polgári per áthelyeztetése


László88 # 2017.10.28. 07:22

Jó napot kívánok.

Kérem, segítsen. Polgári perben állok a szomszédommal, mezsgye per. Ő mérette ki a telket, kérte a földhivataltól a térkép javítást, a földhivatal jóvá hagyta az 1970-es térképet, a földhivatal a szerint kimérette a telkeket. Kiderül amit krb. 1960 ban tettek le kerítést, abban van 2,6 méter a mi javunkra. De ő élt az elbirtoklással, mivel 15 éve szakadatlanul ő birtokolja, de mi 4 éve vettük meg az ingatlant. Mi igényt tartunk, rá, és földmérés után szóban megengedte hogy, a mérési pontoknak megfelelően tegyük át a kerítést. De most ő arra hivatkozik nem engedte meg ezt. A párommal 3x is megkérdeztük, ő egyedül volt. Az itt élőket beadta tanúnak, hogy régebben is ott állt az a kerítés, de más dokumentuma nincs ami az igazát adná. Lesz e perdöntő, a tanúk vallomása, ellenben a földmérő és a földhivatal állas pontja ellen?

rangerboy # 2017.10.26. 21:23

hogyan helyeztethetek át polgári pert más bíróságra, (elfogultság, lefizetés gyanúja miatt)??
Mit tehetek ha azt gyanítom a bíró lefizetés alatt ál?
Legfelsőbb bíróság? vagy hova?
rendőrségi feljelentés?
Egyáltalán hogyan deríthető ki ez ha ez a gyanúm.

Másik kérdés:
Ha egy bíró jogellenesen hozott ítéletet, az szankcionáltatható?
bíró jogellenes ítéletet hogy hozhat? Kamarából kizárattatható? mit tehetek?

köszönettel

rangerboy # 2017.10.26. 21:19

nem jogerős, tegnapi ítélet.

Burn Out # 2017.10.26. 21:17

ok, úgy értettem az írásod, hogy a megismételt I. fokú eljárás jogerős lett.

rangerboy # 2017.10.26. 21:16

kedves burn out!

ez újboli elso fokú ítélet. Biztos a fellebezés. A kúriával a 2. fok után élhetek, nem?

Burn Out # 2017.10.26. 21:10

talán a polgárival elmehettél volna a kúriáig. persze ha az az ítélet sem tetszett volna, akkor most mondhatnád, hogy a kúriai bírókat is lefizették.

gondolom nincs ügyvéded.

rangerboy # 2017.10.26. 21:06

Kedves Ügyvédek!

Abban az égető témában lenne kérdésem, hogy hogyan tudok áthelyeztetni egy polgári pert egy másik bíróságra??

Büntető pert elutasították, majd nagy nehezen tárgyalás lett, ott felmentették, fellebbeztem és másodfok is felmentett.

Polgári per ugyanebben a témában volt. Első fok keresetemet elutasította, törvényszék hatályon kívül helyezte. Visszadobta elsőfokra. Itt újra ugyan az az ítélet lett.

Szerintem lefizetések vannak a háttérben. Mit tehetek. Másik bíróságot akarok. Nekem a fővárosi lenne elvileg illetékes. Hogyan tudom ezt megtenni??
Mit tehetek hogy gyanús, hogyha a bíró le van fizetve.
Csak azért kérdezem mert jogtalan a szerződés, és mégis én vesztem a pert, iratokat sokadjára át sem olvassa a bíró, viszontkereti kérelem mellé papírokat nem kér be a bíró, mellyel jogtalan alperesi költségkövetelést megítél neki, mindenféle papír ellenére. Ingatlan köztartozást semmilyen mértékben nem vizsgálja, nem kér be papírokat.

Kérem segítsenek ebben.

köszönettel
rangerboy