Szakvizsga - "A " rész (polgár)


origa89 # 2018.03.19. 13:41

Sziasztok!
Az írásbeli megoldást a szóbelin teljes egészében meg lehet változtatni?Kinek mi a tapasztalata?
Köszönöm a válaszokat előre is!

ella26 # 2018.03.19. 08:44

Sziasztok, eladók az alábbi szakvizsga könyveim:

Nagy Éva- Pecze Dóra: Polgári jog I. (Dialóg Campus) utolsó kiadás. (eredeti ár: 6980.-Ft). Egy vonallal kihúzott. 3.490.-Ft-ért.

Nagy Éva - Pecze Dóra: Polgári jog II. (Dialóg Campus) utolsó kiadás. (eredeti ár: 6980.-Ft). Egy vonallal kihúzott. 3.490.-Ft-ért.

Kengyel Miklós: Polgári eljárásjog (RÉGI PP.) (Dialóg Campus) az alapintézmények tanulásához szerintem hasznos, mivel az új pp-nek nincs még szakvizsga könyve. (eredeti ár: 6.980.-Ft). Egy vonallal kihúzott. 2.500.-Ft-ért.

Érdeklődni:
gabriella.olh@gmail.com

CW11 # 2018.03.18. 11:04

Sziasztok,

április 20-ra van szóbeli időpontom A részből (írásbeli ápr. 16.). Sajnos közbejött valami, elcserélném utána lévő áprilisi vagy májusi időpontra. Ha valakit érdekel, írjon akár itt a fórumban üzenettel, akár e-mailt! Köszönöm!

E-mail: urs.larlich@gmail.com

Adnilem01 # 2018.03.16. 18:04

Sziasztok!

végre befejeztem a vizsgákat, és ezért eladnám feleslegessé vált könyveimet. most a végén szembesültem vele, hogy igen sokat sikerült összeszedni. vigyáztam rájuk, alig van benne kihúzás. aki ötnél több könyvet vesz a feltüntetett árból -10%.
érdeklődni a radicsmelindadr@gmail.com címen lehet.

A rész:
Hatályos kidolgozott tételek jóval rövidebb, mint a könyv, de a lényeg benne van 4000.- Ft

Polgári jog I. Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Polgári jog II Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Polgári jog III Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft
Jogi személyek, gazdasági jog
Patrocinium kiadó (2016) 2500.- Ft
Polgári eljárásjog Patrocinium kiadó (2016) 1000.- Ft
A gazdasági jog szabályozása I. Dialóg (2015) 2500.- Ft
A gazdasági jog szabályozása II Dialóg (2015) 2500.- Ft
Családjog Dialóg (2015) 2000.- Ft
Polgári jog I. Dialóg (2015) 3000.- Ft
Polgári jog II Dialóg (2015) 3000.- Ft
Polgári eljárásjog Dialóg (2013) 1000.- Ft

B rész:
Büntető eljárásjog Dialóg (2014) 3000.- Ft
Büntetőjog I. Patrocinium kiadó (2015) 2000.- Ft
Büntetőjog II Patrocinium kiadó (2016) 2500.- Ft
Büntetésvégrehajtási jog Patrocinium kiadó (2015) 2000.- Ft
Szabálysértési jog Patrocinium kiadó (2016) 1500.- Ft

C rész:
Alkotmányjog Dialóg (2013) 2500.- Ft
Az Európai Unió joga Novissima (2015) 2000.- Ft
Munkajog Novissima (2013) 2000.- Ft
Közigazgatási jog Novissima (2013) 2000.- Ft
Társadalombiztosítási jog
Patrocinium kiadó (2017) 2000.- Ft
Közigazgatási jog Patrocinium kiadó (2016) 2000.- Ft

Egyéb:
Előadásvázlatok a személyek jogából
Patrocinium kiadó (2013) 1500 Ft
Előadásvázlatok a dologi jog köréből
Patrocinium kiadó (2016) 1500.- Ft
Előadásvázlatok a kötelmi jog különös részéből Patrocinium kiadó (2014) 1500.- Ft
Előadásvázlatok a kötelmi jog általános részéből Patrocinium kiadó (2016) 1500.- Ft
Előadásvázlatok a családi jog köréből
Patrocinium kiadó (2016) 1500.- Ft
Előadásvázlatok az öröklési jog köréből
Patrocinium kiadó (2014) 1000.- Ft

Luri # 2018.03.08. 17:34

Sziasztok!

Én is mindig “vadásztam” a vizsgaélményeket, úgyhogy megosztom a sajátomat.

Írásbeli feladat Pp-ből: adós ellen pénzkövetelés behajtása miatt végrehajtás indul, a végrehajtó az adós ingatlanára árverést ír ki hirdetmény útján, azonban a hirdetményben csak az árverés idejét és az elektronikus árverezés feltételeit tünteti fel. Az adós testvére is szeretett volna árverezni az ingatlanra, azonban nem derült ki a hirdetményből, hogy az árverésre hol kerül sor és hogy hol tudja befizetni az árverési előleget. Emiatt az adós végrehajtási kifogással élt, ugyanis a végrehajtó megsértette az eljárás szabályait, sérül a közhírré tétel követelménye és azoknak a jogai, akik nem elektronikus úton kívánnak árverezni. A végrehajtási kifogásban az adós kérte az árverés megsemmisítését. Hozzon végrehajtási kifogást elbíráló határozatot!

Nem volt információ sem határidőről, sem illetékről, sem jogi képviseletről, ezért én elsősorban hiánypótoltattam volna, de mivel elbíráló határozat volt a feladat, ezért úgy vettem, hogy akkor ezek rendben vannak, ezt bele is foglaltam a végzésbe, amelyben elutasítottam a végrehajtási kifogást és helyben hagytam a kifogásolt intézkedést arra tekintettel, hogy az ingatlanárverés elektronikus úton zajlik, a végrehajtónak nem kellett feltüntetni földrajzilag meghatározható helyet a hirdetményben, mert az elvileg lehetetlen ingatlanárverésnél. (Persze az indokolásban ezt bővebben kifejtettem, jogszabályhelyek megjelölése stb.)
A bizottság jónak találta a megoldásom.

Szóbeli: (amire emlékszem)
Pp.: kérelemhez kötöttség elve+miben más a régi Pp-hez képest, kötelező jogi képviselet, itt sok példa, hogy mi van ha a jogi képviselő a perfelvételi tárgyaláson nem jelenik meg, mi van, ha az érdemin stb., perújítás, eljárás félbeszakadása.
Ptk.: személyiségi jogok felsorolása, jóhírnév és becsület megsértésének elhatárolása, mi alapján különbözteti meg a bíróság a véleménynyilvánítást a tényállítástól (a tényállításra lehet bizonyítást lefolytatni), semmisség és megtamadhatóság részletesen, feltűnő értékaránytalanság, mikor állapítja meg a bíróság a feltűnő értékaránytalanságot, jogszavatosság felmerülhet-e ajándékozás esetén.
Gt.: kkt, bt, itt érintettük a diszpozitivizást abban a tekintetben, hogy kültag lehet-e ügyvezető, felszámolási eljárás nagy vonalakban, ha a hitelező indítja az eljárást milyen követelés alapján indíthatja, ilyenkor a bíróság miről nyilatkoztatja az adóst (elismeri-e és a fizetési haladékról), civil tv.alapján milyen szervezetek jöhetnek létre, cégnévvel kapcsolatos szabályok, cégjegyzék mit tartalmaz.

Ügyésznő volt az elnök és két ügyvédnő a másik két tag. Jóindulatúan osztályoztak, viszont az esetemben is igaz volt, amit korábban többször olvastam, hogy néha egy konkrét szót vártak, illetve, hogy hiába mondtam példát, ha éppen nem arra gondoltak. De ettől eltekintve segítettek, átfogalmazták a kérdést vagy konkrét esetre vetítették.

Kitartás Mindenkinek!

PAndrea # 2018.03.02. 21:57

Sziasztok,

ha valakinek szüksége volna szakvizsga könyvre, én az alábbiaktól válnék meg (valamennyi vadonatúj (bolti) állapotban van):

Polgári jog I + II (Dialog, aktuálisan kapható kiadásai): a kettő együtt 8.000 Ft
Polgári jog I + II (Novissima, 2011-es): 4.000 Ft
Polgári jog II. (Novissima, 2006-os): 1.000 Ft

A gazdaság jogi szabályozása I + II (Dialog, aktuálisan kapható kiadásai): a kettő együtt 5.000 Ft
ugyanez a két könyv 2008-as kiadásban 2.000 Ft

Családjog (Dialog, aktuálisan kapható kiadás): 2.500 Ft

Bírósági végrehajtás (Novissima, 2010-es): 2.000 Ft

Ha érdekel, írj: kalman.petra@palotakft.hu Átvehető Budapesten előre egyeztett helyszínen.

Köszönöm, Petra

exlex007 # 2018.03.02. 13:37

Ptk: öröklés általában, végrendelet néhány részletszabálya, harmadik rész XII. címről mindent.
Pp: személyiségi jogi per és sajátosságok, általában a nyilvánosságról, fellebbezés nagy vonalakban, másodfok mit csinálhat az első fokú ítélettel.
Cég: általában a gazd. társaságokról, egyszerűsített bejegyzés, kft. és törzstőke fel-le. Egyéni cég oda-vissza.

Elég szigorúak voltak, buktattak is sokat aznap. Egyébként jogszabály elég a tanulásra, így is elég sok. Senkitől nem kérdeztek olyat, ami esetleg az előzetes beszélgetés alapján profilba eshetne...

Könyveket áruljátok máshol, vagy tegyétek el, jó lesz az még.

drsafanni # 2018.03.02. 09:17

Sziasztok!
A köözös e-mail címre hogy lehet belépni, ha kódot kér? Jelszót tudom, de utána azonosítást kér.
Köszönöm előre is!

dlarin # 2018.02.25. 11:46

Sziasztok!

Élménybeszámoló következik:
02.07. napján voltam.

Írásbeli:
Legf. Bír. Pfv.IV.23.955/1998. sz.

Ezt négyesre hoztuk.

Szóbeli.
Polgári jog és családjog.
Ügyvédnő kérdezett. Lendületből az ingatlan-nyilvántartást.
Ezt ugye el sem olvastam, de valamiket mondtam róla, ahhoz képest elég jól ment.
Aztán elidegenítési és terhelési tilalom esetén lehet e vh jogot bejegyezni.
Fedezetelvonó szerződés miképp van. Férj földjére férj és feleség ráépítkezik, miképp lesz a tulajdon, hogy néz ki a tullap ilyenkor. Házastárs törvényes öröklése.
Ez nem lett túl veretes. Hármasra hoztuk.

PP:
bírósági titkár és ügyintéző eljárása.
jegyzőkönyv
hatáskör
Ezekről beszélgettünk többet. Jó fej volt az elnök, 4est adott.

Gazd.
Közbeszerzési kérdések, mert megörült a vizsgáztató, hogy végre valaki ezzel foglalkozik. Az öröm kölcsönös volt.
Egyéni vállalkozó ki nem lehet.
Ez is négyes.

Ami izgalmas volt, hogy én harmadiknak mentem, az első két kolléga egy órát volt bent, engem 20 perc alatt lezavartak. Ebből én arra következtettem, hogy bukó. De inkább arról volt szó, hogy ráuntak a dologra. Szóval az eredményhirdetési procedúra elég nagy érzelmi hullámvasút volt.

Amit mindenki tartson észben: Ez nem az a vizsga lesz, ahol mindent tudni fogsz. Sőt. Szóval csak nyugodtan.

Luri # 2018.02.17. 08:29

Sziasztok! Ehhez az írásbelihez hozzászólva: én sem ezt érezném a megoldásnak, hanem azt, hogy az ellentmondás illetékét nem számíthatna fel... ez egyértelmű. Az hogy ellenkérelmet csatolt-e vagy sem, nem derül ki a jogesetből, “hozzákölteni” meg nem lehet, ha minden igaz. Érdekes megoldás. Nem nyugtatott meg. :D Mindenesetre köszi, hogy megosztottad! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.15. 18:52

Elég mondvacsinált megoldás ez. Abban, hogy „alperes határidőben ellentmondással élt és lerótta az illetéket. A bíróság kitűzte a perfelvételi tárgyalást. ” implicit beleérti az ember, hogy egyúttal érdemi ellenkérelmet is beadott.

Emlina # 2018.02.15. 17:12

Sziasztok!

12-én voltam Pp-ből írásbelin. A feladatom (212-es):

A felperes vállalkozói díja kifizetésére kérte kötelezni az alperest. A Járásbíróság kézbesítette a keresetlevelet az alperesnek, de mivel az 45 napon belül nem reagált, ezért a keresetnek megfelelően bírósági meghagyással kötelezte az alperest. Erre alperes határidőben ellentmondással élt és lerótta az illetéket. A bíróság kitűzte a perfelvételi tárgyalást. A tárgyalás előtt a felperes bejelentette, hogy idő közben megegyeztek az alperessel, a keresetétől eláll és kéri az eljárás megszüntetését, valamint csatolta az alperes nyilatkozatát, amiben az kijelentette, hogy nem ellenzi a megszüntetést, de felszámítja az ellentmondás folytán lerótt illetéket, és kéri annak megtérítését a felperestől.
A bíróság erre a Pp. 241.§ (1) b) alapján megszüntette az eljárást és kötelezte a felperest, hogy alperes felszámított költségét fizesse meg.
Felperes ez ellen a rész ellen nyújtott be fellebbezést, alperes nem reagált.
A megoldás: hatályon kívül kell helyezni az eljárást megszüntető végzést, mivel alperes az ellentmondással egyidejűleg nem terjesztett elő ellenkérelmet.
Ez sajnos csak a szóbelin vált nyilvánvalóvá számomra.. Minden esetre a bizottság azt mondta, hogy lehetőségem lett volna teljesen megváltoztatni az írásbelimben hozott döntést.

Sok sikert mindenkinek!!

szekely.fer # 2018.02.09. 08:05

Sziasztok!

Nekem is jól jött az infó, így én is megosztom (sikeres) tapasztalataimat.

Írásbeli (polgár anyagi):
Barát és barátnő összeköltöznek a fiú anyjához, nem vezetnek közös háztartást és gazdálkodást, mert a fiú anyja vállalja magára. A fiú pár év múlva félrelép és a lány kéri a vagyonközösség megosztását.
Nos, mivel a jogeset tartalmazta a kikötést, hogy a fiú anyja vezeti a háztartást és nincs közös gazdálkodás sem, így elég könnyű volt a megoldás: ítélet, keresetet el kellett utasítani, részletes indokolás. (5-őst kaptam)
Szóbeli:
anyagi jog (ügyvédnőnél) - vagyonközösség házastársak esetén-írásbeliből kifolyólag, házastárs öröklése, közös tulajdon esetén kiket kell perbe állaítani (tul.társakat és akiknek jogi érdeke fűződik hozzá, tul.lap szerint), ez után rangsor (4-est kaptam).
eljárásjog (tv.széki elnök) - alapelvek, perkoncentráció, beavatkozás, iratbetekintés(4-est kaptam).
gazdasági jog (nyug. államtitkár) - itt voltak bajok, mert rögtön Nyrt. tőkét kellett leszállítsak, kevés sikerrel, majd államháztartási kérdés ....végül uralmi szerződés, ami viszont jól ment (2-est kaptam)

Összességében pozitív a tapasztalat, a bizotság jó indualtú volt, azért voltak ott, hogy átmenjünk, segítettek, nem vacakoltak azzal ami nem ment.

Mindenkinek sok szerencsét kívánok!

serenitas # 2018.02.07. 17:00

Hello, a Google kikényszerítette a közös e-mail cím jelszavának módosítását a sok sikertelen próbálkozás után.

e-mail: polgarszakvizsga2013@gmail.com
új jelszó: polgarszakvizsga2018!

Bertucció # 2018.02.02. 16:56

Sziasztok!
Megváltozott a közös e-mail cím, nem tudja valaki véletlenül a közös jelszót?Sokat segítene a felkészülésben...
Mindenkinek köszönöm aki megosztja a vizsgatapasztalatait, nagyon hasznos..

ditke90 # 2018.01.30. 21:01

Sziasztok! Sikeres szakvizsgám után átadnám polgári jogból kidolgozott tételeimet.

Ditt88 # 2018.01.30. 12:42

Sziasztok!

A 01.23-án kiírt könyvek elkeltek.

Szilágyi Mihály # 2018.01.28. 10:31

Szasztok!

A részhez keresek kiokosított, kihúzott anyagokat, jegyzeteket, gyakorlati útmutatókat és magyarázatokat. Minden érdekel, ami hatályos.

Köszi

skbettina # 2018.01.26. 21:18

Sziasztok!

Elado polgari jog es eljarasjog vizsgahoz iratmintakat tartalmazo konyv. Gyakorlati oldalrol kozeliti meg az eljasatitando anyagot.
Patrocinium kiadvany.
3500,- (eredeti ar:4600)

Ditt88 # 2018.01.23. 18:37

Sziasztok!

Megosztanám a vizsgaélményemet „A” részből. OBH-n voltunk egy jó hangulatú, ám elég szigorú bizottság előtt… A feltett kérdések nem voltak kifejezetten nehezek, de sokszor amíg 1-1 konkrét szót/kifejezést nem használtam, nem folytatták. Utolsóként mentem, de így is közel 1 óráig tartott, amúgy ha elakadtam segítőkészek voltak, próbáltak rávezetni a megoldásokra.

Ptk.: Szállítmányozási szerződés (önszerződés esete), kamat- ezen belül az idegen pénznemben felvett kamat, Végrendelet fajtái (szóbeli részletesen) rokontartás, kiskorú ill. továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

Pp: Végrehajtás megszüntetése és korlátozása iránti per (elsőre kicsit övön aluli volt :)) eljárás félbeszakadása, keresetváltoztatás feltételei, felülvizsgálati eljárás, változás a felek személyében

Gt: jogi személy létrejötte, Kkt, egyezség a felszámolási eljárásban, törvényességi felügyelet, elém kerül egy szerződés (2 vállalkozás közti) mit vizsgálok a Tpvt. alapján

Egyik kérdés hozta magával a következőt, sok apróságot kérdeztek és főleg arra voltak kíváncsiak, hogy értem-e az összefüggéseket és az adott fogalmat. Nem volt egyszerű és nem is éreztem olyan erősnek a vizsgát mégis egész jó jegyekkel jöhettem el.

Nálam ezzel vége a tortúrának, így eladnám a felkészülésez használt könyveket. (Patrocinium kiadós)
Egyáltalán nem húztam ki őket, gyakorlatilag mintha újak lennének. A tételsor alapján szerkesztették őket, helyenként kicsit szájbarágós de szerintem emiatt jól tanulhatóak :)

Polgári jog I. (alapelvek, személyiségi jogok, dologi jog) lezárva: 2016. 08. 20. 3.000,- Ft
Polgári jog II.(kötelmi jog, egyes szerződések) lezárva: 2016. 09. 01. 3.000,- Ft
Polgári jog III. (öröklési jog, családi jog) lezárva: 2016. 09. 20. 3.000,- Ft
Jogi személyek, gazdasági jog- lezárva: 2016. 03. 31. 4.000,- Ft

Kitartás mindenkinek!

levisb # 2018.01.20. 23:31

Kedves Sorstársak!

A kollegialitás jegyében szeretném megosztani polgári jogi anyagi jogi írásbeli és az azt követő szóbeli élményeim.

Jan 15én, elsőként írtunk úgy hogy már az új PP kellett, ezt egy helyettes államtitkár ki is hangsúlyozta az elején. Ehhez képest a BH 2010.9.247 volt az írásbeli feladatom, azzal, hogy a dátumokat (részben!) átírták, de mivel a régi Pp alapján indult az ügy, az alapján is kellett ítéletet hozni.
Ha vkinek nincs meg a BH bemásolom a feladatot:

„Az örökhagyó 2015. május 20-án végintézkedés hátrahagyásával hunyt el. Az örökhagyó törvényes örökösei - elhunyt testvéreinek gyermekei - az alperesek; végrendeleti örököse a felperes, akit az örökhagyó a dr. S. T. ügyvéd által szerkesztett és ellenjegyzett írásbeli magánvégrendeletében minden ingó és ingatlan vagyonának örököseként nevezett meg. A végrendeletet tanúként P. J.-né, a végrendeleti örökös édesanyja, valamint H. I. írták alá, az okiratot szerkesztő ügyvéd a keltezést követően azt lebélyegezte és aláírta. A közjegyző a vitás hagyatékot hagyatékátadó végzésével ideiglenes hatállyal törvényes öröklés jogcímén egyenlő arányban a törvényes örökösöknek adta át, a fennálló öröklési vitára figyelemmel megállapítva: az egyik végrendeleti tanú a végrendeleti örökös egyenesági rokona, ami "nyilvánvaló tartalmi aggály", a törvényes örökösök a törvényes öröklés rendje szerint kérték a hagyaték átadását.
A felperes keresetében annak megállapítását kérte, hogy az örökhagyó 2015. május 30-án kelt írásbeli magánvégrendelete érvényes, az megfelel a Pp. 196. § (1) bekezdés b) pontjában foglalt teljes bizonyító erejű magánokiratnak. Az I. rendű alperesnek a végrendeletet elismerő nyilatkozatára tekintettel a felperes az örökhagyó ingatlanába 2005 októberében családjával együtt beköltözött.
Az alperesek érdemi ellenkérelmükben a kereset elutasítását kérték, mert a felperes mint végrendeleti örökös anyjának közreműködése miatt az írásbeli magánvégrendelet alaki okból érvénytelen, hiányoznak a Ptk. 7:19. § (2) bekezdésében foglalt érvényességi kellékek.
A felperesi beavatkozó - az okiratot szerkesztő és ellenjegyző ügyvéd - a keresetnek történő helytadást kért.

Viszonylag egyszerű, a végrendelet érvénytelen a Ptk 7:17 és 7:19 alapján, a keresetet el kellett utasítani, a kihívást inkább az jelentette, hogy csak az új Pp volt nálam, így a jogszabályi hivatkozásokat annak alapján tettem.
A végére odaírtam, hogy „Juditka, ha legépeli az ítéletet, kérem, hogy tegye át a régi Pp szerinti formátumba, mert nálam csak az új van, és nem vagyok gépközelben." Majd aláírtam mint bíró. Az indoklásban benne volt a keresethez kötöttség, hogy pl. a beköltözésről nem határoztam. A beavatkozót is marasztaltam a saját költségében.

A szóbelin elég gyorsan lezártuk az írásbeli megtárgyalását, akarok-e vmit hozzátenni, a lényeg az volt hogy a keresetet el kellett utasítani.

A szóbeli egyébként az IMben volt, egy nyug. államtitkár kérdezte az anyagi jogot, egy bíró a Pp-t és egy ügyvédnő pedig a Gt-t. Nagyon korrektek voltak, ha valami nem jutott rögtön eszembe, volt idő gondolkodni, de rendesen megkérdezték az anyagot. Nem emlékszem mindenre, de amire igen, azt leírom:

Pj: - vétőképesség,

  • birtokvédelem, jegyző előtti, bíróság előtti, mikor melyik, függenek-e egymástól, vagy az igényt érvényesítőre van bízva, hogy melyikkel él, határidők, stb
  • kötelesrészből levonható tételek. Itt a 10 éven belül adott ajándékra volt kíváncsi többek között, ha már egyszer öröklési jogból írtam.

PP: - bírósági meghagyás, milyen esetben, kinek, fellebbezhető-e, ha igen, hogy hívják (ellentmondás), mit kell hozzá még beadni (írásbeli ellenkérelmet, beszámítást tartalmazó iratot)

  • ezután a teljes folyamat a keresetlevél beadásától – milyen lépcsői vannak: keresetlevél, írásbeli ellenkérelem, felperesi válaszirat, viszontválasz, határidőkkel
  • a viszontkeresetlevelet mikor kell beadni, mit adhat még be az alperes az írásbeli ellenkérelemmmel együtt (beszámítást tartalmazó iratot),
  • mik a perfelvételi iratok: az írásbeli ellenkérelem, a válaszirat, a viszontválasz, az előkészítő irat (ezt akarta még hallani), a viszontkereset-levél, a beszámítást tartalmazó
  • ítélethatályú végzések,
  • végzés elleni ellentmondás,
  • reprezentatív felperes (társult pereknél),
  • mikor jár el a bíróság 5 tagú tanácsban (Kúria kül bonyolultság, kiemelt társadalmi jelentőség),
  • kicsit az alapelvek.

Gt: - OBA milyen kártérítést nyújt (100e EUR-nak megfelelő forintösszegig), egyéni vállalkozónak u.annál a banknál van számlája mint a magánszemélynek, akkor ez a 100e EUR-ós határ együtt vagy külön-külön értendő (külön, mert elkülönült jogalany),

  • jogi személy jogutód nélküli megszűnése, ennek esetei, kényszertörlés,
  • átalakulás esetei, egyet kiválasztva azt bemutatni,
  • mi történik, ha egy tag nem akar részt venni az átalakulásban,
  • hol találkoztam a reorganizációs tervvel (fizetésképtelenségi eljárások).

Még voltak kisebb kérdések főleg Pj-ból, de ennyire emlékszem.

Mindenkinek kitartást, ha nekem sikerült, úgy hogy 20 éve nem vizsgáztam, akkor nektek is fog!

Üdv,
Levente

Timi84 # 2018.01.20. 18:32

Sziasztok!

Eladó szakvizsgafelkészítő könyveket keresek elsősorban Dialog Campus kiadótól.
Valamint a közös emailre lehet tudni az új jelszót?

Előre is köszönöm a segítséget!

Miri Manó # 2018.01.17. 21:43

Sziasztok!

Megváltozott a jelszó a közös email címen. Nem tudja valaki mi lett az új jelszó?

Köszönöm a segítséget.

drfr # 2018.01.10. 14:58

Emlina!

Köszönöm szépen, szétnézek :) !

Emlina # 2018.01.10. 10:09

drfr!

A közös email-en böngéssz, oda vannak feltöltve ezek a kidolgozások. (polgarszakvizsga2013@gmail.com)