Mire jó egy-egy horog, sekli vagy fordítócsiga, ha csörlőzés a feladat? Egyáltalán milyen hasznossággal bírhatnak ezek a kiegészítők, ha a csörlőzés biztonságos, hatékony és problémamentes megvalósulása a célunk? (X)

Pontosan ehhez adjuk meg az egzakt válaszokat az alábbiakban. Tesszük ezt amiatt, mivel sokan nem is gondolnak rá, mennyire fontosak is ezek a tartozékok. De ha szükség van rájuk terepen, akkor bizony aranyat érnek, úgyhogy máris következnek a hozzájuk köthető tudnivalók.

Miért lehet egyáltalán szükség kiegészítők használatára?

Azért, mert önmagában maga a szerkezet nem biztos, hogy elég a célok teljesüléséhez. Hiába például egy bitang erős készülék, ha nem tudjuk azt hová vagy mivel beakasztani, netán a vonóerőt kellene megnövelni, de nincs mivel.

A Maconwinch horog, sekli, fordítócsiga kategóriája is azért rendkívül hasznos, mivel pillanatok alatt meg lehet találni a leghasznosabb kiegészítőket. Így azok mindig kéznél lehetnek, amikor kellenek.

Felmerülhet persze kérdésként, hogy mégis mi az, amire feltétlenül szükség lehet akár munkavégzésnél, akár offroad túrákon vagy vadászatokon? Legjobb talán, ha egyenként végig vesszük a hasznosítás lehetőségeit.

Mire jó egy csörlő horog, sekli vagy fordítócsiga?

A horog azért kell, hogy a csörlőzéshez használt kötelet legyen mivel beakasztani egy biztos helyre. Aránylag kicsi eleme a komplett felszerelésnek, de ennek ellenére nagyon fontos szerepe van a stabil, biztonságos rögzítést tekintve.

A seklivel rögzíteni lehet magát a horgot, a favédő hevedert, illetve a fordítócsigát. Gyakorlatilag nélkülözhetetlen eleme a szettnek, merthogy a segítségével egyrészt meg lehet toldani a kötelet, autómentésnél pedig a vonóerőhöz adhat hozzá rendkívül sokat.

Mindezek mellett a csiga hasznosságáról sem szabad megfeledkezni. Merthogy az eszköz segítségével egyrészt meg lehet duplázni a csörlő vonóerejét, emellett pedig a csörlőre eső terhelést 50%-kal lehet redukálni. Egyik sem elhanyagolható a célok szempontjából.

Még néhány roppant hasznos kiegészítő, amelyek megléte sosem árthat

Az egyik ilyen az úgynevezett csörlőhorog-ütköző. A hasznosulása akkor jelentkezik, amikor a kötél felcsévélése történik. Az ütköző segít megakadályozni, hogy a csörlőkötél vége vagy a horog megszoruljon.

Vannak speciális kötélvégek is, méghozzá erős alumíniumból. Hozzáadott értékük, hogy biztonságos rögzítést tudnak nyújtani a seklihez és a kötélhez, ennek hatására pedig a használat is biztosabb lesz.

Ha pedig mindezek megvannak, egy pár offroad kesztyű sem árthat textil és bőr kombinációból a munkavédelem jegyében. Pláne, hogy a korszerű kivitelek már kézfej protektorral, mikro szellőzőkkel, tépőzáras csukló résszel, párnázott tenyérrésszel és a maroknál megerősítéssel is el vannak látva.