Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jogi fórum

drbjozsef # e-mail 2018.07.13. 07:51

Ha valóban csak zálogkötelezettek vagytok, akkor jól gondoljátok, jogtalanul tiltanak. Biztos csak azok vagytok? Jól nézzétek meg a közjegyző előtt aláírt szerződést.

(Megjegyzem, nem biztos, hogy jobban jártok az igazatokkal, mert a Faktoring akkor a zálogot érvényesíti, elárverezteti az ingatlant, és az utcára kerültök, ha nem fizeti valaki ki a tartozást)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Veroci # e-mail 2018.07.13. 07:33

Következő lenne a kérdésem: Gyermekem lakásvásárlásához jelzáloggal terheltük a saját ingatlanunkat. A hitelben más részt nem vállaltunk.Pillanatnyilag a gyermekünk perben áll a Faktoringgal, de közben ami nyugdíjunkból letiltották a kölcsön részleteit. Mi úgy érezzük jogtalanul,mert nem vagyunk adóstársak a hitelben, csak zálogkötelezettek. Vagy rosszul gondoljuk?

kerteszberni #   2018.07.06. 23:24

gerbera -ezt most arra érted hogy "ugy gondolom" hogy amikor az adósnak nincsen tulajdoni joga a lakásban és nem is ott él? arra irod ?

Toto002 # e-mail 2018.07.06. 13:29

Igen közös osztatlan tulajdon,csak a tulajtárs akarja megmondani hogy melyik rész az övé, melyik a miénk.

gerbera317 # e-mail 2018.07.06. 13:18

Ha az 1/2 + 1/2 természetben elkülönül, akkor nincs gond. Ha természetben is osztatlan közös, akkor a bérlő annak a jogán tartózkodik bent, akivel a szerződést kötötte. Ha az árverésen vásárolt tulajdnoi illetőség tulajdonosával, akkor jó lehetsz, de ha a másikkal, akkor buktad a mutatványt.
Itt nem a lakottság/beköltözhetőségen van a kérdés, hanem hogy kinek a jogán tartózkodik bent a bérlő.

Toto002 # e-mail 2018.07.06. 12:43

Több tulajdonos esetén mindenkivel lenni kell bérleti szerződésnek,csak úgy adható ki?

Toto002 # e-mail 2018.07.06. 12:38

A bérlőnek a két tulajdonos helyett csak egyikkel volt szerződése.( Még velem sincs).A víz és villanyóra annak a tulajdonosnak a nevén van még akitől én megvásároltam végrehajtás alatt.A bérlő szerződés nélkül gondolom nem maradhatna?Én mint 1/2 tulajdonos lezárhatom e a víz és villanyórát amig nem történik meg az átírás?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.06. 11:44

Pláne, ha nem beköltözhetően vette.

www.kbs-ugyved.hu

ius latratus # e-mail 2018.07.06. 11:33

Tobo002—nek nem hiszem, hogy ilyen egyszerű dolga lesz, a bérlő meg nem hiszem, hogy átadná a helyiséget.
Közös tulajdon megszüntetése iránti per lesz ott inkább a járható(bb) út.
(mindezt azért gondolom, mert már harcban áll a tulajdonossal, s ez még csak a kezdet...)

gerbera317 # e-mail 2018.07.06. 08:24

@kerteszberni

Igen, úgy "gondolom".

gerbera317 # e-mail 2018.07.06. 08:23

@Tobo002

Akkor közlöd a bérlővel, hogy nem kívánsz vele szerződést kötni, és felszólítod a helyiség átadására, valamint a tulajdonjogod bejegyzésétől kezdődően használati díjat követelsz tőle.

Toto002 # e-mail 2018.07.06. 06:28

Végrehajtás alatt vásároltam 1/2 tulajdonú üzlethelyiséget.Ami jelenleg is ki van adva.Velem még nincs szerződése a bérlőnek.A közművek is most lesznek átírva az adós nevéről.Mit tehetek ha én nem szeretném kiadni? Köszönöm

kerteszberni #   2018.07.05. 21:25

gerbera akkor ugy gondolod hogy a végrehajtok ezzel nem foglalkozna semennyire?

nonolet # e-mail 2018.07.05. 15:11

kertseszberni

"hanem albérletben ott meg nem engedik neki bejelenteni állandóra"

NEM KELL AHHOZ ENGEDÉLY!!!!

Ugyanis TÖRVÉNYI kötelessége 3 napon belül bejelentkezni a címre ahol épp lakik.
Ebben a bérbeadó jogszerűen nem gátolhatja meg...

Azt is a ő dönti el és nem a bérbeadó,
hogy SZERINTE az a cím ahol lakik éppen

az a "Lakcím"-e (állandó címe)

vagy

a "Tartózkodási cím"-e (ideiglenes címe)

Ebbe sincs beleszólása a bérbeadónak!

• -

HA ott lakik az egy TÉNY!!!
Amit az állam tudni akar.
Éppen ezért köteles is bejelenteni
és
ebben nem gátolható meg a szállásadó/bérbeadó által.

A szállásadó/bérbeadó aláírása
(tehát nem az engedélye!!!)
is csak azért kell a bejelentőre,
hogy
ne tudjon olyan címre is bejelentkezni,
ahol nem is lakik ott.

Sőt...
HA!!! a bérleti szerződése teljes bizonyító erejű,
azaz két tanús vagy ügyvédi vagy közjegyzői
akkor bizony
még a szállásadó/bérbeadó aláírása SEM KELL!!!
a bejelentőre a bejelentkezéshez.

Elég a bérleti szerződés magában is.
Csak azt bemutatva is betud jelentkezni.

Szóval: jelentkezzen be oda, ahol VALÓBAN lakik!
Ennyi.

gerbera317 # e-mail 2018.07.05. 12:31

Na, akkor legyünk kreatívak

2. Amikor jön a végrehajtó, behívod, és elmondod neki: A lakás a tied, a papa nem itt lakik, ide csak bejelentve van, mert az albérletébe nem engedi a gyökér tulajdonos bejelenteni. Mivel itt ténylegesen nem lakik, vagyontárgyai sincsenek itt. Egyébként pedig itt-és-itt lakik, a kapucsengőn más neve áll, egyébként az ötös gomb, és íme a telefonszáma. Utána pedig tanúként aláírod a nyilatkozatodról készült jegyzőkönyvet.
Amíg a végrehajtót nem érdekelik (márpedig nem fogják) a xar számláid, addig te se foglalkozz ilyesmivel.

kerteszberni #   2018.07.05. 12:00

egyébként honnan lehet tudni hogy a számlárol tilt először a végrehajto?

kerteszberni #   2018.07.05. 10:23

vadsuhanc nagyon szépen köszönöm.

van erre valami előírás hogy mekkora összeget tilthatnak a jövedelméből?

közmunkán van, és nettó 70 et keres. de felvilágosítottak hogy abbol is tilthatnak. és egy ismerőse perli- ez fog végrehajtásra kerülni.

tehát minden esetben a bankszámlára érkező jövedelemből tiltanak? háztartási eszközöket, meg konyhai dolgokat ugy tudom amugy sem vihetnek el, de olyan érdekes szituáció lenne ha tényleg elvinnének bútort..nem tudom elképzelni. volt már vkinek ilyen a gyakorlatban?

Vadsuhanc #   2018.07.05. 09:15

Ezért kell együttműködőnek lenni a végrehajtóval. Megkínálod egy kávéval és elmondod neki, hogy mi a valós helyzet. A végrehajtó ezt rögzíti. Ne gondold, hogy a végrehajtó belemegy egy olyan foglalásba amely később neki ismételt munkát okoz majd.

Erre egyébként a végrehajtónak azért is szüksége van mert a végrehajtáskérőt tudja tájékoztatni arról, hogy az adós nem lakik a bejelentett lakcímén és lefoglalható vagyontárgya a lakásban nincs.

Kicsit túlliheged a dolgot. A rendszeres jövedelemből fog tiltani a végrehajtó nem egy mikrót lefoglalni, amely még nem is az adós tulajdona.

kerteszberni #   2018.07.05. 09:01

"nem itt lakik... már évek óta. a tartózkodási címe sem itt van."

csak az állandó lakcíme van itt, mert az albi ahol lakik nem engedik bejelenteni. Ennyi az egész. Én gyakorlati kérdésre lennék kíváncsi hogy tényleg mit tesz egy végrehajtó más lakásában- a dolgok 70% ról van névre szóló számlám-kivéve a butorokról azokról nincsen, és a ruháimról sem.- mert kinek jutna eszébe kérni? de az elektronikai eszközeimről is van, még a mikróról is.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.05. 08:46

Senki nem mondta, hogy lódíts. Csak éppen te sem mondtad, hogy apád nem lakik ott. (Sőt, tulajdonképpen az ellenkezőjét mondtad.)

www.kbs-ugyved.hu

kerteszberni #   2018.07.05. 08:39

egyébként van neki jövedelme-havonta jön számlára, bejelentett.

gondolom előbb azzal foglalkoznának. de akkor sem értem miért kellene lódítanom a végrehajtónak

kerteszberni #   2018.07.05. 08:37

de ha elmondom neki hogy nem itt él, hanem albérletben ott meg nem engedik neki bejeenteni állandóra, azt nem érti meg? mert ez az igazság.. miért mondjam hogy én gondozom meg ilyenek ha nem igy van? semmilyen ingósága nincsen valóban. erre miért kapná fel a vizet?

nonolet # e-mail 2018.07.04. 22:45

Gondolkozz...

Mert nem ingereld fel és megérti, hogy OTT hiába akar foglalni, nincs mit.

A fölösleges melót pedig ő sem szereti.

kerteszberni #   2018.07.04. 21:42

gerbera nem értem a 2. opció az miért jó?!

nem itt lakik... már évek óta. a tartózkodási címe sem itt van. én reális dologra lennék kíváncsi, hogy mit tehet ha van számlám a saját dolgaimról? butorokon kivül. szemmel láthatoan nem egy szülői szoba egyik sem.

gerbera317 # e-mail 2018.07.03. 16:19

Két dolgot tehetsz.

1. Amikor jön a végrehajtó, ellenszegülsz, kijelented, hogy neki ehhez nincs joga, és hogy ő ide ugyan be nem jön. A papát pedig hagyja békén, különben feljelented a rendőrségen, meg kihívod a tévét, a rádiót, meg a mosógépet. És meg ne merje tőled kérdezni, hogy te ki vagy.
2. Amikor jön a végrehajtó, behívod, és elmondod neki: A lakás a tied, a papa nálad lakik, te gondozod, tulajdonképpen te is tartod el, saját vagyona nincs, ingóságai legfeljebb a személyes holmija. Egyébként tessék megnézni, az ott a szobája. Utána pedig tanúként aláírod a nyilatkozatodról készült jegyzőkönyvet.

Te döntöd el, melyik lesz.