Végrehajtói költségek és jutalék


proof00000 # 2018.08.16. 16:26

Akkor ezek szerint, amennyiben a követelés elengedésre kerül és a végrehajtás lezárását kérvényezzük, akkor a végrehajtó nem követelheti az elmaradt jutalékát?

Esetleg erre az esetre van a valamelyik törvényben konkrét utalás?

Azért érdeklődöm ennyire, mert azt hallottam, hogy vannak olyan végrehajtók akik ilyen esetben kérik az elmaradt jutalék részleges megfizetését... Egyébként jelen szituációban én veszem meg az egyik rokonommal szemben fennálló követelést, amit természetesen el szeretnék engedni, de őszintén nem szívesen fizetnék többet a végrehajtónak.
Ismét köszönöm!

gerbera317 # 2018.08.16. 16:17

A végrehajtót az után illeti meg jutalék, amennyit behajtott tőled. Nem több, nem kevesebb.

proof00000 # 2018.08.16. 15:53

Tisztelt fórumtársak!

Az lenne a kérdesem, hogy megilleti-e a végrehajtót a hátralévő végrehajtói jutalék, amennyiben egy követelés elengedésre kerül és nem térül meg?

Konkrét helyzet:
Mkk által kezelt már végrehajtott követelés megvásárlásra került. A vásárlás pillanatában a végrehajtói költségek már ki voltak egyenlítve kivéve a végrehajtói jutalék a behajtásra váró összeg tekintetében. Amennyiben a követelés új tulajdonosa a követelés elengedése mellett dönt, az ügy lezárásához kérheti-e a végrehajtó a fennmaradó jutalék megfizetését?

Köszönöm a választ előre is!

gerbera317 # 2018.08.07. 18:19

Megnéznék egy ilyen felhívást.

szalmavirag # 2018.08.07. 17:13

gerbera317

A végrehajtó felszólított, hogy a tartozás rendezése érdekében, megjelölt határnapig keressük fel a végrehajtás kérőt.

De ezek szerint nincs mit tenni. Köszi.

gerbera317 # 2018.08.07. 16:44

végrehajtó levele megérkezett, hogy x időn belül vegyük fel a kapcsolatot vh kérővel
Biztos vagy te ebben? Vigyázz, hogyan válaszolsz! Itt többen is értenek a végrehajtáshoz.
A végrehajtási költségeket pedig meg kell fizetned.

szalmavirag # 2018.08.07. 15:06

Üdvözletem!

Olvasom a fórumot, de nem teljesen egyértemű számomra, amiket olvastam, így segítséget kérnék a következő témában:

Végrehajtást kérő átadta az adósságot végrehajtónak, végrehajtó levele megérkezett, hogy x időn belül vegyük fel a kapcsolatot vh kérővel. Felvettük, több havi részletfizetésben megegyeztünk, ahogy arról is szó volt, hogy visszavonják végrehajtótól a megbízást, miután megtörtént a megegyezés. Azt nem tudom, hogy a vh kérőtől pontosan mit kapott a végrehajtó.
Azonban újra levél érkezett a végrehajtótól: végrehajtói munkadíj illeti meg x összegü végrehajtási költség, illetve y összegű kari általános költségátalány.

A kérdésem az lenne, hogy ezeket az adósnak kötelessége megfizetni ebben az esetben is, amikor megegyeztünk a vh kérővel? Visszatudjuk ezt egyáltalán utasítani valamilyen hivatkozással? Pénzügyi helyzetünk tekintetében nagyon nem hiányzik ezen díjaknak megfizetése.

Válaszaikat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.25. 16:50

Ne tévesszen meg, hogy a költségjegyzéken előre kiszámítják a jutalékot a teljes tőkére.

Walter Gibson # 2018.07.25. 16:49

Köszönöm! Én is így értelmeztem a törvény szerint, de Dr. Fodor Tamás végrehajtó ezek szerint nem így értelmezi...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.25. 16:33

Se.

A behajtott összeg után 8%.

Walter Gibson # 2018.07.25. 16:25

Üdv. Érdeklődnék, hogy a 8% behajtási jutalék az évi 8%, vagy az egész ügyérték után, egyszeri 8 %. Válaszokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2018.07.18. 16:37

Valószínűleg nem igaz, amit kérdezel.
A végrehajtó nagyon jól tudja, hozzá mennyi végrehajtási költség folyt be. Őt inkább az érdekli, mennyit kapott letiltásból a vh-kérő, csak azt nem értem, hogy miért nem inkább a vh-kérőtől akarja megtudni.
A (volt) munkáltató nem köteles ilyet kimutatni, a felszámolója pláne nem. A levonás kimutatása alapvetően az adós érdekkörébe tartozik (Vht. 41. § esetében) ezért értehetetlen, amit írsz.
Ha mégis igaz, amit kérdezel, az nagyon gáz a végrehajtó szempontjából. Viszont akkor neked szükséged lehet arra, hogy bizonyítani tudd, mennyi vh-költséget fizettél meg letiltás útján.

Minitunder # 2018.07.18. 16:07

Üdv mindenkinek!

Volt a Faktoring felé tartozásom, vh alá vonva. Faktoringgal megegyeztem, elengedtek a kamatokból valamennyit, egyben kifizettem a tartozást. Végrehajtói díjat kell még megfizetnem, a Faktoring a nullás igazolásra vár, vh pedig az idő közben megszűnt munkáltatómtól próbálja megtudni, hogy mennyit küldtek neki. Volt főnökömmel beszéltem, a felszámoló biztost nem éri el, nem reagál semmire, nem csak az én ügyemben.Kérdés: a vh-nak fogalma sincs róla, nem vezet nyilvántartást arról, hogy kitől mikor milyen összeget szedett be és azt mire?

Válaszokat köszönöm!

gerbera317 # 2018.07.07. 21:46

Egyik sem.A behajtott ügyérték után.

Vadsuhanc # 2018.07.07. 17:43

Tisztelt Fórumozók!

Amennyiben a végrehajtást kérő és az adós megegyezik a lefoglalt ingatlan árverésen kívüli értékesítésében a végrehajtó jutalékát mi alapján kell megállapítani. A vételár vagy az elrendelt végrehajtás összege alapján?

nonolet # 2018.07.07. 12:59

koomajoe

150-200 eFt

Grave7 # 2018.07.07. 09:37

@koomajoe: A 35/2015. IM rendelet szerint a végrehajtót, valamint az 1994. évi LIII. törvény 34/A. § alapján a Végrehajtói Kart és az Igazságügyi Minisztériumot megillető díj.
Nem tudjuk, hogy a végrehajtó részére történt-e már befizetés és az a díjak egy részét fedezi-e, ezért pontos összeget csak a végrehajtó tud mondani.
Ha az arányosan és a fixen megfizetendő összegeket egybeszámolom, az általad a jogosult részére eddig és még megfizetésre kerülő összegek legalább 10-13%-a valószínűleg a végrehajtási költség.

koomajoe # 2018.07.06. 15:52

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Van egy törlesztési folyamatban lévő tartozasom (1046000 ft).
A behajtó cég tájékoztatása szerint ha egy összegben fizetem ki a tartozásom (530000 ft) akkor is van még egy olyan hogy végrehajtási díj de arról nem tudnak tájékoztatást adni.A kérdés a következő:
Mit takar ez a díj és ki tudja megmondani hogy ez kb milyen nagyságrendű hogy felkészítsem magam a fizetendő összegre?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Vadsuhanc # 2018.06.06. 13:26

Jól értelmezted. Jár neki.

fogaz1980 # 2018.06.06. 13:24

A végrehajtást kérő kérte a végrehajtás befejezését, mert a követelés megtérült (ki lett neki fizetve).
Tehát ha nem is a végrehajtó szedte be a követelést, akkor is jár neki a behajtási jutalék, mert azt írta vh kérő, hogy megtérült a követelése? Jól értelmezem? Mert akkor igazából nincs is mit tenni.
A díjjegyzék egyébként még 15 napon belül van.
De azért kérdeztem, mert most az lenne az első, hogy minél előbb letörlődjön a végrehajtás a tulajdoni lapról, hogy az ingatlant el lehessen adni, de ha most fellebbeznénk a vh költség miatt, az legalább még 1-1,5 hónap lenne, és lehet, hogy nem is lenne semmi értelme, mert jogos a jutalék és a költség.

gerbera317 # 2018.06.05. 12:25

Ne keverjük a megszűnés, megszüntetés, befejezés fogalmakat!
A végrehajtás befejezését a végrehajtó állapítja meg. Teszi ezt a feltételek fennállása esetén saját hatáskörben, vagy a végrehajtást kérő kérelmére. Nem állapítja meg a befejezést, ha a végrehajtási költségek nem térültek meg.
Végrehajtást csak a bíróság szüntethet meg. A megszüntető végzésben a bíróság rendelkezik a végrehajtási költségekről is.
Továbbá, meg is szűnhet egy végrehajtás, szó szerint kétszer használja ezt a kifejezést a Vht. Ezeken felül végrehajtási lap visszavonása, a záradék törlése pedig kimondatlanul is a végrehajtás megszűnésével jár. Megszűnés esetén nem lehet költségigényt érvényesíteni.

oligaliga # 2018.06.05. 11:38

fogaz1980

A Vht. szerint a végrehajtót az eredményes vagy részben eredményes végrehajtás esetén illeti meg a jutalék.

Azt írtad, hogy a végrehajtást kérő kérte a végrehajtás megszüntetését, de azt nem, hogy mire hivatkozással (nem is tartoztál, közvetlenül neki fizetted, a végrehajtás során megtérült?).

Azt sem írtad, hogy a díjjegyzéket mikor kaptátok kézhez. Ha még nincs 15 napja, akkor a végrehajtási kifogás benyújtására nyitva álló határidő még nem járt le.

gerbera317 # 2018.06.05. 11:16

Nem megszüntetés lesz az, hanem befejezés. A végrehajtót a végrehajtás eredményétől függetlenül megilleti a munkadíj, költségátalány, készkiadás; részben vagy teljesen eredményes végrehajtás esetén megilleti a végrehajtói kart az általános költségátalány, valamint a végrehajtót a behajtott ügyérték után a jutalék.

fogaz1980 # 2018.06.05. 10:57

Köszönöm az eddigi észrevételeket. Elnéztem az előbbiekben, nem 203e Ft, hanem 231e Ft, de nem is ez a lényeg.
Attól függetlenül, hogy a végrehajtó nem szedte be az összeget, hanem a végrehajtás megszüntetése lett kérve, jár neki ekkora összeg?
Ebből a 231e-ből 173e Ft a behajtási jutalék.
Az eredeti kérdésre sajnos még nem kaptam választ. Köszönöm

gerbera317 # 2018.06.05. 08:05

460 ezer. De nem ez a lényeg. Hanem az, hogy a végrehajtót megilleti munkadíj, költségátalány, készkiadás, behejatási jutalék, a végrehajtói kart általános költségátlányt. Összesen kb. 711 ezer forint, amiből a jutalék 460 ezer.