Titoktartási szerződés


Sad49 # 2011.04.06. 22:06

Tisztelt Ügyvéd Hölgy/Úr!

Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni.
A helyzet a következő jelenlegi cégnél egy titoktartási szerződést akarnak velem aláíratni amiben 1-2 pont nem tiszta a számomra.
A egyik kérdésem az lenne hogy mennyi ideig érvényes ez a szerződés. Az érvényességre az alábbi pontokat találtam:

"Jelen szerződés a későbbiekben megkötendő együttműködési megállapodás, 3. számú, elválaszthatatlan mellékletét képezi, a megállapodás megkötéséig - aláírásának napjától -önállóan is hatályos."

"11. A titoktartási kötelezettség és megsértésének következményei a Megbízottat időbeli korlátozás nélkül mindaddig terhelik, amíg a titok, illetve tárgya Magyarországon jogszerűen nyilvánosságra nem kerül."

"5.5 A szerződés a Felek kölcsönös aláírásával lép hatályba, és határozatlan időre szól."

Tudtommal az ilyen titoktartási szerződéseket korlátozott időre szokták meghatározni ezt jeleztem is a cégnél és ott erre azt a választ kaptam hogy ez a szerződés csak addig hatályos amíg alá nem írjuk a megbízási szerződést.

Tehát a kérdésem hogy valójában mennyi ideig érvényes ez a szerződés és mi a helyzet ha nem írom alá a megbízási szerződést?

Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.07. 08:18

Miért a munkajogi rovatban nyitottál új témát?

Sad49 # 2011.04.07. 14:16

Mivel ez a munkaszerződés vagy megbízási szerződés egy melléklete.