Ingatan árverés


Robert95 # 2020.07.22. 19:06

Ismét meg kell köszönnöm ezt a segítő hozzászólást is... :-) 2/0, már csak Gerberában reménykedek, hogy talán válaszol, gyerekes-gúnyos hozzáállás nélkül a kérdésemre...

drbjozsef # 2020.07.22. 18:52

Robert95,

Hű mennyit fogsz te még idejönni kérdezni, és esküdözni, hogy ilyen hülyeséget, mint árverésen ingatlant venni soha a büdös életben nem csinálsz még egyszer, és bárcsak akkor vágta volna le valaki a karodat, amikor először kattintottál a licit gombra... :D

Aztán a Vht. megy-e már kívülről könyv nélkül?

Robert95 # 2020.07.22. 18:34

@Grave7, köszönöm a gyors, segítő választ, előrébb vagyok vele! Rá”gúgliztam” - és nem bírtam értelmezni, hogy mit takar ez a fajta használati jog, ezért fordultam a fórumhoz, mivel az első árveréses vásárlásomnál is sok minden tisztázódott a fejemben, csak a hozzászólásokat és a válaszokat olvasva, ez új, ilyennel még nem találkoztam/itt sem olvastam róla... A párnacihát meghagyom másnak. :-)

Grave7 # 2020.07.22. 17:45

@Robert95: Még véletlenül se "gúglizz rá", hogy mi fán terem a közérdekű használati jog...
Képzeld, közérdekű használati jog rengeteg piaci forgalomban lévő ingatlanon is van, minden probléma nélkül megveszik emberek, hiteleznek rá bankok, stb.
Ha tudás és utánanézés nélkül, "csak érzésre" akarsz árverezni, akkor inkább párnacihába rakd a pénzed.

Robert95 # 2020.07.22. 17:21

Tisztelt Hozzáértők!

Lenne egy kérdésem hozzátok, szeretnék egy házat venni árverésen, egy dolgon akadtam fent, ami a következő: “Sikeres árverés esetén sem törölhető jogok, közérdekű használati jog”.
Ez azt jelenti, hogy ezt a bejegyzést sehogy sem lehet töröltetni a tulajdoni lapról? Egy későbbi esetleges továbbértékesítés során úgy érzem problémát jelenthet ez. Nincs erre valamiféle megoldás? Érdemes ilyenbe fektetni időt-energiát-pénzt?!

Válaszaitok előre is köszönöm!

alsovonal # 2020.07.22. 15:19

A Földhivatalnak nem fizettem meg a 6600 Ft-ot a törlésért. Ma pótoltam.

A többit jegyeztem és hálásan köszönöm.

Egy kérdés felmerült az utolsó mondatod kapcsán. A bíróság több, mint két év után jelölt ki (07. 14.) becsűst s utasította a szakvélemény 30 napon belüli elvégzésére, a helyszínen nem volt még. A végrehajtónak vagy a bíróságnak írjak, hogy elállok a becsérték-kifogástól?

gerbera317 # 2020.07.22. 07:27

még van egy vh-jog amit nem töröltek, mert hanyag módon nem fizettem még ki
Akkor ott helye van a végrehajtás folytatásának, akár árverésnek is. Amire nem kerül sor mindaddig, amíg az új becsértéket nem állapították meg, vagy amíg el nem állsz a becsérték-kifogástól.

alsovonal # 2020.07.20. 09:46

Grave

“Kiharcoltam”, hogy megkapjam e-mail-ben a végzést, amiben a szakértőt figyelmeztetik, hogy ha a letétbe helyezett összeg nem elég, 8 napon belül nyilatkozzon erről.

Megpróbálom gerbera tanácsát követni. (még van egy vh-jog amit nem töröltek, mert hanyag módon nem fizettem még ki.)

Köszi még egyszer a segítséget nektek!

Grave7 # 2020.07.20. 08:46

@alsovonal:
Jól számoltad. Az az 1.000 Ft nem olyan nagy eltérés, lehet valami programhiba miatt lett felkerekítve.

Ha az összes tartozásodat kifizetted, minden végrehajtási jog törlésre kerül az ingatlanról, akkor azt tedd, amit gerbera317 2020.07.18. 10:08-kor írt.

Olvasd el a másik rendeletet is, majd olvasd újra amit tegnap írtam és gondold át a tényleges szakértői díj megállapításának logikáját.

alsovonal # 2020.07.20. 07:55

Köszönöm Nektek!

Grave, ha jól értelmezem a 39/2012. (VIII. 27.) KIM rendeletet akkor 19,6M becsérték esetén 75.000 + 24.000 Ft, azaz össz: 99.000 Ft a letétbe helyezendő összeg. Jól számoltam? 100.000 Ft szerepelt a becsértékközlésen.

Viszont az nem egyértelmű, hogy gerbera azt írta, hogy nem lehet több, mint a becsérteket közlő intézkedésen, viszont te írod, hogy lehet kevesebb és több is.

Sajnos csak holnap tud fogadni az ügyvéd, akinek kézbesítették a végzést, addig agyalok, hogy mi lesz a befizetett pénzzel, jogos-e, ha plusz szakértői díj letétbe helyezésére utasít a bíróság stb. stb. Vá :)

Szép hetet

Grave7 # 2020.07.19. 14:01

A becsértékközlésen lévő szakértői díjelőleg értelemszerűen nem lehet pontos összeg, hiszen előre nem jósolható meg, hogy mennyi munkát kell végeznie a szakértőnek.

A 39/2012. (VIII. 27.) KIM rendelet a becsérték összegéhez arányosan állapítja meg az előlegezendő díjat.
A 3/1986. (II. 21.) IM rendeletben, a tényleges díj kiszámításánál nincs ilyen rendelkezés (az pont nem valós érték megállapítását eredményezné).

Tehát a szakértői díj lehet több is és kevesebb is, mint a becsértékközlésben előlegezendőként feltüntetett összeg.

gerbera317 # 2020.07.19. 09:10

De hát ott van: miniszteri rendelet szabályozza a szakértő díjazását. Amikor a végrehajtó elkészíti a becsértéket közlő intézkedését, a nyomtatvány automatikusan kiszámítja és beemeli a tájékoztató szövegbe a megállapított becsértékhez igazodó szakértői díj pontos összegét. Ha ez most nem elég, akkor más kehéje van annak a intézkedésnek. Például fel van cserélve a lakott és a beköltözhető becsérték, és így a szakértő díját a lakott becsértékhez számította ki. Csakhogy ilyenkor nem szakértőre van szükség, hanem az intézkedés egyszerű kijavítására. És ilyenkor már nem is biztos, hogy marad kifogásolnivaló azon a becsértéken.

alsovonal # 2020.07.19. 08:22

Igen úgy értem, köszi.

Megjegyzem, hogy a szakértői díj nem lehet több, mint amit a végrehajtó a becsértéket közlő intézkedésében megállapított.

Megtennéd, hogy írsz jogszabályi hátteret ehhez? Hálás lennék! Mindössze a 140. § (7)-t találtam, de az nem egyértelmű erre a sztorira.

gerbera317 # 2020.07.18. 10:05

Úgy érted, ha később újabb más végrehajtás indul ellened? Ott ez a becsérték hatálytalan lesz.

alsovonal # 2020.07.18. 09:06

Köszi gerbera!

Tfh. elállok, ahogy írtad. Mi történik, ha ne adja Isten, a jövőben a közölt becsértékkel tűz ki ingatlan árverést, mert megszorulok valamiért? Jól tudom, hogy akkor már nem közöl új becsértéket? (nem lakóingatlan, ha ez számít)

Tfh. hogy a becsűs elvégzi a dolgát és a közölt becsértéknél (19,6M) többet állapít meg? Ebben az esetben a szakértői díjjal mi lesz? Visszajárhat, vagy ez baromság?

Megjegyzem, hogy a szakértői díj nem lehet több, mint amit a végrehajtó a becsértéket közlő intézkedésében megállapított.

Tisztázom a tényállást, hogy akkor most milyen végzés is jött..?!

gerbera317 # 2020.07.18. 08:08

Ha valóban megfizetted a tartozásodat, és valóban befejeződött a végrehajtás (az összes), azzal okafogyottá vált a becsérték megállapítása, és így a te becsérték-kifogásod is. Nyilatkozz a végrehajtónál írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva, hogy elállsz a becsérték-kifogástól, és kérd vissza a szakértői díjat és az illetéket is.
Megjegyzem, hogy a szakértői díj nem lehet több, mint amit a végrehajtó a becsértéket közlő intézkedésében megállapított.

alsovonal # 2020.07.18. 06:35

Sziasztok!

2018 tavaszán kifogást nyújtottam be becsértékközlés ellen (19,6M), a figyelmeztetésben foglaltaknak eleget tettem és illetékbélyegen leszurkoltam 15.000 Ft-ot, illetve 100.000 Ft-ot utaltam a Törvényszék megadott számlájára.

A Járásbíróság a végrehajtást felfüggesztette.

Közben a tartozást kifizettem, ami miatt indult a végrehajtás. Szakértő becsűs azóta sem járt a cégben. Tegnap hívott az ügyvédem, de csak kutyafuttában tudtunk beszélni: ha jól értettem letétbe kell helyeznem még 100.000 Ft-ot. (van valamilyen jogszabály a szakértő díjával
kapcsolatosan?
Azt szeretném kérdezni,

  1. előfordulhat ilyen? (200k-s becsűs díj)
  2. mi történik a határidőre teljesített 15 és 100k-val, ha nem fizetek, lévén hogy a tartozást idő közben kifizettem?
  3. mi történik, ha mégis fizetek és a közölt becsértéknél többet állapít meg a becsűs?

A keddi találkozásig tűkön ülnék, köszönöm, ha válaszoltok.

gerbera317 # 2020.07.18. 06:24

Nem számít, de ha nem ugyanoda várod vissza (t.i. vesztes árverezőként az előleget),akkor nyilatkoznod kell, hogy mégis hova.

Csuklósbusz # 2020.07.17. 21:51

Árverési előleget vagy a vételárat számít ha nem az én bankszámlámról lesz elutalva a Végrehajtónak hanem máséról?

gerbera317 # 2020.07.15. 12:23

Hát kérd újra és újra. Éppenséggel, a te kérelmedre nem köteles árverést kitűzni, azonban valamelyik végrehajtást kérő kérelmére már igen. Kérd meg valamelyiket, hogy kérje az újabb árverést. Ha ez sem megy, végső soron közös tulajdon megszüntetése iránti pert is indíthatsz az állam ellen, aminek a végén te leszel a(z egyik) végrehajtást kérő, és akkor már azt kérelmezel a végrehajtótól, amit nem szégyellsz.

Attila 1965 # 2020.07.15. 10:19

Másfél éve vásároltunk egy ház 1/2 részét, melynek másik tulajdonosa a Magyar Állam. 2015-ben már volt 2-szer is árverezve. Hiába kérem a végrehajtót, hogy tűzze ki árverésre, de hiába. Megszeretném vásárolni a másik felét az ingatlannak, milyen lehetőségeim lehetnek? Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2020.07.12. 13:58

spilo,

Hiába vagy birtokos, nem vagy és nem is lehetsz jogszerű tulajdonosa az utánfutónak. Ha leveszed a rendszámot, és kiszeded az alvázszámot, akkor se tudnád forgalomba helyeztetni, mert ahhoz kell valamilyen okirat, hogy jogszerű birtokosa vagy.

Egy lehetőséged van még : megkeresed az adóst, és megveszed tőle.

gerbera317 # 2020.07.12. 07:55

Sehogyan. Az nem a tied, nem adhatod el, és nem helyeztetheted forgalomba se. Hogyan jut ilyen az eszedbe? Ha zavar, szállítsd el, helyezd el közterületen - ahol nem zavarja a forgalmat -, és hagyd a sorsára! Minden felelősség a tulajdonosé.
Egyet még megtehetsz: előtte megkérdezed a végrehajtót, hogy lefoglalta-e, mert akkor szállítsa is el. Ha nem szállítja, akkor tedd, amit feljebb írok.

spilo # 2020.07.12. 07:25

Tisztelt gergera317!

Ingatlan árverés esetén ingatlanban hagyott rendszámos utánfutót (amely az adós nevén van) hogyan tudok saját rendszámmal forgalomba helyeztetni, vagy akár értékesíteni?

Az ingatlan kiürítése lezajlott, a 182. § (2) bekezdése alapján az ingóságok tárolására vonatkozó 30 napos kötelezettségünk lejárt.

Előre is köszönöm a segítséget:
Spiloka

gerbera317 # 2020.06.29. 20:28

A bérlőt még csak nem is az árverés, hanem az árverési hirdetménnyel szembeni végrehajtási kifogásban jelenthették volna be érvényesen. Így utólag már nem találhatnak ki újabb és újabb mesét. Ha a jelenleg folyamatban lévő kifogást jogerősen elbírálták, megnyílik a vevő joga a kiürítés kérdésére.