # 2020.10.09. 10:50

Később hiába támadják az árverési hirdetményt, akkor az már elkésett lesz.

gerbera317 # 2020.10.09. 08:40

Tehát te átverési vevőként vagy érdekelt a dologban, és neked ez a kis melléfogás pont kedvez?
Ne foglalkozz vele! A buta adósok mindig csak az árverési jegyzőkönyvet támadják, akkor is, ha a vitatott körülményt éppen az árverési hirdetmény elleni kifogással lehet támadni. Később hiába támadják az árverési jegyzőkönyvet, akkor az már elkésett lesz.

drbjozsef # 2020.10.09. 06:45

Tegnap óta a tenyeremet dörzsölgettem a zsíros bizniszre, a lehetséges adósi kifogás gondolata óta már csak sírva vigadok.

Nézd, első esetben potya biznisz, második esetben meg mit veszítesz? HA megsemmisítenék (nem fogják), csak visszakapod a vételárat. Bukni nemigen tudsz vevőként. (már a normál árverési kockázatokon túl).

Szövegkiemelő # 2020.10.08. 22:20

Mert van? Én találtam ki, hogy nincs. Amit abból raktam össze, hogy elég sok árverésen van vállalhatatlan fotó. Némelyik autóból ki sem szállva, kb. menet közben kattintott. Valahogy nem keletkezett az a benyomásom, hogy az adós kezei között ez átment, vagy hogy hosszas válogatás eredménye lenne a legszebb kirakott fotó. Főleg kisebb adósságnál, ahol kifejezetten az adós érdeke minden egyes plusz licitlépcső, amit a pöpec kép generál. Morgott itt valaki, hogy a szomszéd ház fotójával vett házat, nyilván a másik félnek előnye származott ebből, így járt, pont. Az esetemben nem értem: találtam valamit, ami a fotón tyúkól, a valóságban versenyistálló. Tegnap óta a tenyeremet dörzsölgettem a zsíros bizniszre, a lehetséges adósi kifogás gondolata óta már csak sírva vigadok.

gerbera317 # 2020.10.08. 20:57

Aztán miért nincs?

Szövegkiemelő # 2020.10.08. 18:26

Igaz. A becsértéket nem, arról lekésett, a hirdetményt ami a MBVK oldalán van, de olyan megtámadás meg nincs. Nincs? Zavart érzek az erőben: oké, hogy a vevő rábaszcsi, ha a palota helyett putrit vett, de neki volt lehetősége megnézni. A honlapon a fotót az adósnak nincs lehetősége kiválasztani. Pedig az adatlapnak szerves része, nem díszítő funkciója van. A végrehajtás célja addig jelenik meg itt, hogy majd a hitelező megtámadja, de az csak akkor lesz sikeres -gondolom én- ha nem lett teljesen kielégítve ami betudható a nem valóságot ábrázoló (másik ház) fotónak. De ha ott védi a tv az adóst és felmenőjét hogy 100%on engedi indítani a licitet ha ott a címe, úgy a piaci árhoz közelítése a licitnek nagyon függ a csábító házfotóktól.

gerbera317 # 2020.10.08. 17:48

A végrehajtó melyik intézkedését támadná meg az adós?

Szövegkiemelő # 2020.10.08. 16:59

KBS, ez nem akar lenni? Olvastam, ha árverési vevő jár így, ő nem emelhet sikerrel kifogást, megtekintett állapotban vette ugye. De az adós? Ha rusnyább házzal hirdetett a vh az adóst megkárosította, emiatt nem ment fel a licit. Valahol igazságosnak tartanám.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.08. 16:36

Ugyan.

Szövegkiemelő # 2020.10.08. 16:03

Sziasztok, ha az MBVK-n más ház fotója van, mint az árverezett ingatlan, akkor az a gyakorlat szerint sikeres reklamációs alap a bíróságon az adósnak?

gerbera317 # 2020.10.06. 18:10

Az átvételi eljárás kizárólag a végrehajtást kérőknek szól. Közönséges halandó csak a páratlan sorszámú (1. 3. 5.) árverések között nézegessen!
Az, hogy a "te" ingatlanodra átvételi eljárás folyik, azt jelenti, hogy két sikertelen árverésen van túl, a sikertelen átvételi után pedig a folyamatosban lesz. Nézd meg jobban azt a hirdetményt, mert oka van annak, hogy a szerinted "optimális" ingatlan nem kellett eddig a kutyának se!

tmisi024 # 2020.10.06. 16:46

Sziasztok olyan kérdésem lenne higy kezdőként már nézegetem az MBVK oldalát több mint egy éve licitáltam már több háza de más vette meg... Most lenne egy számomra optimális újra, de az ingatlan az ingatlan átvételi eljárás részen van... Olvasgattam már utána googleba meg mindenhol de konkrétan nem értem, Fő kérdésem magánszemélyként licitálhatok ide ugyan ugy ugyan azokkal a feltételekkel mint a sima elektronikus árverésen?

drbjozsef # 2020.10.05. 07:01

Rontó Pál,

Én nem értek hozzá, majd kijavítanak itt az okosabbak, de szerintem az ingó és ingatlan árverésére egyáltalán nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak, külön a gépjárműre pláne. Példának okádék a Vht. 124.§ illetve a 145/C.§(3) és 147.§ összevetését javasolnám.

gerbera317 # 2020.10.04. 16:39

Roxy kérdése eleve rossz, és Grave rögtön helyre is teszi. Miért kell ilyen xarokat előásva szétoffolni a fórumot?

Rontó Pál # 2020.10.04. 16:17

Az egész onnan indult ki, hogy @Roxy98 egy ingatlanárverési kérdést tett fel, csakhogy én egy ingóárverési példát hoztam fel a magyarázat során.

A problémafelvetés az ingatlanárverési volt. A magyarázat példája volt csak ingóárverési.