Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jogi fórum

ius latratus # e-mail 2018.01.19. 19:02

OFF

Hát, ez fájt. Éreztem, hogy baj van, nehezen megy, de elnézést Béla, elnézést wers. Nem hamut, de izzó parazsat illenék a fejemre szórni. Mindig igyekeztem kényesen ügyelni a helyesírásra, de ezzel a hibával minden jogom elvesztettem arra, hogy bárkit kijavítsak itt a fórumon, - vagy bárhol ezentúl.
Magyar órákat kellene vennem, mert ha ez így halad, lesüllyedek a mocsárba.

ON

(megyek koncertre, nem maradok józan, erre nincs jobb megoldás)

gerbera317 # e-mail 2018.01.19. 18:16

OFF
mondatnak számít?
Mondat: egy vagy több szóból álló nyelvi egység, amely egy gondolattal viszi tovább a mondanivalót.
"segítséged kérném". Igen, ez kétségtelenül mondat, mert valóban egy gondolattal előrébb viszi a társalgás témáját, hiszen megtudom belőle, amit korábban nem tudtam. Van neki alanya (én), állítmánya (kérném), tárgya (segítséget), ennek egy birtokos jelzője (te), valamint a birtokos jelzőnek egy értelmezője (Gerbera), és az értelmezőnek egy további jelzője (kedves).
De a különálló megszólítás nem önálló mondat, hanem egy értelmező szerkezet a logikailag hozzá kapcsolódó mondat valamelyik mondatrészéhez (tárgyához, állandó határozójához, birtokos jelzőjéhez).

2345678 # e-mail 2018.01.19. 17:57

Nagyon megnyugodtam,nem tudtam,hogy ez így működik.Köszönöm a segítséget !

ius latratus # e-mail 2018.01.19. 17:56

Kedves gerbera, segítséged kérném!

A "Kedves gerbera, segítséged kérném!" mondatnak számít?

Burn Out # e-mail 2018.01.19. 17:48

azt csak Te látod, más nem látja a neved, csak az egyedi azonosítódat látja, amit abban a licitálásban kaptál.

2345678 # e-mail 2018.01.19. 17:46

A licitnaplóba bekerült valahogy a nevem is.Nagyon megvagyok ijedve,mert úgy tudom,hogy ez nem normális.Elrontottam valamit ?Vagy a rendszer csinálta ezt ?Mit tudok csinálni,hogy ne legyen ott a nevem is a licit mellett a licitnaplóba ?
Tisztelettel !

2345678 # e-mail 2018.01.19. 17:28

Nagyon köszönöm,sikerült !

Burn Out # e-mail 2018.01.19. 17:06

Ha az előleget befizetted, akkor a végrehajtó aktiválja a kérelmed és azt az üzenetet kapod, hogy "értesítem, hogy aktiválási kérelmét teljesítettem".

Amikor belépsz a saját oldaladra, akkor ott ki tudod választani, hogy ingó vagy ingatlan árverés és ott megjelenik az, amire aktiválási kérelmedet teljesítették.

A fenti az mbvk.hu-s oldalra vonatkozik.

2345678 # e-mail 2018.01.19. 16:58

Részt vehet az árverésen ! -szöveg jelent meg az aktiválás után,de fogalmam nincs hova kell most kattintani.Ha valaki leírná pár szóban,hogy hogy kell licitálni sokat segítene.Tudom,hogy nem jogi fórumba vág a téma,de nincs kitől megkérdezzem.

Tisztelettel.

Vadsuhanc #   2018.01.19. 16:42

Kedves nonolet!

Alapvető problémám a szerződésben kézhezvétel meghatározás és nem kézbesítés meghatározás szerepel. A kézbesítési vélelemmel a küldeményt a megadott címre kézbesítettnek kell tekinteni, de mivel lehet az igazolni, hogy azt az adós vette kézhez a szerződés szerint?

Mellesleg a teljesítés időpontjának az okiratból kellene kitűnni pontosan pld a kézbesítés követően nyolc napon belül, de ilyen meghatározás a szerződésben nincs, hanem az szerepel, hogy a kézhezvétel után haladéktalanul. ÉS nem a kézbesítés után.

nonolet # e-mail 2018.01.19. 15:44

Vadsuhanc

Pedig ez szerintem érthető...

"A szerződésben az szerepel, hogy a felmondásról szóló értesítésének kézhezvételét követően haladéktalanul köteles vagyok megfizetni a tartozást."

Amikor eljutott hozzád az értesítés fizetsz azonnal.
(vagy a kézbesítési vélelem után)

"További jogkövetkezmény a felmondásról szóló értesítés utáni naptól jogosult a késedelmi kamat felszámítására."

A kamat pedig ez EREDETI felmondási naptól ketyeg
hisz onnantól MÁR tartozol a tőkével...

- -

"mit kell átvennem"

A küldeményt, értelemszerűen.
(hisz a postás értesítőjéből
nyilván nem tudom meg, hogy
mi is van a küldeményben a számodra)

HA nem veszed át akkor idővel beáll a kézbesítési vélelem.

Vadsuhanc #   2018.01.19. 14:28

Én nem szórakoztam. Megköszöntem a figyelmeztetést, amely megállja a helyét, valóban helyesírási ( nem elírási ) hibával írtam.

ius latratus # e-mail 2018.01.19. 14:15

Most szórakoztok?

Vadsuhanc #   2018.01.19. 14:10

Én értettem:-)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.19. 14:09
ius latratus # e-mail 2018.01.19. 14:05

wers

Igen. Miért, az nem mondat? :)

Vadsuhanc #   2018.01.19. 13:58

...egyelőre ...

Köszönöm ius és igaz:-)

wers # e-mail 2018.01.19. 13:54

ius latratus! A megszólítást veszed első mondatnak?

ius latratus # e-mail 2018.01.19. 13:50

Ha gerberának írsz, akkor egy jó tanács:

A második mondatod első szava javítandó.
Úgyis ezzel kezdené, meg ne gyűjts már újabb mínusz pontokat...
:)

Vadsuhanc #   2018.01.19. 12:50

Tisztelt gerbera317!

Egyenlőre ott tartok valóban, hogy azt sem tudom a teljesítés időpontja mikor kezdődik.

A szerződésben az szerepel, hogy a felmondásról szóló értesítésének kézhezvételét követően haladéktalanul köteles vagyok megfizetni a tartozást.
További jogkövetkezmény a felmondásról szóló értesítés utáni naptól jogosult a késedelmi kamat felszámítására.

A szerződés felmondása 05.06. A közjegyző a felmondást 05.11-én adta fel. Első kézbesítés megkísérlése 05.12. A kamat követelése 05.11. napjától.

A felmondások nem kereste jelzéssel mentek vissza a közjegyzőhöz 05. 27 napján

Nehézséget okoz, hogy mit kell átvennem a felmondást vagy a postás értesítését? Mikor érvényesül a felmondás?

A kamat összegére vonatkozóan, annyit csak, hogy a szerződésben és okiratban 3,99 százalék lett megjelölve. A végrehajtási lapon 6,09 százalék. A szerződés felmondásakor semmi nem szerepel.

A kondíciós lista viszont sem a tartozáselismeréskor sem később nem került közokiratba.

Köszönöm türelmed

Reko_jogasz # e-mail 2018.01.19. 12:49

Én friss végrehajtói szakvizsga tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mondjuk mióta a Kamara is átalakult Karrá, ill. megreformálták a végrehajtókra vonatkozó szabályokat. Az érdekelne mennyire gyakorlat orientált, mennyire követelnek, stb. Szakdolgozatot is kell írni...Én nem ebből a szférából vagyok, nem tudom így mennyire teljesíthető. A jogi szakvizsgám meg van, gondolom attól keményebb nem lehet...
Köszönöm a választ!

wers # e-mail 2018.01.19. 11:39

vagy csak szimplán elbénáztad a hatodikos matekot.
Na, az nekem sem megy. A végrehajtás indul x Ft és járulékai iránt. Zárójelben y Ft ügyérték. Ezt hogyan számolják ki? Ha x Ft-hoz hozzáadom amennyit a közjegyzőnek fizettem az nem egyezik y Ft-tal. Mit adnak még hozzá?

gerbera317 # e-mail 2018.01.19. 10:07

Úgy érted, a szerződésből nem igazolható, hogy most ennyi a jogosult követelése?
Többek között erre (is) találták ki végrehajtás korlátozásának intézményét (előbb Vht. 41. §, ennek sikertelensége esetén Pp. 528–537. § per). De csak óvatosan, mert akár meg is szívhatod, ha szövegértési nehézségek miatt nem tudsz egy szerződést értelmezni, vagy csak szimplán elbénáztad a hatodikos matekot.

Vadsuhanc #   2018.01.19. 10:00

Azt az ellenmondást nem tudom feloldani, hogy közjegyzői okirat záradékolásakor a közjegyző nagyobb összegre rendelte el a végrehajtást mint az okiratban foglalt és vállalt tartozás, amelyet elméletben nem tehet meg.

gerbera317 # e-mail 2018.01.19. 09:57

Ha esetleg nem világos: A végrehajtást mindig annak az összegnek a behajtása iránt kell elrendelni, ami a jogosultat megilleti. Nem többre, nem kevesebbre. Azt pedig, hogy mennyi illeti meg, maga az eredeti szerződés írja elő, figyelembe véve az esetleges teljesítéseket. Illetve jogvita esetén a bíróság ítélete (ami nem mellesleg, szintén az eredeti szerződést vizsgálja, figyelembe véve, hogy pl. történt-e közben teljesítés stb. stb.).