Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás

Grave7 #   2017.02.21. 16:22

@Misa86:
Az 1994. évi LIII. törvény 217/A. § (2) bek. alapján 45 napon belül kell döntenie a bíróságnak, ha egyéb körülmények nem akadályozzák ebben. Ilyen akadály lehet, ha hiánypótlást kell lefolytatni, ha a címzettnek nem tudja kézbesíteni a küldeményt (pl. elköltözött, ismeretlen), stb.
A személyes betekintés arra jó, hogy megtudd, mire vár a bíróság ("kinél pattog a labda"), ha pedig úgy látod semmire, beadványt tudsz írni a bíróságnak, hogy érdekeltként (mint árverési vevő) kéred a döntés meghozatalát. Ahogy gerbera317 írta, a végrehajtó nem fogja sürgetni a bíróságot, ezt te tudod megtenni (ha érdeked, hogy minél hamarabb lezáruljon az eljárás).

gerbera317 # e-mail 2017.02.21. 13:46

Nekem az oldalra a Végrehajtási jog van kiirva

Ja. Biztosan bennem van a hiba, vagy nekem vannak túl röntgen-szemeim, de ennek a topiknak - akármlyik irányból is nézem - az a címe, hogy "Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás".

A végrehajtó miért húzhatja az időt?Mi lehet az érdeke?

Nem érdeke az időhúzás.

ek szerint a végrehajtási kifogás nem befolyásolja a végrehajtás menetét?

Ezek szerint nem.

Misa86 # e-mail 2017.02.21. 10:44

Bszamresz! Az én esetemben júniusban nyújtott be kifogást, és azóta is a bíróság előtt csücsül a dolog. Még elsőfokú döntés sincs benne. Szóval, ez ilyen. A végrehajtó nekem valami 30 napot mondott a bírósággal kapcsolatban, de hogy sosem tartják be. Lásd az én esetemet is. Mit tehetek? Várok. Meg hívtam most már én is a bíróságot, de azt mondták személyesen mehetek be iratbetekintésre. Mondjuk, ha semmit nem csináltak még az ügyben, akkor hiába tekintgetek...

gerbera317 # e-mail 2017.02.21. 09:17

A végrehajtó nem fogja a bíróságot sürgetni, úgyhogy ne nagyon "piszkáld" ezért. Ha annyira sürgős, hogy elbírálják a kifogást, járj utána magad! Egyébként pedig tart még a téli moratórium, tehát nem vagy lekésve semmiről.

bszmaresz # e-mail 2017.02.20. 19:57

Tisztelt Fórumozók!

Korábban írtam,hogy az általam árverésen "vásárolt" ingatlan tulajdonosa végrehajtási kifogással élt. Ezt november végén terjesztette elő és a végrehajtó is még november végén megküldte az álláspontját a bíróságnak. Tudtommal ilyen esetben 60 nap a határozathozatali határidő. Akárhogyan nézem is,ítélkezési szünet ide vagy oda,ez rég letelt. Telefonon érdeklődtem a bíróságon,csupán annyiról,hogy mikor várható döntés. Nem adhatnak információt,folyamatban van az ügy...a kérdésem az,hogy ha a végrehajtót elkezdem piszkálni,hogy járjon utána,neki adhat-e a bíróság érdemi információt? Van olyan dolog,ami miatt a 60 napot nem kell betartania a bíróságnak?
Előre is köszönöm a segítséget!

Mopszika76 # e-mail 2017.02.20. 16:40

Kedves Gerbera 317!
Nekem az oldalra a Végrehajtási jog van kiirva,hogy azon fórumozok.Elnézést ha félrenyomtam..
Köszönöm válaszát.
A végrehajtó miért húzhatja az időt?Mi lehet az érdeke?
Ezek szerint a végrehajtási kifogás nem befolyásolja a végrehajtás menetét?

gerbera317 # e-mail 2017.02.20. 15:24

Ja, és azért értetlenkedtem az elején, mert másról (árverési vevő jogairól) szóló topikban jelentetted meg a kérdésedet, miközben nem is erről szól a történeted.

gerbera317 # e-mail 2017.02.20. 15:22

Úgy. Tehát abban a szakban van az ügy, hogy a végrehajtó felszólította a kötelezettet, hogy húzzon kifele, és felszólította a végrehajtást kérőt, hogy jelentse be, eleget tett-e ennek a kötelezett.
Akkor most jön az, hogy bejelented a végrehajtónak, hogy nem húzott ki a kötelezett. Egyébként is erre kaptál felhívást, nem? Ő majd tudni fogja, mi a következő végrehajtási csselekmény. Ha a végrehajtó vonakodna továbbintézkedni, értésére kell adni, hogy ismered a Vht. 222. § rendelkezését, úgyhogy ne vakarózzon, hanem intézkedjen.
Egyébként az adós sokmindent nem támadhatott meg, csakis az eddigi egyetlenegy érdemi végrehajtási cselekményt, nevezetesen a végrehajtó felhívását a távozásra. Miért írogatsz másik topikba ugyanezzel a kérdéssel kapcsolatban?

Vht. 222. § A végrehajtó és a rendőrség intézkedése elleni jogorvoslatnak nincs halasztó hatálya.

Mopszika76 # e-mail 2017.02.20. 14:53

Kedves Gerbera 317!
A lakás 15 éve az enyém,szivességi lakáshasználó volt eddig a kötelezett.A végrehajtó eddig csak a végrehajtási okiratot,jegyzőkönyvet küldte meg és levélbe irta,hogy 8 nap múlva jelentkezzek nála ha nem teljesült,hogy a kötelezett kiüritett állapotban átadaja a lakást.Szerdán lesz a 8-dik nap.Ma irtam sms -t a kötelezettnek és ö azt irta vissza,hogy végrehajtási kifogással élt....??Mi ellen lehet ilyenkor??

gerbera317 # e-mail 2017.02.20. 14:41

Álljunk meg egy pillanatra. Akkor ez nem is árverés utáni lakásátadás, hanem ingatlan kiürítésére irányuló végrehajtás.
Akkor viszont ne szórakozz itt a fórummal, hogy éppencsak csurgatod az információt, hanem sorold fel, milyen végrehajtási cselekmények történtek eddig! És szerezd be azt az információt is, hogy mit támadott meg a kötelezett!

Mopszika76 # e-mail 2017.02.20. 14:31

Kedves Gerbera!
Köszönöm válaszát.sajnos csak holnap tudom meg ,hogy mi ellen élt kifogásal ,mivel ma a végrehajtónál nincs ügyfélfogadás.Mi ellen élhet kifogásal ezt én sem tudom..Korábban irtam ,hogy január 1-jén kikelett volna az ingatlanból költöznie de nem tette meg ezért végrehajtást kértem.A biróság 8 napot adott neki lakáskiüritésre ,most szerdán mentünk volna a kulcsokért de azt irta sms.be,hogy ne menjünk mert a határidő nem érvényes mert végrehajtói kifogással élt...???

gerbera317 # e-mail 2017.02.20. 14:17

Mi ellen élt kifogással az adós? Nyilván nem az árverés ellen, hiszen már átadási szakban van a dolog, az pedig akkor lehetséges, ha maga az árverés már jogerős. Tehát mi ellen?

Mopszika76 # e-mail 2017.02.20. 14:12

Tisztelt Fórumozok!
Megszeretném kérdezni,hogy lakáskiüritésnél én mint kérelmező mit tehetek akkor ha a kötelezett a végrehajtónál,végrehajtási kifogásssal élt?Mit jelent ez?
Köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2017.02.20. 11:54

ha ő az értesítés után teljesen szétveri a házat abban az esetben mitörténik?
Akkor szét lesz verve a ház. Azt nem kérdezted meg, mi történik akkor, ha a az értesítés előtt veri szét a házat.

Koblenyi # e-mail 2017.02.20. 10:06

"A hogyan tovább-ról" nem lehet vele beszélni, mivel nem jön ki a házból!
Végrehajtóval sem hajlandó beszélni.Teljesen elzárkózik.

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.19. 21:47

"odaát" is csak egy (vagy több) emberi lény van.
nem haszontalan, ha tudod milyen kerekek forognak az adós agyában...

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.5mp.eu
TEL.: 06-30-3330115
MAIL:vegrehajtasugyintezo@gmail.hu

Vadsuhanc # e-mail 2017.02.19. 21:34

Tisztelt Vh-ügyes !

A második mondatomat nem vetted észre.....

Nem cinikus vagyok, de őszintén szerinted mit tud tenni ?

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.19. 21:14

Akkor így jártál
ha meg szerencséd van, akkor csak felakasztja magát...
(nem jutott még eszedbe, hogy beszélj vele a "hogyan tovább"-ról...)

Vadsuhanc # e-mail 2017.02.19. 20:56

Őszintém Koblenyi?

Akkor így jártál. Azt gondolod cinikus vagyok, de nem.

Koblenyi # e-mail 2017.02.19. 20:31

Tisztelt szakértők!

Szeretnék licitálni egy családi házra.
Laikusként a kérdésem a következő!
Ha én nyerem a licitet, majd a vételárat kifizettem, akkor az adóst értesítik arról, hogy meddig kell kiköltözzön.
Viszont, ha ő az értesítés után teljesen szétveri a házat abban az esetben mitörténik?

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.19. 19:57

nagyon szívesen!

colle # e-mail 2017.02.19. 19:43

Kedves Vh Ügyes!

Neked is köszönöm szépen a segítséget! Utólag már teljesen érthető. :)

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.19. 19:19

?

colle # e-mail 2017.02.19. 19:12

Kedves gerbera317!

Köszönöm szépen a segítséget! Ha lesz fejlemény beszámolok róla. Még egyszer köszönöm!

gerbera317 # e-mail 2017.02.19. 18:45

Akkor így jártál. Fizetsz és vársz és remélsz.
Egyébként mi akadályoz abban, hogy a jegyzőkönyv aláírásakor mégis megpróbálj haladékot kérni? Az aktiválós szöveg csak egy általános jellegű tájékoztatás. Az általános pedig a speciálissal felülírható, ha a közös akarat is megvan hozzá.