Ingatan árverés


gerbera317 # 2020.08.23. 12:01

Nem túl gyakori, és ha az adós ezzel fenyegetőzik, akkor is csak ritkán váltja valóra. Egyébként pedig bűncselekmény.

ugrop # 2020.08.23. 11:20

Kedves Fórumozók!

Az ingatlan beköltöztetően történő árverése esetén is az adós az ingatlan kiürítéséig még az ingatlanban lakik vagy használhatja azt, ha jól értettem a Vht-t.
Ebben az esetben mit lehet tenni, ha az adós szándékosan megrongálja az ingatlant (csövek, vezetékek kibontása, ablakok kiszerelése, stb...)?
Valamint mennyire gyakori ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csuklósbusz # 2020.08.16. 10:09

Ingatlanok eleve szoktak eltűnni akár 1 hétre is majd ismét visszakerülnek. És nem, nem én csesztem el a rákeresést,, több ember több gépről is néha listázza neki, néha nem.

Ergo visszatérve az eredetihez, ha nem fizeti ki ismét visszakerül, de akkor szabályzat nincs rá hogy mikor?

Itt a fórumon valaki siránkozott hogy nem fizette ki, asszem évekkel később lett új árverés, akkor meg 10 misi különbözetet kértek tőle..

gerbera317 # 2020.08.15. 17:38

elkelt egy ingatlan folyamatos árverésből és utána felkerült az első oszlopba
Ezt gondold újra! A folyamatosból semmi nem kelhet el, legfeljebb az ismételtből vagy az elektronikusból. És ha "elkelt", nemigen bukkanhat fel később egy másikban. Kivéve persze, hogy ha az árverés nyertese nem fizette meg a vételárat. A folyamatosból főszabály szerint nem kerülhet át árverés az elektronikusba (= az elsőbe), csak az ismételtbe (= a harmadikba).

Tamás111 # 2020.08.15. 13:18

@Csuklósbusz
Én láttam már olyat hogy elkelt egy ingatlan folyamatos árverésből és utána felkerült az első oszlopba újra pár hónap múlva, majd a sikertelen -> ismételt és most az átvételesenek is vége már.

gerbera317 # 2020.08.15. 07:03

A zálogjogosult a követelés jogosultja, tehát a követeléskezelő. Akkor is, ha tetszik neked ez a válasz, és akkor is, ha nem.

peti-56 # 2020.08.15. 05:18

Azt szeretetném kérdezni árverezéssel kapcsolatban.
Ki számít jelzálog jogosultnak ?
Ugyanis a Devizahitel,devizában nyilvántartott hitel fogalma két különböző.
A jelzálog jogosult a bank aki a hitelnek kölcsönnek csúfolt csalást kötötte,ugye erről készített a közjegyző egy okirat hamisítással egy tartozáselismerő nyilatkozatot,melyben aláíratta,a közjegyző miszerint szerződésszegés miatt árverezett ingatlant a jelzáloggal terhet adós üresen kell árverezni Vht.
Itt jön a jogi csavar -a szerződés felmondásra került ugyanis a bank tett róla hogy a hiteles bedőljön és a szerződést felmondta (tehát annak kötelmei megszűntek.A bank ugyan lehet jelzálog jogosult ami esetünkben nem így néz ki mivel a tartozást eladta egy követeléskezelőnek akinek ezek után tartozunk.- tehát ő nem lehet a szerződés szerinti jelzálog jogosult mert ő csak a tartozás szerinti jogosult( szerződés szerint nem mert az jogilag megszűnt, sőt vele jelzálog szerződés nem köttetett.Így az ingatlant lakottan kell árverezni.Ennek ellenére mégis hogyan lehet üresen árverezni ez agy súlyos végrehajtói túlkapás -nem beszélve a tartozás fiktív voltáról,mivel a követeléskezelő számszakilag nem tudja igazolni de szerintem ez már más kategória.TEHÁT ÍGY KI A JELZÁLOG JOGOSULT -mert a bank már nem , a követéskezelő meg még nem mert nincs erre irányuló szerződés vele.

Csuklósbusz # 2020.08.15. 01:47

Ha nem fizeti ki az árverés nyertese a vételárat akkor mikor várható kb hogy ismét kiírják az árverést? Azután folyamatos árverésen lesz vagy kezdődik elölről hogyha x árverés sikertelen csak akkor lesz folyamatos?

alsovonal # 2020.08.13. 16:43

Kösz KBS. Konkrétan? Már megválaszoltad.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.13. 16:26

A teljes kivonaton minden látszik. Mi a konkrét problémád?

alsovonal # 2020.08.13. 15:31

Sziasztok!

Márciusban árverést tüztek ki az ingatlanomra. A tartozást azonnal kifizettem a végrehajtónál, amint tudomást szereztem róla. Volt ügy, nincs ügy kb.

Szükségem volt egy friss tulajdoni lapra, letöltöttem egy nem hiteles verziót. 2017-ben volt egy sikeres árverés, ezt a végrehajtói intézkedést a bíróság megsemmisítette, de erről már írtam. Az utolsó bejegyzés a most márciusi árverés kitűzéséről szól.

Azt szeretném kérdezni, hogy az árverésekkel kapcsolatos földhivatali bejegyzéseket lehet töröltetni, vagy azok örökre ott maradnak? Ha igen, kitől kell kérnem?
Az árverésben eljáró végrehajtó munkatársa (jelölt talán?) nem tudott erre válaszolni. Földhivatalba irányított, ott 11 óráig volt félfogadás. Lekéstem.

Köszi, ha elolvastad és válaszolsz!

potaj88 # 2020.08.11. 10:38

Köszönöm a válaszokat, átolvasom a hivatkozott törvényt az újabb hozzászólásom előtt mindenképpen. Bár biztos lesz még kérdésem ezekről az időkről mit mikor kell, mert csak több kérdés merült itt fel bennem.

Biztosan lesz néhány magyarázatra szoruló rész a törvényben mert egy mérnöknek a jogi nyelvezet sokszor nem teljesen világos.

Grave7 # 2020.08.11. 06:40

@potaj88: Neked is ajánlom a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény olvasgatását (valalmint jelen és a 'Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás' témákat).

Az árverési utáni azonnali birtokba adási kérelem pont idő előtti lenne és ezért visszautasítja azt a végrehajtó. + A 6 hónap halasztás utáni is van a jegyzői értesítéstől számított 60 nap.
Vht. 154/A. §

potaj88 # 2020.08.10. 21:55

Nyilván sikeres árverés esetén azonnal kérném a birtokba adást csak ugye bizonyos helyzetben 6 hónapig még bent lakhat, vagy egy moratorium következtében.

Grave7 # 2020.08.10. 21:27

@Csuklósbusz:
2020.08.10. 22:06
Persze, majd titokban el lesz árverezve az adós ingatlana.
Ja nem: még szép, hogy kap a folyamatos -> ismételt árverési hirdetményből mindenki, aki amúgy is kapna belőle.

Ha már ennyi árverésen veszel részt, esetleg nem kéne olvasgatni a Vht-t?
Vht. 159. §
(4) [...] a végrehajtó pedig az általános szabályok szerint intézkedik az újabb árverés közhírré tételével kapcsolatos egyéb intézkedések megtétele iránt. [...]

2020.08.10. 22:28
Ha egy árverésen van ajánlat, az már önmagában érdeklődést generálhat.
Mindenki akkor és úgy vásárol, amikor és ahogyan tud. Ha szerinted 5milliót érhet, akkor ne lepődj meg, hogy 600-ért (de 2,4m-ért is) kell másnak is.

.
@potaj88:
""tőlem függetlenül"" + ""nem Nekem kell kirakni az adóst vagy adósokat""
Ha nem kéred időben a birtokba adást, akkor nem fogja megtenni a végrehajtó és ekkor az adósokat perelned kell.

""átadásig fogyasztott közművek""
Ha a birtokba adáskor kéred a végrehajtót, az óraállásokat beleírja a jegyzőkönyvbe.

Csuklósbusz # 2020.08.10. 20:28

Be is buktam amúgy. Licitáltam 600 ezerért egy lakásra /osztatlan közös/ de 2,4 nél lett vége, persze ennyi pénzem nem volt. Valóságban 5 milliót érhet. Tulajjal,. szomszédokkal beszéltem, meg is néztem, ajánlatot tettem, utolsó 5 percben jött a harc. Nos idáig sok árverésen senkinek nem kellett. Most hogy már folyamatosba volt az árverés,minimálárat megtettem, az utolsó 5 percben jött a második licit.. Szóval fontos tanulság,. Utolsó 5 percben gépnél lenni! Ezt is kiálltam meg amúgy minden itt is olvasott tippeket , a pénztárcám nem bírta..
Ha eddig senkinek nem kellett miért most? Üres volt, kár volt beszélni a tulajdonossal, szomszédokkal? Ha már üres volt be kellett volna költöznöm nepper ellen? A nagyon olcsóakat sunyin kellene vakra megvenni?

Csuklósbusz # 2020.08.10. 20:06

Adott egy folyamatos árverés amire tettem licitet és pár nap múlva elindult az árverés már az Ismételt eljárás kategóriában. A kérdésem, mivelhogy sokadik árverés, illetve a folyamatos árverésen tettem ajánlatot melyre elindult az árverés, ilyenkor a tulajdonos, társtulajdonos kap ismételtem levelet erről hogy a folyamatos árverésen ajánlatot tettek?

potaj88 # 2020.08.10. 17:38

A kérdés az lett volna, hogy ezt az 50%os minimál áron is köteles e, de válaszból feltételezem hogy a válasz igen. Ha nem biztosítja, akkor a végrehajtó ezt tőlem függetlenül kikényszeríti igaz?

Az egész kérdéskör lényegében arra vonatkozik, hogy megerősítsétek , hogy ha beköltözhető és minden jog törölhető, stb papírok stimmelnek (társasházi lakás a konkrét esetben) akkor értelmezésem szerint a legrosszabb ami történhet, hogy 6 hónapot várni kell az ingatlanomra mire birtokba vehetem és nem Nekem kell kirakni az adóst vagy adósokat?

Még ami felmerült bennem, hogy az átadásig fogyasztott közművekkel mi lehet a helyzet, itt gondolom nincs klasszikus átadás-átvétel, akár az adósokkal nem is találkozom hanem csak a végrehajtóval?

gerbera317 # 2020.08.10. 17:15

A 'beköltözhető' azt jelenti, hogy az adós köteles biztosítani a végrehajtó számára, hogy az azt kiürített állapotban átadhassa az árverési vevőnek. Punktum. Mi a kérdés?!?

potaj88 # 2020.08.10. 17:02

Ha egy lakóingatlannak tegyük fel a kerek szám kedvéért 10 mFt a kikiáltási ára (becsértéke beköltözhetően), a minimál ára pedig 50% tehát jelen példában 5mFt, akkor ha én azt sikeresen megnyerem ezen az 50%os áron, akkor is a végrehajtó köteles azt beköltözhetően birtokba adni vagy ez csak a becsértéken van így?

wers # 2020.08.10. 07:27

Na, ez tipikusan az az ingatlan, amire - főként kezdő árverési vevőnek - csak személyes megtekintés és érdeklődés után célszerű licitálni. Szerintem.

gerbera317 # 2020.08.10. 07:14

A nyaraló (hivatalos nevén üdülő) - bizonyos kivételektől eltekintve - nem lakóingatlan, így aztán a lakott/beköltözhető paraméter sem ertelmezhető. Pedig az a nyaraló másé is, akinek ott bent cuccai vannak, és aki nem szívesen fog ott látni téged, olyannyira, hogy birtokvédelmet fog kérni ellened. És meg is kapja. Jó túros hátú közös ló lesz ez.

tmisi024 # 2020.08.09. 18:35

Nem társasház épp ez a léenyeg akkor irtam volna.. egy balaton parti nyaraló ezért nem értem hogy lehetséges mert ilyen esetben oda irják hogy a társtulajdonost nem lehet kiköltöztetni de itt nincs ilyen személy

gerbera317 # 2020.08.09. 17:10

Az valószínűleg egy négylakásos társasház egyik lakása, annak is 2 tulajdoni illetősége, aminek nincs önálló helyrajzi száma. Mondjuk, az ilyet illő volna feltüntetni az árverési hirdetményen. Igaz, minek, mert te sem a hirdetményre hivatkozol, hanem az árverés adatlapjára, úgyhogy neked is van még mit tanulnod...

tmisi024 # 2020.08.09. 13:12

Sziasztok lenne egy fontos kérdésem venni szeretnék egy házat az mbvk oldalán és a tulajdoni hányad 2/8-ad, de Sikeres árverés esetén minden jog törölhető tehermentes, közérdekű használati jog(Eon-nak valami vezetke van ott) és Beköltözhető valamit nincs olyan személy akinek nem kell kiköltözni... Hirdetésbe 2/8ad részt árulják, de nem értem akkor hogy lehet bekoltozni? Meg ha megveszem eltudom adni az egészet úgy ahogy én akarom?