Ingatan árverés


MCS8 # 2020.01.12. 15:57

Re: gerbera317 2020.01.12. 15:12

Nem gondoltam rá, mert csak ez az egy mondat foglalkoztatott, amit a rendszer indító figyelmeztetésként feldobott.

Most megnéztem, sajnos nem lettem tőle okosabb, azt írja, hogy fele összeggel tehető ajánlat, kivéve a 3-as pont esetét. Ezt eddig is tudtuk.

Az én problémám pedig pont az volt, hogy ezt a bizonyos kivételt nekem kell-e leellenőriznem, fennáll-e, vagy pedig a végrehajtó dolga ezt kinyomozni, és annak megfelelően teszi közzé a Hirdetményt?
Tehát hogy a licitáló a Határozatra hagyatkozhat-e?

Mert ha igen, akkor miért hívják fel a figyelmünket erre külön, ha a rendszer nem is enged a minimálárnál alacsonyabb licitet?

Vagyis: pl. 70%-os minimálár van az árverési felületen, akkor nem is tudnék 50%-os árral licitálni.

gerbera317 # 2020.01.12. 14:12

Arra még nem gondoltál, hogy a 147. § tanulmányozását ne a (3) bekezdéssel kezdd, hanem kicsivel előrébb, mondjuk a (2) másodikkal?

MCS8 # 2020.01.12. 12:44

Kedves Fórumtagok!

Kérlek, segítsetek egyértelmúvé tenni:

Az MBVK az árverési oldalra belépéskor kiad egy tájékoztató szöveget, ennek egyik sora a következő:
"Vht. 147. § (3) bekezdése alapján „lakóingatlanra legalább a kikiáltási ár 70%-ának – fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés behajtása esetén legalább a kikiáltási árának – megfelelő összeggel tehető érvényes vételi ajánlat, ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, lakóhelye ebben van, és a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt.”
(...)
Kérjük, hogy esetleges ajánlatát a fentiekre figyelemmel tegye meg, az ettől eltérő esetleges ajánlat a jogszabállyal ellentétes ajánlatnak tekintendő."

Ugyanakkor az árverési oldalon az egyes ingatlanoknál közzétett PDF INGATLANÁRVERÉSI HIRDETMÉNY-ek tartalmaznak egy erre vonatkozó mondatot, mint pl ez:
"Az ingatlanra a kikiáltási ár legalább 50%-ának megfelelő összeggel tehető érvényes vételi ajánlat."

  • Hogyan kell ezt a helyzetet értelmezni? Amit a Végrehajtó a Hirdetményében közzétett, az az irányadó, ő már leellenőrizte, hogy milyen körülmények állnak fenn az adós státuszát tekintve, vagy azt a licitálni szándékozó embernek még saját magának valahogy le kell ellenőriznie?

Vagy ha az árverési weboldalon a feltüntetett minimálár valós információ, ahhoz kell igazodni, és nincs további ellenőrizendő információ erről?

Köszönettel:
MCS8

drbjozsef # 2020.01.10. 06:34

Lehetséges. Minden lehetséges. Legfeljebb nem valószínű.

kortvelyattila # 2020.01.10. 05:03

Üdvözletem!

A napokban szerettem volna licitálni az mbvk.hu weboldalon egy ingatlanra amihez megtettem minden szükséges lépést hogy tudjak licitálni. Viszont az árverés lejárata előtt 1 nappal egy illető már licitált az általam választott ingatlanra (forrás:licit.info) és azóta az mbvk.hu weboldal elérhetetlenné vált...lehetséges ilyenkor hogy esetleg valamilyen fajta csalás áll a háttérbe?

Köszönettel:
Körtély Attila.

gerbera317 # 2020.01.02. 15:49

A moratórium azért nem számít, mert a kiköltözési határidő + 60 jegyzős nap már azon kívülre esik. A kiköltözési kötelezettséget pedig nem érinti a moratórium (értsd: a 154/B. § szerinti lelépési pénz is csak akkor illetheti meg az adóst, ha a kiköltözési kötelezettségének határidőben (tehát még a moratórium lejárta előtt) eleget tesz).

drbjozsef # 2020.01.02. 15:37

bevike,

Most áprilisig még moratórium is van, lehet, hogy több napod is van.

bevike # 2020.01.02. 15:11

Köszönöm a választ gerbera137 ,akkor nem leszek jogkővető-
Nekem már úgyis mindegy.
Viszont azt még olvastam a levélben, hogy élhetek kifogással a végrehajtóval szemben.Ezt párszor megtettem már 1x igazat adtak, többször elutasítottak.
Viszont azt tudom, hogy a vevő valami kis himihumi ingatlan iroda 150 km -re tőlem.Van 5 db ingatlan az oldalukon, itt biztos nem jártak nálam.Valószinú csak képről látták a házat.Mivel téglának irták ki, és 100 % vályog, nem ősszközműves, süllyed is, Megtévesztették a vevőt, mert ezt a házat max telek árban lehetett volna adni, de itt azért a telkek sem 10 000 000 ft-ok,jóval kevesebbek.
Érdemes -e a végrehajtó ellen kifogással élnem e miatt, vagy fölösleges.?

gerbera317 # 2020.01.02. 14:43

Olvastam , hogy lehet kérni a Bíróságtól 6 havi halasztást
Hat hónap haladékot a becsérték-közlés kézhezvételétől számított 15 napon belül lehetetett volna kérni. Az pedig már viszonylag régi történet.
154/A. § (1) szerint az adós és az adós jogán ingatlanban lakó személyek - ha a végrehajtó 15 napnál hosszabb határidőt adott a vételár megfizetésére - eddig az időpontig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek. Tehát ha 60 nap fizetési haladékot kapott a vevő, akkor addig kell elhegyni az ingatlant. Ha ez nem történik meg, a vevő az onnan számított 15 napon belül kérheti a kényszerkilakoltatást, amit a végrehajtó akkor foganatosíthat, ha onanntól eltelt további 60 nap. Tehát, ha jogkövető akarsz lenni, akkor legalább 60 napod van a kiköltözésre, ha felhagysz a jogkövetéssel, akkor legalább 120 napod van. Ez csak 2 hónappal kevesebb, mint a (már nem kérelmezhető) 6 hónap.

bevike # 2020.01.02. 14:01

Jó napot kívánok és Boldog újévet.
Nekünk nem lett az. Megjött az átverési jegyzőkönyv, egy vevő licitált a házunkra, és van 60 napja, hogy befizesse a vételárat.
Olvastam , hogy lehet kérni a Bíróságtól 6 havi halasztást, ha nem tudunk hova menni.Mivel 4 személy és 3 kutya esetében ez nehéz, szeretném kérni.
A kérdésem a következő:

  • Most, a jegyzőkönyv átvétele után kell megtennem, vagy ha a vevő kifizeti a vételárat és jogerőre emelkedik az ügy?

Bedőlt devizahiteles házról van szó, eddig tudtam húzni-
Köszönöm a választ előre is.

Zotya11 # 2020.01.01. 15:37

Igen erre voltam kivàncsi,elnézést a bénàzàsért! Köszönöm a vàlaszokat!

gerbera317 # 2020.01.01. 10:35

A licitnapló lezárását követően a végrehajtó haladéktalanul értesíti az árverési vevőt arról, hogy ő nyerte meg az árverést, és időpont kitűzésével behívja az árverési jegyzőkönyvet aláírni.
Ez az időpont lesz az árverés napja, ahonnan számolni kell a különféle harminc napokat, meg tizenöt napot, meg két hónapot stb. Igen, rossz a kérdés.

drbjozsef # 2020.01.01. 09:28

Zotya11,

Szerintem gerbera arra céloz, hogy fogalmazad át "jó" kérdésre.

Például ha azt mondom neked, hogy a statisztika szerint (ha lenne ilyen) 17 és fél nap az átlagos birtokbajutási idő, neked meg végül három és fél évig tart majd az adós beadványai, pereskedés, és moratórium miatt, akkor mennyire volt hasznos az itteni válasz?

Zotya11 # 2019.12.31. 18:13

Miért? Jövőre màr jó kérdés lesz? Azért buék! :)

gerbera317 # 2019.12.31. 17:48

Rossz kérdés. Próbálkozz vele jövőre újból. Addig is BUÉK.

Zotya11 # 2019.12.31. 16:54

Üdv! Kérdésem a következő:van arra valami adat,hogy ingatlan àrverezésnél az mbvk oldalàn a licitnapló lezàràsàt követően mégis mennyi időt vesz igénybe amig a végrehajtó intézkedik az ügyben? Kb mennyi időt vesz igénybe amíg az àrverési vevő hozzàjuthat az ingatlanhoz ami évek óta lakatlan és nincs semmi ami bonyolíthatnà a dolgot.Vàlaszokat előre is köszönöm!

benö1 # 2019.12.31. 11:15

Jártam én is úgy,hogy a 8.00 órakor záruló licitálás közben 7.50 órakor a MBVK honlapja nem volt elérhető.
Nem sok esély van az árverés megtámadására.
Mindenesetre furcsa.

drbjozsef # 2019.12.26. 14:28

Denibaba,

Az elektronikus árverésnél konkrét szabályok vannak, milyen fajta és milyen hosszú hibák miatt érvénytelen az árverés. Az, hogy az utolsó percekben nem ment, az kevés lesz, ha egyébként megfelelő ideig ment. Lehet előbb is licitálni. Így járt. El fogja bukni minden bizonnyal.

Vegye meg tőled.

gerbera317 # 2019.12.25. 15:07

A bíróság megsemmisítheti az árverést, ha a tulajdonostárs végrehajtási kifogásának (?) helyt ad. De erre nagyon kicsi az esély.

Denibaba # 2019.12.25. 14:55

Jó napot!
Árverésen vettem egy lakás 1/2 részét. Az ingatlan üres, de a tulajdonostárs szeretné megtartani, fellebezett a jogszerűségre hivatkozva mivel az utolsó pár percben internet/szerver nem működött igy nem tudta leadni utolsó ajánlatát. Kérdésem a következő: újra licitálást kiírhatnak?
Köszöm a választ.

drbjozsef # 2019.12.19. 05:45

Arcus26,

Senki nem nézte meg a házat így látatlanba is vesz valaki házat?
Hatósági árverésnél előfordul. A végrehajtó soha nem biztosítja, hogy belülről is meg lehessen nézni, kívülről biztos megnézték. Vagy azt se.

Vagy majd később akarják megnézni és ha nem tetszik akkor visszaléphet? Van erre még esély?
Érvényes licit után csak úgy tud visszalépni, ha az árverési előlegét elveszti, és a következő árverésnél, ha alacsonyabb lenne a nyertes licit, akkor még a különbözetet is ki kell fizetnie. Szóval nem, nincs erre esély.

Létezik olyan ,hogy megtámadható az árverés?
Megtámadható. Ha van rá indokod. Mert törvénytelenül lett elrendelve a végrehajtás, vagy a végrehajtó megsértett valamilyen eljárási szabályt. Volt ilyen? Ha nem, csak az időt húzhatod vele. Ráadásul határideje is van, ha kicsúsztál, úgyis elutasítanak.
Olvasd el a Vht.-t, benne vannak jogorvoslati lehetőségek. De ha alaptalan, csak rosszabbul fogsz járni. Ezt előbb kellett volna, már ha lett volna rá okod.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Arcus26 # 2019.12.18. 09:23

Üdv!
Házunkat évek óta árverezik, ez a 4. árverés, most járt le a licit, és érkezett rá egy ajánlat. Senki nem nézte meg a házat így látatlanba is vesz valaki házat? Vagy majd később akarják megnézni és ha nem tetszik akkor visszaléphet? Van erre még esély? :(
A tartozás: kb. 15 millió. És ennyiért is van a licit rá.
Mármint ez az összeg, ami a végrehajtói papíron szerepel.
Természetesen deviza (svájci) hitelről van szó.
Létezik olyan ,hogy megtámadható az árverés? ha igen mi a módja , menete? 7-en lakunk a házba köztük 2 kisgyermek és egy 7 hónapos baba. Sajnos csalás áldozatai lettünk ezért kerültünk ebbe a helyzetbe. Lenne megoldás az ügyre, de ehhez az árverés megtámadása kellene.

drbjozsef # 2019.11.23. 12:18

Csak a halál biztos.

Álili # 2019.11.23. 06:04

Üdv

Ismét kérdezek...amennyiben a licit során vagy úgy adódik :-) liciten kívűl én nyertem az árverést az mennyire 100 %, hogy kifizethetem és enyém az ingatlan. Úgy értem sikeres licitzárást követőn már nem lehet akadályoztató tényező, h ne fizessem ki és ne az enyém legyen. Vht? Köszönöm ismét

drbjozsef # 2019.11.20. 13:19

Van esélyed.