Dr. Ugrin Tamás ügyvéd nevében küldött levelek


Burn Out # 2019.07.05. 09:35

A "képzelt ügyvéd úr" azért a kamara honlapja alapján létezik:

DR. UGRIN TAMÁS - irodai tag ügyvéd
Kamarai név *

DR. UGRIN TAMÁS
Státusz *

aktív
KASZ *

36070735
Kamara *

BUDAPESTI ÜGYVÉDI KAMARA
E-mail *

UGRIN@UGRIN.HU
Ügyvédi igazolvány *

Ü-120302 - érvényes
Ü-109632 - érvénytelen
Ü-114042 - érvénytelen
Ü-113575 - érvénytelen
Iroda *

DR. UGRIN TAMÁS ÜGYVÉDI IRODA
Iroda címe *

1033 Budapest KÓRHÁZ U. 6-12. IV.EM.
Iroda telefonszáma *

+36 1 3026533
Iroda eüsztv. (cégkapu) elérhetősége

18285525
Aliroda *

DR.UGRIN TAMÁS ÜGYVÉDI IRODA
Aliroda címe *

1133 Budapest ÁRBOC U. 6. VI.EM.
Aliroda telefonszáma *

+36 1 666 2307
Ügyvédjelölt foglalkoztatására jogosult *

Igen
Kötelező felelősségbiztosításának felelősségbiztosítója

MÜBSE

varnold # 2019.07.05. 07:58

Üdvözlet Mindenkinek!
Megkaptam én is a felszólítómat a tisztelt képzelt ügyvédúrtól. Mind két dokumentumon vannak árulkodó jelek amelyek elárulták, hogy hamis levél. Nem akarom ezeket kitálalni, mert szerintem olvassa az is, aki elküldte ezeket. Legalább 5 ilyen van. Azon kívül, hogy 10 éve csak kábel-tv előfizetésünk van, a meg nem említett jelek is lebuktatták.

Íme a két dokumentum:

https://p1.picsto.re/sWfLU.jpg
https://p1.picsto.re/LtGrw.jpg

Üdv Arnold

ui.: Szóljatok aminek tudtok és osszátok meg a csalás mikéntjét.

gerbera317 # 2019.04.12. 14:42

Azt állítani, hogy valaki tartozik, és felszólítani a tartozása megfizetésére, nem bűncselekmény. Polgári ügy, és polgári eljárásban lehet keresni az elhárítás módját.

attilahun # 2019.04.12. 12:52

Sziasztok!
A napokban én is kaptam levelet az előzőekben már említett személytől / cégtől. Nem mellesleg életemben nem álltam szerződésben az Antenna Hungáriával, most mégis 8ezerrel tartozom nekik, illetve most már a SVEA-nak.
Haha
Valaki fordult már esetleg rendőrséghez csalás kisérlete, megtévesztés miatt?

Há.Zé. # 2019.04.10. 19:33

Köszi, épp egy esetleges kabátlopási ügy miatt kérdeztem. :)
A címzett címéhez csak annyi közöm van, hogy ismerem a tulajdonost. A címzett férfi, a tulaj meg már húsz éve is özvegyasszony volt és a név is ismeretlen.
Hát akkor nem játszom úttörőt. :)

drbjozsef # 2019.04.10. 14:58

Én a saját emailomról nem írnék nekik, az biztos, ne már hogy velem levezezgessenek, a végén kabátlopási ügybe keverednék... :)
Felesleges amúgy. Ha érintett vagy a lakás miatt, egy telefont megereszthetsz, hogy honnan veszik, hogy itt ilyen illetőnek laknia kellene. Esetleg a lakcím nyilvántartást lecsekkolhatod, nehogy egy komplett focicsapat be legyen jelentve hozzád.

Há.Zé. # 2019.04.10. 12:49

A házunk hirdetőtáblájára kitűzött valaki egy Ugrin Tamás feladóval érkezett borítékot, aminek a címzettje egy olyan valaki, aki az elmúlt húsz évben biztosan nem lakott abban a lakásban.
Keressem meg őket e-mailben, hogy rossz címre küldték a levelüket vagy felesleges időpocsékolás?

Szilard__ # 2019.03.19. 13:10

Ez is igaz, csak egy elévülési per megindításának ügyvédi munkadíja és a perköltség jóval magasabb, mint a 18 ezer ft-os követelés. Így még akkor is jobban járnék, ha kifizetném a jogtalan összeget, amit követelnek, csak hogy leszálljanak rólam. Egyébként gyanítom, hogy ezzel a stratégiával erre játszanak.

Szilard__ # 2019.03.19. 12:24

Ezek jó ötletek, köszi.
Egyébként nevetséges, hogy szinte már én könyörgök nekik, hogy kezdjék el az FMH-t. Ilyenkor hosszasan ecsetelik, hogy ez nekem miért nem jó, és hogy milyen magas költségek lesznek.

Szilard__ # 2019.03.19. 11:54

bermuda háromszög: ezt kivédték úgy, hogy mindig más számról hívnak.
Egyébként szépen hosszan elbeszélgetek velük, de egy idő után, újra és újra elmondva ugyanazokat már kezdek belefáradni, és sajnálni a velük eltöltött időt.

drbjozsef: de ezek szerint minden lezárt szerződés minden iratát akár 50 évig is őrizzen meg az ember, hátha egyszer szükség lesz rá? Én azt állítom, hogy nem jogos a követelés, ilyenkor nem nekik kell bizonyítani azt, hogy jogos? Mivel semmilyen számla, levél, felszólítás, semmi nem jött a UPC-től a szerződés lezárta után (kézbesítési fikció sem lehet, minden levelet átveszek ezen a címen), ezért ezt nem tudják bizonyítani. De még ha jogos is lenne a követelés, a hivatkozott dátuma alapján már az engedményezéskor elévült, 5 éven túl volt. Nem véletlenül nem kapkodnak az FMH megindításával.

drbjozsef # 2019.03.19. 08:46

Szilárd,

azért egy apró megjegyzés :

Mivel a követelés nem jogos, nem szeretnék nekik fizetni,

Mivel kidobtad a papírokat, nem állíthatod 100%-ra, hogy nem jogos. A legtöbb telekom cégnél a megszüntetésnél felhívják arra a figyelmet, hogy egy elszámoló számla még érkezik. Ezek olyan balfaszok, hogy mindig találnak valamit két hónap múlva a rendszerben, általában jogosan, bár nem értem, mit nem látnak akkor, amikor megszüntetsz egy szerződést. De nem "naprakész" az adatbázisuk.

drbjozsef # 2019.03.19. 08:33

Egyébként egy Homáros poszt alatt ez van a szakértő válaszban (nem komment) :

Ha az igényérvényesítésre irányuló megkeresések esetlegesen tovább folytatódnak, akkor érdemes megfontolni a követelés elévülésének megállapítására irányuló kereseti kérelem benyújtását a bíróságra, amelyre az adós jogainak megóvása érdekében van lehetőség a polgári perrendtartás szabályai alapján. A peres eljárás megindítását megelőzően javasoljuk a jogi képviselővel történő konzultációt is.

Bár ilyesmit konkrétan (az új) pp.-ben nem találok.

drbjozsef # 2019.03.19. 08:24

Én ezt tudnám ajánlani a Seva felkeresésekor :

http://napirajz.hu/?…

Szilard__ # 2019.03.19. 07:31

Sziasztok,

Nálam szintén megjelent a Svea Finance és Ugrin Tamás egy állítólagos 7 évvel ezelőtti követeléssel.
UPC Direct előfizetők voltunk, melyet még 2011-ben felmondtunk, nem volt semmilyen hűség a szerződésünkön, a felmondáskor minden fennálló tartozást megfizettünk a UPC felé, a bérbe adott beltéri egység eszközt pedig visszaszolgáltattuk a UPC-nek. Ezután a UPC természetesen semmilyen számlát vagy fizetési felszólítást nem küldött, lezárult az ügy. Legalábbis mi ezt hittük.

2018-ban kaptunk egy levelet a Svea Finance Zrt-től, hogy a UPC egy 18ezer Ft-os követelést engedményezett rájuk, ami elvileg 2012-ben keletkezett. Erről természetesen semmit nem tudtunk. A Svea ezután egyre gyakrabban hívogatott telefonon, hogy mikor leszünk hajlandók nekik fizetni. Telefonon elmondtam, hogy ezt a követelést nem ismerem el, szerintem nem jogos, a UPC nem keresett bennünket ezzel kapcsolatosan, az adott időpontban már nem is álltunk szerződésben a UPC-vel, de még ha jogos is lenne a követelés, az már a követelés átadás pillanatában, 2018-ban elévült volna. Közben kiderült, hogy a visszaadott beltéri eszköz díját követelnék, mivel a UPC szerint ezt mégsem adtam vissza.

Mivel annyira régi a történet, 5 év elteltével a kapott iratokat kidobtam, nem gondoltam, hogy 7 év után még szükség lesz rá, így bizonyítékom nincs, de bizton állíthatom, hogy a UPC-nek és a Svea-nak sincs, mivel semmilyen levelet nem küldtek felém, így nem is volt mit átvennem.

Mára odáig fajult a dolog, hogy Ugrin Tamás havonta küldi a sima, nem ajánlott, nem tértis leveleit, amit én szépen iktatok is a kukába. A Svea hetente hívogat telefonon, hogy mikor szándékozok fizetni. Mindig előadom nekik, hogy a tartozást természetesen nem ismerem el, ha ők mégis jogosnak tartják, adják be szépen a fizetési meghagyást ellenem, aminek természetesen ellent fogok mondani. Mondanom sem kell, ez még nem történt meg, valószínűleg ők is tudják, hogy nem tudnának semmit elérni FMH-val, még az ajánlott levelekre is sajnálják a pénzt, mindent normál postai levélként küldenek csak.

Ami zavar, hogy hetente zaklatnak telefonon. Felhívtam a figyelmüket, hogy ha ezt a végtelenségig játszák, akkor megteszem a rendőrségi feljelentést zaklatás miatt. Szerintük ez nem minősül zaklatásnak.

Mindig mondom nekik, hogy ahelyett, hogy hívogatnának, indítsák meg az FMH-t, szerintem mindenkinek egyszerűbb lenne így lezárni az ügyet. De úgy tűnik, nekik a heti egyszeri telefonálgatások és a havi Ugrin levél gazdaságosabb mód.

Mivel a követelés nem jogos, nem szeretnék nekik fizetni, de a telefonos zaklatásokat szeretném leállítani, és végleg lezárni ezt az ügyet. Mit javasoltok?

wers # 2019.03.14. 16:24

Attila86, én a helyetekben odamennék, és személyesen megbeszélném. Mondjuk én kb. fél millával a zsebemben, 300-100-50-50 külön borítékban.

Velük lehet egyezkedni. A végrehajtóval már nem fogsz tudni így.
Ő azt hajtja végre, amire megbízást kapott. És az kb. fél milla lesz, hanem sokkal sokkal több. + a költségek.

Nem szabadna ezen gondolkodnotok.

Attila86 # 2019.03.14. 16:00

Egyébként ez már a 2. ajánlat, mert 2-3 éve 300-400 közötti összeget mondtak, de akkor épp hogy meg tudtunk élni.
Most se sokkal rózsásabb a helyzet, ami van félretett pénzünk, egészségügyi dolgokra van betervezve. Szóval vagy egészség vagy hitelkiegyenlítés.Nehéz dolgok ezek.

Attila86 # 2019.03.14. 15:54

Hitelfelvételkor még nem voltunk együtt, párom vette fel a hitelt. Nagyon ajánlották neki, meg akkoriban mindenkinek.(2007)
Remélem happy end lesz a vége, legalábbis én ezt szeretném.
Csak nehéz lesz őt meggyőzni,mert ő azt mondja senkinek se tartozik, elvitték az autóját így a hitel tárgyát, felejtsék el őt.

wers # 2019.03.14. 15:33

bocsi..... szóval NE indulatból döntsetek

wers # 2019.03.14. 15:32

Attila86, csak a szerény véleményem, amikor felvettétek a hitelt, nem tartottak fegyvert a fejetekhez. Most sem.
Az igaz, senki sem sejtette, hogy mi fog történni.

Még egyszer olvasd el a lenieket, mert most megírták neked, most mi fog történni, ha ezt nem fogadjátok el.
Sok ezer adós örülne egy ilyen ajánlatnak. És ez nem a maffia.
Gondolkodjatok, és indulatból döntsetek Az nem jó tanácsadó.

drbjozsef # 2019.03.14. 15:06

"beleestek". Ja.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.14. 14:49

Nagy szavak ezek.

Attila86 # 2019.03.14. 14:16

Szerintem minden olyan szerv maffiának nevezhető akik előre megtervezetten/kitervelten több millió embert földbe döngölnek azzal hogy kitalálnak egy nagyon kedvező atomstabil ajánlatot, amibe a naivak beleestek aztán szépen elkezdődik a manipulálás... valahogy a Titanichoz tudnám hasonlítani ezt a svájcibicskás hitelt. Ami mégis elsüllyedt ki hitte volna hogy ez lesz.. Lehet az se volt véletlen?
Persze van ennek egy másik oldala is..
Felszabadul több ezer ingatlan amit áron alul megszerez az a bizonyos "maffia" amit értelem szerűen értékesít piaci áron.
Nagy biznisz ez..
Csak hát az emberek le vannak sz...a Az utóbbi 3 évben közel 10.000 család került utcára vagy ahol épp megtudták magukat húzni. Kb 10.000 öngyilkosság történt tehát minden egyes kilakoltatásra jut egy.
Szégyen hogy ilyen megtörténhet.

oligaliga # 2019.03.14. 14:00

Atttila 86

Te írtad, hogy az ajánlat a következő:

de most azzal álltak elő hogy ha most befizetek 493.440 Ft ot akkor a tartozás 70%-a elengedésre kerül...

Eszerint megelégednek azzal a közel 500.000,- Ft-al, utána em zargatnak. Ha mégis, akkor előveszitek szépen az aláírt megállapodást és meglobogtatjátok.

A bankmaffia meg rablók meg egyéb "szép" kifejezéseket el lehet felejteni. Nem létezik bankmaffia, rossza banki gyakorlat lehet, kedvezőtlen feltételek lehetnek, de ettől nem lesz maffia.

Attila86 # 2019.03.14. 13:55

Párom attól is tart hogy tegyük fel ezt a kedvezményes összeget kifizetjük és ezután se szállnának le rólunk. Ilyet tehetnek? ( persze tudom a bank maffia mindent tehet)

drbjozsef # 2019.03.14. 13:40

Nagyonis.