Május 31-ig még tavalyi áron biztosíthatja részvételét a 2025. október 14–16. között megrendezésre kerülő XXII. Magyar Munkajogi Konferencián, amely évről évre találkozási pontot jelent a jogászok és a munkajogi szakértők számára. A háromnapos rendezvény különlegessége nem csak a színvonalas, exkluzív előadásokban rejlik. Lehetőséget kínál szakmai eszmecserére, tapasztalatcserére és kapcsolatépítésre – mindezt inspiráló környezetben, a legaktuálisabb munkajogi kérdések mentén. (X)
A tavalyi konferencia minden korábbi részvételi rekordot megdöntött, ami jól mutatja, hogy a Magyar Munkajogi Konferencia továbbra is a szakma legfontosabb találkozóhelye. A 2025-ös programot ezúttal is dr. Pál Lajos ügyvéd, a rendezvény ötletgazdája állította össze, aki a gyakorlatban is releváns, aktuális munkajogi kihívásokra helyezte a hangsúlyt.
A mesterséges intelligencia kihívásai a munkajogban
Az idei konferencia egyik hangsúlyos témája a mesterséges intelligencia szerepe a munkajogban. Az előadók többek között arra keresik a választ, lehet-e diszkriminatív egy algoritmus, meddig terjedhet a munkáltatói ellenőrzés az új technológiák alkalmazása mellett, és milyen bizonyítási kérdéseket vet fel a mesterséges intelligencia használata a munkaügyi perekben.
Szabályozástól ítéletig – fókuszban a gyakorlat
A háromnapos eseményen több mint 30 neves előadó vesz részt, akik olyan témákat dolgoznak fel, amelyek nem csak időszerűek, hanem gyakorlati kihívást is jelentenek a jogalkalmazók számára.
Kiemelt figyelmet kap a bérek átláthatóságáról szóló európai uniós irányelv hazai átvétele, valamint az egységes európai munkaerőpiac szabályozásából fakadó problémák, amelyekre a szervezeteknek már most érdemes felkészülniük.
A kollektív munkajog témakörében az előadók többek között az üzemi tanácsi választások szabályozását, a bértárgyalások során védendő üzleti titkok kezelését, valamint a munkavállalói képviselők információs jogainak védelmét elemzik részletesen.
Idén is megrendezésre kerül a népszerű „köztulajdonos” szeminárium, amely a köztulajdonban álló munkáltatók átalakulásainak kollektív munkajogi következményeit, valamint a vezető állású munkavállalók jogállását és értékét vizsgálja.
A figyelmeztetés kapcsán nemrégiben hozott kúriai döntésre is reagál a konferencia: az előadók részletesen megvizsgálják a figyelmeztetés és a hátrányos jogkövetkezmény alkalmazásának gyakorlatát.
Emellett szó lesz a bizonyítás nehézségeiről a munkaügyi perekben, a zaklatás jogi megítéléséről, a sportolói szerződések sajátosságairól, a munkavállalói kártérítési igények kezeléséről, valamint az egyenlő munkáért egyenlő bér elvének bírósági gyakorlatáról.
A konferencia állandó pillérei – szakmai viták és gondolatébresztő előadások
A konferencia állandó, évről évre nagy érdeklődéssel kísért programjai 2025-ben is a megszokott színvonalon várják a résztvevőket. Ezek közül kiemelkedik a Pódiumvita munkaügyi bírósági ítéletekről, amely a rendezvény egyik leginkább várt, szakmailag inspiráló programja.
Dr. Lőrincz György idén tizedik alkalommal tartja meg rendhagyó előadását „Elmélkedés és álmélkodás” címmel, amelyben a munkaügyi bírói gyakorlat legmeglepőbb, legtanulságosabb fordulatait osztja meg a hallgatósággal.
Több mint konferencia: közösség, párbeszéd egy inspiráló környezetben
A szakmai színvonal mellett a konferencia egyik meghatározó értéke a barátságos, nyitott légkör, amely lehetőséget ad az informális találkozásokra és mélyebb szakmai kapcsolatok kialakítására is. 2025-ben is számos társasági esemény, esti program (pl. munkajogi kvíz) várja a résztvevőket.
A programokhoz méltó hátteret biztosít a festői szépségű Dunakanyarra néző Thermal Hotel Visegrád, amely ideális helyszín a szakmai elmélyüléshez és a feltöltődéshez.
A konferencia helyei gyorsan telnek – érdemes időben regisztrálni. Az early bird kedvezmény 2025. május 31-ig elérhető.