Fórum joghallgatók régebbi elöl     új hozzászólás

Szakvizsga - "A " rész (polgár)

rashid88 # e-mail 2018.11.12. 12:12

Kedves Kollégák!

A, B, C rész kidolgozott jegyzetek az IM tematika alapján elérhetőek.

drpokadavid@gmail.hu

KilgoreTrout # e-mail 2018.11.12. 11:07

Sziasztok!

Ma írtam Pp-ből, az alábbi jogesetet kaptam:

Felperes 4 M Ft-ra pereli alperest (jogcím nem volt megáldva).

Az érdemi tárgyalást berekeszti a bíróság és elhalasztja az ítélet meghozatalát és kihirdetését. 2018. június 25-én meghozza, kihirdeti és az alperes jelen lévő jogi képviselőjének átadja. Ezt követően 2018. június 28. napján a jegyzőkönyvet megküldi a jogi képviselőjének elektronikusan, e-mailben.

Alperes július 13. napján kelt fellebbezése július 14. napján érkezik be a bíróságra, az illetéket lerótta.

Feladat: elsőfokú bíróság milyen intézkedéseket hoz, ha határozni kell tegye meg és indokolja.

Megoldásom: PP. 351 szakasz (4) bekezdés alapján a kézbesítés napja július 25. A fellebbezés elkésett, PP 366. Szakasz (1) bekezdés alapján visszautasítottam. Mivel eltérő rendelkezés hiányában a nem fellebbezhető végzést nem kell indokolni, külön indokolták. A végzésben visszautasítottam, fellebbezésnek nincs helye, Itv. 58. szakasz alapján 10 százalékos mérsékelt illeték megfizetésére köteles, költségeit maga viseli stb.

Észrevételeket, eltérő jogértelmezést szívesen veszem.

Köszönöm!

erajmund # e-mail 2018.11.09. 15:25

Sziasztok!

Márciusban vizsgáztam A részből, az alábbi kérdéseket kaptam. Pp.: az ideiglenes intézkedés szabályai körében a leglényegesebb változások ismeretése; az anyagi jogi pervezetés és a keresetváltoztatás kapcsolata; a keresetváltoztatás kapcsán hozandó bírói határozat a perfelvételi szakban és annak lezárását követően; a magánszakértői vélemény szabályozása; a felülvizsgálati kérelem formai-tartalmi követelményei; a felülvizsgálat engedélyezésének feltételei; a Kúria felülvizsgálati eljárásban hozott határozatai (mikor hoz ítéletet, végzést és részítéletet?; közérdekből indított perekre vonatkozó eljárási szabályok, különösen a megállapítás iránti kereset előterjesztése. Ptk.: a gyámhatóság jóváhagyásának szükségessége a cselekvőképtelen személy jognyilatkozatai esetében; házastársi vagyonközösségi rendszer, közszerzeményi rendszer és vagyonelkülönítési rendszer összehasonlítása; szükséghelyzet; fogyasztói zálogszerződés; közös tulajdon megszüntetése; osztályrabocsátás; fedezetelvonó szerződés; termékfelelősség és termékszavatosság összehasonlítása, adásvétel különös nemei. Gt.: törzstőke felemelése; alaki legitimáció és kifogáskorlátozás; törvényességi felügyeleti intézkedések; kielégítési sorrend felszámolási eljárásban; egyesület alapítása, felelősségátvitel szabálya a Ptk.-ban, Ctv.-ben.

Üdv,
Rajmund

Kovács Anna # e-mail 2018.11.09. 13:36

Sziasztok!

Az általam hirdettek könyvek eladásra kerültek.

Üdv,
Anna

Dr.HorváthDóra # e-mail 2018.11.08. 14:01

sziasztok ! közös e-mail jelszavát elküldené nekem valaki? hdoraaa@gmail.com Köszönöm!

Impossible # e-mail 2018.11.06. 13:04

jogszabályból érdemes tanulni,

a kidolgozott fos,

az egyelőre "n" nélkül írandó

Dr.HorváthDóra # e-mail 2018.11.06. 10:59

Sziasztok ! Most állok neki a szakvizsgának és az A résszel fogom kezdeni. Egyenlőre nagyon kezdeti státuszban vagyok , szívesen venném a segítségeteket ( miből érdemes tanulni ? írásbeli részre hogy lehet felkészülni ?, a kidolgozottak mennyire megfelelőek? ) Köszönöm szépen :)

Impossible # e-mail 2018.11.06. 08:33

Azt a katyvaszt, ami ott található, komolyan fel tudja valaki használni?

Bendatilla # e-mail 2018.11.06. 05:44

Sziasztok kedves Kollégák!
Küldjétek el kérlek a közös e-mail címet és a jelszót. (attilabende7@gmail.com)
Hálásan köszönöm :)

KovacsAnnaBella # e-mail 2018.10.24. 16:14

Sziasztok!

Pénteken voltam vizsgázni, kedves bizottsághoz kerültünk, mindenkinek sikerült.
Amikre emlékszem:
Polgári jog: személyiségi jog védelem szankciói csoportosítva (felróhatóság kérdése), két auto összeütközik, van egy utas, hogyan alakul a felelősség, telki szolgalom, bundában megyek étterembe, felakasztom, de belesüllyesztem a zsebébe a gyémántgyűrűt, a kabátot ellopják, hogy alakul a felelősség (kabátért igen, gyűrűért nem)
Pp: veszélyes üzemek találkozása utas beperli az egyik sofőrt, mit csinál a bíróság (semmit, az alperes perbe vonhatja a másik sofőrt) közös tulajdonon telki szolgalom van, a közös tulajdon megosztása során perbe kell vonni a telki szolgalom másik felét alperesként? (nem)
Gazdasági jog: felszámolási eljárás (ebből mindenkinél kérdeztek valamit) nálam pl egyezségről minden, mi a helyzet azokkal a hitelezőkkel, akik nem jelentkeztek be időben; bt mögöttes felelősség mit jelent a birosagon; alaptőkék; típuskényszer, formakényszer

Eladóvá váltak a polgári jog szakvizsga könyveim, patrocinium kiadó, csak az egyik van teljesen kiemelve, a többi szinte érintetlen. (Sajnos elfogyott az időm) A 4db könyvet egyben értékesíteném, összesen 14.000,-Ft-ért, Szegeden személyesen átvehető. Ha érdekel, írj a kovacsannabella90@gmail.com email címemre :)

Sok sikert mindenkinek
Anna

Szlm # e-mail 2018.10.19. 08:33

Sziasztok!

El tudná valaki küldeni a közös email-címet és jelszót a szelllaura@gmail.com címre?

Előre is köszönöm!

rashid88 # e-mail 2018.10.11. 13:58

Kedves Kollégák!

A, B, C rész kidolgozott jegyzetek az IM tematika alapján elérhetőek.

drpokadavid@gmail.hu

albaregia30 # e-mail 2018.10.10. 19:50

Szeretném elkérni a közös email címet és jelszót. Köszönöm!
szepvolgy15283@gmail.com

lilkom # e-mail 2018.10.09. 15:51

Sziasztok!
Kérlek küldjétek el a közös e-mail címet és a jelszót. (gallolili@gmail.com)
Nagyon köszönöm!
Lili

calipso # e-mail 2018.10.08. 12:16

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

nicko #   2018.09.30. 08:38

Sziasztok!

Eladók az alábbi használt, Dialóg Campus által kiadott könyvek:
Polgári jog I-II.
A gazdaság jogi szabályozása I-II.
Családjog

Egyben vihetőek 10.000 Ft-ért, Budapesten lehet átvenni.

Adok hozzá kigyűjtött pk-t, pje-t valamint az eljárási részhez egy tételsor alapján összeszedett anyagot.

Érdeklődni a jszv2017@gmail.com e-mail címen lehet.

Yennefer # e-mail 2018.09.28. 16:22

Kedves Fórumtagok!

Kérem, hogy a közös e-mail cím hatályos jelszavát írja meg nekem aki tudja, mert sajnos nem tudok belépni (csak a korábbi jelszót ismerem).

Köszönöm!

SalazardeFrias # e-mail 2018.09.20. 13:26

Tapasztalatok érdekelnének
IRASBELI: Csaladjog,polgari jog temaban az ügyvedi szakvizsgahoz.

Rendszeresen elöfordulo kerdesek, ti miket kaptatok, stb?

Köszönettel, SF
(a forumon tul ide is varok valaszokat: balancewithbliss@gmail.com)

SalazardeFrias # e-mail 2018.09.20. 13:25

Tapasztalatok érdekelnének
IRASBELI: Csaladjog,polgari jog temaban az ügyvedi szakvizsgahoz.

Rendszeresen elöfordulo kerdesek, ti miket kaptatok, stb?

Köszönettel, SF

calipso # e-mail 2018.09.14. 15:29

Sziasztok! Eladóvá váltak az A részhez használt alábbi könyveim:

Polgári jog I-III (Patrocinium kiadó, májusban vásárolt legújabb kiadás) Az I. ceruzával, vékony vonallal kihúzva, a másik kettőben minimális ceruzás kihúzás)

Jogi személyek és gazdasági jog (Patrocinium kiadó, teljesen új)

Ha érdekel valakit, írjon a horv.rita@gmail.com címre.

rashid88 # e-mail 2018.09.07. 10:54

Kedves Kollégák!

A, B, C kidolgozott jegyzetek az IM tematika alapján elérhetőek.

drpokadavid@gmail.hu

Voorhees # e-mail 2018.09.05. 17:12

Sziasztok!

Ma voltam A részből vizsgázni, az alábbiakat tapasztaltam:

A bizottság nem volt inkorrekt, de bizony jó alaposan belekérdeztek az anyagba, ennyi kérdést a bünti és vegyes vizsgán összesennem kaptam, mint most. Szerintem az értékelésnél is szigorúak voltak. A kérdések:

Pp: illetékesség, mi a perfelvételi és az érdemi tárgyalási szak lényege, tanú és szakértői bizonyítással kapcsolatos kérdések. Nem volt egyszerű, úgy kérdeztek, hogy feldobtak egy jogesetet, néha csak pislogtam, mi lehet a Pp. idevágó szabálya. Végrehajtásból a jogorvoslatok közül kaptam kérdést.

Gt: Kft-nél mit jelent az üzletrész, a törzstőke, törzsbetét, mikor lehet megszerezni a saját üzletrészt. Felszámolóbiztos kirendelése, kizárási okok, jogköre, jogorvoslat az intézkedése ellen. Szövetkezet alapításával kapcsolatban ami eszembe jut.

Ptk: rendkívül alaposan és szőrszálhasogatóan kérdezték, minden szóba jóformán belekötöttek. Alapelveknél mit jelent a felróhatóság, erre példa, tulajdonos rendelkezési jogosultsága és a szomszédjogok általános szabálya (itt a szükségtelen háborításra voltak kíváncsiak) ingatlan nyilvántartásban hogyan lehet megszüntetni a bejegyzett jogot, törlési engedély, stb. Szerződés megszüntetésének esetei, mikor a jövőre nézve, mikor visszamenőleg. Ezt is alaposan végigrágtuk.

Mindenkinek jó felkészülést és sikeres vizsgát kívánok!

DDD0108 # e-mail 2018.08.25. 20:25

Sziasztok!
"A" részhez eladó könyveket vásárolnék, illetve kérdezném, hogy új Pp-ből melyik kiadónál lehet találni szakvizsga könyvet?

Szeptemberi vizsgázók közül, aki megválna az anyagától kérem írjon rám: donajo.dori@hotmail.com
Köszi és sok sikert mindenkinek!!!

chava #   2018.08.17. 13:24

A pótvizsgára utasított jelölt a sikertelen vizsgától számítva legkorábban 30 nap múlva, de legkésőbb hat hónapon belül tehet újabb vizsgát.

Megvárod a 6 hónapot, és utána egy új kérelemben másik területet adsz meg?

chava #   2018.08.17. 13:19

@desmond tutu És ha nem pótvizsgára mégy, hanem elölről kezded az írásbelit? Szerintem úgy módosítható a terület is, amiből írásbelit tennél.