Ingatan árverés


vegrehajtott # 2018.08.05. 18:30

@Grave7

Üdv, szia!

Valóban több sietségből ejtett hibám volt, egyik sem nagy hiba, azt gondolom.

A többi helyen rögzített valótlanság/hibásan leírt valóban hagy némi kihagynivalót. :)

Erre próbáltam célozni hogy laikus vagyok, te vagy az első ittlévő aki erről s a talán nem is nagy sikerről kérdez.

Válaszadra rögtön írok privátot!

OFF: tóbb fórumon is jelen vagyok, javítás (törlés gomb nem!) gomb tényleg nem lenne rossz. Mondjuk kijavítanám ezt is: “áltaLLánosságban”


Üdv.: egy autodidakta végrehajtott

Grave7 # 2018.08.05. 17:20

@vegrehajtott: Én nem kritizálni akarlak, mindössze tényleg nem értek pár dolgot amit írtál. Lehet elütés miatt van (mint a "tanár nélkül beszélek" = "tanár nélkül tanultam"), lehet a saját tájszólásomhoz szoktam hozzá.
Van ahol meg szimplán homályban hagyod a dolgokat és csak sejtetsz, pedig többet lehetne tanulni az esetedből, ha konkrétumokat írsz.
Ezért kérlek a következő mondataidat magyarázd el nekem, hogy mire gondoltál:

1.) „A lakásunkra a hitelvezető bank engedte a vh-ba bekapcsolódást. Jogtalanul. :)” - A bank nem enged semmilyen bekapcsolódást, ezért ez téves információnak tűnik így. De konkrétan mi volt a jogtalan, azt ki állapította meg és hogyan?

2.) „kifogás [...] felhasználtam pár hibát, mert hibásnak találtam.” - Ezt fejtsd ki kérlek, hogy mi volt a hiba.

3.) „A végrehajtóval nagyjából lehetett szót érteni, egyezkedni.” - Miben kellett szót érteni, meg egyezkedni? Ha hibázott, akkor a bíróság majd helyreteszi, nem?

4.) „Pénteken sok harc után megszüntető határozat átvételére került sor.” - Milyen megszüntető határozat, ki küldte és mi van benne? Konkrétan az érdekelne, hogy miért történt a megszüntetés.

5.) „[...] a 21 millió értékű ingatlanunknat annak töredéki áráért.” - Itt nekem egy ige hiányzik.

6.) „csak nem szonszens” - ?

7.) „saját magam felelem az eladási ért! 20,98 M alatt nem” - ?

8.) „Lehetséges meg lehetett volna fogalmazni ebben igaza van[...]” - Itt esetleg kimaradt az a szó, hogy "rövidebben"?

Megjegyzem, szerintem gerbera317 a "hogyan szabadultál meg a végrehajtásról?" kérdésre gondolt (esetleg "hogyan szabadultál a kötelemből?").

[...] egyre több jogtalanul eljáró végrehajtó előtt van lehetőség a győzelemre.
Volt egyetlen egy végrehajtási ügyed (a végrehajtónkénti 1-2ezer ügy közül), egyetlen egy végrehajtónál (a közel 230-ból), honnan veszed azt, hogy ezen a hibán kívül más jogtalanságok is történnek, vagy más végrehajtó jogtalanul jár el? Bocsánat a kifejezésért, de ilyen statisztikával és bármi konkrétum nélkül, ez szimpla szardobálásnak tűnik nekem. Illetve a korábbi kérdés ide is vonatkozik, mi volt a jogtalan az eljárásban?

Utoljára csak az elütésekre szeretném felhívni a figyelmed:
Végül jómagam még is csak jobb helyzetben kerütem [...]”;
ha küldés előtt még egyszer elolvasnád amit írtál, szerintem sok apró hibát ki tudnál szűrni, így nem borulna fel a szöveg lendülete és kellene gondolkoznia annak aki olvassa, hogy "mire gondolt a költő".

vegrehajtott # 2018.08.05. 15:52

Az “edit” lehetőségét mondjuk hiányolom erről a fórumról. De akkor mivel @Kovács_Béla_Sándor is kukacoskodik még egy javítást engedjetek meg. ;)

“hogy ‘12-‘13 közt tanár nélkül tanultam kb. folyékonyan 2 nyelvet autodidaktán.. ”

ON: Az úgy volt kedves biztosnemlaikus, hogy... Az anynyelvem már anya hasában elkezdtem tanulni. A tanulást az ELTÉ-n folytattam.

OFF: ülj le egyes! :)

Basszus mostanában annyi de annyi jó tapasztalatom volt jól praktizáló jogászokkal, ne rontsák már el.

Szép estét, várom a további kritikákat! ;)


Üdv.: egy autodidakta végrehajtott

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.05. 15:27

OFF
hogy ‘12-‘13 közt tanár nélkül beszélek kb. folyékonyan 2 nyelvet autodidaktán..

Kár, hogy a magyar nincs közte.
ON

vegrehajtott # 2018.08.05. 15:22

@gerbera317

Tán’ valami problémája van autodidaktán tanult dolgokkal?
Kissé elmaradott felfogás a 21. században ha jól értem, annak tudatában sem hogy ‘12-‘13 közt tanár nélkül beszélek kb. folyékonyan 2 nyelvet autodidaktán.. További okulására: az autodidakta rendszerint az átlagosnál nagyobb önmotivációs és önképző (akarat)erővel bír.
Ha netán másért idézte megérteném (talán?!), de a postjaimről sem bűzlik az autodidaktavitás. /Több okból sem adtam “házmesterné” bölcseleteket. Az a nem LAIKUS ügyvédek dolga. ;)/

Lehetséges meg lehetett volna fogalmazni ebben igaza van, de hát szeretek pötyögni. Illetve kedves @gerbera317, amennyiben Ön NEM LAIKUS bizonyára megérti hogy egy végrehajtási ügyre nem nagyon alkalmazható a ”hogyan szabadultál”? ....Há figyelj várt az asszony, a puják meg a bűntársaim ghec..... :D Magam nevében nem szabadultam sehonnan!

Sokkal inkább alkalmazkodható lenne ide szerintem a “mi lett az ügymenet vége?” nem LAIKUS @gerbera317? Összességében sajnálom hogy nem laikus, stílustalan észosztoként böfögtem ide valamit. Azokat ugyanúgy leoltod. :)

Örömmel kellett volna fogadni (tán’), hogy egyre több jogtalanul eljáró végrehajtó előtt van lehetőség a győzelemre.

@ius Iatratus

Ez esetben bocs tőled is.

Szólok a 6 éves lányomnak fogalmazza át.

Bocsi mindenkitől! :)))


Üdv.: egy autodidakta végrehajtott

ius latratus # 2018.08.05. 12:21

Teve legyek, ha a 3. mondattól értem...

gerbera317 # 2018.08.05. 11:16

egy autodidakta
Meg is látszik. Harmadekkora terjedelemben is leírhattad volna, hogy mi volt, mi történt, hogyan szabadultál. És még érthető is volna. Ahogy eddig nem.

vegrehajtott # 2018.08.05. 10:24

No, meg pár rövid általános sorom mellé azért azt még leírom.

12 millió Ft volt kikiáltási ár. Végül 5 licit után “csaptak le”.

Az is hozzátartozik, hogy a 21 millió értékű ingatlanunknat annak töredéki áráért. Jogilag megtehető (csak nem szonszens) s ha mondjuk 18-19 millió forint összegben árverezték volna er, ha nem kalajmakázom.
Végül jómagam még is csak jobb helyzetben kerütem azzal hogy kiharcoltam az igazam és saját magam felelem az eladási ért! 20,98 M alatt nem ::))))))


Üdv.: egy autodidakta végrehajtott

vegrehajtott # 2018.08.05. 09:38

Kedves Mindenki!

Tavaly tavasszal indult végrehajtási ügyemnek múlt hét végén került pont a végére.

Felelőtlenségünk ( nővérem is, másik adós ) eredményeként egy alapügyi alig 700.000 Ft-os tartozás alakult. Akkoriban családi s kb. minden problémánk felemésztett minket a vállalkozásunk helyre hozása sem ment.

Felszólíók tömkelege. Stb. Van amit át sem vettünk. Tudom MÁR, hogy ez a legnagyobb hiba.

A lakásunkra a hitelvezető bank engedte a vh-ba bekapcsolódást. Jogtalanul. :)

Tavaly júniusban ingatlánervéres. Sikeres. Vagy mégse?

Majd tavaly júniusban a kifogás megfogalmazásának utolsó estéjén LAIKUSként is felhasználtam pár hibát, mert hibásnak találtam.

Kifogás aláírva, költségmentességek megigényelve. Fontos: másra nem, akkor időhúzásra.

Minden egyes végrehajtói munkát kifogással támadjatok meg, amiben valami kapaszkodót láttok.

Nagyon bánom utólag hogy először nem alkalmaztam jogi képviselőt. Aki megteheti tegye meg. Szükséges. Az eredményesség kiharcolása érdekében tényleg megéri, nem is oly’ vészes összeg. A megbízási díjon kívüli jutalomként szívesen fizetem meg az ügyvéd díját.

A végrehajtóval nagyjából lehetett szót érteni, egyezkedni.

Röviden akartam csak közölni, hogy vannak itt kivételek is, nem minden arany ami fénylik, végrehajtóéknál sem. Pénteken sok harc után megszüntető határozat átvételére került sor. (Y)

Fogytam 4 kilót, erősödtem, tanultam még többet ez idő alatt.

Kívánom a legjobbakat, ha tudok általánnosságban segítek, ha kérdeztek.


Üdv.: egy autodidakta végrehajtott

nonolet # 2018.07.27. 13:24

(P.M.)-el azonban kell számolni amíg tulajdonos.

Mert bár 1/6 szavazata van csak, azért tud kellemetlenkedni.

De az 5/6-al végül is kb. mindent végig tudsz vinni.

Csak előtte okosodj ki az "osztatlan közös tulajdon" témából, hogy (P.M.) csapdáit megelőzd.

Miket ír az érvényes használati megosztás?!

- -

A csapda az lehet, hogy a felújítás után esetleg új magasabb becsérték lesz.

De 1/6 részt akkor sem fog SENKI megvenni RAJTAD
kívűl!

Szóval

nonolet # 2018.07.27. 13:13

Én megvenném az 5/6 részt.
Amíg még olcsón adják, mert végrehajtás van rajta.

Az 1/6 résszel meg majd lesz valami egyszer...

(P.M.) nem zavar, mert NEM lakik ott.
(P.E.) sem zavar mert elköltözik
A többiek sem zavarnak.

- -

Felújítani lehet a ház bejegyzése/feltüntetése nélkül is.

DE!!! BŐVÍTENI viszont nem lehet!!!
Azaz az épület befoglaló térfogata nem nőhet meg.
Átalakulhat, lehet kisebb, maradhat ugyanakkora,
nőhet benne a lakótér, de az épület maga nem nőhet meg.

Épület feltüntetés ügyben...
Ebből olvass el vagy 20-30 oldalt.

http://www.jogiforum.hu/forum/32/24764

gerbera317 # 2018.07.27. 11:33

A végrehajtón keresztül fel kell venni a kapcsolatot az 1/6 tul.társ végrehajtást kérőivel, és a követelések arányában felajánlani a vételár 1/6-odát nekik, cserébe a végrehajtási jog törléséért.
Ha ebbe nem mennek bele, akkor a másik (inkább ez az első) út, hogy
1. a vevő vegye meg a tehermentes 5/6-odot a tulajdonosoktól,
2. a maradék 1/6-odra pedig az adós kérelmére írjon ki a végrehajtó egy árverést, azt pedig a vevő árverésen vegye meg. Mondanom sem kell, hogy így olcsóbban tudja megvenni, de legalább meg tudja venni, a vonakodó vh-kérők pedig nyaljanak sót.

BKriss # 2018.07.27. 11:27

Kedves fórumozók!

Abszolút laikusként szeretnék egy kis segítséget kérni.

Adott egy vidéki öreg ház, ami a tulajdoni lapon nem szerepel, tehát eszerint üres, beépítetlen belterületi telekként van nyilvántartva.

Ennek az ingatlannak a tul.lap szerint három tulajdonosa van (1/6-od, 1/6-od, 1/6-od és 3/6-od arányban). A ház jelenleg lakott, az egyik 1/6-os tulajdonostárs (legyen a neve P.E) fia és felesége laknak benne.

A fiatalok a ház jó elhelyezkedése és személyes kötődés miatt elgondolkoztak rajta, hogy megvennék az ingatlant és az öreg házat felújítanák (A ház bejegyzéséhez fennmaradhatósági engedélyt kell kérni, ha jól tudom).

Lekérték a tulajdoni lapot, amin az szerepel, hogy a másik 1/6-os tulajdonosnak (P.M.) a részére végrehajtói jog van bejegyezve, három különböző cég által, több, mint 1,5 m összeggel (2017-es adat). A tulajdonrész, sőt, még az egész telek értéke is kevesebb, mint 1,5 m.
A tulajdoni lapon az szerepel, hogy már többször árverésre bocsátották a tartozással terhelt 1/6-os tulajdonrészt - persze sikertelenül (legutóbb 2014-ben). Egy internetes adatbázis szerint, ami a 2011-es árverés részleteit mutatja, 125 ezer forintért volt megvásárolható ez az 1/6 rész. Státusza beköltözhető.

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a többi tulajdonos - végrehajtással nem terhelt tulajdonrészét a pár meg tudná venni sima adás-vétellel, illetve elajándékozással, hogyan lenne kezdeményezhető az adott 1/6 rész újra árverésre bocsátása? Lehet-e ezt kérvényezni? Ha igen, megteheti ezt a leendő vevő = jelenlegi lakó, vagy az adósnak kell felkeresnie a végrehajtót? Vagy jelen esetben csak árverésen kívül, de árverési vétel hatályával lehet megvásárolni a kívánt tul.részt a végrehajtást kérők beleegyezésével?

A pár nem tudja merre induljon az ügyben, illetve, hogy van-e egyáltalán értelme belemenni a vélhetően bonyolult és hosszas procedúrába annak reményében, hogy reális áron megszerezzék az áhított ingatlant. Ehhez kérnék most érdemben egy kis segítséget.

Köszönöm előre is a választ!

Icetea # 2018.06.08. 11:25

Te meg szép vagy és okos ;):D

Icetea # 2018.06.08. 10:40

Van, aki választékosan fogalmaz, van, aki meg csak szimplán bunkó ;)
Segítséget kérni jöttem, és hálás vagyok azoknak, akik segítettek. Akinek meg az az egyedüli élvezete az életben, hogy kioktatóan, nagy mellénnyel és alpári stílusban ossza az észt, az pedig le van sajnálva.
Mindenkinek szép napot :)

gerbera317 # 2018.06.08. 10:27

Ja, hogy közben ő is rájött....

gerbera317 # 2018.06.08. 10:27

azt írta a kérdező, hogy örökölték az ingatlant, és a másik örökös tartozásáról van szó

Nem ezt írta. Azt írta akérdező, hogy "Édesanyám a testvérével együtt örökölt egy vidéki ingatlant. A nagynéném tartozásai miatt az ingatlanra jelzálogjogot jegyeztek be." Csak nagyon választékos akar lenni, és ugyanazt a személyt kétféleképpen nevezi meg: "édesanyám testvére" valamint "nagynéném". Elég ostoba szokás ez a választékosság. Helye van a szépirodalomban, a szakszövegek esetében, és így ezen a fúrumon is viszont kifejezetten üldözendő.
A lényeg, hogy a nagynéni tartozásai miatt jelzálog terheli az ingatlant. Abba viszont az édesanyának is van/volt beleszólása, akár fél ingatlanra jegyezték be (ezt egyébként kétlem), akár az egészre. És ha az egészre, akkor az édesanya bizony zálogkötelezett.
Mindezt persze úgy, hogy talán nem is jelzálog az a "jelzálog", hanem végrehajtási jog. Ugyebár. És ilyenkor derül ki, hogy az a választékosság tulajdonképpen nem is az, hanem végtelen igénytelenség.

Icetea # 2018.06.08. 10:17

Igen, elnézést kérek mindenkitől, az végrehajtási jog, nem jelzálog jog!!! BOCSÁNAT, én fogalmaztam rosszul!!!!!

nonolet # 2018.06.08. 10:15

Icetea

Egyébként a FRISS tulajdoni lapot megnézni,
hogy pontosan

  • ki ellen

ÉS

  • milyen teher van bejegyezve

Földhivatal online
http://www.foldhivatal.hu/…iew/172/163/

- -

Illetve, ha már van árverési hirdetmény akkor abban megnézni, hogy pontosan kitől és mit árvereznek éppen.

Árverési rendszer
https://arveres.mbvk.hu/

drbjozsef # 2018.06.08. 10:12

Trixi,

ha bejelentkezik előárverezési joggal az árverésbe, attól még nem kötelező élnie vele. A legmagasabb licit nyer, és HA akar, akkor belép a helyére.

drbjozsef # 2018.06.08. 10:11

Icetea,

nézd meg a tulajdoni lapon (ügyfélkapuval ingyen is meg tudod nézni a neten), hogy mi van pontosan bejegyzve.

Ezek szerint nem jelzálog lesz az, hanem végrehajtási jog.

nonolet # 2018.06.08. 10:11

"Az árverezés után 50-50%-ban lesz tulajdonos az árverés nyertese édesanyámmal?"

Nyilvánvalóan így lesz, hogyan másként lehetne?

"És abban esetben, hogy ha édesanyám beleegyezik abba, hogy a teljes ingatlant árverezzék el,"

Minek tenne ilyen oktalanságot?!
HA az ő részét nem érinti az árverés.

Ha őt NEM érinti, akkor csak kivár és kiderül, hogy lesz-e vevő egyáltalán.
Egy ilyen ház FELE tulajdonára nem valószínű, hogy idegenek ráugranak.
Azaz aligha lesz rá árverési vevő...

Az ilyet azok szokták megvenni az árverésen, akik érdekeltek benne.
(tulajdonos társ, rokon, nagyon esetleg egy befektető)

- -

Tulajdonos társként ő is olcsón megszerezheti az árverésen azt a részt magának, ha akarja.

Ehhez be kell jelentkezni az árverési rendszerbe és figyelni az árverés menetét.
HA NETÁN akad árverési licit, akkor arra rá ígérve lehet beelőzni az idegent.
HA nincs licit, akkor meg nyugi van, mert vevő sincs egyelőre.

Az első/második eredménytelen árverés után a következőn már olcsóbban lehet bevásárolni...

drbjozsef # 2018.06.08. 10:10

gerbera,

azt írta a kérdező, hogy örökölték az ingatlant, és a másik örökös tartozásáról van szó. Ha így van, akkor több mint valószínű, hogy csak az adós részére jegyezték be a végrehajtást. Amit a kérdező jelzálognak írt, de ha tényleg csak a másik tulajdonos tartozása, akkor nem az lesz.

Egyebekben igazad lehet: ha nem külön tartotzás, ha nem valami hitel jelzáloga, és nem végrehajtási jog, akkor minden bizonnyal a teljes ingatlan érintett lesz.

Icetea # 2018.06.08. 10:08

gerbera317
Köszönöm a választ! Nem, semmilyen aláírásról nincs szó. Nagynénémnek adósságai vannak (személyi hitel, hitekártya adósságok stb), és ez az egyetlen tulajdona, mert a lakás, ahol lakik, az a gyerekei nevén van, ő csak haszonélvező. Emiatt terhelték az adósságait az egyetlen tulajdonára, az osztatlan közös tulajdonú ingatlanra.

drbjozsef # 2018.06.08. 10:05

Icetea,

igen, az árverési vevő lesz az új 50% tulajdonos.

Édesanyád részét nem árverezik, de eladhatja az új tulajdonostársának, akinek amúgy is elővásárlási joga lesz a részére.