iskola rendszerű képzés


Bogie # 2005.12.15. 10:14

Igen, az "ő" kavart meg...

Így már, ok.

the big cat # 2005.12.15. 10:01

Az "Õ viszont felmndhat..." mondatban az Õ alatt a munkáltatót értettem, ha nem lett volna világos.

the big cat # 2005.12.15. 10:00

De, fel lehet neki mondani, mint azt írtam is, hiszen objektív körülmény akadályozza a munkája ellátásában és az a körülmény az ő érdekkörében merül fel.

Bogie # 2005.12.15. 09:36

Cat, ez érdekes, vagyis ha valaki úgy dönt, hogy nappalira jár, de mondjuk igényt tart a fizetése 25%-ra, akkor elég ha bejár egy hetet egy hónapban, azt is összevissza. Igaz, semmi haszna, mert a munkába nem tud bekapcsolódni. Felmondani pedig nem lehet neki, mert azért nem tudja ellátni a munkakörét, mert nappalin tanul. Ez nem túl logikus...

szol_i # 2005.12.15. 03:34

Minden tanulmányi távolléthez jár szabadidő (Mt szerint sajnos csak fizetés nélküli, ha nincs tan.szerződésed). Külön jár vizsgákhoz 3+vizsganap. A levelező és a távoktatás (és a nappali is - bár munka melett nem jellemző) iskolarendszerű képzés. (a felső, és közipiskolai)

Iskolarendszeren kívüliek a tanfolyamok, nyelvtanfolyamok.

Van egy rendelet ami részletesen leírja, hogy mi képzés, továbbképzés (iskolaren.,+kivűli).

the big cat # 2005.12.13. 16:12

És? Valaki vagy a levelezőn vagy dolgozik. egyszerre az se megy. Az ilyen szabadidő nem fizetett, így nyilván a józan ész rendezi a dolgot, nem kell a jognak közbe avatkoznia. Az értelme a rendelkezésnek az, hogy a munkáltató tűrni köteles valaki tanulmányait, és ha valaki úgy dönt, hogy ő nappali tagozatra beíratkozik akárhová, mert fejlődni szeretne, akkor a munkálttaó nem várhatja el tőle hogy mondjon fel. Õ viszont felmondhat, a megfelelő jogkövetkezményekkel.

Bogie # 2005.12.13. 15:36

Persze, csak nekem a felnőttképzésről mindig a felsőoktatás ugrik be, de persze az általános- és középiskola is idetartozik.

De a nappali tagozatot, hogy értelmezed? Valaki vagy nappalira jár vagy dolgozik. A kettő együtt nem megy, csak ha valahonnan állandóan lóg.

the big cat # 2005.12.13. 14:43

Az összes akkreditált képzettséget igazoló okmányhoz vezető képzés idetartozik, az általános iskolától az egyetemig, beleértve a szakképzést is. A nappali tagozat is, nincs kivétel.

Bogie # 2005.12.13. 13:46

Nem tudom neked pontosan definiálni, de az akkrediált felsőoktatás intézményeiben folyó képzések mind idetartoznak, hacsak nem valami tanfolyam jellegűre iratkozol be.
Nappali tagozatra igencsak érdekes lenne, mert ugye akkor minden nap biztosítani kellene a látogatást:) Szóval az esti, levelező és távoktatás képzéseire vonatkozik.

A kötelező előadások, gyakorlatok + plusz a vizsgák idejére (3 nap+ a vizsganap), 10 nap évfolyamdolgozat, 10 nap szakdolgozat írására kell biztosítani a szabadidőt.

KoZso # 2005.12.13. 13:35

Sziasztok!

Arra a kérdésre keresem a választ, hogy mit nevezünk iskola rendszerű képzésnek?A Munkáltató köteles szabadídőt biztosítani, ha a munkavállaló iskola rendszerű képzésen vesz részt (Mt.115§(1)).
Sajnos nem tudom pontosan ez mit takar. Felnöttképzés? Levelező tagozat? Csak nappali tagozat?
Ennyi lenne. Ha valaki tud segíteni, annak előre is köszönöm.