Végrehajtói költségek és jutalék


wers # 2019.04.12. 05:57

ígérem, egyszer csak felébredek :)

wers # 2019.04.12. 05:56

Javítsatok ki, ha tévedek, de ugye végrehajtási költségek akkor merülnek fel, ha végrehajtási költségek, ha végrehajtás van. Az meg azért van, mert az adós önként nem fizet.
Tényleg felháborító ez. (mármint, hogy önként nem fizet)

drbjozsef # 2019.04.11. 20:11

Hát ez b.o.r.z.a.l.o.m.

eljenmajusegy # 2019.04.11. 19:07

Ez egy hulyeseg.
Egyreszt minden vegrehajto moho , masreszt mi az ordogert fizessen szerencsetlen delikvens azert hogy elkezdjek vegrehajtani? Plane ha eddig is szerepelt mint adostars , de most a vegrehajto meltoztatott egy levelet kuldeni a munkaltatonak hogy kezdjek el a fizetese 33%-t tiltani. Na ezert meg megterhelik 6600Ft-tal , ha nem fizet akkor hozzacsapjak a tobbihez es megy ra a kamat.
Hat micsoda agyrem ez?

gerbera317 # 2019.04.08. 12:11

Mit tudod te, hogy ez a 6600 Ft a végrehajtó mohósága-e vagy pedig egy - összege alapján jól felismerhető - jogszerűen felszámított végrehajtási költség? Azt pedig ne is említsük, hogy ez miféle fórum itt...

eljenmajusegy # 2019.04.08. 12:07

Tkeppen nem akarok semmit kerdezni csak egyet mergelodni a vegrehajto mohosaga miatt.

gerbera317 # 2019.04.07. 08:56

Aha. Azért tolonganak itt a téma szakértői, mert jól érthetően, objektívan felvázoltad a tényállást, utána pedig mind tartalma, mind külső jegyei alapján felismerhető kérdés formájában megkérdezted, mire vagy kíváncsi. Úgy-e?

eljenmajusegy # 2019.04.07. 07:41

De legalabb ertheto.

gerbera317 # 2019.04.06. 15:10

Lenyűgöző, ahogyan a problémáidat előadod.

eljenmajusegy # 2019.04.06. 11:36

A sogornom most kezdett el dolgozni , es mint adostarsra a vegrehajto rogton lecsapott , tiltani a fizetese 33%-t.
Amit felhaboritonak tartok az az , hogy kernek tole 6600Ft-ot valamifele vegrehajtoi dij fejeben( quazi meg o fizessen hogy felvettek a vegrehajtandok listajara , mert a vegrehajtonak nem eleg a mar megallapitott tobbszazezres dij....)

Grave7 # 2019.04.05. 15:15

@kovi999:
Megírtad, hogy dr. Fodor Tamás végrehajtóról van szó. Az mbvk.hu weboldalon szereplő információk alapján:
. A 2700 Cegléd Ady Endre utca 7. címen voltál?
. 2019.04.04-én, csütörtökön 9 óra és 13 óra között voltál ott?

A személyes félfogadás:
..Hétfő 10:00 - 12:00 ((előzetes egyeztetés alapján))
..Csütörtök 09:00 - 20:00 ((13-20 óra között előzetes egyeztetés alapján))
Tehát általános ügyfélfogadás, amikor bárki mehet, csak csütörtökönként 09:00 és 13:00 között van.

gerbera317 # 2019.04.05. 13:08

Ha így van, akkor ez a vh-kérő mulasztása. Ez a 41. § szerinti úton orvosolható.

kovi999 # 2019.04.05. 12:59

Végrehajtói költség is meg lett fizetve mert amikor nála voltam akkor lett kifizetve és módra hogy nincsen tartozás! És ez mindig vonnak a fizubol és m érem el a végrehajtót személyesén se

kovi999 # 2019.04.05. 12:54

A banknak se válaszol és személyesen is voltam ott tegnap és ninc s ott senki a végrehajtónál mert a bank is tölle vár papirt hogy vissza tudja utalni a túlfizetést

drbjozsef # 2019.04.05. 12:11

Így jár az, aki végrehajtási eljárásban a végrehajtást kérőnek teljesít, a végrehajtó helyett. Ha nem érted el, nyilván nem is tud róla, hogy megfizetted a követelést.

Hogy befejeződjön a végrehajtás a végrehajtási költségeket is meg kell fizetned. (akkor is, ha a végrehajtást kérőnek fizettél, nem számít, ha már elindult, minden költség megfizetésével lehet csak lezárni, akárhogy is végződik).

Úgyhogy nincs más, csak el kell érned a végrehajtót. Ezt kizárólag személyesen lehet intézni, a telefonnal/emaillal nem is igen foglalkoznak. Nézd meg mikor van ügyfélfogadási ideje, és menj oda.

kovi999 # 2019.04.05. 11:01

Szeretnék segítséget kérni abban az esetben ,hogy van egy végrehajtásom amit tavaj novemberben kifizettem egy összegben és a munkáltatótól meg mindig vonnak dr fodor tamás végrehajtót semmi féle képen nem érem el levélre nem válaszol se e-mail re sem személyesen sem lehet vele beszelni ! Ilyenkor mi a teendő! Banktól meg van a 0 as számla köszönöm előre is

gerbera317 # 2019.03.26. 14:21

Wers, a munkáltató költségei nem végrehajtási költségek, tehát azt a végrehajtás keretein belül nem tudja érvényesíteni a munkavállaló adós szemben. Azt csakis a levonáson felül tudja érvényesíteni. Magyarán behívja az adós, és megmondja neki: "Era, az a helyzet, hogy nekem minden egyes k*szott levonás átutalása 145 forintomba kerül, így a te nyolc levonásod már-már a csőd szélére juttatja a céget, úgyhogy én ezt le fogom a béredből vonni".

wers # 2019.03.26. 11:49

Pár nappal ezelőtt volt erről szó valamelyik topikban.

:)) elkerülhette a figyelmemet (ejnyebejnye...)

wers # 2019.03.26. 11:46

A munkáltató pedig nyilvánvalóan a munkavállalója ellen érvényesíti a kezesi helytállásból keletkező követelését.

Ezt értem, de mi van, ha eleve 50%-ot utal a végrehajtó számlájára, a saját költségeit nem vonhatja le.
De ha jól értem, az érdekli, hogy egyáltalán joga van-e a tértis levelek, és a banki díjakat megtéríttetni.

gerbera317 # 2019.03.26. 11:44

Wers, postaköltsége egyszer merül fel a munkáltatónak, amikor visszaigazolja a letiltást. De még azt is megspórolja, ha cégkaput használ, és elektronikusan küldi el a végrehajtónak. A banki költség meg minimális. Ha mégis ennyire szarrágó a munkáltató, hát érvényesítse azt is a munkavállaló (adós) ellen. Pár nappal ezelőtt volt erről szó valamelyik topikban.

gerbera317 # 2019.03.26. 11:41

Ha levonja, akkor úgy kell azt kezelnie, ahogy kettővel ezelőtt leírom. Ha nem vonja, akkor utólag be kell pótolnia. Ha nem pótolja, a végrehajtó a végrehajtást kérővel fogja megfizettetni a végrehajtási költségeket, amaz pedig készfizető kezesi helytállásra kötelezteti a munkáltatót a le nem vont összegek erejéig. A munkáltató pedig nyilvánvalóan a munkavállalója ellen érvényesíti a kezesi helytállásból keletkező követelését. Így vagy úgy vagy amúgy, végül a Vht. azon rendelkezése fog érvényesülni, hogy a végrehajtási költségeket az adós viseli.

wers # 2019.03.26. 11:39

Bocs, lehet én értem félre, szerintem ő a munkáltató, akinek emiatt a végrehajtás miatt többletköltségei keletkeznek, átutalás díja, amit a bank von, postaköltség stb.

oligaliga # 2019.03.26. 11:31

terika23

Kérdezd meg a munkáltatódtól, hogy levonja-e. Aztán azt, hogy miért nem.

gerbera317 # 2019.03.26. 11:22

Közvetlenül a kérdésed előtt van leírva, mi történik ezekkel. Ugye nem baj, ha nem másolom be a kérdésed után is?

terika23 # 2019.03.26. 11:06

Tisztelt Fórum!
Érdeklődnék, hogy mi a helyzet azokkal a jutalékokkal és utalási díjakkal, amit a munkáltató fizet, amikor elutalja a munkavállaló letiltását a végrehajtónak? Továbbá kapcsolatot tart a végrehajtóval, levelezik vele telefonálgat stbstb. Mi a helyzet ezekkel a díjakkal, költségekkel, ezeket le lehet vonni a munkavállalótól?