Tartozás elévülés


Vadsuhanc # 2017.01.11. 15:56

Tisztelt gerbera 317 !

Kérdésem, hogy a Vht. 41.§. alapozva a kérelmet csak egyszer illik (lehet ) ugyanazon ügyben beadni?

Köszönettel.

tudatlan3 # 2017.01.11. 15:50

A bíróság a keresetet be sem fogadja, amíg a Vht. 41-nek nincs eredménye”.

Mivel a végrehajtó a füle botját sem mozdítja így nem lesz eredménye.

Gerbera 317 ez esetben mi a tanácsod?

gerbera317 # 2017.01.11. 15:43

Behajthatatlansággal szünetelő végehajtáson nincs mit felfüggeszteni. A bíróság a keresetet be sem fogadja, amíg a Vht. 41-nek nincs eredménye. De tudatlan jobban tenné, ha nem csinálna semmit. Egy 6 éve szünetelő telefonos végrehajtásnak nem szokás ekkora valagat keríteni. A végrehajtónak is valami külső irattárában rohad az akta, a telefontársaság pedig már azt se tudja, mi volt 6 évvel ezelőtt.

tudatlan3 # 2017.01.11. 15:38

Köszönöm ObudaFan.

ObudaFan # 2017.01.11. 15:14

tudatlan3

A végrehajtást kérő ellen pert indíthatsz a végrehajtás megszüntetése iránt és a keresetlevélben kérheted a végrehajtás felfüggesztését.

gerbera317 # 2017.01.11. 15:00

De a kérdésemre nem írtál választ segítséget...

De, írtam, csak nem értetted. Mondjuk, ilyen nick-től mit várjon az ember...

Vadsuhanc # 2017.01.11. 14:38

Sétálj be a végrehajtóhoz és meg fogja mondani...
És a végrehajtás költségeinek kifizetése után majd meg lesz szüntetve az eljárás. Vagy pereskedj.

tudatlan3 # 2017.01.11. 14:24

Engem nem érdekel hogy ki hova kiván.:)
Ha valami elévült akkor szüntessék meg a végrehajtást.

Behajthatatlan miatt szünetelt.

De a kérdésemre nem írtál választ segítséget...

gerbera317 # 2017.01.11. 13:45

Valószínűleg nem értesített a végrehajtó a 41. § szerinti eljárás eredményéről. Ha egyáltalán lefolytatta.
Azzal, hogy a végrehajtást megszüntetteted, maga a tartozásod nem fog megszűnni. A tartozásod csak akkor fog megszűnni, ha megfizeted.
De miért akarod megszüntettetni a végrehajtást? Van netán foglalt vagyontárgy, amit fel akarsz oldatni a foglalás alól? Mert ha nem, akkor mit kavarsz? Ez egy behajthatatlansággal szünetelő, ráadásul elévült végrehajtás, ami már régen megrohadt az irattárban, modnjuk azt, hogy emberi kéz érintése nélkül gyakorlatilag megszűnt. Ha most megpiszkálod, ezzel csak munkát adsz a végrehajtónak, a végrehajtást kérőnek, a bíróságnak. Aztán csodálkozol, ha mindenki elkíván téged a halál f*ra???

tudatlan3 # 2017.01.11. 11:31

Tisztelt Szakértők!

2009-ben végrehajtás indult ellenem.telefontartozás miatt.
A végrehajtó megállapította hogy a vh szünetel. Az óta semmi mozdulás nincs az ügyben.

Bementem jegyzőkönyveztettem hogy a tartozás szerintem elévült és kérem a vht. 41 lefolytatását és nyilatkoztassák a telefoncéget erről.
Ez tavaly márciusban volt.
Azóta semmi.

Mit tegyek ?
Hogy tudom elévülés miatt megszüntetni a tartozásomat?